Saç Ürünleri

Procapil

Procapil minoxidil ve finasteridden sonra saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir maddedir.Procapil solusyon

2007 yılında Fransız Sederma Pharmanın AR-GE laboratuarında saç üzerine geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan diğer 2 bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.

Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;

1-Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilin daha potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.

2-DHT oluşumunu engelleyici etki;bölgesel olarak 5-alfa redüktazı engelleyerek DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için finasterid gibi cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.

3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.

Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.

Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi  procapil.com.tr   den alınabilir

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

179 Yorum “Procapil”

 • wadwe diyor ki:

  Hocam bişey sorucam bu minoxili spreyi günde 2 defa 6 püskürtme kullandıgımız zaman 14 gün anca dayanıyor bana bu ama ben şöyle yapıyorum hafiften sol şakak açık oraya 5 püskürtme alın açıksa oraya 5 püskürtme sağ şakağada 5 püskürtme ? böyle mi yapmalıyım yoksa ortaya 5 püskürtme yapıp dağıtmalı mıyım ? belkide ben heryere 5 er püskürtme yaptıgım için çabuk bitiyordur sprey ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  püskürtme sayısının önemi yok seyrek alanları ıslatın yeterli

 • wadwe diyor ki:

  Hocam boyadan spreyden vs.. den aşırı yıpranmış saçlar 1 yıl içerisinde kendi kendine veya sadece biotin yardımıyla eski haline döner mi ? düzelir mi yani ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet düzelmesi beklenir tabi başka sorun yoksa

 • ozgur diyor ki:

  Merhaba. Saclarim dokuldugu icin doktora gitmistim kan tahlillerim normal cikti bana Evecapil sprey ve sampuani onerdi bu urunu kullansammi acaba minoxil mi kullansam karar veremedim minoxilin gogus agrisi gibi yan etkileri varmis arastrdgim kadariyla acaba bu urunde herhangi bir yan etki olabilirmi cinsel yonden yada gogus agrisi gibi yardimci olursaniz sevinirim kolay gelsin
  Op.Dr.Atilla KAYA
  adını hiç duymadığım bir ürün, bence bildiğiniz minoxili kullanın yan etki yaparsa bırakırsınız.genel olarak bildiğiniz ürün yada bildiğiniz firma ürünleri tercih edin.

 • taner kilicaslan diyor ki:

  Hocam iyi gunler Ben minoxcilkullqniyordum carpinti yan etkisi yapti acaba onun hairforte kullansam ayni yan etki yaparmi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yapmaması beklenir

 • burak diyor ki:

  hocam merhaba
  şu yeni çıkan vichy dercos kapsül hakkında ne düşünüyorsunuz faydalı bir ürünmüdür??? yoksa yine bir para tuzağımı ???
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kapsülünü duymadım ve içeriğini bilmiyorum

 • Sarı diyor ki:

  Hocam boyadan spreyden vs.. den aşırı yıpranmış saçlar 1 yıl içerisinde kendi kendine veya sadece biotin yardımıyla eski haline döner mi ? düzelir mi yani ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  büyük oranda düzelir

 • Maviş diyor ki:

  Hocam saçlarımı sawpoo şampuan ile yıkıyorum ama hairforte sprey ugulamasından sonra olsun mınoxıl uygulamasından sonra olsun , gün içinde bu yüzden saçlarımı 3-4 defa yıkamak zorunda kalabiliyorum sawpoo şampuan ile bi sakıncası var mıdır sık yıkamanın saçlara ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sakıncası yok ta neden bu kadar sık yıkıyorsunuz ki

 • sinemce diyor ki:

  horcam merhaba 27 yaşındayım ve saçlarım aşırı derecede gürken 15 yaşında dökülmeye başladı ve şuanda cevremdekı ınsanların sacının yarısı kadar bile yoklar ne yapmam gerek yeniden gürleşmesi için :(
  Op.Dr.Atilla KAYA
  8 yıl sonra geri kazanmak zor olabilir

 • Maviş diyor ki:

  hocam bişey daha sorucaktım bu son sorum. Saçımızda Minoxil sprey kullandıktan 1-2 saat sonra saçı yıkamadan üstüne hairforte sprey’i kullansak bi sakıncası olur mu ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sakıncası olmaz ama 0 da beklemeli

 • Maviş diyor ki:

  hocam bişey sorucaktım hairforte sprey’i sabah ve aksam uyguluyoruz ya sabah ve aksam uygulamalarında kac saat aralık olmalı ? var mı böyle bi kural ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çok önemli değil etki süresi 4-5 saattir

Yorum Yap Soru Sor

ikan