Saç Ürünleri

Procapil

Procapil minoxidil ve finasteridden sonra saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir maddedir.Procapil solusyon

2007 yılında Fransız Sederma Pharmanın AR-GE laboratuarında saç üzerine geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan diğer 2 bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.

Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;

1-Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilin daha potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.

2-DHT oluşumunu engelleyici etki;bölgesel olarak 5-alfa redüktazı engelleyerek DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için finasterid gibi cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.

3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.

Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.

Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi  procapil.com.tr   den alınabilir

346 Yorum “Procapil”

 • Murat diyor ki:

  Merhaba hocam, Bütün ilaçlar hakkında yorumlar yapmışsınız. Ama Ankara Üniversitesinin çıkardığı N2C isimli bitkisel saç kremi hakkında bir yorum yapmamışsınız. Fiyatıda biraz pahalı dökülmeyi durdurup saçların yeniden çıkacağını idda edilen bitkisel krem. Gerçekten DNH yi durdurmadan bu bitkisel krem saç dökülmesini durdurup yeni saçlar çıkartırmı? Yoksa içinde bilmediğimiz başka maddelerdemi var. Bu ürünün internet siteside var hocam kremin içeriği orda yazıyor. Bir yorum yaparsanız çok seviniriz. Teşekkürler.
  Dr.Atilla Kaya
  Akla gelebilecek tüm bitkileri koymuşlar bu kadar çeşit olunca hepsinin yoğunluğu çok azalır, bence denemeye gerek yok ama siz bilirsiniz. Bu arada ecza depolarına girememiş olması da şüphe uyandırıyor.
  Bu arada Ankara Üniversitesini nereden çıkardınız o anlamda bilgi göremedim.

 • Deniz diyor ki:

  iyi günler hocam ben 23 yaşındayım erkek tipi saç dökülmem var alın çizgim baya bi yukarı gitti ve üst taraftaki saçlarımda incelme var cinsel yönden yan etkisi olmayacak şekilde tavsiye edebileceğiniz sprey var mı
  Dr.Atilla Kaya
  minoxidil yada procapil içeren sprey kullanabilirsiniz

 • Fırat diyor ki:

  Hocam ben 17 yaşındayım. Dht den ötürü dökülme var. Bu yaşta ne kullanmam doğru olur ? Xpecia ? Procapil ? Minoxidil ?
  Dr Atilla Kaya
  xpecia kullanabilirsin

 • Hasan Hasan diyor ki:

  Hocam ben minoxdil kullaniyorum bir aydir suana kadar bir faydasini görmedim. Minoxdil ile birlikte procapil kullanirsam bi yardimi dokunurmu ikisini ayni anda kullanmak ?
  Dr Atilla Kaya
  beraberinde xpecia tablet kullanabilirsiniz

 • Yusuf diyor ki:

  Hocam merhaba.Ben 18 yasindayim saclarim çok asiri dökülüyor birde saclarim yagli ne tavsiye edersiniz procabil kullanabilir miyim teşekürler.
  Dr Atilla Kaya
  kullanabilirsin.yağlanam için de seboderm şampuan kullanabilirsin

 • isimsiz diyor ki:

  hocam xpecia tablet ile procapil %3 lük spreyi aynı anda kullandıkmı faydasımı olur zararımı kullanmakta fayda varmıdır
  Op Dr Atilla Kaya
  faydası olur

 • Ahmet diyor ki:

  Hocam şuan xpecia tablet de kullanıyorum 2 ay oldu şampuan olarak da saw palmetto kullanıyorum minoxil 1 yıldır kullanıyorum kaşıntı yapıyor seboreik dermatit rahatsızlığım da var(kaşınan yerlerde dökülmeler oluyor) eczacı rahatsızlığımn geçmesi için minoxili bırakmamı söyledi ne yapmalıyım sadece xpecia kullanmam yeterli olurmu yanında biotin desteği de alsam.. Birde procapil de minoxil gibi kaşıntı yapar mı. Çok teşekkür ederim Hocam
  OP Dr Atilla Kaya
  üzgünüm yapacak birşey yok.minoxili bırakman gerekir.dermatiti şiddetlendirir.procapilde yapabilir.ama procapili deneyeceksen minoxilin neden olduğu dermatit düzeldikten sonra denemelisin.xpecia tek başına %70 dökülmeyi durdurur

 • Ahmet diyor ki:

  Hocam bende genetik saç dökülmesi vardı ama 19 yaşında başlamıştı ailem(baba amca) 40 yaşından sonra saçları dökülmüş benim erken başlamıştı.. Bende 6 ay minoxil kullandım saçlarım baya gürleşti bıraktıktan sonra tekrar döküldü 6 ay sonra tekrardan düzenli bir şekilde 1 yıl kullandım ancak pek faydası olmadı kullanıp bırakınca dökülüyor procapil de minoxil gibi belli kullanım suresi var mı bırakınca tekrar dökülmeler olurmu? Aralarında ne farkı vardır?TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM
  Op Dr Atilla Kaya
  genetik dökülmede ilaçları bugün kullanıp yarın bırakamazsın.çünkü kıl köküne zarar veren dht sende bir ömür boyu hergün salınacak ve saç dökülmesine neden olacak,bu nedenle karar verip ben sabırla saçımın olmasını istediğim sürece bu ilaçları kullanabilirim diyorsan başla yoksa hiiiçç başlamana gerek yok.

 • Fermam diyor ki:

  Hocam xpecia nın yanında minoxil daha mı etkili olur. Çünkü procapilin fda onayı yokmuş sanırım siz ne önerirsiniz
  Op Dr Atilla Kaya
  procapil içeren içeriği zengin ürünlerde var.FDA onayı amerikada geliştirlen ve kullanılan ilaçlar için geçerlidir,procapil fransa kökenli

 • emre diyor ki:

  hocam bende demir eksikliği varmış ben xpecia tablet ve hairforte sprey kullansam ek olarak demir takviyesi alsam saçlarım daki dökülme ortadan kalkar mı
  Op Dr Atilla Kaya
  evet tedavi edebilirsin.

Yorum Yap Soru Sor

naga

Arama
Saç Biti Tedavisi