Saç Ürünleri

Floxia

Uzman görüşü

% 3 procapil içermektedir. İçerdiği apigenin bilinen en güçlü damar genişleticidir bu sayede kökü besleyerek tüyleşmiş kıllarda kalite artışı sağlar.Biotynil tripeptid kökte yaşlanmayı geciktirir,kollegen sentezini artırır bu sayede saçın anagen süresini uzatarak dökülmeyi önler,oleanoic asit 5 alfa redüktaz oluşumunu engelleyerek bölgesel olarak DHT oluşumunu engeller.

Bu etkileri sayesinde procapil % 5 minoxidil ile birlikte günde 1 mg finasterid kullanıcılarına yakın düzeyde saç dökülmesini durdurmaktadır.Bu başarısı yanında bölgesel etkili olduğu için cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz ve minoxidil gibi alerji yapmaz.

Floxia Paris in tek sorunu alternatiflerinden çok pahalı olması ve buna karşın miktarının az olmasıdır (50 ml bir ay kullanıma yeterli gelmez ve aylık kullanım 150 TL yi geçer)

Floxia kullanırken minoxidil ve finasterid içeren ürünler kullanmanın gereği kalmamaktadır ama günde 2 mg B7 vitamini alınması etkinliğini artırır

 

Buradan sonrası resmi sitesinden alunmıştır.

Saç Hücrelerinin Yaşlanmasını Önleyerek Dökülmesine Karşı Serum 50 ml

Peptidlerin gücü : Saç hücrelerinin yaşlanmasına engel olarak saçlarınızın dökülmesini önler.

Global düşünüp lokal uygulama :Floxia Paris Saç Serumu gücünü içeriğindeki 3 ana maddeden alır.

Procapil 3: Oleanoik asit, 5 alpha reduktoz salınımını engelleyerek DHT ‘yi azaltmaya yardımcı olur. Apigenin maddesi saç köklerindeki kan dolaşımına destek sağlar. Biotinyl Vit H-GHK, Matrikine adı verilen küçük zincirli polipeptidleri besler. Matrikine, cildin dermal tabakasını onarmak ve yeniden şekillendirmek amacıyla, kolajen ve elastin üretimini canlandırmaktadır. Bunlar hücreleri “kandırarak” hasar gördüklerini düşündürmekte ve “onarım moduna” girmelerini saglamaktadır. Bu yolla, daha fazla kolajen ve elastin üretmeye başlayacaklardır.

Kullanım Talimatı : İlk ay günde iki kere olmak üzere masaj yapılarak uygulanır. İzleyen 3 ay boyunca günde bir uygulamaya düşülür. Göze temastan kaçınınız. Yağlı değildir. 50 ml’lik cam sprey şişe ile uygulanan bölgeye en iyi teması sağlayan uzun ince borulu uygulama aparatı.

 

Not:Kullanım talimatında yazan gibi 4 ay kullanılıp bırakılması halinde elde edilenlerin tamamı kaybedilir ve dökülme yeniden başlar.Bütün saç ürünlerinde olduğu gibi floxiada kullanıldığı sürece etkili olacağından sürekli kullanılmalıdır.Floxianın bu konudaki üstünlüğü minoxidil sürekli günde 2 doz kullanılırken % 3 procapil içeren floxia 3 aydan sonra günde tek doz ,altı aydan sonra 2 günde bir doz uygulanır.Minoxidil içeren ürünlere en büyük üstünlüklerinden biride bu kullanım kolaylığıdır.

İnternette Floxia Paris olarak anılmaktadır.

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

10 Yorum “Floxia”

 • mertcan diyor ki:

  merhaba hocam minoxidilden fayda gördüm ama procapilden fayda görmüyorum acaba hairforte nin içindeki apigenine ne kadar güvenmeliyiz gerçekten içinde varmı bu kadar söylenılen şeyler yoksa floxia ya geçicem..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hairforte u tercih etmeniz daha doğru olur çünkü artı içerikleri var

 • selim sarı diyor ki:

  merhaba
  benim iki sorum olacak 1-)bu spreyi kullanırken saçımızı hangi sıklıkla yıkamalıyız 2-)saçımızı şampuanla yıkamak bu spreyin etkisini yok etmez veya azaltmaz mı? teşekkürler efendim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  istediğiniz sıklıkta yıkayabilirsiniz
  şampuan etkisini azaltır o sebepla yıkadıktan sonra uygulayın

