Saç Ürünleri

Minoxil

Orijinalinde tansiyon hapı olarak üretilmiş ama kıllanmaya sebep olduğu için toplatılmış bir ilaçtır. Sonraki yıllarda saç dökülmesine yönelik olarak bölgesel kullanım için üretilmeye devam edilmiştir.çok sayıda üretici firma tarafından değişik marka adıyla üretilmektedir.

Minoxil Saç İlacı İÇERİĞİ

%5 Minoxidil HCL

ETKİ MEKANİZMASI

Tam izah edilememiştir çeşitli teoriler vardır,en akla yatkın olanı kıl kökünü uyardığı şeklindedir bunu nasıl yaptığı hakkında kesin bilimsel veri yoktur,diğer bir görüş saçlı deride kan akımını artırdığı şeklindedir.

Minoxilde en önemli sorun beraberinde finasterid alınması gerekmesidir çünkü dökülmenin asıl sebebi olan DHT yi baskılama gücü yoktur.

YAN ETKİLERİ

Şu yan etkiler bildirilmiştir

Kaşıntı,cilt kuruması,pullanma,tahriş,başağrısı,egzema,kabuklanma

Görülebilen şu yan etkiler olursa  ilaç kesilmelidir.

-Göğüs ağrısı

-kalp atım değişiklikler olması

-Nefes alma güçlüğü

-Kilo alma

-İdrarda azalma

FİYATI:

1 Aylık kullanım bedeli 52 tl

MİNOXİL Spreyin eczane fiyatı değişmezken internette satış fiyatı 27 TL ye kadar düşmektedir,firma güvenirliliğine şüphe düşüren bu durumu izah etmek için DG farmaya konuyu sorduğumuzda;internette sahtecilik yapıldığını ve sahte ürün olabileceği şüphesiyle güvenilmemesi gerektiğini yazmaktadır.

firmadan bu konuda gelen cevap

Ne yazık ki internet çok sayıda sahteciliklekarşılaşılabilen, yeterli derecede güven vermeyen ve bu sebeplerle de ilaçsatışı için kesinlikle yasal olmayan bir kanaldır. Sizden ricamız Minoxil’i tümdiğer ilaçlar gibi güvenli ve yasal yollardan yani eczanelerden temin etmeniz.

İyi günler dileriz.
DG FARMA

BENZER ÜRÜNLER

Kirkland  regain  rogain  spectral  rogan  alustil

390 Yorum “Minoxil”

 • Konya diyor ki:

  Minoxil’i bir eczaneden 35 Tl’ye temin ettim. Acaba sahte olabilir mi?
  Op Dr Atilla Kaya
  değildir.mal fazlası aldıkları için ucuza verebiliyorlar

 • ilhan diyor ki:

  hocam kusura bakmayın yine soru soruyorum. saçlarımda belirttiğim gibi dökülme açılma yok ama saçlarım zayıfladı ve daha ince telli hale geldi bunun için minoksil fayda eder mi.4-5 ay kullanılması yeterli midir sadece bunun için?
  Op Dr Atilla Kaya
  kan akımını arttırır ve beslenmesi artar.biotinde kullanabilirsin

 • Erhan İyisabancı diyor ki:

  hocam iyi günler,2015 yılında saçımın sol tarafında seyrelmeler oldu doktora gittiğimde genetik olduğunu söyledi ve minoxile başladım aşırı şekilde saçlarım hemen geri çıktı bu sene yaşadığım bir üzüntüden dolayı sağ tarafta dökülme oldu ve hgf yi öğrendiktenten sonra minoxili bıraktım ve hgf ye başladım şuan önlerde dökülmeler oldu ama yerine yeni saçlar çıkıyor acaba hgf ye ve biotin şampuana devam ederek kelliği önlemek mümkünmüdür yoksa illaki ilerde kel kalıcakmıyım.
  Op Dr Atilla Kaya
  düzenli olarak kullanırsan genetik saç dökülmesini önlersin.saçının varolmasını istediğin sürece kullanman gerekir

