Saç Ürünleri

Dermotto

DermoTTO saçlı deri sorunları için geliştirilmiş bür losyondur.konazol gibi aşırı kepek sebebi olan mantarın tedavisinde etkili olduğu gibi dermovate gibi kortizon içeren losyonların kullanıldığı sebore ve sedef tedavisi için geliştirilmiş bir üründür.İçeriğindeki iki bitkisel özler hakkında en fazla bilimsel çalışma yapılmış tedavi ürünleridir.

dermotto losyon

Bunlardan TTO (Tea Tree Oil) mantar ve yağ salgısından kaynaklanan sebore tedavisinde meyan kökü özütü ise bitkisel kortizon içeriğiyle sebore ve sedefte tüm dünyada kullanılan maddelerdir ve son derece başarılı sonuçlar olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Saçınızda sebore veya yoğun kepek varsa kortizon ve mantar ilacı kullanmak yerine tercih edebileceğiniz bir ürün.Kortizonun yan etkilerini yaşamadan sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Buradan sonrası ilgili siteden alıntıdır.

Tea Tree Oil diğer adıyla melaleuca alternifolia Avustralyada yetişen bir ağaçtan elde edilen yağdır.Farlı ülkelerde değişik hastalıkların tedavisinde yapılmış yüzlerce güvenilir bilimsel çalışma yapılmıştır.

Bilimsel çalışmalarda ağırlıklı olarak şu durumlarda kullanılmıştır;

Kepek(dandruf);Kepek normalde herkeste olur ve cildin yenilenmesinden kaynaklanan fizyolojik bir durumdur ancak yoğun kepek durumu normal değildir ve temelde malassezia furfur adlı mantar sebep olur.Yoğun mantarda asıl sebep olan mantar tedavi edilmediği sürece yani sıradan şampuanlarla kepek önlense de kısa sürede yeniden ortaya çıkar.Kepeğin aşırı olduğu durumlarda mantar tedavisi yapılmalıdır.TTO yoğun kepek sorununun çözümünde cilde yerleşmiş bu mantarı yok ettiği için mantar kalıcı olarak düzelir.

Seboreik dermatit;Net sebebi bilinmemektedir,cildin enflamatuar reaksiyonudur ve aşırı yağlanma görülür.Yapılan çalışmalarda % 60 sıklıkta mantar olduğu görülmüştür.tedavide kortizonlar ve mantar içeren solusyonlar kullanılmaktaydı ancak son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalarda TTO nun enflamasyonu azalttığı,mantarı yok ettiği ve ciltten yağ salgısını azalttığı görülmüş ve tedavi protokolüne alınmıştır.

Sedef (psöriazis);seboreik dermatite benzer klinik bulgular vardır sebebi bilinmeyen bir şekilde cildin yenilenme hızı normalin 30-40 katına çıkmıştır.Tedavisinde yaygın olarak bölgesel kortizon kullanılmaktadır.TTO kortizone benzer şekilde ciltteki kızarıklığa sebep olan reaksiyonu azaltmaktadır.

Meyan kökü (Glycyrrhiza glabra) bitkisel kortizonun en yoğun olduğu bitkidir,kökün özütünden elde edilen solusyonların prednizolon ve diğer kortizonlarla kıyaslamasında yakın etki görüldüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Saçlı derinin en sık görülen rahatsızlıklarından biri olan seboreik dermatittir ve yaygın olarak kortizonlu solusyonlarla tedavi edilir ancak hastalığın kronik olduğu ve sürekli alevlenmeler gösterdiği göz önüne alınırsa kortizonuların yan etkileri tedavinin devamına engel olmaktadır.

