Saç Ürünleri

% 1 Climbazol İçeren Şampuan

% 1 Climbazol içeren şampuan seboreik dermatit Türkçe adıyla yağlı egzama tedavisi için geliştirilmiş şampuanlardır. Yağlı egzama bilindiği gibi aşırı kepek belirtisiyle karşımıza çıkan bir hastalıktır. Aşırı yağlanma olabilir olmayabilir de. Yağlı egzama, dermatit, aşırı kepek olan kişilerde % 60 – 70 sıklıkta malessezia furfur adlı bir mantar tespit edilmektedir. Yani önemli bir kısmı aslında bir tür mantar hastalığıdır. Climbazol de bu yolla etkili olmaktadır. Climbazol % oranında en etkili mantar öldürücü olarak bilinir. Buradaki yoğunluk en etkili yoğunluktur ve climbazol içeren şampuan alırken % 1 lik olduğuna dikkat edilmelidir. Dünyada en yaygın kullanılan seboreik dermatit şampuyanı içeriğidir.

relieve

Eskiden ketokonazol, itrakonazol adlı mantar ilaçları içeren ürünler kullanılıyordu ancak uzun yıllardır kullanılmasına bağlı olarak mantarlar bağışıklık geliştirdiği için başarıları eskiye kıyasla daha azdır. Diğer taraftan bunları içeren ürünler saçta aşırı kuruluğa sebep olduğu için genellikle haftada 2 defadan fazla kullanılamaz. Ayrıca kullanım sonrası saçın günlük şampuanla da yıkanması gerekir çünkü iğren kokmaktadır.

Climbazollü şampuanlar tüm bu sorunları aşmıştır;

Günlük kullanılabilir (benzerleri haftada 2 defadan fazla kullanılamaz yoksa saçı yıpratır)

Kötü kokmazlar

Ayrıca başka ürün kullanmak gerekmez

Saçlı deride denge oluşturduğu için aşırı kurutmaz

Miktarı diğerlerine kıyasla daha fazladır.

Aşırı kepek bulgularıyla karşımıza çıkan ağır yağlı egzama vakalarında görülen yoğun kepeğin tedavisinde egzamaya bağlı tedaviler uygulanmalı buna ek olarak şampuan kullanılmalıdır hastalığın tekrarını engellemek için de yoğun kepek tedavisi için önerilen % 1 climbazole içeren şampuan kullanımına devam edilmelidir. Bu gurup şampuanlarda kepeği eriterek yok eden aynı zamanda mantar öldürme etkisi de olan zink pirition da bulunur. Zink pirition bulunmayan seboreik dermatit tedavi ürünleri etkisiz kalır.

Burada şöyle bir sorun ortaya çıkıyor kullanımı rahatsız edici şampuanlar saçta parlaklığını kaybetme, kurutma gibi sorunlara sebep olmaktadır.Bu tür şampuanlar yerine günlük kullanıma uygun ama içinde mantarı öldüren şampuanlar tercih edilmelidir.Günlük kullanıma uygun kaliteli şampuan içeriği yanı sıra climbazol içeren şampuanlar diğer egzama şampuanları gibi tedavi etme etkileri yanı sıra saç kalitesini koruma ve saçı besleme özelliğine de sahiptir.

Özetle;

Yağlı egzama tedavisinde en etkili ürün % 1 climbazol + zink pirition içeren şampuanlardır ve genellikle yüz güldürücü sonuç verir ancak çok ağır seyreden vakalarda ek olarak solusyon tarzı ürünler de kullanılmalıdır. Seboreik dermatit tekrarlama eğilimi yüksek bir hastalıktır bu sebeple climbazallü şampuanlar idame tedavi olarak ara vermeden kullanılabilir.

Markalar için http://www.sampuan.com.tr/climbazol-iceren-sampuanlar linkine göz atabilirsiniz.

2 Yorum “% 1 Climbazol İçeren Şampuan”

 • aysel says:

  Bende saç kıran sorunu var deride kasinti var mantar olabilir climbazol şampuan iyi gelirmi yan etkisi varmi bilgi verirmisiniz
  Dr Atilla Kaya
  kullanabilirsin iyi gelir. saçkırandiçin etkili madde squarik asit di butil ester içeren sadbe yide kullanmanı öneririm.

 • Hasan. Yıldız says:

  Hocam bende saç diplerinde kaşıntı ve pullanma ve sivilce gibi şeyler var birde saç dökülmesi var hocam onun için ne kullanmaliyim kan tahlili de yaptırdım eksik bı vitaminim yok
  Dr.Atilla Kaya
  sivilce varsa antibiotik kullanman gerekir.dermatologa görünmelisin

Yorum Yap Soru Sor

sapi

Arama
Saç Biti Tedavisi