Saç Ürünleri

Procapil

Procapil minoxidil ve finasteridden sonra saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir maddedir.Procapil solusyon

2007 yılında Fransız Sederma Pharmanın AR-GE laboratuarında saç üzerine geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan diğer 2 bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.

Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;

1-Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilin daha potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.

2-DHT oluşumunu engelleyici etki;bölgesel olarak 5-alfa redüktazı engelleyerek DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için finasterid gibi cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.

3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.

Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.

Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi  procapil.com.tr   den alınabilir

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

226 Yorum “Procapil”

 • Gökhan diyor ki:

  Hocam uzakdoğulularda saç dökülmemesinin sebebi dht hormonunun düşük olması demiştiniz daha önce finasterid içeren tabletleri sürekli kullanınca saç dökülmesinin azalmasının sebebide bu mudur ? DHT hormonu düşüyor yani doğru mudur ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet doğru

 • mustafa diyor ki:

  Mrblar.xpecia tablet saglik bakanligi onayli mi ? Diger bi sorum da procapil %5 konsantrasyonlu spreyi de mevcut.konsantrasyon artinca daha mi etkili oluyor acaba ?
  Simdiden tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  xpcia gibi ilaçlar Tarım Bakanlığınca ruhsatlandırılır
  procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar % 2 ve % 3 ile optimum doz olduğu belirlenmiştir,saç ürünleriye ilişksi olmayan bazı firmalar 55 lik çıkardığını yazıyor ama bence bilimsel önerilere uyulmalı

 • Osman diyor ki:

  Hocam genital bölgelerden ve koltuk altı kıllarından saç ekimi mümkün mü ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  teknik olarak mümkün, her kılın yeri değiştirilebilir ama yapan varmı bilmiyorum
  sonra gördüğüm diğer yorumlarınızı sildim

 • Gökhan diyor ki:

  Hocam vücudumuzda küsen kıl kökleri yani kıllar hangileridir ?
  Saç,kaş,sakal,bacak kılları (ağda ile alındıgında) vs.. nereler küser ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Benim bildiği bir tek sakal alıngan değil diğerlerinin hepsi alıngan :)

 • Mavi diyor ki:

  Hocam aşağıdaki bir soruya Procerin + Proscar + xpecia kullanımı yine %75 etki eder demişsiniz iyide sadece xpecia kullanımı bile yine %75 etki ediyo nasıl oluyordu 3 ü birlikte kullanıldıgında %95 lere varan başarı sağlıyamıyoruz ve 3 ü bir arada kullanılmaz demişsiniz sebep nedir ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  aynı yolla etki yapan 3 üründen elde edilecek başarı 1 ürünle elde edilecek sonuç kadardır, yani sadece proscar kullansanız da % 70-75 derdim. farklı yola etki eden hairforta spreyi bunların sadece biriyle birlikte kullanırsanız o zaman % 95 lere çıkar. bu üç tabletten birine karar verip sürekli aynısını kullanmalısınız

 • Gökhan diyor ki:

  Saydığım ilaçların yanı sıra xpecia tablet ve hairforte sprey de kullanıyorum . cipralex’i falan kullanmamın sebebi eğer dökülmem genetik değilde strese bağlıysa (gittiğim doktor böyle söyledi strese bağlı seyrelme varmış hafiften) cipralex stresi alsın , , ,rahatlatsın diye ama ayriyetten genetik dökülmenin başlangıcıda olabilir dedi. ki bende böyle düşünüyorum ve karar verdim ne olursa olsun hairforte sprey’i ve xpecia’yı ömür boyu kullanıcam .

 • Gökhan diyor ki:

  Hocam xpecia’nın etkileşimi olmaz derken yararı kalmaz mı başka ilaçlar kullanınca diyosunuz yani ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  diğer ilaçların etkisini değiştirmez anlamına geliyor

 • Gökhan diyor ki:

  Hocam ne ilacımı kullanıyorum ? Benexol (B12) , cipralex (rahatlatıcı ilaç) , C vitamini , D vitamini , Hp biotin ve ferro demir ilacı saç dökülmeyi kökten çözmek için hepsini kullanıyorum .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iyide bunların hiçbiri saç dökülmesine etki etmezki

 • Gökhan diyor ki:

  Hocam günde 7 tane ilaç almak xpecia’nın etkinliğini düşürür mü ? (tabi saatleri var hepsini günde 2 saat arayla alıyorum) fazla ilaç kullanıyoruz diye ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ne ilacı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama xpecia nın etkileşimi olmaz

 • Gökhan diyor ki:

  Hocam çok önemli bişey daha sormak istiyorum sizin çalıştığınız hastanede (medicalArt) plastik cerrahi uzmanı var mı ? benim erkek kardeşimin (yaşı 16) düz kafa sendromu var kafatasının arka tarafı çok az uzunlukta ve dümdüz bunun ameliyat ile vs.. çaresi var mıdır sizin dalınız değil ama bi doktor oldugunuz için sizede danışmak istedim sizin çalıştığınız hastanede var mı uzman ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  plastik cerrah yok

Yorum Yap Soru Sor

ayam