Saç Ürünleri

Minoxil

Orijinalinde tansiyon hapı olarak üretilmiş ama kıllanmaya sebep olduğu için toplatılmış bir ilaçtır. Sonraki yıllarda saç dökülmesine yönelik olarak bölgesel kullanım için üretilmeye devam edilmiştir.çok sayıda üretici firma tarafından değişik marka adıyla üretilmektedir.

Minoxil Saç İlacı İÇERİĞİ

%5 Minoxidil HCL

ETKİ MEKANİZMASI

Tam izah edilememiştir çeşitli teoriler vardır,en akla yatkın olanı kıl kökünü uyardığı şeklindedir bunu nasıl yaptığı hakkında kesin bilimsel veri yoktur,diğer bir görüş saçlı deride kan akımını artırdığı şeklindedir.

Minoxilde en önemli sorun beraberinde finasterid alınması gerekmesidir çünkü dökülmenin asıl sebebi olan DHT yi baskılama gücü yoktur.

YAN ETKİLERİ

Şu yan etkiler bildirilmiştir

Kaşıntı,cilt kuruması,pullanma,tahriş,başağrısı,egzema,kabuklanma

Görülebilen şu yan etkiler olursa  ilaç kesilmelidir.

-Göğüs ağrısı

-kalp atım değişiklikler olması

-Nefes alma güçlüğü

-Kilo alma

-İdrarda azalma

FİYATI:

1 Aylık kullanım bedeli 52 tl

MİNOXİL Spreyin eczane fiyatı değişmezken internette satış fiyatı 27 TL ye kadar düşmektedir,firma güvenirliliğine şüphe düşüren bu durumu izah etmek için DG farmaya konuyu sorduğumuzda;internette sahtecilik yapıldığını ve sahte ürün olabileceği şüphesiyle güvenilmemesi gerektiğini yazmaktadır.

firmadan bu konuda gelen cevap

Ne yazık ki internet çok sayıda sahteciliklekarşılaşılabilen, yeterli derecede güven vermeyen ve bu sebeplerle de ilaçsatışı için kesinlikle yasal olmayan bir kanaldır. Sizden ricamız Minoxil’i tümdiğer ilaçlar gibi güvenli ve yasal yollardan yani eczanelerden temin etmeniz.

İyi günler dileriz.
DG FARMA

BENZER ÜRÜNLER

Kirkland  regain  rogain  spectral  rogan  alustil

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

240 Yorum “Minoxil”

 • barış diyor ki:

  merhaba hocam benim yaş 21 ben minoxil forte 5 i sakal için kullanıyorum ancak yüzüm koru oluyor ayrıca kepek gibi kabuklanma oluyor yüzümde bu normalmi? yoksa ne yapmalıyım. saygılarımla
  Op.Dr.Atilla KAYA
  minoxil sakalda kullanılmaz boşa kullanmayın

 • mustafa diyor ki:

  Hocam benim butun killarim dokuluyo (gogus,sac vb) doktorlara falan gittim enson stresden butun killarin dokulme evresine girmis dediler ,stresli oldugumda dogru dedim,psikiyatriye gittim ilaclarimi kullaniyorum birde eger dokulmem stresden dolayiysa stres tedavi edilince dokulme dururmu yada ne sureyle durur bu sure zarfinda ne kullanmamionerirsiniz ben minoxil basliyim diyorum yanina baska biseyde onerirmisiniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  stres geçince dökülme durur
  minoxidilin bu tür dökülmede faydası olmaz

 • selim diyor ki:

  peki hocam kendim araştırıyorum ama son bir şey sormak istiyorum.rephair diye yeni bir ürün çıkmış reklamı yapılıyor 3 ay kullanılacakmış minoxil gibi sürekli kullanmak gerekmiyormuş bilginiz var mı minoxilin sağladığı etkiyi sağlar mı sizce şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  minoxilin binde biri kadar bile etkisi olmaz reklamalra kanmayın

 • selim diyor ki:

  merhaba hocam size daha öncede yazmıştım.saçlarımda son 1 yıldır incelme ve dökülme vardı.doktaora gittim birisi tepeden açılmaya başlamış dedi ve revigen isimli şampuanı önerdi başka bir doktor ise tepe sağlam önemli bir şey yok önlere minoxil kullanabilirsin dedi. ne tavsiye edersiniz kararsız kaldım :)

  Op.Dr.Atilla KAYA
  her sorduğunuz farklı bir şey yazacak en iyisi siz kendiniz araştırın :)
  sitede en iyi saç ilacı sayfa olacak oradan bakabilirsiniz

 • 123 diyor ki:

  merabalar hocam ben daha 15 yaşındayım bende polikist ower ve erkek tipi dökülme var. Cildiye bana Minoxil %2 ve Dermalute şampuan almamı söyledi. Ben de 15 gündür kullanıyorum -düzenli -olarak Sizce bu kullandıklarımın ne kadar faydası olur ? Bide beni saçlarım çok zor uzuyo buna ne önerirsiniz TEŞEKKÜRLER
  Op.Dr.Atilla KAYA
  deneyerek görebilirsiniz
  ek olarak günlük bir tane 2 mg B7 vitamin tableti alın

 • alis diyor ki:

  hocam sürerken ele sac gelme durumu normal mi ve kafamın derisi sanki soyuluyor gibi yani hani yazın güneslenince insanı vücudu yanar da soyulur gibi yani ilac sanırım köklerde kalıyo ondan dolay ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saça el sürüldüğünde bir kaç saç gelmesi normal ama çok geliyorsa dökülme düşünülür

 • alis diyor ki:

  hocam minoxil kullanıyorum baslayalı 20 gün oldu dökülme arttı günde tahminen 50 tel sacım gidiyodur ve sürerken cok fazla elime geliyo kopup ne yapmam gerekir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  zamanla dökülmenin azalması beklenir

 • kerem altun diyor ki:

  minoxil kullanıyorum ve kafamın derisi kabuk oluyo gibi yani böyle orda kalıyo gibi onu elimle cıkarabiliyorum ama cok sac kopuyo bu durumda da ne yapmam gerek hocam ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  alerji yapmış olabilir eğer öyleyse devam edemezsiniz

 • arda diyor ki:

  hocam 18 yaşındayım, minoxil kullanıyorum 20 gün oldu başlayalı dökülme arttı ve minoxili sürerken elime çok saç geliyor yaklaşık 15 tel normal mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  minoxil kullanmaya başlandığında dökülmenin artması normal

 • ahmet diyor ki:

  mrb.. bundan 5 yıl önce mınoxıl sac spretı kullndım. önce sıddetlı dokulme akabınde çok guzel sonuç aldım. 5.ay da doktoram artık kullnma ıyı gorunuyr dedı. bıraktık tekrar dokulmeye başladı. daha sonra saç ekımı uzmanlryla goruştum, ekim olmaz saç köku gucszde olsa var dıyerek şu hapı tavsıye ettlr. PROPECİA. 3 yıldır tepe bolgelerımı korudugunu duşunuyorum. ama önlerde seyrelme var. SİZCE TEKRAR MINOXIL SAC SPREYI KULLNSAN SORUN OLUR MU HAPLA BERABER ? TEŞK

  Op.Dr.Atilla KAYA
  bırak diyen doktoru anlamak mümkün değil keşke bırakmasaydınız
  tekrar başlayabilirsiniz ama bu kez cevap almanız daha zor, cevap alırsanız bırakmamalısınız

Yorum Yap Soru Sor

monyet