Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

366 Yorum “Konazol Şampuan”

 • Anıl s. diyor ki:

  Merhabalar,
  Kafamda sivilcelenme var kızarıklık oluşturuyor aynı zamanda kaşıntı yapıyor. Nasıl bir şampuan ya da ilaç kullanmam gerekiyor. Yardımınızı rica ederim teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin

 • onur diyor ki:

  merhaba hocam,saçımda erkek tipi dökülme var 26 yaşındayım önler seyreldi yanlarda baya seyreldi.biotin hap kullanıyorum.onun dısında kullandıgım birşey yok.şampuan ve vitamin ne kullanmam gerekir ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  procapil içeren hairforte sprey kullanmanı öneririm.biotinide 10 mg almalısın

 • Ural diyor ki:

  KıZım 9 yaşında aşırı saç dökülme ve diplerde kabuklanma kaşıntı var hocam saçlarını kestirdim ve konazol ve dermovate serum aldım başka ne yapanilirim geçmesi için acaba kel kalacak çocuk aşırı dökülme var
  Op.Dr.Atilla KAYA
  10 mg biotin başlayın.dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 • Burak Balcı diyor ki:

  Hocam kolay gelsin ben doktora gitmeden önce bıddım sabunu kullanıyordum aşırı kepek ve kaşıntıdan oldu. doktora gittim Konazel pembe kapaklı bi şampuan verdi 1 şişe kullandım şampuanı bide %5 Minoxil deri spreyi verdi bunuda kullanıyorum fakat aşırı dökülmelerim var elimi atıyorum 5 tane geliyor dipleri çok zayıf çıt diye kopuyor hemen ne yapmam lazım piskolojim bozuldu yani böyle olunca acıldı hep
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ek olarak 10 mg B7 vitamini yada tercihen xpecia tablet kullanın

 • denız diyor ki:

  meraba hocam yuzumde hafıf kabuklanma var bepantol verdı doktor ama gecmedı sabahları kuruyor ve kabul atıyor ne yapmam gerekıyor
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Egzama olabilir bitkisel kortizon içeren pruzon merhem var onu araştırın

 • Ahmet yalçın diyor ki:

  Merhaba hocam benim saç derim cokk çağlı elerimi saçlarının arasina katigum zaman ellerim yaglaniyor hocam vee saç köklerin çok ince aralarında boşluk var kökleri çok ince dökülme bu ay çok oldu gunes vurduğunda seyreklik çok belli ediyor ne yapmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim beni bu stresten kurtarsabiz hocam size minetkar olurum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yağlı egzama olabilir muayene olsanız iyi olur

 • Nuri Aydın diyor ki:

  Hocam saç diplerimde sivilce kaşıntı var.Bir türlü kurtulamadım.Ne yapmalıyım.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  climbazol içeren şampuan kullanabilirsiniz.

 • Selin diyor ki:

  Merhaba hocam,bende aşırı derecede saç dökülmesi var doktora gittim kan tahlili yaptı ve herşey normal çıktı kullanmam için konazol şampuan verdi hiçbir faydasını görmedim saçlarım ölü gibi lütfen bana yardımcu olun ne yapmam lazım nasıl bir şampuan kullanmalıyım? şimdiden teşekkür ederim…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Reklamlarda söylenenin aksine dökülmede şampuanların etkisi olmaz, etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ilaçlar kullanın

 • Volkan diyor ki:

  Hocam bende gül hastalığı diye bir hastalık var yüzümde az bisey cıktı bırazda kafamın sagında sacın ıcınde var ona benzer sıvılce gıbı doktor bunun ıcın bana konazol sampuan verdi bir faydası olurmu??
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gerçekten gül lekesiyse hiç bir faydası olmaz

 • canan / ömer diyor ki:

  hocam iyi çalışmalar benim saç derimde egzama var aynı zamanda aşırı saç kepeği ve dökülme var doktor organicum sampuan verdi fakat bir faydası olmadı kepeği kaşıntıyı nasıl geçirebilirim yardımcı olursanız sevinirim hangi şampuanı kullanmam gerekir.konazol kullansam faydası olurmu yadımlarınız için şimdiden teşekkurler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saçınızdaki kepeğin şiddetine göre haftada 2-4 kez dermotto losyon ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanızı öneririm.konazol kuruluk yapıyor.

Yorum Yap Soru Sor

babi

Arama
Saç Biti Tedavisi