Saç Ürünleri

Minoxil

Orijinalinde tansiyon hapı olarak üretilmiş ama kıllanmaya sebep olduğu için toplatılmış bir ilaçtır. Sonraki yıllarda saç dökülmesine yönelik olarak bölgesel kullanım için üretilmeye devam edilmiştir.çok sayıda üretici firma tarafından değişik marka adıyla üretilmektedir.

Minoxil Saç İlacı İÇERİĞİ

%5 Minoxidil HCL

ETKİ MEKANİZMASI

Tam izah edilememiştir çeşitli teoriler vardır,en akla yatkın olanı kıl kökünü uyardığı şeklindedir bunu nasıl yaptığı hakkında kesin bilimsel veri yoktur,diğer bir görüş saçlı deride kan akımını artırdığı şeklindedir.

Minoxilde en önemli sorun beraberinde finasterid alınması gerekmesidir çünkü dökülmenin asıl sebebi olan DHT yi baskılama gücü yoktur.

YAN ETKİLERİ

Şu yan etkiler bildirilmiştir

Kaşıntı,cilt kuruması,pullanma,tahriş,başağrısı,egzema,kabuklanma

Görülebilen şu yan etkiler olursa  ilaç kesilmelidir.

-Göğüs ağrısı

-kalp atım değişiklikler olması

-Nefes alma güçlüğü

-Kilo alma

-İdrarda azalma

FİYATI:

1 Aylık kullanım bedeli 52 tl

MİNOXİL Spreyin eczane fiyatı değişmezken internette satış fiyatı 27 TL ye kadar düşmektedir,firma güvenirliliğine şüphe düşüren bu durumu izah etmek için DG farmaya konuyu sorduğumuzda;internette sahtecilik yapıldığını ve sahte ürün olabileceği şüphesiyle güvenilmemesi gerektiğini yazmaktadır.

firmadan bu konuda gelen cevap

Ne yazık ki internet çok sayıda sahteciliklekarşılaşılabilen, yeterli derecede güven vermeyen ve bu sebeplerle de ilaçsatışı için kesinlikle yasal olmayan bir kanaldır. Sizden ricamız Minoxil’i tümdiğer ilaçlar gibi güvenli ve yasal yollardan yani eczanelerden temin etmeniz.

İyi günler dileriz.
DG FARMA

BENZER ÜRÜNLER

Kirkland  regain  rogain  spectral  rogan  alustil

469 Yorum “Minoxil”

 • can says:

  merhaba hocam endokronolojide hangi hormon testlerini yaptırabilirim tiroidlerde sorun yok.saygılar
  Dr.Atilla Kaya
  o zaman dermatologla görüşün ,çünkü hastalığa bağlı dökülmelerde saçlı derinin her yerinden dökülme olur,genetik dökülme ise sadece iki kulak çizgisinin üstünde kalan bölümden olur.dermatolog bunu gözle muayene ile çok rahat ayırt edebilir

 • Mehmet says:

  Hocam diyetteyim ve çok az yiyorum bu yüzden gerekli birçok vitamini alamıyorum bayadır. Xpecia ya da buna benzer birşey alacağım ama önce değerlerimi görmek istiyorum. Özel hastanede dermatolog,dahiliye,endokronoloji bunlardan hangi bölüme gitmeliyim?
  Dr.Atilla Kaya
  dermatolojiye gidebilirsin

 • mehmet says:

  hocam saçlarda incelme ve kalite kaybı var prp yaptırsam sonuç alabilir miyim
  Dr.Atilla Kaya
  bu sorunlar genetik dökülmede görülür.öncelikle sorunun nedeni tespit edilmeli,dermatologa görünmelisiniz

 • fatih says:

  hocam minoxil ve dutasterid karışım olarak saçlar için kullanılabilir mi?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kullanılabilir ama dutasteridin yan etkileri çok fazla olduğu için tercih edilmez,finasterid içeren propecia yada proscar kullanabilirsiniz

 • bahadır says:

  hocam saclarda incelme zayıflık problemi var bazı kan degerlerime ve tiroidlere baktırdım degerlerim iyi gıda takviyesi almalımıyım sizce?
  Dr.Atilla Kaya
  saçlarınızda incelme ve zayıflama hangi bölgede,genel mi

 • emrw says:

  Merhaba hocam 23 yaşındayım trikotillomani hastalığı yüzünden saçlarımın çoğunu çekerek kaybettim bazı yerler üç dört yıldır boş ama sürekli doğal yağlarla destek yapmaya çalıştım olmadı tek çare saçlarımı iyice kısaltarak minoxile başladım ‘Sorum şu bu ilaç kaç yıldır boş kalan yerlere etki edebiliyor’? Max 2 yıldır boş olan yerlere bile etkisi var diyorlar size sormak istedim
  Dr.Atilla Kaya
  siz saç köklerinizi yolarak travmatize ettiğiniz için kıl hiç çıkmayabilir.

 • bahadır says:

  hocam 5 yıl önce kimyasal bir saç düzleştirme işlemi yaptırmıştım saçım daha sonra zayıfladı güçsüzleştiğini hissetim bununla ilgisi olabilir mi?
  Dr.Atilla Kaya
  düzleştirme işlemi kıl kökünde hasara neden olmuştur

 • karahan says:

  merhaba hocam bu minox ve dutasterid karışımını haırforte spreyle yapsak olurmu sizce
  Dr.Atilla Kaya
  hairforte spreye dutasterid katmanıza gerek yok,içeriğindeki bitkiseller dutasterid etkinliği gösteriyor

 • Gurbetci says:

  Sn. Hocam, yurt dışından içeriğinde minoxidil ve finastreid bulunan damla ilacı aldım. Bunu saçıma günlük 1mg sabah, 1mg akşam kullanmamı söylediler. İlacın içeriğini incelediğimde DHT engelleyici olduğunu gördüm. Bu ilacı kullanmanın sperm sayısına, iktidara, sertleşmeye, ve penisin yapısının değişmesine zararlı yönde bir etkisi var mı? Teşekkür ederim.
  Dr.Atilla Kaya
  lokal uygulandığı için sistemik yan etki görülmesi pek beklenmez

Yorum Yap Soru Sor

burung

Arama
Saç Biti Tedavisi