Saç Ürünleri

Procapil

Procapil minoxidil ve finasteridden sonra saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir maddedir.Procapil solusyon

2007 yılında Fransız Sederma Pharmanın AR-GE laboratuarında saç üzerine geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan diğer 2 bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.

Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;

1-Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilin daha potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.

2-DHT oluşumunu engelleyici etki;bölgesel olarak 5-alfa redüktazı engelleyerek DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için finasterid gibi cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.

3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.

Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.

Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi  procapil.com.tr   den alınabilir

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

155 Yorum “Procapil”

 • Mehmet diyor ki:

  Peki yanlış şampuan seçimi saçı döker mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şampuan saçı dökmez ama kepek, yağlanma , kaşınma gibi sorunlar olabilir

 • Mehmet diyor ki:

  hocam sizce saç dökülmesinin en önemli 3 nedeni nedir?Ben bakımsızlık olduğunu düşünüyorum yanlış mıdır?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yanlış banyonun ne olduğunu bilmeyen evsizlerde saç dökülmesi daha sık değil
  % 95-98 genetik diğerlerinin saymanın gereği yok :)

 • Mehmet diyor ki:

  Peki saçlarımın doğuştan seyrek bir yapıda olması döküleceği anlamınamı gelir yada bu ihtimali arttırır mı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır seyrek olması dökülme ihtimalini artırmaz hatta uzakdoğulularda saçlar daha seyrektir ama dökülme de seyrektir

 • Mehmet diyor ki:

  17 yasındayım.Saçlarım dogustan seyrek.Saçlarımla çok fazla uğraşıyorum.Babamın saçlarının sadece yanları dökük.Bazen elimi attığımda 3-5 tel geliyor elime .Dökülme ihtimali var mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  herkeste olduğu gibi sizde de bu ihtimal var

 • Faruk diyor ki:

  Merhaba hocam, daha önce saç ekimi yaptırdım. Fakat saclarim gün geçtikçe inceliyor ve kısa ince saç telleri şeklinde dökulmeler görüyorum. Biotin 5000mcg aldim yeni başladım. Ek olarak Forte siparis vereceğim. Ama.hfg sprey ve hair forte arasındaki fark nedir? Hangisini alayım. Son olarak hocam sac diplerimde sürekli olmasada rahatsiz edici bir kaşıntı oluyor buna ne onerirsiniz. Degerli emekleriniz icin tesekkur ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotini 10 mg alın

 • erhan gündoğdu diyor ki:

  hocam benim tek sorunum kafamın arkaya doğru tepe noktasında saçlar tüğ şeklinde ince fakat kel değil bu tüğleri güçlendirecek en etkili ilaç nedir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  günde bir tane 10 mg B7 vitamini tableti almanzı yeterli olaiblir

 • sonenban diyor ki:

  Hocam merhaba. 22 yaşındayım.saçımın yanlarında ve üst bölgesinfe elimi her attığımda 4-5 tel kopuyor.Yanlarda bariz açılma var.hairforte , hp biotin 10 mg ve xpecia yı beraber kullansam dökülmede durma olur mu?şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu kadar dökülme çin tedavi pek gerekmez,günde 70 tele kadar dökülme normal

 • adesem42 diyor ki:

  hocam 15 yasında saçlarım dökülmeye basladı 17 yasındaym ve fena şekilde açıldı. minoxil felan denedm olmadı. babam amcam kel. daha yaşım çok genç. %3 procopil ilaç işe yarar mı. yada daha baska bi öneriniz var mı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet işi yarar, dökülme tipinin tespiti için muayene olabilirsiniz

 • Ahmet diyor ki:

  Burdanda anlıyoruzki kelliğin ilacı olsa ilk kendi başına sürermiş :)

 • Ahmet diyor ki:

  Hocam siz hangi şampuanı kullanıyorsunuz :)
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben referans olamam çünkü saçım yok diyecek kadar az :(

Yorum Yap Soru Sor

kudanil

Arama
Saç Biti Tedavisi