Saç Ürünleri

Minoxil

Orijinalinde tansiyon hapı olarak üretilmiş ama kıllanmaya sebep olduğu için toplatılmış bir ilaçtır. Sonraki yıllarda saç dökülmesine yönelik olarak bölgesel kullanım için üretilmeye devam edilmiştir.çok sayıda üretici firma tarafından değişik marka adıyla üretilmektedir.

Minoxil Saç İlacı İÇERİĞİ

%5 Minoxidil HCL

ETKİ MEKANİZMASI

Tam izah edilememiştir çeşitli teoriler vardır,en akla yatkın olanı kıl kökünü uyardığı şeklindedir bunu nasıl yaptığı hakkında kesin bilimsel veri yoktur,diğer bir görüş saçlı deride kan akımını artırdığı şeklindedir.

Minoxilde en önemli sorun beraberinde finasterid alınması gerekmesidir çünkü dökülmenin asıl sebebi olan DHT yi baskılama gücü yoktur.

YAN ETKİLERİ

Şu yan etkiler bildirilmiştir

Kaşıntı,cilt kuruması,pullanma,tahriş,başağrısı,egzema,kabuklanma

Görülebilen şu yan etkiler olursa  ilaç kesilmelidir.

-Göğüs ağrısı

-kalp atım değişiklikler olması

-Nefes alma güçlüğü

-Kilo alma

-İdrarda azalma

FİYATI:

1 Aylık kullanım bedeli 52 tl

MİNOXİL Spreyin eczane fiyatı değişmezken internette satış fiyatı 27 TL ye kadar düşmektedir,firma güvenirliliğine şüphe düşüren bu durumu izah etmek için DG farmaya konuyu sorduğumuzda;internette sahtecilik yapıldığını ve sahte ürün olabileceği şüphesiyle güvenilmemesi gerektiğini yazmaktadır.

firmadan bu konuda gelen cevap

Ne yazık ki internet çok sayıda sahteciliklekarşılaşılabilen, yeterli derecede güven vermeyen ve bu sebeplerle de ilaçsatışı için kesinlikle yasal olmayan bir kanaldır. Sizden ricamız Minoxil’i tümdiğer ilaçlar gibi güvenli ve yasal yollardan yani eczanelerden temin etmeniz.

İyi günler dileriz.
DG FARMA

BENZER ÜRÜNLER

Kirkland  regain  rogain  spectral  rogan  alustil

462 Yorum “Minoxil”

 • Mehmet says:

  Hocam diyetteyim ve çok az yiyorum bu yüzden gerekli birçok vitamini alamıyorum bayadır. Xpecia ya da buna benzer birşey alacağım ama önce değerlerimi görmek istiyorum. Özel hastanede dermatolog,dahiliye,endokronoloji bunlardan hangi bölüme gitmeliyim?
  Dr.Atilla Kaya
  dermatolojiye gidebilirsin

 • can says:

  merhaba hocam endokronolojide hangi hormon testlerini yaptırabilirim tiroidlerde sorun yok.saygılar
  Dr.Atilla Kaya
  o zaman dermatologla görüşün ,çünkü hastalığa bağlı dökülmelerde saçlı derinin her yerinden dökülme olur,genetik dökülme ise sadece iki kulak çizgisinin üstünde kalan bölümden olur.dermatolog bunu gözle muayene ile çok rahat ayırt edebilir

 • ahmet says:

  merhaba hocam hangi hormonal sorunlar saçlarda incelme yapar?
  Dr.Atilla Kaya
  sıklıkla troid hormonları

 • kerem says:

  endokronolojide ne yaptırmam gerekir hocam
  Dr.Atilla Kaya
  hormonlarınıza baktırın.

 • kerem says:

  merhaba hocam 31 yaşındayım saçlarımın kalitesinde incelme problemim var ama dökülmem yok eskiden daha kalın güçlüydü kan değerlerime baktırdım normal çıktı hekim erkek tipi dökülme olmadıgını söyledi problem yok ne yapmam gerekir minoxil işe yarar mı kalınlaşması için ya da prp mi yaptırmalıyım?
  Dr.Atilla Kaya
  hormonal bir sorun olabilir.bu nedenle endokrinolojiye gitmelisiniz.

 • enes27 says:

  merhaba hocam bugün doktora gittim kan testi yapmadan biotin ve minoxidil verdi .saç dökülmesi durur mu tepe ve şakaklarda seyrelme de var sanorom ırsi dökülme var biotin işe yararmı 5mglik
  Dr.Atilla Kaya
  biotin işe yarar ama yetersiz kalabilir.yerine günde 2 doz xpecia tablet başlayabilirsin

 • Kemal says:

  Hocam gingko bilobanın etkinliğide minoxsile mi benzer ?
  Dr.Atilla Kaya
  evet vazodilatasyon yapar,kanlanmayı arttırır

 • Muhammed says:

  Hocam 1 sorum daha olacak genetik dökülmem var sadece minoksil yeterli olur mu durması ve saç çıkması için teşekkürler
  Dr.Atilla Kaya
  minoxil sadece kanlanmayı arttırdığı için bir süre sonra etkinliğini yitirebilir,xpecia ile birlikte kullanmanızı öneririm

 • karanlık says:

  hocam merhabalar saçlarım ince ve üstlerden seyrelmeye başladı yaşım 30 minoxil ve perfectili aynı andamı lullanayım yoksa herhangi bir tanesi işimi görürmü ?
  Dr.Atilla Kaya
  yanında xpecia kullanmanı öneririm,içeriği zengin ve yeterli

 • Özge says:

  Merhaba hocam, minoxil hakkında bir kaç sorum olacak size öncelikle saçımda seboraik dermatit var minoxili kullanmam seboreyi arttırabilir mi? İkinciside minoxil saç çıkarmanın yanısıra saç güçlendirir ya da düzeltebilir mi? Teşekkürler
  Dr.Atilla Kaya
  seboreik dermatitin olduğu için minoxil kullanmazsın,spreyler dermatiti arttırır.bu nedenle günde 2 adet xpecia tablet başlayabilirsin.

Yorum Yap Soru Sor

ikan

Arama
Saç Biti Tedavisi