Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

305 Yorum “Konazol Şampuan”

 • 0101 diyor ki:

  mrh hocam benım bır yıla yakın süredir saçlarımda kepeklenme kasıntı bazen yara bıle olabılıyo napcam bılmıyrum salı cade aldı bır sampuan kullandm braz etkısını gördum ama oda saclarımı sertlestırıyor ne önerıyorsunuz napmalıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  % 1 climbazol içeren şampuan kullanın kısa sürede düzelmesi beklenir

 • gözde diyor ki:

  doktora gıttım dediği vitamin eksikliği var bazı vıtamınler v sampuan verdı ama ıkısnden de bı fayda göremedim önerebileceginiz herhangı bır bıtkısel ılac varmıdır acaba yada bır karısım. teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bitkisel içerik açısından değerlendirildiğinde hgf sprey düşünülebilir araştırıp karar verin

 • gözde diyor ki:

  merhaba hocam benım saç dökülmeme ne öneebilirsinizz doktora gittim bi şampuan verdı yalnız bı etkısını göremedimm..teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şampuanların dökülmeye pek etkisi olmaz ilaç kullanmalıısnız ama dökülme tipinizi tarif ederseniz öneride bulunabilirm

 • ecrin diyor ki:

  hocam benım sacım da hıc kepek olmazdı fakat bır senedr ne yaptıysam kepekten kurtaramıyorum sacımı aslında kepek degıl sacımın yan taraflarında sacıma yapısık kepek gıbı beyaz seyler var en son doktora gıtmek zorunda kaldım hair cast dedı konazol ve betasalıc losyon verdı ama tedavısı mumkun degıl tekrar olabılır dedı proplemım gecer mı yoksa kalıcı mı bır de konazol sampuan sacı kurutuyormus onunla bırlıkte baska yumusatıcı sampuan kullansam sakıncası olurmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yazılanlar yağlı egzama ilaçlarına benziyor, konazol dan daha etkili günlük kullanbıma uygun climbazol içeren şampuanlar var onlardan birini kullanabilirsiniz.

 • knglsn diyor ki:

  Hocam merhaba,

  Ben bir kaç aydır saç dökülmesinen muzdaribim. cildiyeye gittiğimde bana minoxil sprey verdi 2 aydır kullanıyorum ancak hiç bir faydasını görmedim. günde 80 tele kadar normal diyorlar ancak benim rahat 200 tel dökülüyordur.saçlarım açmaya banyoya girmeye korkar oldum saçlarımın ciddi şekilde azaldığını görebiliyorum. bitkisel yağlarla bakım yapmaya çalışıyorum ve diplerden de sürekli saç geliyor ancak dökülme hem psikolojik olarak kötü etkiliyor hemde fiziksel olarak. lütfen yardım edin. ayrıca ense kısmımda biraz sedef var ama onun etkilediğini sanmıyorum küçüklüğümden beri var çünkü..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ensedeki sedef diğer alanları etkilemez, minoxidil % 20 ihtimalle hiç etki etmeyebilir.

 • ayse_yvs diyor ki:

  hocam mrb benim saçlarım 3yıldır dokuluyo kanazol kullndm da bi faydası oldu ve bıraktından sonra yıne dokulmeye basldı ne yapabilirm ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  konazol mantar ilacı içerir dökülmeyle ilişkisi yok, bilimsel olarak dökülmeyi durdurduğu kanıtlanmış ilaçlar kullanın

 • celal diyor ki:

  hocam ben eczaneye gidtim ayaklarım da mantar var dedim eczacı bana bu şampuanı verdi acabe ayak mantarına çare olurmu bu şampuan
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır hiç işe yaramaz

 • suna diyor ki:

  Hocam bn cildiyeye gittim bana konazol.momecom damla,birde ferro zinc ilacı verdi bunların zararı varmıdır bana birde ben de sinurzit var zarar olurmu ve de sinurzite ne iyi gelir biyormusunuz.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  momecon da kartizon var onun zararı olabilir, sinüzitle ilişkisi yok

 • Etlik diyor ki:

  Hocam merhaba. Konazol şampuanı doktor bana kepek için verdi. şampuanın saçımın uzamasında ya da dökülmesinde bir etkisi olur mu ? yani saçımda oluşabilecek yan etkiler hakkında bilgi verir misiniz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saçlarda kuruluk yapar başka sorun olmaz

 • ali gunes diyor ki:

  Iyi gunler kolay gelsin bana da doktorum kanozol ve losyon verdi sacimdaki sıkınti bittikten sonra kanozal kullanmaya devam mi etmeliyim yoksa normal siradn bir sampuana gecsem sıkınti olur mu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2 şekilde yaklaşabilirsiniz
  sıradan şampuan kullanıp sorun tekrar çıkarsa yeniden başlayabilirsiniz yada günlük kullanıma da uygun % 1 climbazol içeren şampuanlardan birini kullanabilirsiniz

Yorum Yap Soru Sor

kucing

Arama
Saç Biti Tedavisi