Saç Ürünleri

Minoxil

Orijinalinde tansiyon hapı olarak üretilmiş ama kıllanmaya sebep olduğu için toplatılmış bir ilaçtır. Sonraki yıllarda saç dökülmesine yönelik olarak bölgesel kullanım için üretilmeye devam edilmiştir.çok sayıda üretici firma tarafından değişik marka adıyla üretilmektedir.

Minoxil Saç İlacı İÇERİĞİ

%5 Minoxidil HCL

ETKİ MEKANİZMASI

Tam izah edilememiştir çeşitli teoriler vardır,en akla yatkın olanı kıl kökünü uyardığı şeklindedir bunu nasıl yaptığı hakkında kesin bilimsel veri yoktur,diğer bir görüş saçlı deride kan akımını artırdığı şeklindedir.

Minoxilde en önemli sorun beraberinde finasterid alınması gerekmesidir çünkü dökülmenin asıl sebebi olan DHT yi baskılama gücü yoktur.

YAN ETKİLERİ

Şu yan etkiler bildirilmiştir

Kaşıntı,cilt kuruması,pullanma,tahriş,başağrısı,egzema,kabuklanma

Görülebilen şu yan etkiler olursa  ilaç kesilmelidir.

-Göğüs ağrısı

-kalp atım değişiklikler olması

-Nefes alma güçlüğü

-Kilo alma

-İdrarda azalma

FİYATI:

1 Aylık kullanım bedeli 52 tl

MİNOXİL Spreyin eczane fiyatı değişmezken internette satış fiyatı 27 TL ye kadar düşmektedir,firma güvenirliliğine şüphe düşüren bu durumu izah etmek için DG farmaya konuyu sorduğumuzda;internette sahtecilik yapıldığını ve sahte ürün olabileceği şüphesiyle güvenilmemesi gerektiğini yazmaktadır.

firmadan bu konuda gelen cevap

Ne yazık ki internet çok sayıda sahteciliklekarşılaşılabilen, yeterli derecede güven vermeyen ve bu sebeplerle de ilaçsatışı için kesinlikle yasal olmayan bir kanaldır. Sizden ricamız Minoxil’i tümdiğer ilaçlar gibi güvenli ve yasal yollardan yani eczanelerden temin etmeniz.

İyi günler dileriz.
DG FARMA

BENZER ÜRÜNLER

Kirkland  regain  rogain  spectral  rogan  alustil

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

253 Yorum “Minoxil”

 • ümit diyor ki:

  Hocam minoxil sac spreyi saça uyguladıktan sonra saçıma şekil vermek için fön makinesini kullanirsam herhangi ilacın etkisini götürür mü yani bir sakıncası var mı acaba ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet içinde alkol vardır ve fönle kısa sürede kurur ve emilimi yani etkisi azalır

 • ismail diyor ki:

  Seboreik dermatit icin sampuan onerebilirmisiniz. Minoxil ile birlikte kullanabilecegim. Dermatit ile birlikte saclarim cok dokuluyo minoxil iyi gelir mi? Tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  minoxil dökülmeye iyi gelir ama seboreik dermatiti azdırabilir dikkatli olun

 • ismail diyor ki:

  Seboreik dermatit rahatsizligi olan kullanabilir mi?ilk ay saclari cok dokuyormus. Dokulmesi demek daha guclu cikacaginin garantisi midir?Tesekkurler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  minoxil seboroiek dermatiti azdırabilir deneyin ama artarsa ısrar etmeyin

 • Murat diyor ki:

  Merhaba hocam, birkaç senedir her iki bacak bileğimin üstündeki kıllar döküldü ve yazın şort giyince kötü bir görüntü oluyor. Neden dökülmüş olabilir(aklıma çorap lastiği geliyor) ve ordaki kılların geri çıkması için ne yapabiliriz? Teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sürekli sürtünen yerde kıllar dökülür ve bir daha çıkmaz

 • hande deniz diyor ki:

  hiçbir işe yaramıyor

 • hande deniz diyor ki:

  kullanıyorum ama hiç bir sonuç alamadım yaklaşık 7-8 kutu kullandım ama hiç etki yok sizce neler yapmalıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  % 20 ihtimalle hiç etkisi olmaz başka ürüne geçebilirsiniz.

 • BIKTIM diyor ki:

  6 ay minoksil ile birlikte durcay şampuan kullandım. çinko hapları, vitamin hapları, yağlar ballar havada uçuştu. endokrinoloji uzmanına gittim. dökülmenin polikistik over’dan kaynaklı olduğunu söyledi. polikistiğin tedavisi olmadığını da ilave etti ve bana prostat hapı yazdı. yine sonuç yok. perfectil tableti öneriyorlar ne yapmalıyım ? bir de sitenizi gezerken xpecia’yı gördüm aklıma yattı. ne yapmalıyım ??
  Op.Dr.Atilla KAYA
  prostat hapı etkili olmadıysa bunlar tek başına etkisiz kalabilir, erkekler için üretilen hairforte spreyle birlikte kullanmalısınız

 • orhannn diyor ki:

  merhabalar hocam minoxili ömür boyu kullanmak mı gerekiyor ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet yoksa geri dökülür

 • osman perihan diyor ki:

  Hocam bu ilac 2-3 yil kullanilinca kalpte sıkıntılar cikarabiliyormus nefes darligi astim gibi sonuclar doguyormus bunlar dogrumu ve bu hasar kalici mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  prospektüsünde tüm bunların olabileceği yazar

 • Explorer diyor ki:

  Merhaba Hocam, 17 yaşındayım ırsi olarak saç dökülmesinden muzdaribim.3 defa farklı dermatologlarda muayene oldum kimisi bakıp kimiside bakmadan minoxili önerdi,öncelikli sorum kullanımdan sonra ara verildiği zamanki dökülme eskisi gibi mi yoksa artan bir dökülmeden mi söz ediliyor? Aynı zamanda yüzücüyüm yan etki olarak kalp ağrısı,nefeste daralma aşırı derecede etkili olur mu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bir süre kazandıklarınızı kaybedersiniz ve yoğun dökülme olur sonra yavaşlar

Yorum Yap Soru Sor

siput

Arama
Saç Biti Tedavisi