Meyan kökü özütünden elde edilen fitokortizon tüm bu yan etkilere sebep olmamaktadır. Dermotto hakkında daha fazla bilgi için yandaki linkte üreticinin resmi site adresi bulunmaktadır. http://www.dermotto.com

 

17 Yorum “Dermotto”

 • rabia diyor ki:

  hocam benim saclarimda kasinma dokulme ve Baslarda coktu suan az yaglanma, kucuk sivilceler var k epek cok az vardi suan yok ama ense ve teperde yanma var. hipotroid ilaci ve Prozac aliyorum. dermottoda bitkisel kortizon var ben kullanabilirmiyim. diger ilaclarla bir Zarari olur mu
  Op Dr Atilla Kaya
  kullanabilirsin zararı olmaz

 • Tahsin diyor ki:

  Merhaba hocam benimde bir sorum olucaktı size yağlı egzama var sacımı yıkıyınca cildim direk kuruyor banyodan çıkınca yüzümde kuruluktan kepek çıkıyor ne yapmalıyım sebevium ve ducray kullanıyorum
  Op Dr Atilla Kaya
  dermatologla görüşmelisin ve düzenli tedavi almalısın.şampuan olarak seboderm kullanabilirsin

 • Ahmet algan diyor ki:

  Sn.Atilla KAYA BEY EFENDİ İYİKİ VARSINIZ SİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.ARADIĞIM ÜRÜNÜ BULDUM. SELAMLAR

 • huseyin diyor ki:

  Meraba hocam saclarimi elleyince sac diplerim kizariyor bide toz sekeri gibi taneler elime geliyor saclarimda cok yagli dermottoyu kullansam iyi gelir mi? iti calismalar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iyi gelir.ama sebodermle birlikte kullanabilirsin

 • ismail diyor ki:

  Hocam meraba ben yaklaşık 1 yıldır dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanıyorum ama hala saçlarımda kepeklenme ve yağlanma var bir gün yıkamadım mı saçlarım yağlanıyor acaba konozol içern şampuan mı kullanmam gerekiyor ne yapabilirim. teşekürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  haftada 1-2 defa kullanabilirsiniz çünkü konazol ciddi kuruluk yapma etkisine sahip

 • MURAT diyor ki:

  Hocam merhaba,
  xpecia tablet ve hairforce kullanıyorum.Saçımda seboreik egzema var aynı anda Dermottoyu da kullanabilirmiyim.Kullanabilirsem nasıl uygulayabilirim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kullanabilirsin.hairforte a ara vermelisin,xpecia tablet güde 2 doza çıkabilirsin.dermotto yu saçlı deriye sürüp bekleteceksin,bone giyerek,2-3 saat sonra climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanızı öneririm.seboreik dermatitiniz iyileştkten sonra hairforte kullanabilirsiniz.s. dermatit ataklarından korunmak için haftada 1-2 defa seboderm şampuan kullanmaya devam edebilirsiniz

 • Mustafa Yıldız diyor ki:

  hocam hem kepek hem saç dökülmesi var lütfen yardımcı olun kel kalmaktan korkuyorum. siz daha iyi bilirsiniz ama benim saçımın dökülmesindeki en büyük etken kepek heralde çünkü saçımı biraz sallasam tuz dökülür gibi dökülüyor lütfen yardımcı olun. SAYGILAR
  Op.Dr.Atilla KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 • ümit diyor ki:

  merhaba hocam ben sacımı birgün yıkamasam aşırı kaşınıyor ve kepekte var yardımcı olursanız sevinirim ne kullanmamı önerirsiniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.ama aşırı ise o zaman DermoTTO da kullanmalısın

 • ramazan diyor ki:

  sacımı silkeleyince kum tanesi gibi kepekler dökülüyor birde hocam dermotto losyonu önerdiler siz ne düsünüyorsunuz iyi gelirmi dermotto
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sadece kepek varsa bence gereksiz egzama bulguları varsa o zaman iyi bir seçim

 • ramazan diyor ki:

  hocam iyi günler bende kepek sorunu var seboderm sampuanı kullanıyorum 3 haftadır hala bir etkisi olmadı kepek sorunum sürüyor bir öneriniz varmı acaba ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yoğunsa seboreik dermatir olabilir ona yönelik solusyonlardan da kullanabilirsiniz.

Yorum Yap Soru Sor

tikus

Arama
Saç Biti Tedavisi