Saç Ürünleri

Procapil

Procapil minoxidil ve finasteridden sonra saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir maddedir.Procapil solusyon

2007 yılında Fransız Sederma Pharmanın AR-GE laboratuarında saç üzerine geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan diğer 2 bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.

Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;

1-Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilin daha potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.

2-DHT oluşumunu engelleyici etki;bölgesel olarak 5-alfa redüktazı engelleyerek DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için finasterid gibi cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.

3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.

Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.

Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi  procapil.com.tr   den alınabilir

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

313 Yorum “Procapil”

 • kaan diyor ki:

  Birde hocam ben 3 4 kez üstuste sampuan degistirdim
  on taraf seyreklesti biraz biotin kullanirsam geri cikarmi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  genetik tip dökülme ise tek başına biotin yetmez

 • kaan diyor ki:

  Hocam merhaba insan vucudunun almasi gereken biotin miktari günlük 300 mcg miş ve 5000 mcg lik biotin suda cozunen vitamin olduğu için 4700 mcg ı idrarla atiliyor diye bisey duydum dogrumudur. Dogruysa biotin nasil saclari kalinlastiriyor.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  günlük net biotin ihtiyacı bilinmiyor,çünkü vücuttada yapılıyor.bu nedenle biotin eksikliği düşünüldüğü yada ihtiyacın arttığı durumada yüksek doz biotin almak sorun oluşturmaz

 • Tufan diyor ki:

  Hocam merhabalar , 18 yaşında erkeğim benim bi maruzatım var geçen yıl mayıs ayından beri saçlarıms ürekli dökülüyor doktora gittim. (Bu arada baba tarafında genetiklik var, anne tarafında yok) bu EKİM ayından itibarende (6 AYDIR) xpecia tablet günde 2 doz , proscar 5 mg birden hergün ve 10 mg HP Biotin kullanıyorum hairforte kullanmadım hiç zor oluyor diye, fakat saç dökülmem hep aynı , uzamada bi sıkıntım yok dökülmeye başladığından beri yani mayın ayından beri hiç kestirmedim uzuyor fakat üstlerde seyreklik var acaba jöle ve spreyden dolayı mı dökülüyor anlamadım . Hiçbişey dökülmeyi kesmedi . Sizin kliniğinize gelsem siz bi saç analizi yapıp kesin teşhisi koyabilir misiniz acaba hocam ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  erkek tipi dökülmelerde sprey kullanmak gerekir

 • Alper diyor ki:

  Hocam , öncelikle bu çok uzun sorumu cevaplıyım bana yardımcı olduğunuz ve fikrinizi söylediğiniz için teşekkür ediyorum . Fakat dediğim gibi eczaneye gidip saç analizi yaptırdığımda şunuda söylemişlerde hafif kabuklanmalar ve kepek olduğundan ve seboreik dermatit veya egzama tarzında bişey söylemişlerdi tam hatırlamıyorum. Bende yine hair pharma web sitesinden araştırıp 2 önce hair pharma’dan sipariş ettiğim DermoTTO Losyon ve Seboderm şampuanı kullanıyorum . Bu sıkıntım geçti gibi fakat her ihtimale karşı DermoTTO’yu ve seboderm şampuanı sürekli kullanmak istiyorum bi sakıncası olur mu acaba ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  atakları önlemek için seboderm kullanman yeterli.dermotto yu sürekli kullanmana gerek yok

 • Alper diyor ki:

