Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

239 Yorum “Konazol Şampuan”

 • aslı diyor ki:

  Hocam öncelikle teşekkür etmek istiyorum çünkü sizin gibi bilgilendirme amaçlı bu kadar emek sarfeden hekimler yok denecek kadar az.. Benim birden fazla sorum daha doğrusu sorunum var :( epilepsi hastasıyım kullandığım epileptik ilacın yan etkisi saç dökülmesi değil ancak her epileptik ilaçlar saç dökülmesi yapıyor.. Kullanmaya ilk başladığım zamanlarda banyoda ağlayacak derecede saçlarım dökülmeye başladı.. Şuan durdu ama maalesef saçımın tepe kısımları çok seyrek.. Bi hekim bana minoxil i önerdi.. Araştırdım.. Başta sağlıksız saçları döküp sonra yeni saçların çıkmasını sağlıyormuş.. Ayrıca kullanmayı bırakınca saç eski haline dönüyormuş.. Ben bu ilaca bağlanmayı istemiyorum ayrıca sağlıksız saçlarımın dökülmesi sırasındaki o psikolojik çöküntüye hazır değilim..
  Dolayısıyla saç ekimi yaptırcam.. Erkeklerde enseden alınan saçlar dökülmezmiş ancak bayanlarda aynı durum tam anlamıyla geçerli değilmiş yani ekilen saçlar dökülebilirmiş.. Bu dediklerim ne derece doğru yanlış bildiklerimi düzeltmenizi rica ediyorum..
  Bu arada egzama var saçımın ense bölgesinde.. Saç ekimi için bi sıkıntı çıkar mı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  epilepsi ilaçlarında valproik asit vardır,valproik asit biotin emilimi ve metabolimasını bozarak saç dökülmesi yapabilir o yüzden epilepsi hastalrında saç sorunu sıktır.
  bence ekimden önce 10 mg lık B7 vitamini tabletlerinden günlük bir tane alın 3 ayda değişim olmazsa o zaman ekim düşünün bu arada B7 vitamini egzamaya da iyi gelir düzelmezse onun için de dermotto kullaanbilirsiniz.

 • hamit diyor ki:

  hocam saç dökülmem var senelerdir herseyi kullandım tahlillerde sıkıntı yok en son gittiğim doktor momecon losyon verdi dökülmet;i keser mi birde sizce nasıl kullanıyım bu losyonu saygılarımla
  Op.Dr.Atilla KAYA
  memeconda kortizon var dökülmeye nasıl bir etkisi olabilirki

 • ferdi diyor ki:

  Tekrar Merhaba hocam reçeteyi buldum doctor un yazdığı konazal %2.0 ketokonazal tekrar bu ilaçtan alıp kullanıyımmı yada sizin önerebiliceğiniz bi ilaç varmı dediğim gibi saç derim terlediğim zaman ısındığım zaman kaşıntı başlıyor cevabınızı bekliyorum hocam.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ketokonazol yazdığına göre mantar düşünmüş dedğim gibi yetersiz geldiyse yada tekrarladıysa başka guruba geçmek mantıklı olur

 • ferdi diyor ki:

  Merhaba hocam bende konazol kullanıyordum saç derimde kaşıntı oluyordu ama hangisi olduğunu hatırlamıyorum çeşit çeşit sanırım konazol 2 aydr bişey yoktu tekrar baßladı ısındığım zaman başlıyo cvbnzı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  öncelikle sebebi bulsanız daha iyi olur,konazol yetersiz geldiğinde climbazol önerilir

 • Enes diyor ki:

  Merhaba hocam sacim cok yaglaniyor , dokuluyor ve cok kepek oluyor ve sac koklerim ağrıyor doktora gittim hafif derecede mantar var dedi konazol ve sac losyonu verdi hastaligi tamamen gecirir mi ? 19 yasindayim gunde ortalama 30 tel dokuluyor yanlarda acilma oldu normal mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  30 saç dökülmesi normal, konazol büyük ihtimalle sorununuzu çözer çözmezse climbazol içeren bir şampuan kullanın climbazol maddesi konazol deki ketokonazol den daha etkilidir.

 • atilla diyor ki:

  hocam benim vücüdumda kırmızı ve beyaz renkte 2 tür mantar var ellerimde gögüs bölgemde sırt ve bel bölgemde sadece ellerımdekiler beyaz ve kepekli digerleri kırmızı ve kepekli konazol adlı ilacı doktor yazdı bana ama faydasını görmedim sizce dogru bir ilaçmı kullanıyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu kadar yaygınsa hap ta almanız gerekebilir başka dermatologla görüşün

 • mert diyor ki:

  merhaba benim sacım 3 yıldır dökülüyor doktora gittim sadece konazol verdi yağlanmaya karsı ama dökülmeyi engelleyemessin dedi genetik dökülme bendeki bunun için hanqi ürünü almam qerek lütfen yardım edin
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şampuanla engelleyemezsiniz doğru ama bilimsel ilaçlarla % 95 durdurabilirsiniz.% 3 procapil içeren spreylerden birini yanı sıra 10 mg B7 vitamin tableti veya tercihen xpecia tablet alın

 • kadir diyor ki:

  hocam saç dökülmesine karşın önerebileceğiniz etkili bir şampuan warmı yada şampuan markası warmı ??
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kalite için biotin ve dökülme için saw palmetto içeren şampuan kullanabilirsiniz ama şampuanlardan çok beklentiniz olmamalı

 • demir diyor ki:

  hocam betnova cildi inceltir dediniz saça bi zararı warmı bide bnm saçımda yara-sivilce filan yok betnova kullanımını kesimmi bide saç dökülmesi için tavsiye edeceniz etkili bi şampuan warmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  cildin incelmesi saç köküne de zarar verebilir,kortizonun bir diğer yan etkisi yara iyileşmesini geciktirir

 • ceren diyor ki:

  hocam duyduğum kadarıyla saç boyalarını tamamen akıtıyormus doğru mu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saçı kurutur ama boyayı etkilediğini duymadım, aynı etkiyi elde edebileceğiniz bitkisel ürünler var onları araştırın

Yorum Yap Soru Sor

babi

Arama
Saç Biti Tedavisi