Saç Ürünleri

Procapil

Procapil minoxidil ve finasteridden sonra saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir maddedir.Procapil solusyon

2007 yılında Fransız Sederma Pharmanın AR-GE laboratuarında saç üzerine geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan diğer 2 bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.

Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;

1-Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilin daha potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.

2-DHT oluşumunu engelleyici etki;bölgesel olarak 5-alfa redüktazı engelleyerek DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için finasterid gibi cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.

3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.

Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.

Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi  procapil.com.tr   den alınabilir

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

165 Yorum “Procapil”

 • yasin diyor ki:

  Hocam eczaneden propecia tabet almak icin receteye ihtiyac var mı? Birde sizce xpecia mı daha iyi yoksa propecia mı? Tesekkurler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  propecia reçetesiz satılır, etkileri yaklaşık aynı ama xpecia yan etki yapmaz

 • davut diyor ki:

  Merhaba hocam benim sacla ilgili sorunum yok yaşım 28 . sakalım çıkmıyor. Bunun için onerebileceginiz bir ilaç varmı acaba.tesekkurker
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ilaçla sakal çıkmaz boşa para harcamayın

 • yusuf diyor ki:

  hocam merabalar yaşım 21 ,,3 yıldır şaçlarım dökülüyor şakak bölgemde kalmadı bircok ilaç denedim,bitkisel yağlar ama faydası olmadı,saç dökülmesi psikolojik bir sorun aldı,,ne yapmalıyım?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  en iyi saç ilacı diye bir sayfa olacak orayı inceleyin aklınıza yatan kombinasyonu kullanın

 • yusuf diyor ki:

  Merhabalar hocam 21 yaşındayım ve 3 yıldır saçlarım dökülüyor.birçok ürün kullandm faydasını göremedm,bitkisel yağlar kullandm.yine dökülme durmadı,,ve dökülme artık psikolojik bir sorun haline geldi..hocam ben napmalıyım?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  son olarak hairforte sprey ve xpecia tableti birlikte kullanın eğer onlardan da cevap alamazsanız yapacak bir şey yok anlamına gelir

 • semih yar diyor ki:

  hocam 18 -19 yaşlarında saçı korumak için
  saça ne gibi tedaviler yapılabilir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  korumak deken ne demek istediniz bilmiyorum ama dökülme varsa bilimsel ilaçlar kullanın,

 • Metin diyor ki:

  saç dökülmesi kaç yaşında başlar ve ne kadarlık bir süreci vardır?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  18-20 yaşlarında başlar genellikle 5-10 devam eder ama bu süreler kişiye göre çok değişebilir.

 • Maestro diyor ki:

  saç sağlığı için haftada kaç kere banyo olunmalıdır?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çok önemi yok
  günlükte olabilir 3 günde bir de olabilir

 • Metin diyor ki:

  zayıf saçlar nasıl güçlendırilebilir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  günlük 10 mg B7 vitamini tableti alabilirsiniz

 • Metin diyor ki:

  Saç dökülmesini nasıl anlayabilirim?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yastık ve banyoda saç görüyorsanız dökülüyor olabilir

 • Ahmet diyor ki:

  Bir şampuanı kullandıktan sonra başka bir şampuanın ilk kez kullanılmaya başladıktan sonra saçların dökülmesi normalmdr?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  böyle bir sorun olması beklenmez

Yorum Yap Soru Sor

kambing

Arama
Saç Biti Tedavisi