 • cem diyor ki:

  Hocam merhabalar, bende arkadaşların yazdığı gibi aşırı saç dökülmem yok. Sizin yazdığınız 50 tel bile olmuyordur.. Ama tepemdeki saçlar çok az. 2 doktora gittim biri bir şey yok deyip betnovat verdii diğeri ise devlette hiçbir soru sormadan bakıp erkek tipi deyip gönderdi. Sizce güvenmelimiyim? 5 dayımdan 1 tanesinde ve dedemde tepede saç yok sadece. Babam ve amcamlar normal. Tekrar teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ailesel dökülme kolay teşhis edilir.bu nedenle doktorunuza güvenin

 • SEDA diyor ki:

  hocam merhaba minoxil %5 kullanıyorum.1.Kutum bitti.2.ye devam ediyorum ;ama saç derimde parlama oldu nedeni nedir.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yağlanmaya bağlı olabilir

 • Kenan yildirim diyor ki:

  Hocam meraba ben minoksili igneyle kafama enjekte ediyorum oyle daha iyi etkisi oldu bunu farkettim fakat ileride bi zarari olurmu
  Op Dr Atilla Kaya
  zararı olur

 • ilhan diyor ki:

  hocam merhabalar bir sorum olacaktı bugün eczanede saç analizi yaptırdım arkalarda tek bir yerden 3-4 tel saç çıkarken ön bölgelerde ara ara 1li 2li saç tellerinin olduğunu söyledi eczaci.. ama bakıldığında önlerde açılma dökülme yada incelme yok..cildiye doktoru da saçlarıma baktığında uzaktan bir sorun olmadığını söylemişti.. önlerdeki saç yoğunluğunun biraz daha az olması bu doğuştan mı yoksa genetik saç dökülmesi başlangıcı mı?
  Op Dr Atilla Kaya
  ön taraflarda genellikle 1li 2li kıl kökleri bulunur arka taraflara doğru gidildikçe kök sayısı artar.

 • Halil diyor ki:

  Hocam bana doktor bunu önerdi ama yan etkilerini okuyunca tırstım biran. Alerjik astım var bende bu yan etkileri daha da tetikler mi? Yada buna bulaşmadan dire hairforte mi başlasam? Artık doktor bile bunları öneriyorsa yapacak bir şey yok. Kel kalacağız yoksa.
  Op Dr Atilla Kaya
  her ikiside olablir.düzenli kullanmalısınız

 • SEDA diyor ki:

  Merhaba Hocam ben seyrek saçlıyım bu yüzden doktora gittim dökülme problemim çok değildi günde 20 tel 25 teldi minoxil forte 5lik önerdi doktorum başladım ama 4. haftadayım elimi saçımı çektiğimde 7-8 tel geliyor elime dökülmede artı 70 civarı vardır belki daha fazla ne yapmalıyım bırakmalı mıyım? birde derimde parlamalar var gibi.
  Op Dr Atilla Kaya
  genetik dökülme ise ilk 3 ayda faz değişiminden dolayı dökülme artabilir

 • ahmetACIL diyor ki:

  Merhabalar 31 yasındayim saclarim 7-8 yildir dökuluyor hic bir urun kullanmadim test yaptirmadim pekte onemsedim dokulmeleri ama saclarimda olsun istiyorum.tuyler var dokulme bolgerinde bu tuyleri ne ile canlandirabilirim nasil bi destek urun kullanabilirim veya minoxil mi kullanim ve nekadar sureyle kullanmaliyim…saygilar hayirli gunler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Saç ilaçları sürekli kullanmayı gerektirir, sürekli kulanamayacaksanız hiç başlamayın daha doğru olur, hairforte sprey ve xpecia tableti araştırın

Yorum Yap Soru Sor

kudanil

Arama
Saç Biti Tedavisi