Saç Ürünleri

Procapil

Procapil minoxidil ve finasteridden sonra saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir maddedir.Procapil solusyon

2007 yılında Fransız Sederma Pharmanın AR-GE laboratuarında saç üzerine geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan diğer 2 bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.

Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;

1-Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilin daha potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.

2-DHT oluşumunu engelleyici etki;bölgesel olarak 5-alfa redüktazı engelleyerek DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için finasterid gibi cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.

3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.

Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.

Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi  procapil.com.tr   den alınabilir

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

278 Yorum “Procapil”

 • Tuğrul diyor ki:

  Hocam iyi çalışmalar dilerim.
  Benim bir sorum olacaktı . 18 yaşında erkeğim. Herkesin bildiği gibi sakal ve ensedeki saçları dökülmüyor diye biliniyor. Peki kol kılları dökülür mü hocam ? çünkü kol kıllarından alıp kirpik ekimi yaptırmak istiyorum bu sebeple sordum ? Açıklık getirirseniz çok sevineceğim iyi çalışmalar.
  op.dr.atilla kaya
  almak zordur vede çok yumuşak kalır

 • Alper diyor ki:

  Merhabalar hocam çok merak ettiğim birşey sormak istiyorum. Hair Pharma web sitesinde sağ tarafta “Kaç saç telimiz var” adlı başlıkta insanın kafatasında 1 milyon kıl kökü vardır deniyor. Buna saç,sakal,bıyık hepsi dahildir deniyor. Normal olarak 150 bin saç kılı vardır deniyor ee 1 milyon dan 150 bini cıkarttıgımızda geriye kalan 800-850 bin kılı sakal ve bıyık mı oluşturuyor ? yani sakal ve bıyık saçtan daha mı fazladır ? ben hep saç daha fazla dıye bılıyordum ? Bir açıklık getirir misiniz hocam şimdiden teşekkürler .
  op.dr.atilla kaya
  önemli bir kısmı tüy halindeyken yok olur, göz kapakları dahil her yerde kıl kökü vardır ama normalde kıl olmayan yerlerdekiler de gelişemez.

 • kaan diyor ki:

  Merhaba hocam
  sadece biotin takviyesi
  saci kalinlastirirmi zayif saclari guclendirirmi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet etkiler.ama genetik dökülme varsa procapil yada minoxidil içeren spreyde kullanılmalı

 • erkek diyor ki:

  merhaba hocam
  sampuanlardaki sls, sles ve parapen sac dokulmesine neden olurmu yada zarar verirmi saca
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saç ve saçlı deriye zara verir ve dolaylı olarak saçın zayıflamasına neden olur

 • erkek diyor ki:

  Merhaba hocam
  bende uyku duzensizligi var bi gün 2 de bigun 5 te uyuyorum saclarim seyreldi
  sebebi uyku duzensizligimi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kan değerleri ve troid fonksiyonlarına baktır

 • Alper diyor ki:

  Hocam 17 yaşında erkeğim . Hazır YGS sınavı için 1 aylık izin almışken medicalArt’a gelip sorucagım bütün soruları sormak istiyorum size bir muayene gibi düşünelim . Bir muayene ücreti ne kadar alıyorsanız alın ve ben muayene olmak yerıne defterıme yazdıgım (12 adet) sorumu size sorayım en fazla 40 dk ve ya 1 saatinizi alırım aynı bir muayene seansı gibi düşünelim olur mu hocam ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  olur gel sor.bilemediğim soruların parasını geri vermem :)

 • kaan diyor ki:

  Merhaba hocam
  ben 21 yasindayim genetik dokulmem var
  sadece saw palmetto kapsül kullansam
  dokulmeyi ertelermiyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  :) yetmez

 • Alper diyor ki:

  Hocam birde son olarak lütfen bunuda cevaplayın.
  Stres bazlı saç dökülmesini önlemek için ne önerirsiniz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  stres yapmamanızı :)

 • Alper diyor ki:

  Hocam merhabalar ve iyi günler. Benim bir sorum olacaktı.
  18 yaşındayım hani hep derler ya çocuk dayıya çeker diye benim baba tarafım full kel 3 tane amcam ,babam,dedem fakat anne tarafı 3 tane dayım ve dedemin saçları oldukça gür ama benım dayılarımın saçlarının hepsi kıvırcıktır. babamın ve amcalarımın ise düz ve benimde düz . Saç tipinden hangi tarafa çekiceğimizi anlıyabilir miyiz yani babamın ve benim düz diye babamın tarafına mı cekecegım ben şimdi ? yoksa hiç alakası yok mudur ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  belli olmaz.saç tipini belirleyen geni babandan almışsındır,%50 şansın var

 • Kaan diyor ki:

  Merhabalar Sayın Atilla KAYA :
  Benim 2 tane sorum olucaktı
  1-)Önceki takip ettiğim soru-cevaplarınızda siz DHT’nin en güçlü ve en gür saçları bile dökebileceğini söylemişsiniz.Peki biz ömrümüz boyunca Xpecia+Proscar kullansak yine dökülür mü saçlarımız ?
  2-)Uyku düzensizliği saç dökülmesi yapar mı ?
  Teşekkürler şimdiden hocam.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  teorik olarak saçlarınızı uzun yıllar koruyabilirsiniz.

Yorum Yap Soru Sor

bebek

Arama
Saç Biti Tedavisi