Saç Ürünleri

Procapil

Procapil minoxidil ve finasteridden sonra saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir maddedir.Procapil solusyon

2007 yılında Fransız Sederma Pharmanın AR-GE laboratuarında saç üzerine geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan diğer 2 bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.

Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;

1-Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilin daha potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.

2-DHT oluşumunu engelleyici etki;bölgesel olarak 5-alfa redüktazı engelleyerek DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için finasterid gibi cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.

3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.

Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.

Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi  procapil.com.tr   den alınabilir

357 Yorum “Procapil”

 • ali says:

  Hocam procapil sakal içide etkilimi
  Teşekkürler
  Dr.Atilla Kaya
  etkinliği çok azdır.çünkü sakalın yapısı genetik faktörlerden etkilenir.kullanımla bir miktar kalite artışı sağlanabilir.ama kullanımı bırakınca tekrar kalite kaybı olur.

 • Esra says:

  Hocam çok yoğun saç dökülmesi yaşadım tüm değerlerim normaldi 2ay minoxidil kullandım çok yoğun tüylenme yaptı doktor procapil içeren serum verdi (mineader)marka tekrar başladı dökülme eskiden haftada 2 defa kullanıyordum şimdi hergün kullanıyorum dökülme durur mu ms hastasıyım başka ilaç kullanamam lütfen yardımcı olun
  Dr.Atilla Kaya
  dökülmenin durması beklenir.beraberinde biotin 10 mg başlayabilirsiniz.biotin zaten vücutta sentezlenen bir madde olduğu için sorun olmaz

 • murat says:

  hocam bugün eczaneden hairfort aldım şimdi şaçımın yan tarafı şakak değil hocam yani tam kulak hizasınn üstündeki seyrelmiş bölüme uygulasam düzenli seyrelen şaçlar gürleşir mi bide hocam bahsettiğim yer erkek tipi değil demi hocam benim bildiğim şakak ve tepe bölgesi erkek tipi olur teşekkürler iyi çalışmalar hocam.
  Dr.Atilla Kaya
  hayır erkek tipi

 • Haluk says:

  Hocam merhaba,ben 32 yaşındayım. Vücudumdaki aşırı kıllardan dolayı endokrinoloji doktoruna gittim. Proscar 5 mg verdi ve vücudumdaki kılların dökülüp tepe bölgesindeki saçlarımın yeniden çıkmaya başlayacağını söyledi. Size sorum ayrıca saç spreyi veya hap kullanmama gerek var mı? Bir de bu ilacın ciddi yan etkileri olduğunu okudum, kullanmaya devam etmeli miyim? Teşekkürler.
  Dr.Atilla Kaya
  tercih senin

 • Tunahan says:

  Hocam iyi günler ben 2 aydır xpecia+hairfort+sawpoo kullanıyorum.minyatürleşmiş saçlar döküldü. Ancak 2 aydır dökülme eskisi gibi devam ediyor sizce bu normalmi. 2. Bir sorumda ilk 3 aydan ve 6 aydan sonra bu ilaçları kullanım süre ve miktarı nasıl olmalıdır
  Dr.Atilla Kaya
  ilk 3 ay günde 2 doz,6 aya kadar tek doz,6 aydan sonra günaşırı kullanabilirsin.ama bu arada dökülmede artış olursa hemen bir önceki doz uygulamasına geri dönmelisin

 • Ezgi says:

  Hocam 23 yasindayim sac dokulmem var hair forte ile xpecia kullanmak istiyorum vucudumdada tuylenme olur mu acaba
  Dr.Atilla Kaya
  hayır vücutta kıllanma yapması beklenmez

 • Zeynep says:

  Merhaba hocam, erkek tipi saç dökülmesi olan 24 yaşında bir kızım. Dermatolog bana içerisinde procapil olan bir sprey kullanmamı önerdi. İnternette kadınlar için olan 2 çeşit spreye rastladım.
  Biri hairforte female- %3 lük procapil , diğeri alopecia female-%5 procapil. Sizce hangisini kullanmalıyım?
  Teşekkürler
  Dr.Atilla Kaya
  hairforte kullanabilirsin,içeriği zengin yanında xpecia tablet de başlamanı öneririm

 • Melis says:

  Merhaba hocam. Ben 25 yasinda bir bayanim ve benim kafamin yan kisimlarinda cok yoğun, tepe kisimlarinda daha az oranla sac dokulmem var. Tam bir dökülme olmasa da kafa derimi rahatlikla görebilecek kadar saclarim seyreldi ve saclarim cok mat cansiz durumdalar. Zaman zaman birden fazla doktora gitim ve erkek tipi saç dökülmesi teshisi koydular. Bunun uzerine sabah aksam olmak üzere %5 procapil içeren kapigen sprey, yanlarda cok yogun oldugu icin advantan %0.1 cozelti verdi. Bütün hormon testlerime, demir, b12 vs.vs. hersey normal çıktı.birinci derece yakinlarimda da bu tip dökülme görmedim. Genetik olabilir mi ?? Eger oyleyse bu uygulanan tedavi kalici olur mu? Doktor sac mezoterapisi de onerdi, arastirdigimda nadir de olsa sac kayiplarinin olacagi yaziyordu. siz bu konuda düşünüyorsunuz?
  Dr.Atilla Kaya
  kadınlarda sıklıkla anemi nedeniyle dökülme görülür.fakat anemide genel dökülme vardır.sadece her iki kulak çizgiinin üstündeki alanda seyreklik varsa bu genetik dökülme bulgusudur.genetik dökülmede mezoterapinin anlamı yok.bu nedenle düzenli ilaç kullanmak gerekir.kullandığınız ilaçlara ek günde 2 adet xpecia tablet başlayabilirsiniz.

 • Ayaz says:

  Hocam instagram yada facebook hesabiniz varsa takip etmek isterim
  Dr.Atilla Kaya
  dratillakaya intagram hesabım,https://www.facebook.com/dratillakaya

 • Ayaz says:

  Meraba hocam 20 yasindayim saclarim hizla dokuldu dokulen yerlere hairforte adlı bi spray sıkıyorum icinde %3 procapil var en az 3 ay kullanin farki farketmeniz icin yaziyo sizce saclarim tekrar cikarmi ilac ise yararmi
  Dr.Atilla Kaya
  düzenli günde 2 defa kullanmanı öneririm.saçların çıkması beklenir.beraberinde xpecia tabletde başlayabilirsin

Yorum Yap Soru Sor

kuda

Arama
Saç Biti Tedavisi