Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

295 Yorum “Konazol Şampuan”

 • Mrvl diyor ki:

  Merhabalar, cildiye doktoru bana bu ürünü yüzümdeki sivilce sorunu icin önerdi, acaba suratımda tüy olusumuna neden olur mu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır öyle bir yan etkisi yok

 • fatos96 diyor ki:

  merhablar vucudum da bir leke çıktı cildiye çıktım bana bu şampuanı önerdiler.nasıl kullanağım bunu doktorumun dedikleri aklım dan gitti çok hızılı konuştuğun yardımcı olursanız sevinirim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lekeli yerlere bolca sürün 5-10 dakika beklesin yıkayın

 • mehmet diyor ki:

  Merhaba hocam saç ekimi yaptırdım minoxil veya konazol kullansam zararı olur mu.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  zararı olmaz ama nizoral in faydası olmaz

 • pelınsu diyor ki:

  .

 • hatice kubra yagmur diyor ki:

  Meraba hocam bana bu sampuani verdiler ama 20 dakika beklet denildi ben 10 dakka beklettim fakat yuzume cok az sicramisti simdiyse cok fenayim . Yüzüm surekli yaniyor
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yapacak bir şey yok ama 3-5 dakika bekletmeniz yeterli

 • artis_antuan diyor ki:

  hocam selam.
  saçlarım çok sağlıklı ve hepsi yerli yerinde. çok şükür dökülen mökülen yok.
  bilin istedim.
  teşekkür ederim.

 • sibel.bozkurt diyor ki:

  merhabalar hocam benim saçlarım sürekli dökülüyor ama herhangi bir mantar vb birşey oldugu sanmıyorum iki saniyelik bakış ile bana bu medikal şampuanı ve dermovate adlı saç losyonunu verdi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şampuan önemli değil de dermovate ın ciddi yan etkileri var, içinize sinmediyse başka bir dermatologla görüşün

 • DewaoRACE diyor ki:

  Merhaba Hocam,

  Saçımda ve sakalımda saç kırandan dolayı oluşan dökülmeler meydana geldi.
  Cildiyeye dr gittim Saçımda ki bölüme iğne yaptı ve düzelme oldu. sakal bölgesi için ELOCAN diye bir krem verdi. Ancak dökülme açılma devam ediyor. Önerebileceginiz bir ilac veya tedavi yöntemi varmı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sadbe içeren ilaçları araştırın

 • emel diyor ki:

  hocam merhabalar ben saç dökülmesi uzerine gittim doktor bana egzama dedi ve bana kestıne ,beklazon ,kanozol verdı ve bende saçımda kaşınmada oluyordu bu doktora üçüncü gidişim ama hala saçım çok dökülüyor ne yapacağımı bilemiyorum şu anda yine aynı ilaçlara devam ediyorum .yardımcı olursanıs sevinirim hocam .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  cevap alamadınızsa aynı ilaçlarda ısrar etmenin gereği yok

 • bykfrat diyor ki:

  değerli cevaplarınız için çok teşekürler hocam sadece dökülem hoca allah şükür aknerent sayesinde yağlanma derdim kalmadı sadece dökülmeyi durdurmaki için ne önerirsiniz hocam tşklr kolay gelsin
  Op.Dr.Atilla KAYA
  % 3 procapil içeren spreyleri araştırın

Yorum Yap Soru Sor

ikan

Arama
Saç Biti Tedavisi