Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

314 Yorum “Konazol Şampuan”

 • Hilal diyor ki:

  Saçlarım cok yağlanıyor. Her gün yıkamam gerek. Bu sampuan etkili midir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet etkilidir ama haftada 2 defadan fazla kullanmayın

 • özge diyor ki:

  benim saçlarımda aşırı kepek oluyo piyasada ki bütün şampuanları kullandım ama geçirmedim en son bunu kullanıyodum gittiğim bi doktor bunu kullanma saç derini inceltir bu mantar için kullanıyo bırak dedi ne yapabilirim ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  climbazol içeren şampuanlar bunun kadar etkilidir vede günlük kullanıma da uygundur

 • vakkas diyor ki:

  Medikal sampuan normal şampuanla karistirip kulana bilirmiyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kullanabilirsiniz ama karıştırdığınız oranda etkisi azalır

 • mert0606 diyor ki:

  merhaba hocam bende yıllardır saçımda kepek var ama bu bildiniz kepek deyil deriye yapışmış bir kepek eskiden ketoral kullandım çok faydasını görmedim bide geçen eczaneci bana salicade önerdi onuda pek beyenmedim geçenlerde cildiye gitdim oda bana m-furo losyon ve konazol yazdı şimdi bunları kullanıyon acaba m-furo ve konazola devam edimmi yoksa sizin önerdiniz bir şampuan çeşidi varmı normal kepek yok bende bildiniz deride kepek var teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  m furo iyi gelebilir ama kortizon içerdiği için dikkatli olmalısınız, dermotto losyon var onu araştırın, şampuan olarak ta climbazol içeren şampuan kullanın

 • leman şimşek diyor ki:

  Ben 3 senedir ersağ kremli şampuan kullaniyordum bir problemim yoktu.dokülmelerim vardiye ersağ bio şampuanından kullanmaya başladım dökülmeye iyi geliyor dediler.ama saçımda kabuklanma ve yara kepeklenme oldu.cildiyeye gittim sedef dedi.çok üzüldüm .iki tane losyon ve konazol medikal şampuan verdi.bu ilaclarla gecermi? Saçimi hangi sampuanla yikayayim yardimci olursaniz sevinirim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kortizonlu losyon vermiştir onla düzelir

 • agit diyor ki:

  hocam konazol şampuan kulanmaya başladım saca sürdükten sora ne kadar durulaysamda saclı deriye yapışıp kalıyor normal mı bu durum ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet konazolde olabilir ayrıca başka şampuanla yıkayabilirsiniz yada tercihen konazol den daha etkili olan climbazol içeren şampuanlardan birini kullanabilirsiniz.

 • Deniz diyor ki:

  Hocam ben yıllardır seboroik dermatit rahatsızlığını çekiyorum yaklaşık bir yıldır sadece konozal şampuan kullandım başımın ön tarafında seyrelmeler mevcut sizce bu 1 yıldır sadece konozal kullandığımdan ileri gelirmi ya da bu konu hakkında ben ne yapmalıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  konazol den olduğunu sanmam seboreik dermatitten yada genetik dökülmeden olabilir

 • Bilal Tasar diyor ki:

  Peki hocam bu climbazol sampunlardan hangisini onerirsiniz galiba bircok sampuan var climbazol iceren bide bunun kullanimi hakkinda bilgi verirmisiniz..saygilar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  % 1 olanı alın
  günlük kullanabilirsiniz ama sorununuz bittiğinde normalde kullandığınız şampuana geçebilrisiniz.

 • Bilal Tasar diyor ki:

  Meraba hocam benim sacimda 3 4 senedir kabuklanma ve kepek var hangi doktora gittiysem genelde hep konazol ve dermovate losyonu yazdilar faydasi oluyordu ancak bitince tekrar başlıyor ne yapmaliyim sizce..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hastalığınızın adı yağlı egzama ve ne yazıkki tekrarlama eğilimindedir. climbazol içeren şampuan kullanmaya devam ederseniz tekrar ihtimali çok azalır.

 • 0101 diyor ki:

  mrh hocam benım bır yıla yakın süredir saçlarımda kepeklenme kasıntı bazen yara bıle olabılıyo napcam bılmıyrum salı cade aldı bır sampuan kullandm braz etkısını gördum ama oda saclarımı sertlestırıyor ne önerıyorsunuz napmalıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  % 1 climbazol içeren şampuan kullanın kısa sürede düzelmesi beklenir

Yorum Yap Soru Sor

bebek