Saç Ürünleri

Dermotto

DermoTTO saçlı deri sorunları için geliştirilmiş bür losyondur.konazol gibi aşırı kepek sebebi olan mantarın tedavisinde etkili olduğu gibi dermovate gibi kortizon içeren losyonların kullanıldığı sebore ve sedef tedavisi için geliştirilmiş bir üründür.İçeriğindeki iki bitkisel özler hakkında en fazla bilimsel çalışma yapılmış tedavi ürünleridir.

dermotto losyon

Bunlardan TTO (Tea Tree Oil) mantar ve yağ salgısından kaynaklanan sebore tedavisinde meyan kökü özütü ise bitkisel kortizon içeriğiyle sebore ve sedefte tüm dünyada kullanılan maddelerdir ve son derece başarılı sonuçlar olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Saçınızda sebore veya yoğun kepek varsa kortizon ve mantar ilacı kullanmak yerine tercih edebileceğiniz bir ürün.Kortizonun yan etkilerini yaşamadan sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Buradan sonrası ilgili siteden alıntıdır.

Tea Tree Oil diğer adıyla melaleuca alternifolia Avustralyada yetişen bir ağaçtan elde edilen yağdır.Farlı ülkelerde değişik hastalıkların tedavisinde yapılmış yüzlerce güvenilir bilimsel çalışma yapılmıştır.

Bilimsel çalışmalarda ağırlıklı olarak şu durumlarda kullanılmıştır;

Kepek(dandruf);Kepek normalde herkeste olur ve cildin yenilenmesinden kaynaklanan fizyolojik bir durumdur ancak yoğun kepek durumu normal değildir ve temelde malassezia furfur adlı mantar sebep olur.Yoğun mantarda asıl sebep olan mantar tedavi edilmediği sürece yani sıradan şampuanlarla kepek önlense de kısa sürede yeniden ortaya çıkar.Kepeğin aşırı olduğu durumlarda mantar tedavisi yapılmalıdır.TTO yoğun kepek sorununun çözümünde cilde yerleşmiş bu mantarı yok ettiği için mantar kalıcı olarak düzelir.

Seboreik dermatit;Net sebebi bilinmemektedir,cildin enflamatuar reaksiyonudur ve aşırı yağlanma görülür.Yapılan çalışmalarda % 60 sıklıkta mantar olduğu görülmüştür.tedavide kortizonlar ve mantar içeren solusyonlar kullanılmaktaydı ancak son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalarda TTO nun enflamasyonu azalttığı,mantarı yok ettiği ve ciltten yağ salgısını azalttığı görülmüş ve tedavi protokolüne alınmıştır.

Sedef (psöriazis);seboreik dermatite benzer klinik bulgular vardır sebebi bilinmeyen bir şekilde cildin yenilenme hızı normalin 30-40 katına çıkmıştır.Tedavisinde yaygın olarak bölgesel kortizon kullanılmaktadır.TTO kortizone benzer şekilde ciltteki kızarıklığa sebep olan reaksiyonu azaltmaktadır.

Meyan kökü (Glycyrrhiza glabra) bitkisel kortizonun en yoğun olduğu bitkidir,kökün özütünden elde edilen solusyonların prednizolon ve diğer kortizonlarla kıyaslamasında yakın etki görüldüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Saçlı derinin en sık görülen rahatsızlıklarından biri olan seboreik dermatittir ve yaygın olarak kortizonlu solusyonlarla tedavi edilir ancak hastalığın kronik olduğu ve sürekli alevlenmeler gösterdiği göz önüne alınırsa kortizonuların yan etkileri tedavinin devamına engel olmaktadır.

Meyan kökü özütünden elde edilen fitokortizon tüm bu yan etkilere sebep olmamaktadır. Dermotto hakkında daha fazla bilgi için yandaki linkte üreticinin resmi site adresi bulunmaktadır. http://www.dermotto.com

 

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

10 Yorum “Dermotto”

 • ümit diyor ki:

  merhaba hocam ben sacımı birgün yıkamasam aşırı kaşınıyor ve kepekte var yardımcı olursanız sevinirim ne kullanmamı önerirsiniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.ama aşırı ise o zaman DermoTTO da kullanmalısın

 • ramazan diyor ki:

  sacımı silkeleyince kum tanesi gibi kepekler dökülüyor birde hocam dermotto losyonu önerdiler siz ne düsünüyorsunuz iyi gelirmi dermotto
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sadece kepek varsa bence gereksiz egzama bulguları varsa o zaman iyi bir seçim

 • ramazan diyor ki:

  hocam iyi günler bende kepek sorunu var seboderm sampuanı kullanıyorum 3 haftadır hala bir etkisi olmadı kepek sorunum sürüyor bir öneriniz varmı acaba ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yoğunsa seboreik dermatir olabilir ona yönelik solusyonlardan da kullanabilirsiniz.

