Saç Ürünleri

Minoxil

Orijinalinde tansiyon hapı olarak üretilmiş ama kıllanmaya sebep olduğu için toplatılmış bir ilaçtır. Sonraki yıllarda saç dökülmesine yönelik olarak bölgesel kullanım için üretilmeye devam edilmiştir.çok sayıda üretici firma tarafından değişik marka adıyla üretilmektedir.

Minoxil Saç İlacı İÇERİĞİ

%5 Minoxidil HCL

ETKİ MEKANİZMASI

Tam izah edilememiştir çeşitli teoriler vardır,en akla yatkın olanı kıl kökünü uyardığı şeklindedir bunu nasıl yaptığı hakkında kesin bilimsel veri yoktur,diğer bir görüş saçlı deride kan akımını artırdığı şeklindedir.

Minoxilde en önemli sorun beraberinde finasterid alınması gerekmesidir çünkü dökülmenin asıl sebebi olan DHT yi baskılama gücü yoktur.

YAN ETKİLERİ

Şu yan etkiler bildirilmiştir

Kaşıntı,cilt kuruması,pullanma,tahriş,başağrısı,egzema,kabuklanma

Görülebilen şu yan etkiler olursa  ilaç kesilmelidir.

-Göğüs ağrısı

-kalp atım değişiklikler olması

-Nefes alma güçlüğü

-Kilo alma

-İdrarda azalma

FİYATI:

1 Aylık kullanım bedeli 52 tl

MİNOXİL Spreyin eczane fiyatı değişmezken internette satış fiyatı 27 TL ye kadar düşmektedir,firma güvenirliliğine şüphe düşüren bu durumu izah etmek için DG farmaya konuyu sorduğumuzda;internette sahtecilik yapıldığını ve sahte ürün olabileceği şüphesiyle güvenilmemesi gerektiğini yazmaktadır.

firmadan bu konuda gelen cevap

Ne yazık ki internet çok sayıda sahteciliklekarşılaşılabilen, yeterli derecede güven vermeyen ve bu sebeplerle de ilaçsatışı için kesinlikle yasal olmayan bir kanaldır. Sizden ricamız Minoxil’i tümdiğer ilaçlar gibi güvenli ve yasal yollardan yani eczanelerden temin etmeniz.

İyi günler dileriz.
DG FARMA

BENZER ÜRÜNLER

Kirkland  regain  rogain  spectral  rogan  alustil

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

308 Yorum “Minoxil”

 • Torres diyor ki:

  hocam şimdi 3 aydır başka bir saç serumu kullanıyorum bu kullandığım serumu bırakıp minoxile geçsem bir aksilik olmaz değilmi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  memnun değilseniz değiştirin sorun olmaz, minoxil e geçmeden % 3 procapil içeren spreyleri de araştırın öyle karar verin

 • ahmet diyor ki:

  2 şişe minoxil kalmıştı artık kullanmayı düşünmüyorum 17 gün önce saç ekimi operasyonu oldu bu iki şişeyi kullansam nasıl olur?.Ayrica ekim yapılan yerden haarmax adlı şampuandan bahsetti ben almak istemiyorum.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bence de almayın şampuanın önemi yok
  minoxdili kullanmanız daha iyi olur

 • seda diyor ki:

  merhaba.bn yaklaşık 2.5 yıl önce minoxil forte %5 lik deri spreyini kaşlarım için kullanmıştım.etkiyi daha hızlı almak için bir hata yaptım ve çok sık kullandım.bu da cildimi tahriş etti.kızarıklık ve kabuklanmaya yol açtı.bu süre zarfından sonra tekrar ihtiyacım oldu şimdi önerilen dozda kullansam cildim yine aynı tepkiyi veririr mi.alerji yaptıktan 3 veya 4 geçtikten sonra tekrar denemiştim kullanmak için aynı tepkiyi verdi.daha sonra 2 yıl hiç kullanmadım.şimdi kullanmak istiyorum ama tekrar aynı yan etkinin oluşabilme ihtimalinden endişeliyim.bu durum için yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürederim:D
  Op.Dr.Atilla KAYA
  eğer allerjiyse yılların önemi yok allerji düzelmez, benimde minoxidil allerjim var 8 yıl sonra kullandım aynısı oldu

 • ercan diyor ki:

  Hocam Hairforte Spreyi öneriyorsunuz ancak sağlık bakanlığı onaylı ürün minoxil. bizim minoxili kullanmamız daha iyi olmaz mı yani bu 2 ürünün farkı nedir neden hairfortenin onayı yoktur.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Bu tür ilaçların hepsi Sağlık Bakanlığının kontrolündedir
  Ben bakanlık onayına göre değil bilimsel etkinliğine göre öneride bulunuyorum ve sadece öneride bulunuyrum kişi tabiki kendi araştırıp karar verir.

