Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

425 Yorum “Konazol Şampuan”

 • Can says:

  Hocam saç ekimi yaptırdım 7 hafta oldu ama bazı yerlerde kepeklenme ve kabuklanma oldu konazol kullananilirmiyim
  Dr.Atilla Kaya
  kullanabilirsin,uzun süre kullanma

 • Ayşe says:

  Merhaba hocam. Konazolu kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu.Saç derimde kaşıntı oluyor,yan etkisinde nadir de olsa kaşıntı olabilir diyor o yüzden mi yoksa alerjik olabilir mi? Teşekkür ederim şimdiden.
  Dr.Atilla Kaya
  olabilir.climbazol içeren seboderm şampuanı deneyebilirsiniz

 • Sevinç çalık says:

  Hocam konazol dan sonra norma şampuan kulanılırmı
  Dr.Atilla Kaya
  kullanılabilir

 • Muhammet says:

  Hocam sakalımda ve saçımda dökülmeler olduğu için doktora gittim stresten kaynaklandığını söyledi; Konazol şampuan , Madecassol ve M-furo diye iki tane de merhem verdi. Eczaneden ilaçlarımı aldım prospektüsüne baktığımda dökülme ile ilgili birşey göremedim ve Konazol şampuan üzerinde Günde 1 defa kullanmam gerektiği yazıyordu böyle etkili bir şampuan her gün olur mu sizce kullanmalı mıyım
  Dr.Atilla Kaya
  egzamaya bağlı ise etkili olur

 • Ela says:

  Merhabalar hocam kanozol şampuan kullanmaya başladım neredeyse 1 ay oldu saçımda sivilce şeklinde yaralar oldu ve saçım onu kullanmaya başladığımdan beri daha çok dökülüyor ne yapmalıyım onu bırakırsam dökülme ve sivilce şeklinde ki yaralarım kaybolur mu?
  Dr.Atilla Kaya
  dermatologa görünmelisin.antibiotik tedavisi gerekebilir

 • havva says:

  Saçım da kepekler var fakat çok dökülüyor acaba konazol iyi gelir mi hocam?
  Dr.Atilla Kaya
  konazol saçınızda kuruluğa neden olabilir.climbazol içeren şampuan ve HP biotin 10mg kullanabilirsiniz

 • yagmur says:

  Hocam merhaba saç diplerimde 2 yıldır küçük kırmızı sivilceler var sulu değil ama kaşıntı ve saç dökülmesi yapıyor saç tipim kuru. saç diplerimde cok fazla ağrı var elimi süremiyorum sızlıyor. ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz
  Dr Atilla Kaya
  dermatologa görünün

 • Tugce says:

  Hocam merhaba bugun cildiyeye gittim saçım aşırı yaglaniyo diye konazol verdi dogrumu sizce
  Dr Atilla Kaya
  olabilir.ama uzun süreli kullanımda saçta kuruluk yapar

 • alpr852 says:

  Hocam Merhaba benim saçımda saç egzemasından dolayı doktor konazol şampuan ve bir losyon verdi losyonla şampuanı bir kullandım kızarıklık kepek kaşıntı vs. geçti losyonu bıraktım şampuanı kullanmaya devam ediyorum iyi mi yapıyorum sizce bırakmalı mıyım yoksa normal şampuan gibi kullansam bir zararı olur mu? çok memnun kaldım bundan….
  Dr Atilla Kaya
  uzun süre kullanımda kuruluk yapar,dönüşümlü kullan

 • gökmen says:

  hocam ben fön makinesive saç spreylerinden aşırı derecede kullandım bilinçsiz olarak ve saçlarımda dökülme oldu bunun için cildiyeye gittim bana konazal verdi ve erkek tipisaç dkülmesi var dedi konazal kullandım fön makineside kullanmayı bıraktım ve saç dkülmesi durdu ve sonra tekrar başladı tekrar cildiyeye gittim ve saç için vitanim 60 kapsüül kullandım bi süre geçti tekrar dökülme başladı ve tekrar gittim cidiyeye.dd konazal ve %5 minoxil verdi bunları kullandım durdu dökülme ama bi süre sonra tekrar başladı tekrar minoxil ve konazal kullandım şuan hala kullanıyorum konazal kullanyı bıraktım yanlız kepek degil ama saçım tırnaklayınca kücük parcacık oluyo gonak mış galiba kozaanal yerine market şampuanı kullansam olurmu ve minoxil i hep mi kullanmam gerekiyo uzun oldu ama detaylı bi acıklma yaparmısınız sevinirim her şey için TEŞEKKÜRRELER…
  Dr Atilla Kaya
  erkek tipi dökülmen var bu nedenle düzenli ilaç kullanman geekir.minoxil alerji yapmış.onu bırakmalısın.climbazol içeen şampuan kullanabilirsin

Yorum Yap Soru Sor

gajah

Arama
Saç Biti Tedavisi