 • Kıyas diyor ki:

  Merhaba Hocam; Yaklaşık 20 gündür kafamda sivilce türü hafif ara sıra kaşıntıya neden olan yer yer kırmızı bazende akne şeklinde kabarcıklar ortaya çıktı ne önerirsiniz (yaklaşık iki aydır sabahları sarmısak yutuyorum doğal antibiyotik gayesi ile) acaba bununla kafamdaki problemi ilişkilendirebilirmiyiz…Teşekkür ediyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sarmısakla ilişkisi olduğunu sanmam egzama olabilir

 • yilmaz diyor ki:

  hocam 5 senedir sacimda seboreik dermatit var 4-5 defa doktora gittim ilac verdi gecici duzelip eski haline dondu bende dun dermotto losyon aldi ama daha kullanmadim sizce kullanirsam iyi gelir mi? ha bide uzmanlar oral yodan antifungal ilaclarini kullanin 3-4 ay sonra duzelir sizin bu lonuda dusunceleriniz varmi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iyi gelir
  oral antifungallar karaciğerde sorun yaratabilir onun yerine günlük kullanıma uygun climbazol içeren şampuan kullanın. climbazol iyi bir antifungal dir ve yeterli olur

 • jack diyor ki:

  merhaba benim sorum saçtaki kaşıntı,kepek ve mantar için tea tree oil mi yoksa climbazole içerikli şampuanlar mı iyidir hangisini öneriyorsunuz TTO mantarı tamamen yok ediyor mu öldürüyor mu? şunu da sormadan geçemeyecem aminoasit içeren şampuanlar daha mı iyidir bunu sormamın nedeni saçın ana bileşeni keratin olduğu için bende de biraz ağarma var siz şampuan önerir misiniz bu konuda? çörek otu yağı da iyi geliyor diyor saç beyazlamasına siz çörek otu yağına ne diyor düşünceniz nedir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  climbazol şampuan olarak kullanılmalı TTO losyon olarak kullanılmalı

 • memet/memo diyor ki:

  Hocam iyi akşamlar eşimin saç derisinde özelikle saç köklerinde içi iltihap dolu sivilceler var. Altı ay önce farkına vardık.gerek devlet hastahanesine gerekse özel hastanelerinde çeşitli doktorlar fafından çeşitli ilaçlar yazıldı ve bu ilaçları kullanmamıza rağmen iyileşmiyor. Siz ne önerirsiniz acaba.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sivilce köklere de zarar verebilir, arttığı dönemde antibiotik alabilirsiniz, tto nun antibakteriel etisi de var dermotto losyon kullanabilirsiniz duruma göre haftada 1-3 defa

 • çetin diyor ki:

  Hocam doktorum baştan savma bir şekilde saboreik dermatit teşhisi koyarak Betnovate saç losyonu ve ketoral şampuan verdi. Araştırmalarım sonucu kortizonlu ilaç kullanmak istemiyorum. Sizce Betnovate saç losyonu yerine Dermotto’yu Ketoral şampuanla birlikte kullanabilir miyim?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet daha iyi sonuç bile alabilirsiniz

 • yalçın diyor ki:

  Merhaba hocam tretin ve betnovate ikilisini kullanımak istiyorum şakaklarda etkili olduğunu duydum ancak betnovatede kortizon olduğu için güvenemiyorum onun yerine bu losyon kullanılanilirmi veya azalderm ve ketoral krem ikilisi sizce bu iki tedaviden fayda sağlayabilirmiyim yabancı forumlarda bu iki tedaviden fayda görenler var teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  betnovate kortizon içerir bu sebeple tam tersi dökülme yapabilir.
  ketolarl kepek içindir o da dökülmeye etki etmez.
  diğerlerini deneyebilirsiniz.

 • ismail diyor ki:

  Merhaba hocam ben dermotto losyon kullanmaya başladım yıkarken sawpo şampuan veya seboderm şampuan ların birisini kullansam olurmu? ne zaman surede tedaviye yanıt verir ben de kepek olduğu için kullanıyorum ayrıca seboderm şampuan kullanıyorum.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sawpoo şampuan kepekte pek fayda sağlamaz,diğerlerine devam edin düzelir

Yorum Yap Soru Sor

ayam

Arama
Saç Biti Tedavisi