Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

341 Yorum “Konazol Şampuan”

 • nagehan diyor ki:

  hocam mrb. 10buçuk yıldır dermotit egzemayla boğuşuorm.. cildiye doktorum advantan losyon ve konazol verdi saçım kurudu dökülen saçlarım için hairfort alsam ilaçlarla beraber kullansam bi zararı olurmu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şu an egzemanız varsa öncelikle ürün kullanabilmeniz için onun iyileşmesini sağlamanız gerekiyor.DermoTTO ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz.seboderm şampuan günlük kullanıma uygundur saçınızı kurutmaz.DermoTTO yuda haftada 2-3 defa uygulayın egzemanın şiddetine göre.iyileşme sağlandıktan sonra saç dökülmesini konuşabiliriz.şimdi buna yönelik ürün başlamayın

 • ragip diyor ki:

  Hocam benim sac dokulme problemim var askerde basladi cildiyeden randevu aldim ismini duydum kanozol sampuan iyi gelirmi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kanazol saç dökülmesine yönelik şampuan değil.bunun için sawpoo şampuan alabilirsin.dökülmede tek başına şampuan olmaz şampuan tedaviyi destekleyicidir.genetik dökülmen varsa mutlaka procapil yada minoxidil içeren bir sprey ve xpecia tablet kullanmalısın

 • elif diyor ki:

  Değerli hocam merhaba iyi çalışmalar.bir hafta önce aşırı derecede kaşınma ve saç dökülmesi şikayetiyle hekime gittim yıllardır yaşadığım bir sorundu babamda karaciğerinden gelen kanıyla ilgili ırsi diye bildiğimiz genetik olan bir cilt problemi var dizlerinde ve dirseklerinide kuruluk kaşınma ve deri dökülmesi var egzamanın farklı bir çeşidi olduğunu biliyoruz benim yaşadığım şikayetinde yağlı egzama olabileceğini düşünerek hekime başvurdum yağlı egzama tanısını koyup konazol şampuan ve psovate losyonu verdi sadece şampuanı kullanarak şikayetlerimden kurtuldum sizden öğrenmek istediğim şey konazol sacı kuruttuğu için kullandıktan sonra saç kremi kullanabilirmiyim?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saç kremi cilde uygulanmaz.bu nedenle kuruluk varsa badem yağı uygulayabilirsiniz

 • ozan diyor ki:

  Hocam merhabalr iyi calismalar hocam seboreik dermatitten dokulen saclar sorun kalktktan sonra geri gelirmi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hepsi olmasa da büyük kısmı geri çıkabilir

 • ahmet diyor ki:

  Hocam ben 16 yaşındayım sacımda aşırı olmasa da rahatsız edicek kadar kepek var kaşıyınca bazen kırmızı kana benzer şeylerde geliyor kepek için ne önerirsiniz.? (Teşekkürler)
  Op.Dr.Atilla KAYA
  climbazol içeren şampuanlardan günlük kullanın

 • Ali Rıza diyor ki:

  hocam kafamda yüzümde ve üst kolumda pitriyazis versicolor var bunun için 3 defa hekime gittim.kortizon içerikli kremler ve iğneler ve nemlendirici losyonlar verildi hiç faydasını görmedim.Konazol şampuan kullanabilir miyim ve başka ne önerirsiniz lütfen bana bir yol gösterin
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kullanabilirsiniz iyi gelmesi beklenir

 • Büşra diyor ki:

  Merhaba hocam. Benim saçım aşırı derecede yağlanıyor. Çalıştığım için her sabah saçımı yıkıyorum. Bi öneride bulunmanızı rica ediyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  climbazol içeren şampuanlardan birini kullanın düzelir

 • Gülşah Güzel diyor ki:

  Merhabalar hocam benim saçlarımda kepeklenme hiç yok ama yağlanma oluyor bu yüzden doktora gittim ve bana Konazol şampuan kullanmamı önerdi mümkün olduğunca hergün yıkamaya çalış dedi. Yağlanma problemini ortadan kaldırır mı? Ve bu şampan yanı sıra başka şampuan kullanabilirmiyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  konazol haftada 2-3 defa kullanılır bildiğim kadarıyla
  normal şampuan kulanbilirsiniz

 • yılmaz diyor ki:

  merhaba hocam.saçlarım aşırı derecede kaşınıyor ve çok aşırı kepekleniyor.kaşıdıkça kaşınıyor ve kabuk bağlıyor.cımbızla çeker gibi o yaraların kabuğunu hoşlanarak çekiyorum.inanın artık strese girdim.saçlarımı neredeyse usturayla kazıtacaktım ama konazol adında bir şampuan duydum.az önce siparişini vererek aldırttım.sonra bu siteyi tesadüfen bulunca size danışmadan aldığım şampuanı kullanmak istemedim.yardımcı olur musunuz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben climbazol içeren şampuan öneriyorum sonuçları daha iyi, aldınızsa konazolü kullanın. 2 haftada düzelmezse dermotto losyon ekleyin.

 • ahmet diyor ki:

  Bendede kepek sorunu var crimazonal içerikli bi şampuan kullanacam ama piyasada bir sürü var bana bi tane crimazonal içerikli şampuan önerirmisiniz lütfen lütfen
  Op.Dr.Atilla KAYA
  onu da google amcaya sorsaydınız :)

Yorum Yap Soru Sor

kucing

Arama
Saç Biti Tedavisi