Saç Ürünleri

Pan Plus

Panplus kapsül bir zamanlar iyi isim yapmış Almanya dan ithal edilen pantogar yerine üretilen bir üründür.Üreticinin resmi sitesinde pantogar yerine üretildiği yada pantogarla aynı etkiye sahip olduğu yönünde bir bilgi olmaması resmi ithalatın kesilip yerine çakmasının piyasaya sürüldüğünü düşündürmektedir.

Pantogar Almanyadan ithal ediliyordu ancak pan plus Bulgaristanda üretilip İsviçre üzerinden Türkiyeye ithal edilmektedir.Bu durum sanırım Bulgaristanın güvenilirlik konusunda yetersiz kalmasındandır.

Pantogarın tahtına soyunduğu için fiyatını pantogarın Almanya da satış fiyatının 3 katına yakın tutulması düşündürücüdür.Saçta ne kadar etkili olabileceği kestirilemeyen bir ürünün 79 TL gibi astronomik rakama satılması “marka pahalıdır” imajı yaratmak gibi görünmektedir.

Pan plus kapsül içeriği:
100 mg Tıbbi küf,
60 mg Tiamin monohidrate (B1 vitamini),
60 mg Kalsiyum-d-pantotenat (B5 vitamini),
20 mg L-Sistin,
20 mg p-aminobenzoik asid,
20 mg keratin, bulunur.

Ürünler muadillerine göre yüksek dozda konulmuş gibi görünse de bu miktarlar 3 kapsülün içerdiği toplam miktardır.Yani bir kapsülde bunların 1/3 ü kadar aktif madde vardır.

Pan plus kapsülün en önemli açmazı 6 ay boyunca günde 3 kapsül alınması zorunluluğudur,ciddi hastalıkların tedavisinde bile günde 3 doz alımı hastanın tedaviye uyumunu güçleştirirken böylesine sıradan bir bitkisel ürünün tedavisine uyum daha zor görünmektedir.

Akla takılan bir diğer sorunda internet satış sitelerinde saç beyazlamasını engelleyebildiği şeklindeki yazılardır.PABA (para amino benzoik asit) nın saç beyazlamasını engelleyebileceği konusunda yapılmış tek çalışma 1946 yılında yapılmıştır ve güvenilirliği son derece yetersizdir.

Ürünün resmi sitesinde saç dökülmesini yada saç beyazlamasını önlediği yönünde bilgi yokken internet satış sitelerinde bu konuda abartılı vaatler olması daha çok iyi satıcı uyanıklığı gibi değerlendirilebilir.

Saç kalitesi üzerinde etkili olabilecek keratin,L-Sistin ve pantotenat dışındakilerin etkinliği hakkında bilimsel veri yoktur.

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

129 Yorum “Pan Plus”

 • sedef diyor ki:

  Hocam panplus hapını her kullandığımda mide bulantm oluyor . Neyapmalıym
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yemekten 20 dk sonra alabilirsin.yinede olursa bırakabilirsin

 • ishak ishak diyor ki:

  Merhabalar Hocam
  yaklaşık 24 gün önce saç ektirdim.
  tavsiyeniz üzerine xpecia tablet ve hair forte sprey kullanıyorum.
  hair forte spreyi her sabah saçımı yıkadıktan hemen sonra ve akşam olmak üzere 2 kez kullanıyorum.her sabah saçımı yıkıyorum. bunda bi sakınca varmı? teşekkürler [lütfen sorumu silmeyin :)]
  Op.Dr.Atilla KAYA
  :) aferin sana .herhangi bir sakınca yok.doğru bir şekilde uyguluyorsun

 • ismet diyor ki:

  hocam merhaba ben doktora saçlarımdaki ve sakallarımdaki seyreklikten dolayı gittim pan plus ı önerdi sakalımda çıkarmı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sakalda önemli olan kıl kökünün varlığıdır eğer kıl kökü yoksa ,hiçbirşey olmayan şeyi çıkaramaz

 • pınar diyor ki:

  peki hocam biotin bir ilaç mı veya şampuan mı? Youthairin hap olarak da var şampuan olarak da hangisi daha iydir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin vitamin tablet halindedir.youthairinde spreyde olabilir.hangi formunu kullanmak isterseniz size uygun olan hangisi ise onu kullanabilirsiniz

 • ishak ishak diyor ki:

  merhabalar hocam
  xpecia kapsül ve hair forte spray’ı piyasada bulamıyorum.internetten alabileceğim güvenli bir site varmıdır acaba ??
  Op.Dr.Atilla KAYA
  eczacınıza söylerseniz getirtir.birde sanırım firmanın kendi satış sitesi var ordanda temin edebilirsiniz

 • gülay diyor ki:

  Meraba hocam, 15 yaşındayım saçlarım gittikçe beyazlıyor. Doktora gittim panplus verdi .ama bildiğim kadarıyla panplus saç dökülmesi için veriliyor. Bu ilacın beyazlamaya etkisi var mı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin kullanabilirsin biotin beyazlaşmayı geciktiriyor

 • pınar diyor ki:

  Hocam saç beyazlamasını durdurabilecek veya sacdaki renk veren pigmentlerin içinde bulunduğu bir ilaç var mı?Bende panplus kullanıyorum işe yararmı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin beyazlaşmayı geciktirir .birde youthair kullanabilirsin

 • ishak ishak diyor ki:

  merhabalr hocam.
  ben yaklaşık 1 hafta önce saç ektirdim. fakat doktor bana ağrı kesici,antibiyotik ve yıkama için 1 şampuandan başka birşey yazmadı.ilaçlar da 1 haftanın sonunda bitti zaten.ekilen saçlarımın daha hızlı ve sağlıklı çıkması için xpecia kullanmayı düşünüyorum sizce bu doğrumu olur? ayrıca başımın tepe kısmındaki saç tellerim de oldukca incelip seyrekleşti.tahminim 1-2 yıl içinde orası da tamamen açılır.aynı ilaç bu durumu engeller mi? teşekkürler iyi çalışmalar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tek başına %70 hairfortela birlikte %95 engeller

 • Mustafa diyor ki:

  erkeklerde saç dökülmesi için PROBECİA tablet kullanmak sakıncalımı cinsel isteksizlik ve hormon dengesizliğine yol açtığı doğru mu kullanmamı tavsiye eder misiniz hocam. KOlay gelsin
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yan etkiler herkeste görülmeyebilir.gülü seven dikenine katlanır.

 • murat kaz diyor ki:

  İyi gunler hocam xpecia kullanıyorum küçük tüyler oluştu fakat uzamiyorlar tablatin yanın da biotin akşam faydası olurmuş ve kaç mg alayim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hairforte sprey kullanmalısın

Yorum Yap Soru Sor

kambing

Arama
Saç Biti Tedavisi