Saç Ürünleri

Procapil

Procapil minoxidil ve finasteridden sonra saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir maddedir.Procapil solusyon

2007 yılında Fransız Sederma Pharmanın AR-GE laboratuarında saç üzerine geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan diğer 2 bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.

Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;

1-Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilin daha potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.

2-DHT oluşumunu engelleyici etki;bölgesel olarak 5-alfa redüktazı engelleyerek DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için finasterid gibi cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.

3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.

Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.

Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi  procapil.com.tr   den alınabilir

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

289 Yorum “Procapil”

 • kaan diyor ki:

  Tekrar merhaba hocam,
  Sac dokulme sorunum var doktorum istedigin sampuani (clear, head and shoulders) kullanabilirsin dedi.
  siz ne diyorsunuz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şampuan saç dökülmesinde çok etkili değildir.önemli olan saça zararlı maddeleri içermemesidir.sawpoo kullanabilirsin

 • kaan diyor ki:

  Merhaba hocam
  sac kurutma makinesi sac dokermi
  saclarimi dogal yollarlami kurutmaliyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tercihen doğal yollarla kurutmalısın

 • Kadir diyor ki:

  Sayın Hocam Merhaba,

  Öncelikle böyle bir site için çok teşekkürler. 2 hafta kadar önce saç ektirdim. 3500 greft civarı. Verteks ve ön bölgeye. Yaklaşık 6 yıldır kullanmadığım finasteride yeniden başladım. 1 yıllık kullandığım dönemde çok fayda görmüştüm. Şu an en az 6 ay kullanacağım. Zamanında minoxidil de kullanmıştım Rogaine Foam olarak. Ancak 2. yılın sonunda o da çarpıntı, nefes almada güçlük, göğüs ağrısı yapmaya başlayınca bıraktım. 6 yıldır hiçbir ilaç kullanmayınca saçlar kötüye gitti.

  Şu an finasteride 1/5 Proscar, Biotin 1000 mg, bunun yanında B1, B2, B12, Folik Asit ve çinko kullanıyorum. Sanırım saçı oldukça besliyordur bunlar. Bir de yıllardır haftada 3 kez ketoral kullanırım. Procapil isimli ürünü yeni duydum. Sizce tedavime eklemeli miyim? Diğer losyon ve topikal ürünlerden oldukça daha anlamlı duruyor. Ya da saçıma minoxidil içermeyen başka bir losyon önerir misiniz? Teşekkürler Hocam. Saygılarımla. -Kadir-
  Op.Dr.Atilla KAYA
  procapil ve saça yönelik diğer bileşenleri içeren hairforte sprey kullanabilirsin,bütün o yukarda saydığın vitamin ve mineralleri tek tek almak yerine saça yönelik içeriği oldukça zengin olan xpecia tablet başlayabilirsin

 • Kemal diyor ki:

  Hocam merhabalar ve iyi çalışmalar lütfen şu sorumu cevaplayın.
  Ağız ve diş sağlığındaki olumsuzluklar , saçı da olumsuz etkiler mi ? Mesela ağızda sorun damakta sorun diş eti çekilmesi, dişte çürük damak iltihabı vs. gibi sorunlar saç dökülmesine sebep oluyor deniyor halk arasında . Böyle birşey gerçekten var mı hocam ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  genel olarak etkilemez.fakat vitamin ve mineral eksikliklerine bağlı ise o zaman saçınızda etkilenebilir

 • Sedat diyor ki:

  İyi çalışmalar doktor bey:
  Benim bir sorum olacaktı ben haır pharma’dan almış oldugum Sawpoo şampuan ile saçlarımı her sabah yıkıyorum fakat haır pharma web sitesinde saçı haftada en fazla 3 defa yıkanması uygun olur deniyor.
  Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz hocam ? Saçı hergün yıkamak saça zarar verir mi ? tereddütte kaldım o yüzden işin uzmanına yani size sorayım dedim ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saçı hergün yıkamak uygun değildir.saçın kendini koruması için biraz yağlanmasına izin vermeliyiz.yoksa saçlı deri kurur ve saçlarımız bu durumdan olumsuz etkilenir.haftada en fazla 2-3 defa yıkamalısın

 • Adem diyor ki:

  Merhabalar hocam lütfen şu sorumu silmeyip cevaplayın . Benim için çok önemli Lütfen !
  Uyku düzensizliği (düzenli uyumama) saç dökülmesi yapar mı veya saç dökülmesini artırır mı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  genel larak dengeler bozulacağı için artabilir ama dökülmeye çokda önemli bir katkısı olmaz

 • Berk diyor ki:

  Hocam bir soru daha sormuştum onu cevaplamamışsınız. Lütfen o da çok önemli benim için. 18 yaşında erkek öğrenciyim. 1 günde (24 saatte) en az 17-18 saat radyasyon içeren (Bilgisayar-televizyon-cep telefonu) gibi aletler ile beraber gecırıyorum zamanımı. Özellikle bilgisayar bölümü okudugum ıcın bilgisayar ile ilgili olmam gerekiyor . Yani uzun lafın kısası fazla RADYASYON’a maruz kalmak saç dökülmesi yapar mı veya saç dökülmesini artırır mı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bilgisayardan aldığın radyasyon saç dökülmesi yapmaz.

 • Berk diyor ki:

  Merhabalar Atilla KAYA bey ;
  Benim ufak bir sorum olacaktı . 5 aydır xpecia + proscar (Günlük 5 mg tablet birden) kullanıyorum ama sorum şöyle eğer stres veya üzüntü bazlı saç dökülmemiz varsa xpecia+proscar (günlük 5 mg) stresten dolayı dökülen saçı geri çıkarır mı yani bu ikisi ne kadar etki ederler ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  proscar yerine hairforte kullansan %95-98 geri çıkar

 • okçu diyor ki:

  Tekrar merhaba hicam zeytinyagi surmenin saca bir faydasi varmi varsa ne gibi faydasi olur
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saçlarınız kuruysa direncini arttırmak için iyi olur.ama normal yada yağlı bir saça sahipseniz gerek yok

 • okçu diyor ki:

  Merhaba hocam ben 21 yasindayim
  sac dikulmesi sorunum vardi cildiyeye gittim
  doktor prp tavsiye etti siz ne diyosunuz prp hakkinda
  Op.Dr.Atilla KAYA
  genetik tipiz dökülmen varsa bu kronik hastalık gibi tedavi gerektirir.hergün ürün kullanman lazım.prp nin etkinliği sadece uygulandığı dönemde geçerlidir.(ki ne kadar etkinse)

Yorum Yap Soru Sor

kambing

Arama
Saç Biti Tedavisi