Saç Ürünleri

Procapil

Procapil minoxidil ve finasteridden sonra saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir maddedir.Procapil solusyon

2007 yılında Fransız Sederma Pharmanın AR-GE laboratuarında saç üzerine geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan diğer 2 bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.

Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;

1-Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilin daha potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.

2-DHT oluşumunu engelleyici etki;bölgesel olarak 5-alfa redüktazı engelleyerek DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için finasterid gibi cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.

3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.

Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.

Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi  procapil.com.tr   den alınabilir

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

265 Yorum “Procapil”

 • Alp diyor ki:

  İyi çalışmalar Atilla Bey :
  Benim bir sorum olucaktı benim bildiğime ve araştırmalarıma göre vücuttaki her kıl kökünün yer değişikliği sağlanıyormuş mesela kol kılından kıl alıpta kirpik ekimi mümkün müdür kirpik ekimi yaptırmayı düşünüyorum.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  teorik olarak mümkün ama ben kirpik ekimini beceremedim :(

 • Adem diyor ki:

  İyi çalışmalar doktor bey ,
  Önceki yorumları inceledim başkasından saç ekiminde saçın bir böbrek nakli misali korunması gerektiğinden, aylık ilaç kullanımı 10.000-15.000 tl yi buldugunu söylemişsiniz fakat benim araştırmamda böbrek nakilinde kullanılan ilaç fiyatını SGk karşılıyor. Bizde başkasından saç ektirdiğimizde böbrek nakil edilmiş gibi gösteripte alabiliriz belki bu ilaçları böyle birşey mümkün olabilir sanırım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Tabi tabi olur :)

 • Alper diyor ki:

  Doktor bey merhaba;
  Annem 68 yaşında.Yüksek tansiyon ilacı ve guatr ilacı(Euthyrox) kullanıyor.Son bir kaç yıldır saç dökülmesi çok arttı. Bu duruma epey üzülüyor.Saç derisinde kaşınma da var.Önceleri bebe şampuanı kullandı sonra da bitkisel bir şampuana başladı.Ben bitkisel şampuanlara inanmıyorum ve maalesef eczacılar para kazanmak için çer çöp satmaya başladılar. Ne tür ilaç ya da destekler kullanmasını önerirsiniz? Ayrıca kepek şampuanı kullanmak kaşıntılı bir cilt için daha mı iyidir?
  Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  menopecia tablet kullansın memnun kalır

 • Mualla diyor ki:

  Gençken de gür sayılmayan saçlarım,menopoza girer girmez ,dökülerek yarıya indi..Boya v.b.yapmıyorum.Herhangi bir menopoz ilacı kullanmıyorum.Hipotroid için 25mikrogramlık hormon ve tansiyon için 20 mg.lık Olmetec kullanıyorum..(ikisi de kontrolde)
  Saç için nasıl bir çözüm önerirsiniz?
  Şimdiden teşekkürler..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  menopoz dönemi saç sorunları için üretilen menopecia tablet kullanın ciddi cevap alırsınız

 • Savaş diyor ki:

  Hocam iyi çalışmalar . Ben birşey sormak istiyorum Nikotin’in yani sigaranın saça zararı var mıdır ? saçın dökülmesine sebep olur mu ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır sigara içenlerde saç dökülmesi daha sık değil

 • Savaş diyor ki:

  Tamam işte hocam yol göstermez diyosunuz ama genetik dökülmede tahliller temiz çıkar diyodunuz hep . şimdi ise tahlil yapılmaz diyorsunuz ? tahlil yapılıp bi sonuca varılamıyorsa genetik midir yani ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak yerine yazdıklarımı neden daha zeki birine okutmuyorsunuz ki
  Genetik dökülmede tahlillerde anormallik görünmez yani yol gösterici değildir bu sebeple genetik dökülme düşünülüyorsa tahlil istenmez buna gerek duyulmaz.

 • öyküüü diyor ki:

  bugün doktora gittim ve bana minoxili önerdi ama bu sprey bıraktıktan sonra saçı eski haline döndürüyormuş hocam doğru mudur sizce almalımıyım ya da başka öneriniz var mı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bıraktıktan sonraki bir kaç ayda şiddetli bir dökülmeyle elde ettiklerinizin hepsini kaybedersiniz bu sebeple bırakmamalısınız, kısa sürede bırakacaksanız başlamayın

 • Savaş diyor ki:

  Hocam tekrar iyi çalışmalar. son birşey sormak istiyorum kafama takıldıda. Siz daha önce genetik saç dökülmesinde hasnanede yapılan tahliller temiz çıkar demiştiniz. Nasıl bi tahlil ki hocam bu ? Yani bildiğimiz kan tahlili mi yaptırıcaz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  genetik dökülmede tahlil yapılmaz çünkü yol göstermez

 • Savaş diyor ki:

  Hocam merhabalar ve iyi çalışmalar ben birşey merak ediyorum.
  Başka birinden saç nakli teknik olarak yapılabiliyormuş bir doktora danıştım Tekirdağ’da. Yani Geliştirilen ilaçlar sayesinde nakledilen organın reddedilme ihtimali oldukça azaltılmıştır. aynen bu cümleyi kurdu doktor bey. Bu güne kadar nakledilen organlar daha çok hayati (böbrek, karaciğer,akciğer,kalp) gibi organlardır,yani kazanım çok fazladır bu kazanımı fazla olması sebebiyle nakil sonrası kullanılan ve çok yan etkisi olan ilaçları kullanmaya değmektedir. Fakat saç dökülmesi hastalık sayılmadığından dolayı ve başkasından saç nakli yapıldıktan sonra organın reddedilme ihtimalini azaltan ilaçları SGK’nın karşılamaması ve çok yüksek bedeller ile alınması sebebiyle başkasından saç nakli yaptırmak pratik değildir. ” dedi. Yani başkasından kıl kökü organı pratikte yapılsa bile mantık olarak yapılması kesinlikle önerilmez dedi doktor bey. Siz ne diyorsunuz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çok güzel izah etmiş
  nakillerde aylık ilaç kullanımı 10 000- 15 000 tl yi buluyor

 • berk diyor ki:

  bu hap ın ismni verdiniz xpecia diye %3 procapil iceren sprey icinde bisey onerirmisnz bi marka ve bunu dermatolojiye gtsek doktor recete yazabilirmi Atilla hocam??????
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu ilaçlar reçetesiz satılır, hairforte spreyi araştırın

Yorum Yap Soru Sor

badak

Arama
Saç Biti Tedavisi