  Hocam merhabalar ve iyi çalışmalar 18 yaşında bir erkeğim . Ben birşey sorucaktım fakat biraz uzun olacak lütfen okuyun benim için çok önemli.
  Geçen gün bir eczaneye saç analizine gittim . (Saçlarım geçen yıl nisan ayından beri döküldüğü için gittim. Yaklaşık 1 yıl olacak dökülme başlıyalı.)
  Gittiğimde saçlarına jöle sprey vs. kullanıp kullanmadıgımı sordu . Bende anlattım geçen yıl eylül ayından itibaren her sabah saçlarımı kimyasal şampuanlarla yıkadığımı her gün fön çektiğimi , bol spreyle şekil verdiğimi ve bidaha ertesi sabaha kadar yıkamadığımı söyledim. Eczacıda aslında sprey vs. saç dökmez fakat ertesi güne kadar yıkamıyorsan ve bu işlemleri eylülden nisana kadar aralıksız her sabah (7 ay boyunca her sabah) uyguladıysan saçların şuanda bu yüzden dökülüyordur dedi . Bende ama nisandan beri dökülüyor sprey ve wax kullanımı bu kadar uzun süre saç döker mi dedim o da 7 ay boyunca hergün uyguladıysan o işlemleri 7 ayda dökülmesini bekle dedi. Ama seyrelme var dedim evet farkettim dedi ve ona xpecia tabletten bahsettim (bu yıl kasım ayından beri kullanıyorum xpecia’yı) evet duydum o ilacı faydalı olur kullanmaya devam et fakat sıkma canını seyrelsin dökülsün şimdiye kadar kullanmış oldugun kimyasallardan dolayı dökülebildiği kadar dökülecek fakat sonra yerine yenileri cıkacak dedi , Rahatladım. Şimdi size soruyorum hocam eczacı haklı mı ? Bide genetiklikte de var baba tarafında dedim fakat anne tarafında yok dedim. Sende henüz genetiklik başlıycağını sanmıyorum dedi. Genetiklik sana vursa bile henüz başlamaz ki bu genetik dökülme olsa şakaklar açılır sende heryerden dökülme var heryere kimyasal maddeler bulaştırmışsın dedi. Hocam biraz uzun bir yazı ama lütfen okuyun ve cevaplayın. Benim için çok önemli……
  Op.Dr.Atilla KAYA
  eczacının dediği gibi genetik dökülme önlerden yada tepeden başlar.seyrelme her tarafında varsa bu kimyasallar nedeniyle olabilir.xpecia tablet kullanabilirsin.ama genede dökülmeni takip et,tableti 3 ay günde 2 doz al.ailede kellik olduğu içinde saçına dikkat et

 • blanche diyor ki:

  Merhaba hocam,
  1-DHT hormonu her erkekte olduğu halde neden her erkeğin saçı dökülmüyor?

  2- proscar’ın yan etkilerini Xpecia’da da görürmüyüz?

  Teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1)kıl kökleri dht ye duyarlı olmadığı için 2) görmezsiniz

 • Alper diyor ki:

  Peki Hocam maliyet hiç önemli değil çok şükür :) yakın zamanda olabilicek mi böyle birşey ? Hair Pharma danışman doktorusunuz siz daha iyi bilirsiniz tabii olabilicek mi böyle birşey jöle ve sprey vs.. kimyasal içeren şeylerden dolayı saçımız zarar görmesin.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  :) inş

 • Alper diyor ki:

  Hocam tekrar merhabalar hair pharma’nın satış web sitesinde klinik çalışmaları devam eden saç besleyici özellikli jöle’den bahsediyor bu nasıl olabilir kimyasal madde içermeden saçı sabit tutmak amacıyla jöle gibi birşey yapabilir mi hair pharma ? Böyle birşey olursa süper olur bide ayriyetten saçı besliyen :)
  Op.Dr.Atilla KAYA
  içeriğe uygun maddeler konulursa neden olmasın.sadece maliyeti biraz yüksek olur

 • Alper diyor ki:

  Hocam öncelikle iyi çalışmalar. Benim mühim bir sorum olucaktı. 18 yaşında erkeğim benim 2 yıl önce cıkmaya başlayan sakallarım geçen yıla kadar kestiğimde 2-3 güne kadar en azından yarım santim oluyordu, çabuk uzuyordu yani ve yoğundular şimdi ise stresten mi bilmiyorum ama kestikten sonra 1 ayda anca uzuyor anca 1 cm oluyor nedenini anlıyamadım . Bide saç için proscar (günde 5 mg birden) ve xpecia alıyorum hergün acaba bu 2 ilaç hormanları baskılıyorda o yüzden mi sakalım yavaş uzuyor artık bi anlam veremedim proscar ve xpecia kullanımının sakala ne gibi etkisi olabilir veya sakalım neden eskisi gibi çabuk uzamıyorda geç uzuyor hocam lütfen cevaplarsanız sevinirm ? {HOCAM SORU ÇOK UZUN OLSA BİLE SİLMEYİN LÜTFEN CEVAPLAYIN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR }
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet geciktirir..bu nedenle lokal olarak kullanılan procapil yada minoxidil içeren sprey kullanmanı öneririm.beraberinde xpeciaya devam etmen yeterli.proscarı kesebilirsin

 • Aydın diyor ki:

  Hocam iyi günler ve iyi çalışmalar diliyorum. Ben birşey sorucaktım xpecia kullanıyorum 6 aydır fakat sigarada içiyorum. Çevremdekiler halk arasındaki ağız alışkanlığından dolayı mı bilmiyorum ama sürekli olarak ilaç almadan 5 dk önce veya 5 dk sonra sigara içince ilaç etkisini göstermez diyorlar xpecia da veya proscar’da böyle birşey olur mu ? yani xpecia almadan 5 dk önce veya 5 dk sonra sigara içtiğimde ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  :) hayır farketmez.sigara zaten vereceği zararı veriyor.

Yorum Yap Soru Sor

domba

Arama
Saç Biti Tedavisi