Saç Ürünleri

Minoxil

Orijinalinde tansiyon hapı olarak üretilmiş ama kıllanmaya sebep olduğu için toplatılmış bir ilaçtır. Sonraki yıllarda saç dökülmesine yönelik olarak bölgesel kullanım için üretilmeye devam edilmiştir.çok sayıda üretici firma tarafından değişik marka adıyla üretilmektedir.

Minoxil Saç İlacı İÇERİĞİ

%5 Minoxidil HCL

ETKİ MEKANİZMASI

Tam izah edilememiştir çeşitli teoriler vardır,en akla yatkın olanı kıl kökünü uyardığı şeklindedir bunu nasıl yaptığı hakkında kesin bilimsel veri yoktur,diğer bir görüş saçlı deride kan akımını artırdığı şeklindedir.

Minoxilde en önemli sorun beraberinde finasterid alınması gerekmesidir çünkü dökülmenin asıl sebebi olan DHT yi baskılama gücü yoktur.

YAN ETKİLERİ

Şu yan etkiler bildirilmiştir

Kaşıntı,cilt kuruması,pullanma,tahriş,başağrısı,egzema,kabuklanma

Görülebilen şu yan etkiler olursa  ilaç kesilmelidir.

-Göğüs ağrısı

-kalp atım değişiklikler olması

-Nefes alma güçlüğü

-Kilo alma

-İdrarda azalma

FİYATI:

1 Aylık kullanım bedeli 52 tl

MİNOXİL Spreyin eczane fiyatı değişmezken internette satış fiyatı 27 TL ye kadar düşmektedir,firma güvenirliliğine şüphe düşüren bu durumu izah etmek için DG farmaya konuyu sorduğumuzda;internette sahtecilik yapıldığını ve sahte ürün olabileceği şüphesiyle güvenilmemesi gerektiğini yazmaktadır.

firmadan bu konuda gelen cevap

Ne yazık ki internet çok sayıda sahteciliklekarşılaşılabilen, yeterli derecede güven vermeyen ve bu sebeplerle de ilaçsatışı için kesinlikle yasal olmayan bir kanaldır. Sizden ricamız Minoxil’i tümdiğer ilaçlar gibi güvenli ve yasal yollardan yani eczanelerden temin etmeniz.

İyi günler dileriz.
DG FARMA

BENZER ÜRÜNLER

Kirkland  regain  rogain  spectral  rogan  alustil

397 Yorum “Minoxil”

 • Yiğit diyor ki:

  Hocam minoksil ile minoksil forte aynı şey deil mi ?
  Op Dr Atilla Kaya
  evet aynı

 • Kürşat diyor ki:

  Hocam ilaç doğuştan seyrek saçlıysan yani dökülme yoksa ama geninde seyrek saç varsa seyrek saçları kalite artışı olurmu kalınlaşma yaparmı kullandığında
  Op Dr Atilla Kaya
  arttırması beklenir

 • Canr diyor ki:

  Hocam merhabalar, yaklasık 2 aydır minoxil kullanıyorum. İlk aylarda birdenbire acayip cok döktü, ikinci aydayım ve dökülmem giderek durmaya basladı. Şakaklarımda inanlmaz siyah siyah küçük saçlar çıkmaya basladı. Ama önleri çok döktü ve oradanda geri çıkış söz konusu olur mu? Devam etmelimiyim?
  Op Dr Atilla Kaya
  onlarındaa çıkması beklenir.sabırlı olmalısın.tedaviye daha iyi sonuç için xpecia tablet ekleyebilirsin

 • emin diyor ki:

  Hocam bu ilaçı kullandıktan bir Zaman sonra Kalpte sıkıntı oluyormuş doğrumudur ???
  Op Dr Atilla Kaya
  bazı hassas kişilerde sıkıntı olabiliyor

 • Birhan diyor ki:

  Hocam ben 10 ğündür minoxil spreyi kullanıyorum doktorun önerisiyle ve yanında procein şampuan kullanıyorum saçlarımı usturuya vurdurdum saçlarımı kestirmeden önce kullanırken speryi saçlarım iyice dökültüğünü farkettim ve aynı zamanda zinco protein hapı alıyorum hocam işe yararmı saygılar…
  Op Dr Atilla Kaya
  saçta faz değişimi hızlanır,ilaç kullanmaya başlayınca

 • erdem diyor ki:

  Hocam merhaba ;
  Babamda dedemde saç sorunu yok , hatta abimde de en ufak bir dökülme yok , ben babamın karbon kopyasıyım da diyebilirim. Sadece saçımın sol tarafında biraz azalma hissettim doktora gittim erkek tipi dökülme dedi ve açıkçası üstün körü baktı minioxil forte deri spreyini verdi , bu ilacı ömür boyu mu kullanacağım 1 sene sonra askere gideceğim , açıkcası ben özel günler haricinde jöle bile sürmem sabah akşam bu ilacı kullanmak sinirimi bozuyor , velevki bu ilacı hiç kullanmasam sorun teşkil edermi ? Çünkü bende mevsim değişikliklerinde saç dökülmesi oluyor ama erkek tipi dedikleri dökülme biraz garibime gitti , çünkü saçımın arkasında herhangi bir sorun yok , saçımın üstünde bir sorun yok , sağ tarafta bir sorun yok sadece sol tarafta bir sorun var bunun için bu ilacı kullanmam doğru olur mu ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  dermatolog gördüyse genetik dökülmeyi çok rahat anlar.bu nedenle karar sizin

 • Yıldırım Yücel diyor ki:

  Hocam merhabalar,saç ektireli bir ay oldu iki gün önce kotrole gittim,minoxil ve prominoxil verdiler,bugün farkettim hafif kepek ve kaşıntı var,ekilen saçlara bi zararı olurmu,ne tavsiye edersiniz.Teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  allerjiye neden olmuş gibi görünüyor.şikayetleriniz artarsa bırakmalısınız

 • Konya diyor ki:

  Minoxil’i bir eczaneden 35 Tl’ye temin ettim. Acaba sahte olabilir mi?
  Op Dr Atilla Kaya
  değildir.mal fazlası aldıkları için ucuza verebiliyorlar

 • ilhan diyor ki:

  hocam kusura bakmayın yine soru soruyorum. saçlarımda belirttiğim gibi dökülme açılma yok ama saçlarım zayıfladı ve daha ince telli hale geldi bunun için minoksil fayda eder mi.4-5 ay kullanılması yeterli midir sadece bunun için?
  Op Dr Atilla Kaya
  kan akımını arttırır ve beslenmesi artar.biotinde kullanabilirsin

 • Erhan İyisabancı diyor ki:

  hocam iyi günler,2015 yılında saçımın sol tarafında seyrelmeler oldu doktora gittiğimde genetik olduğunu söyledi ve minoxile başladım aşırı şekilde saçlarım hemen geri çıktı bu sene yaşadığım bir üzüntüden dolayı sağ tarafta dökülme oldu ve hgf yi öğrendiktenten sonra minoxili bıraktım ve hgf ye başladım şuan önlerde dökülmeler oldu ama yerine yeni saçlar çıkıyor acaba hgf ye ve biotin şampuana devam ederek kelliği önlemek mümkünmüdür yoksa illaki ilerde kel kalıcakmıyım.
  Op Dr Atilla Kaya
  düzenli olarak kullanırsan genetik saç dökülmesini önlersin.saçının varolmasını istediğin sürece kullanman gerekir

Yorum Yap Soru Sor

banteng

Arama
Saç Biti Tedavisi