Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

406 Yorum “Konazol Şampuan”

 • Rky diyor ki:

  Merhabalar.Uzun zamandır saçımda egzamam var diğer doktorlar kanazol, ketoral gibi şampuanlar verdi fakat hiç bir işe yaramadı. Şimdi de doktorum dermoskin keratolytic verdi. Ve ben bunu kullandıktan hemen sonra başka bir şampuan kullanabilir miyim?
  Op Dr Atilla Kaya
  15 gün kadar sadece doktorunuzun önerdiği ürünü kullanın

 • Ali diyor ki:

  Hocam benim kaşlarımda ve göğsümde kızarıklık var yüzümdede biraz var yalnız bana doktora gidildiğimde konazol şampuan verildi doğrumudur
  Op Dr Atilla Kaya
  kullanılabilir

 • Mustaga diyor ki:

  Hocam 20 yaşındayım.
  Saçlarım dökülüyor saç diplerim kaşıniyor. Göğüs kısmı kısacası tüylerin olduğu her yer kaşıniyor. Karıncalanıyor,
  Boynumda beyaz benekler var. LÜTFEN YARDIM EDİN. hangi ilaçları Alayim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  dermatologa görünmelisin

 • mustafa diyor ki:

  Sevgili hocam20 yildir sac diplerimde yanma ile baslayan kepeklenmeye benzeyen kabuklanmalr oluyor gogus kismimda sakallarimda da oluyor. Konazol sampuan ve losyon kullaniyorum yine tekrarliyor.kullanmdugim medical sampuan kalmadikimi uzm. Mantar kimiside stres egzemasi diyor. Yardimci olursaniz sevinirim
  Op Dr Atilla Kaya
  tüm lezyonlu alanlarda DermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanmanızı öneririm

 • Cansu diyor ki:

  Hocam sağ omzumda kahve lekeler var diye doktora gittim kücük bir mantar dedi ve bana şampuan ve sprey verdi ensende de olabilir diye şampuanla 5 dk sonra yıka dedi sacıma kullanmasam omuz ve enseyi yıkasam olur mu
  Op Dr Atilla Kaya
  bence önlem olarak yıkamalısın

 • Selçuk diyor ki:

  Merhaba hocam ben bu şampuanı kullandıktan sonra çok az olan kepeği kesti yanlız sırtımda pullanma oldu karın bölgemde pullanma oldu ellerim ve bacaklarımda pullanma oldu üst dudağım şişti 22 yaşındayım benim bu yaşıma kadar hiçbirşeye alerjim olmamıştı tresan ısırgan otu özlü şampuan kullandım sonrada bunu denedim bu belirtiler meydana geldi şampuanlarla alakalı bir durum mu acaba bu lütfen es geçmeyin yardımınıza ihtiyacım var
  Op.Dr.Atilla Kaya
  tekrar kullandığınızdada aynı belirtiler ortaya çıkarsa şampuandan kaynaklandığı düşünülebilir.fakat başka bir allerjenle de çakışmış olabilir.eğer şampuandan kaynaklanıyorsa kullanmazsanız sorun oluşturmayacaktır

 • Yasin Kahraman diyor ki:

  Merabalar hocam bende 3 yıldır saç egzamasi var.ilk olarak bitnovate serum ile konazol şampuan kullandım başta iyi geldi lakin kısa süreli,sonra tekrar kızarıklık ve kepeklenme oldu.Yine kullandım ama gecmedi.saçlarimin yarısını kayıp ettim.Acaba bi öneriniz var mi nasıl kurtulabilirim.
  Op Dr Atilla Kaya
  dermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 • Dogukan diyor ki:

  Hocam konazol kullanirken haftada 2 kez kullaniyoruz ya arada baska bir sampuan daha kullanabikir miyiz?
  Op Dr Atilla Kaya
  kullanabilirsiniz

 • burakeltutan diyor ki:

  Hocam meraba kepek dolayı bana konazol şampuan verdiler son 2 haftadır yüzümun ve burnumun belirli noktaların da 5 kuruş madeni para kadar yaralar olstu hocam ama kepek kalmadı toplam 1 aydır kullanıyorum yaralar sampuandanmidir acaba.
  Op Dr Atilla Kaya
  Saçı kurutur ama yara yaptığını hiç duymadım başka sorun olabilir

 • Dogukan diyor ki:

  Hocam doktora gittim saç dökülmesi var diye saclarinda bisey yok dedi bende kepek var o zaman dedim konazol verdi.Raporunda her gün kullan yaziyo ama kullanma talimatinda öyle yazmiyor.her gün kullansam sıkıntı olur mu.bir de agir yan etkisi var mı
  Op Dr Atilla Kaya
  Aşırı kurutur, bu arada konazol ün saç dökülmesiyle hiç ileşkisi yok

Yorum Yap Soru Sor

siput

Arama
Saç Biti Tedavisi