 • ercan diyor ki:

  İyigünler Ben minoxil kullanıcısıyım, benim boğazımda aşırı geniz akıntısı konuşmamı dahi engelleyecek derecede oluyordu doktor alerjiden kaynaklanıyor dedi alerji lacı verdi bu sayede düzeldim peki bu alerji muhabbetini acaba minoxil mi sebeb oldu yani sornadan aklıma geldi geniz akıntımın sebebi acaba minoxil olabilirmi yani alerjiye sebeb olduğunu duymuştumda bu ürünün. birde minoxil DHT ye etki etmiyormuş yanında ek olarak ne uygulamam gerekir minoxilin xpecia mı finnsterid mi tam olarak öğrenmek isterim ve bu ürünler tablet mi olmalı ine sprey mi olmalı teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ihtimal düşük olduğu için kullanın rahatsız edecek kadar allerji olursa bırakırsınız her iki tablette minoxidilin etkisini arırır ve korur

 • ercan diyor ki:

  Hocam ; ”Minoxilde en önemli sorun beraberinde finasterid alınması gerekmesidir çünkü dökülmenin asıl sebebi olan DHT yi baskılama gücü yoktur.” Demişsiniz Öncelikle illa yorum yapıp mı öğrenmemiz gerekir DHT nedir Finasterid alınmalıdır falan anlayamadık nasıl açıklamışsınız konuyu, yanlış anlamayın hocam ama ben minoxil kullanıcısıyım ne yapmam gerek şimdi aklımı karıştırdınız Finansterid mi almam lazım. ayriyeten Birde Ben Vichy nin 28 lik ampüllü bir ürünü aldım 220 liralarda forumlarda fazla şikayet olduğu için kullanmayı kestim. boşa para israfı yapmamak gerek minoxil iyimidir yoksa başka minoxil kdr etkili bir ürün önerecekmisiniz Detaylı Cevaplarsanız Duanız Olacağım Hocam ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  minoxidilden olumlu cevap alma ihtimaliniz % 80 ve iyi bir oran, uzun vadede etkisini kaybeder demek istemişim.

 • eda diyor ki:

  bu sprey bayanlarda da ise yararmi ? Yan etkilerinde egzama yazilmis ben hassas sac derisine sahibim mevsimsel olarak egzama goruluyo hafif derece deri dokuntusu kasinma bunlar cok hafif derece kullansam sacima kotu etkisi olurmu en onemlisi bayanlarda ise yararmi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çok hafif kullanırsanız faydası olmaz normal dozunda kullanın egzama yaparsa bırakırsınız

 • mehmet diyor ki:

  Hocam aklima takildi kusura bakmayin lutfen,bana finasterid minoxidil kombinasyonunu neden onermediniz direkt hairfort önerdiniz? Saygılar..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  o kombinasyonda iyi ama siz yan etkiden çekindiğinizi yazmıştınız

 • murat diyor ki:

  Merhaba Atilla Bey
  23 yaşındayım.18 yaşından beri saçlarım dökülmekte erkek tipi dökülmem var M şeklinde dökülüyor. özellikle önler çok seyreldi.hapta xpeci denemek istiyorum dht yüzünden dökülüyor ama sprey konusunda kararsız kaldım minoxil dht bloke etmiyormus.önlerimde dökülme var sizin vereceğiniz tavsiye kombinasyon ne olur? saç ve sprey yada farklı ne olabilir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet minoxidil DHT yi etkilemez, benzer ürün bölgesel olarak DHT yi baskılayan procapil içeren hairforte sprey i araştırın

 • hakan diyor ki:

  Mrb hocam minoxil sakala fayda sağlamaz demişsiniz saç çıkarırken sakala faydası olamamasini açıklayabilir misiniz? Teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sakal çıkmasını sağlayan şey hormonlardır.

Yorum Yap Soru Sor

kecoa

Arama
Saç Biti Tedavisi