Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

371 Yorum “Konazol Şampuan”

 • EcenazG diyor ki:

  Benim saçımda aşırı kepeklenme var doktora gittim bi ilaç verdi onu eczane hazırladı bide şampuan verdi sebovium diye kullandım bitti hemde çok pahalıydı ama gene kepelenme var ilaç bitmedi onu sürsem geçer mi hocam lütfen yardım edinn?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  % 1 climbazol içeren şampuanları araştırın, daha etkilidir

 • Elif diyor ki:

  Hocam saçlarımda aşırı derecede kepeklenme oldu sıyırdığımda tırnaklarımın içi doluyor konazol ilacı banyodan sonra hafif nemli iken diplerine sürüp sabaha kadar öyle kalması gerektiğini söyledi doktor doğru mudur ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  benim bildiğim bekletilmez ama farklı uygulamalar olabilir.

 • büşra diyor ki:

  Merhaba..geçenlerde ezanede saç analizi yaptılar ve şaçlarımda saçımın derisini hava almadığını saç diplerinin kapalı olduğunu soylediler.
  bana şampuan önerdi fakat çok pahalı olduğu için alamadım.çok dökülme var saçlarımda kepek olduğunuda soyledi diplerde bunu için konazol şampuan etkili oluru. Lütfen yardımcı olun.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kanazol saçta kuruluk yapar.seboderm kullanmanı öneririm

 • Mehmet diyor ki:

  Hocam Merhaba, yaklaşık 6 aydır her gün olmak üzere, Seboreik Dermatit tedavisi için Konazol kullanıyorum. Son günlerde etkisini kaybettiğini düşünüyorum. Saç diplerimde tekrar pullanma başladı.
  Hocam ne yapmam gerekiyor ? 6 aydır kullandığım için bir sıkıntısı olur mu ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  konazol ketokonazol içerir mantarlar bu maddeyi tanımış olabilir aynı guruptan başka bir madde climbazol içeren ürün kullanın

 • nurcan diyor ki:

  Merhaba hocam saçlarımda aşırı dökülme var doktor bey kanazol şampuan verdi kullandm ve durum yine aynı önerdiğiniz iyi bir şampuan varmı Teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  konazol de şampuanlar da dökülmeye etki etmez

 • Anıl s. diyor ki:

  Merhabalar,
  Kafamda sivilcelenme var kızarıklık oluşturuyor aynı zamanda kaşıntı yapıyor. Nasıl bir şampuan ya da ilaç kullanmam gerekiyor. Yardımınızı rica ederim teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin

 • onur diyor ki:

  merhaba hocam,saçımda erkek tipi dökülme var 26 yaşındayım önler seyreldi yanlarda baya seyreldi.biotin hap kullanıyorum.onun dısında kullandıgım birşey yok.şampuan ve vitamin ne kullanmam gerekir ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  procapil içeren hairforte sprey kullanmanı öneririm.biotinide 10 mg almalısın

 • Ural diyor ki:

  KıZım 9 yaşında aşırı saç dökülme ve diplerde kabuklanma kaşıntı var hocam saçlarını kestirdim ve konazol ve dermovate serum aldım başka ne yapanilirim geçmesi için acaba kel kalacak çocuk aşırı dökülme var
  Op.Dr.Atilla KAYA
  10 mg biotin başlayın.dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 • Burak Balcı diyor ki:

  Hocam kolay gelsin ben doktora gitmeden önce bıddım sabunu kullanıyordum aşırı kepek ve kaşıntıdan oldu. doktora gittim Konazel pembe kapaklı bi şampuan verdi 1 şişe kullandım şampuanı bide %5 Minoxil deri spreyi verdi bunuda kullanıyorum fakat aşırı dökülmelerim var elimi atıyorum 5 tane geliyor dipleri çok zayıf çıt diye kopuyor hemen ne yapmam lazım piskolojim bozuldu yani böyle olunca acıldı hep
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ek olarak 10 mg B7 vitamini yada tercihen xpecia tablet kullanın

 • denız diyor ki:

  meraba hocam yuzumde hafıf kabuklanma var bepantol verdı doktor ama gecmedı sabahları kuruyor ve kabul atıyor ne yapmam gerekıyor
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Egzama olabilir bitkisel kortizon içeren pruzon merhem var onu araştırın

Yorum Yap Soru Sor

ular

Arama
Saç Biti Tedavisi