 • ErdaL diyor ki:

  SeLamın aleyküm Hocam öNCeLiKLe Böyle Bir ÇaLışmadan ötürü Tşk eDerim Benim Sorunum DöküLen SaçLarı xpecia iLe Çıkarma Şansımız Ne Kadar Bide Sawpoo Kullanıyorum ama Saçlarımı yağlandırıp sivilcelenmeye neden Oluyor ACaba Seboderm Bu tür VakaLar Da Daha etkili oLurmu ???
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yağlanmaya iyi gelir o azalınca sivilce de bitebilir

 • ahmet diyor ki:

  hocam floxia mı hairforte mi yoksa ikiside aynımı hemen hemen son olarak hiç bir iilac sac cıkarmaz diyordunuz sanırım seyrek bölge nasıl sıklasacak yada sıklasırmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hairfort ta ek saç besleyiciler var tercih edilebilir
  saç olmayan yerden saç çıkarmaz demek istedim

 • zafer genç diyor ki:

  merhaba hocam,
  bu spreyi saçların seyrek olduğu bölgeye de sıkabilir miyiz yoksa tamamen dökülen kısma mı uygulayacağız?
  Bir de bu spreyle beraber xpecia tablet kullanacağım fazladan bir ürüne daha gereksinim var mı? Çok teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  seyrek alana da uyularsanız sıklaşır ve seyrelme durur,ikisi yeterli

 • yavuz diyor ki:

  ilk ay günde iki kere deniliyor ama her defasında kaç sıkım belirtilmemiş. bir doz ne kadar oluyor?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dökülme alanını ıslatıncaya kadar sıkın genişliğe göre 3-6 fıs olabilir

 • wmaskw diyor ki:

  Merhaba hocam benim saclarim ince telli ve hafif acilmalar var hangi ürün saclarimin dokulmesini ve saglikli olmasina yardimci olur
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şu linkte yazılanlara göre karar verebilirsiniz
  http://www.sacadairhersey.com/en-iyi-sac-ilaci

 • Mehmet Leon Kocaman diyor ki:

  Bu arada propecia diye bisey de kullanmıstım, yan etkileri cok fazla..Cİnsel istegimi azalttı..Size tavsiyem hap falan almayan sac dokulmesi icin.. En iyisi sacın derisine uygulanabilen seyler..

 • Mehmet Leon Kocaman diyor ki:

  Selam. Ben de Floxia Paris saç serumu kullanmaya başaldım ve etkisini hissedilir şekilde gördüm..Yıllardır sarı tüy gibi görünen saçımın tepesındeki tüyler saça dönüşmeye ve siyahlasmaya basladı.. Etrafımdaki insanlar da bunu farkedince cok hosuma gitti. Ben 8 ay minoxil kullandım, bana mısın demedi..Var olanları da döktü..Bioxcin’in ne sampuanı ne spreyi ise yaramadı,,Reklamla satıs yapıyorlar bence..Göz boyama..Bu floxia iyi, bana yaradı..Evet, fiyatı digerlerine gore 1.5 kat pahalı, ama etkisi enaz 5 kat fazla bence. O yüzdn değer diyorum..Tavsiye ederim.. bu arada Floxia sampuanı da çıkmıs, sampuanla birlikte kullanınca benim saclar daha da gürleşmeye basladı..

 • aliekber diyor ki:

  Mrb hocam ,egzamam var kafada asırı yaglanma oldugu ıcın her gun sacımı yıkamak zorundayım ,bu spreyın egzamamı irrite edecek(yaglanmayı artıracak) bır yan etkisi olabılır mı ve egzaması(sacta aşırı yaglanması)olan biri icin sac dokulmesını engeleyecek nasıl bır tedavı onerırsınız.tsk.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  öyle bir yan etkisi olduğunu sanmıyorum,içindeki procapilin böyle bir yan etkisi yok.
  yine bu veya bezer bir % 3 procapil içeren ürün kullanabilrisiniz.

Yorum Yap Soru Sor

domba

Arama
Saç Biti Tedavisi