Saç Ürünleri

Procapil

Procapil minoxidil ve finasteridden sonra saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir maddedir.Procapil solusyon

2007 yılında Fransız Sederma Pharmanın AR-GE laboratuarında saç üzerine geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan diğer 2 bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.

Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;

1-Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilin daha potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.

2-DHT oluşumunu engelleyici etki;bölgesel olarak 5-alfa redüktazı engelleyerek DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için finasterid gibi cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.

3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.

Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.

Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi  procapil.com.tr   den alınabilir

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

321 Yorum “Procapil”

 • Alp diyor ki:

  Merhabalar hocam , iyi çalışmalar diliyorum.
  Alakasız gibi görünse de ben bir şeyi merak ediyorum ve sormak istiyorum.
  Organ nakillerinde kullanılan “Bağışıklık Sistemini Baskılayan İlaçlar”ın (Vücudun tepki vermesini önlemek için) ne tür yan etkileri var. Organ nakli yapılan insanlar bu ilaçları ömür boyu kullanmak zorundalar . O zaman ömür boyu yan etkilere maruz kalıyorlar . Peki ne tür yan etkileri var bu ilaçların ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şimdi açıklama çok uzun olur.en önemli etkileri bağışıklık sisteminin baskılanması,immün reaksiyonu ortadan kaldırmak için verilen ilaçlar.enfeksiyon hastalıklarından iyi korunmak gerekiyor.küçücük bir enfeksiyon hastalığı bağışıklık sistemi baskılandığı için ölümcül sonuçlar doğurabilir

 • Alper diyor ki:

  Merhaba hocam benim son 2 yıldır saçlarım yoğun bir şekilde dökülüyor.ön taraf iyice seyreldi ve açıldı.Eczaneden Capilaktif losyon ve sampuan aldım bunun faydası olur mu birde xpecia tablet ilede takviye yapmalımıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  capilactifin ürün içeriğine hiçbir yerde rastalayamadım.3 yağdan bahsedilmiş,diğerleri yok,bu bahsedilen 3 yağda saç dökülmesini önlediğine dair kanıtlayan bilimsel çalışmalar mevcut değil.bu ürün yerine procapil içeren hairforte sprey yada minoxidil almanızı öneririm.ürünleri almadan önce araştırmalısınız o ürünün içeriğindeki madde nin etkileri nelerdir ve bu maddelerin etkileri bilimsel olarak kanıtlanmışmı bunlara bakmalısınız.

 • Savaş diyor ki:

  Hocam tekrar merhabalar ve iyi çalışmalar merak ettiğim bişey daha sormak istiyorum . Cevaplama arzusunda bulunursanız çok memnun olurum.18-19 yaşlarında erkeğim. Aşağılarda bir soruya verdiğiniz bir cevabı okudum .
  30-40 Saç dökülmesi son derece normal demişsiniz . Evet saç değişim döngüsünden dolayı normal olabilir fakat bu dökülme en fazla 2 ay sürmeli deniyor. Ama benim 1 seneden beri 30-40 tel dökülüyor sürekli buna ne demeli ? Sizce neden olabilir ? Bu arada baba tarafı Genetik mi ? (4 tane amcam , babam ve dedem kel ama 3 tane dayımın saçları çok sık)
  Op.Dr.Atilla KAYA
  günde 100 kıla kadar dökülme normaldir.ama minyatürleşme varsa ve döküldüğü oranda saç gelmiyorsa kelliğe neden olur.inşallah dayılarınıza çekmişsinizdir.

 • Savaş diyor ki:

  Hocam merhabalar benim bir sorum olacaktı. Finasterid’i çok araştırdım çok yan etkisi var fakat herşeyden önce yaşım 18 bu yaşta daha DHT baskılanırsa , sakal çıktığı kadarıyla kalacak , ses kalınlaştığı kadarıyla kalacak kısacası erkeksi görünümünüz ya kazandıgınız kadarıyla kalacak yada henüz kazanmadıysanız DHT baskılanırsa hiç olmayacak deniyordu . Ama xpecia da yan etki yok diyorsunuz fakat xpecia da DHT baskılamıyor mu ? xpecia da kullanırsam sakalım yine çıktığı kadarıyla kalacak doğru mudur ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  doğru değildir.çünkü xpecia sadece kıl köküne etkili olan dht yi baskılıyor.bunu kimyasal olarak değil bitkisel yollarla yapıyor.yani içeriğindeki sawpalmetto ile

 • Kaan diyor ki:

  Hocam birşey söylemek istiyorum size bu ay içerisinde sizin yeşilyurt’taki kliniğinize gelip saç dökülmesi hakkında kesin teşhis koymanızı istiyorum yani muayeneye gelmek istiyorum . Mümkün mü acaba ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gelebilirsin

 • ilker diyor ki:

  Peki saçlarım için dermatoloğa gitmem yararlı olur mu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iyi olur.sorun net tespit edilir

 • Umut diyor ki:

  Hocam bide son olarak şu sorumuda cevaplarsanız başka soru sormam.
  Proscar , xpecia gibi ilaçları yemekten önce mi alalım yemekten sonra mı nasıl yapalım ? Bi öneriniz var mı ?
  HOCAM LÜTFEN CEVAPLAYIN ŞUNU YA LÜTFEN.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yemekten 20 dk sonra alın

 • ilker diyor ki:

  Saçlarım dökülüyor ne yapmalıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dökülme tipinin belirlenmesi gerekir.ona göre tedavi almalısın

 • kaan diyor ki:

  Birde hocam ben 3 4 kez üstuste sampuan degistirdim
  on taraf seyreklesti biraz biotin kullanirsam geri cikarmi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  genetik tip dökülme ise tek başına biotin yetmez

 • kaan diyor ki:

  Hocam merhaba insan vucudunun almasi gereken biotin miktari günlük 300 mcg miş ve 5000 mcg lik biotin suda cozunen vitamin olduğu için 4700 mcg ı idrarla atiliyor diye bisey duydum dogrumudur. Dogruysa biotin nasil saclari kalinlastiriyor.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  günlük net biotin ihtiyacı bilinmiyor,çünkü vücuttada yapılıyor.bu nedenle biotin eksikliği düşünüldüğü yada ihtiyacın arttığı durumada yüksek doz biotin almak sorun oluşturmaz

Yorum Yap Soru Sor

babi

Arama
Saç Biti Tedavisi