Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

410 Yorum “Konazol Şampuan”

 • Bahar diyor ki:

  Hocam kafamda sackiran olustu. Ne yaapmaliym
  Op Dr Atilla Kaya
  dermatologa görünebilirsin.sadbe kullanabilirsin

 • Josereys diyor ki:

  Hocam merhaba.Yaklaşık 40 gün önce doktora gittim.Egzema başlangıcı var dedi konazol verdi.Ayrıca saç dökülmesi içinde alopecia şamp. ve sprey verdi.Bu ay kontrolüm vardı ama doktorum geçici görev için başka yerdeymiş.Üniversiteye gideceğim içinde kontrole gidemiyeceğim.Hocam konazolu ilk 2 hafta haftada 2 kez sonrasında 2 günde bir uyguladım.Şuan halen kullanıyorum.Sizce devam etmelimiyim,kaşıntı devam ediyor kepek biraz azaldı gibi.Birde hocam 100 mg konazol kaç kullanımlık acaba?
  Op Dr Atilla Kaya
  saç dökülmesi tedavisinde kullanılan spreyler genellikle egzama şikayetlerini arttırır.kepeklenmenin devam etmesinin nedeni sprey olabilir.bu nedenle spreyi kesmeni öneririm

 • Yardang diyor ki:

  Hocam 2 ay önce saç ektirdim kepek başladı konazol kullansam ekim bölgesine zararı olur mu
  Op Dr Atilla Kaya
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanı öneririm

 • Mihrimah diyor ki:

  Merhaba Hocam. Saçlarimi baya uzattim. 1 yıl kadar kesmedim. Aşiri stresli bir süreç geçirdim. Saclarim baya dökülüyordu. Dökülmesi azaldi. Fakat inceledi saclarim. Tüm ölü saci kestirdim. Cildiye konazal şampuan verdi ve ilaç karisimi ama kullanmaya cesaret edemedim. Size sormak istedim Şimdi tekrar eskisi gibi gürleşsin istiyorum. Ne yapabilirim. Lütfen yardim edin.
  Op Dr Atilla Kaya
  verilen şampuan saçlı derinizde bir sorun olduğunu gösteriyor.saçlarınızın incelmesinin nedeni bu olabilir.

 • Rky diyor ki:

  Merhabalar.Uzun zamandır saçımda egzamam var diğer doktorlar kanazol, ketoral gibi şampuanlar verdi fakat hiç bir işe yaramadı. Şimdi de doktorum dermoskin keratolytic verdi. Ve ben bunu kullandıktan hemen sonra başka bir şampuan kullanabilir miyim?
  Op Dr Atilla Kaya
  15 gün kadar sadece doktorunuzun önerdiği ürünü kullanın

 • Ali diyor ki:

  Hocam benim kaşlarımda ve göğsümde kızarıklık var yüzümdede biraz var yalnız bana doktora gidildiğimde konazol şampuan verildi doğrumudur
  Op Dr Atilla Kaya
  kullanılabilir

 • Mustaga diyor ki:

  Hocam 20 yaşındayım.
  Saçlarım dökülüyor saç diplerim kaşıniyor. Göğüs kısmı kısacası tüylerin olduğu her yer kaşıniyor. Karıncalanıyor,
  Boynumda beyaz benekler var. LÜTFEN YARDIM EDİN. hangi ilaçları Alayim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  dermatologa görünmelisin

 • mustafa diyor ki:

  Sevgili hocam20 yildir sac diplerimde yanma ile baslayan kepeklenmeye benzeyen kabuklanmalr oluyor gogus kismimda sakallarimda da oluyor. Konazol sampuan ve losyon kullaniyorum yine tekrarliyor.kullanmdugim medical sampuan kalmadikimi uzm. Mantar kimiside stres egzemasi diyor. Yardimci olursaniz sevinirim
  Op Dr Atilla Kaya
  tüm lezyonlu alanlarda DermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanmanızı öneririm

 • Cansu diyor ki:

  Hocam sağ omzumda kahve lekeler var diye doktora gittim kücük bir mantar dedi ve bana şampuan ve sprey verdi ensende de olabilir diye şampuanla 5 dk sonra yıka dedi sacıma kullanmasam omuz ve enseyi yıkasam olur mu
  Op Dr Atilla Kaya
  bence önlem olarak yıkamalısın

 • Selçuk diyor ki:

  Merhaba hocam ben bu şampuanı kullandıktan sonra çok az olan kepeği kesti yanlız sırtımda pullanma oldu karın bölgemde pullanma oldu ellerim ve bacaklarımda pullanma oldu üst dudağım şişti 22 yaşındayım benim bu yaşıma kadar hiçbirşeye alerjim olmamıştı tresan ısırgan otu özlü şampuan kullandım sonrada bunu denedim bu belirtiler meydana geldi şampuanlarla alakalı bir durum mu acaba bu lütfen es geçmeyin yardımınıza ihtiyacım var
  Op.Dr.Atilla Kaya
  tekrar kullandığınızdada aynı belirtiler ortaya çıkarsa şampuandan kaynaklandığı düşünülebilir.fakat başka bir allerjenle de çakışmış olabilir.eğer şampuandan kaynaklanıyorsa kullanmazsanız sorun oluşturmayacaktır

Yorum Yap Soru Sor

ular

Arama
Saç Biti Tedavisi