Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

358 Yorum “Konazol Şampuan”

 • Volkan diyor ki:

  Hocam bende gül hastalığı diye bir hastalık var yüzümde az bisey cıktı bırazda kafamın sagında sacın ıcınde var ona benzer sıvılce gıbı doktor bunun ıcın bana konazol sampuan verdi bir faydası olurmu??
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gerçekten gül lekesiyse hiç bir faydası olmaz

 • canan / ömer diyor ki:

  hocam iyi çalışmalar benim saç derimde egzama var aynı zamanda aşırı saç kepeği ve dökülme var doktor organicum sampuan verdi fakat bir faydası olmadı kepeği kaşıntıyı nasıl geçirebilirim yardımcı olursanız sevinirim hangi şampuanı kullanmam gerekir.konazol kullansam faydası olurmu yadımlarınız için şimdiden teşekkurler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saçınızdaki kepeğin şiddetine göre haftada 2-4 kez dermotto losyon ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanızı öneririm.konazol kuruluk yapıyor.

 • rumgay diyor ki:

  Mrb hocam Benim kaşlarım kabuk atıyor banyo sonrası kuruduktan sonra çok kasiniyo kepek gibi oluyo
  Op.Dr.Atilla KAYA
  seboreik dermatit.dermotto losyon ve seboderm şampuan uygulayabilirsin

 • yilmaz diyor ki:

  Merhabalar. Yıllar önce kepek tedavisi için ketoral kullandım. Hatta uzun yıllar kullandım. Aslinda kisa sureli kullanmak kazimmis da kepekten o kadar bikmistim ki.Sonra market ürünlerine geçtim. Şimdi on bir aylık bebeğim var yıllar önceki kepek problemin kabus gibi çöktü. Kafam yanıyor. Kasiniyor. Banyodan çıktığımda bile kepekli. Emziriyorum.ne olur yardim edin. Şimdiden teşekkür ler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanın günlük kullanıma uygundur.eğer yetmezse o zaman dermotto losyonda kullanmaya başlayın

 • tarik diyor ki:

  Merhaba ben kozanol sapmuan kullanamabasladim ilk yikama sonrasinda sac dipalerim de sanki islaklik var gibi yaglanma oldu acaba yan etki mi yapti ilac ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  normalde böyle bir etki beklenmez,daha çok kuruluk yapar

 • hasan diyor ki:

  hocam doktor önerisiyle konozol kullandım
  2 hafta boyunca kullandım
  saç ve saç derisi aşırı kurudu
  saç derisi kuruluğum devam ediyor nasıl giderilir saç derisi kuruluğu hocam
  dökülüyor saçlarım
  hocam dökülen saçlar gelirmi :(
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saçınızdaki kuruluk için bademyağı ile bakım yapabilirsiniz.dökülme nedeniniz tespit edilmeli ona göre ürün kullanmalısınız

 • faruk diyor ki:

  Merhaba hocam saçlarımda kıl kökü iltihabı var doktorum konazol şampuan verdi ve haftada 2 kez kullanmamı söyledi ben 4-5 kez kullanıyorum bi zararını görmedim ileride olurmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saçlarınızı kurutabilir

 • ramazan diyor ki:

  Merhaba hocam ben 15 gun once saç ektirdim ve saçı aldıkları dünör denilen yer çok aşırı şekilde yanıyor ve ağrıyor sanki sıcak suyla haşlanmış gibi yanıyor doktoruna söylüyorum sürekli farklı ilaç veriyor ama ağrı kesicisiz duramiyorum acaba mantar falanmi çıktı orda yada başka biseymi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bir dermatologa göster istersen

 • Beyza diyor ki:

  Merhaba hocam. Saç cildim çok yaglaniyor nerdeyse hergun duş almak zorunda kalıyorum ve saçlarım çok gür. ama dustan sonra da saç derimde ve yüzümde soyulmalar kabuklar oluşuyor. ne yapmam gerek yardimci olursaniz çok sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yağlanama için seboderm kullanabilirsin.ama cilt soyulmaları için doktora görünün

 • gamze diyor ki:

  merhaba hocam,benim saçımda aşırı derecede kepeklenme oluyor ve ben bundan çok rahatsız oluyorum okuldaki arkadaşlarım sürekli kafama bakıyorlar ve benimde çok psikolojim bozuluyor benim hangi şampuanı kullanmam lazım.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.saçını çok sıcak suyla yıkama ve fön kullanma

Yorum Yap Soru Sor

babi

Arama
Saç Biti Tedavisi