Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

377 Yorum “Konazol Şampuan”

 • beyza diyor ki:

  Hocam benim saç diplerimde yoğun kepeklenme var,bu kepekler büyük tabakalar halinde oluyor ve kaşıyınca dağılıyor,saç diplerim kuru gibi ama saçlarım da yağlı gibi geliyor bana,bu durumun geçmesi için ne yapabilirim?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  seboreik dermatitin var.şikayetlerinin şiddetine göre haftada 2-4 kez dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin

 • Beril diyor ki:

  Hocam 15 yaşımdayım saçımda sivilce gibi çıkıp daha sonrasında kaşındığı için yara olan kepek gibi kabuklar var ben 2 yıl önce cildiyeye gittiğimde bana Konazol şampuan ve yaninda Memocon losyon verdiler losyonu kullanamadim ama şampuani 2 yıl boyunca kullandım kimi zaman haftada 4 kimi zaman 2 kez onun dışında arada bitkisell şampuanlar kullandım ama hala saçımda olusuyo benim korkum o kadar uzun süre kullandığım için bi şey olur mu yan etkilerin hicbiri şu zamana kadar görülmedi içindeki metilparaben sodyum olsun herhangi bi şey zarar vermiş midir başka şampuan kullanmalı mıyım devam mı etmeliyim teşekkürler. :)
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tam tedavi için losyon ve şampuanı birlikte kullanmalısın,hatta tekrar doktora gitsen daha iyi olur.ilaç değişikliğine gidilebilir.

 • daekwoo diyor ki:

  Hocam benim sorunum: başımın yanlarinda kepekten çok egzama gibi ufak ufak kabuklar çıkıyor. Bazen bu bölgeler sivilce gibi oluyor. Başımın yanlarından pul pul dökülme oluyor.sizce ne yapmam gerekir. Teşekkürler simdiden

  Op.Dr.Atilla KAYA
  % 1 climbazol içeren şampuan kullanın 2 haftada düzelmezse ek olarak haftada 1-2 defa dermotto losyon kullanın düzelir

 • aşkın diyor ki:

  Hocam merhaba benim sorunum şu dönem dönem kafa derimde sivilce gibi birseyler cikiyor kasinti oluyor bunlari kaşıyınca kanıyor ve kabuk bağlıyor bir süre sonra ortadan kayboluyorlar beyaz kabuk kepek gibi cikiyor kafadan.Bunlar daha cok stresli oldugum zamanlar ortaya cikiyor ve bu da bayagi sac dokulmesine neden oldu.Tam olarak kafamdaki hastalik nedir sivilce mi seboreik dermatit mi(burdaki yaralar gibi buyuk degil sivilce seklinde cikiyor) Bir de ne onerirsiniz hangi sampuan doktora mi gitmeliyim.Tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dermatologla görüşmenizi öneririm

 • Duygudusunce diyor ki:

  ocam saç diplerimde kepek saçı kapamış dedi analizde konazol ve k maxder verdi doktor konazol günde 1 defa yazdı kullanımına ama recetede ve burda haftada 2 kez yaziyo günlük kullanımda sorun olurmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  konazol ü haftada 2 veya 3 defa kullann diğerine boşa para vermeyin

 • 35izmir35 diyor ki:

  Hocam ben kepek için konazol kullanıyorum fakat yağlanma yapmaya başladı önceden zetion kullanıyordum piyasadan kaldırıldığı için konazol onerdiler zetion yaglanma yapmıyor du yağlı tip vücut olduğum için hassas davranıyorum ama bilemiyorum sizin oneriniz varmı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 • EcenazG diyor ki:

  Benim saçımda aşırı kepeklenme var doktora gittim bi ilaç verdi onu eczane hazırladı bide şampuan verdi sebovium diye kullandım bitti hemde çok pahalıydı ama gene kepelenme var ilaç bitmedi onu sürsem geçer mi hocam lütfen yardım edinn?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  % 1 climbazol içeren şampuanları araştırın, daha etkilidir

 • Elif diyor ki:

  Hocam saçlarımda aşırı derecede kepeklenme oldu sıyırdığımda tırnaklarımın içi doluyor konazol ilacı banyodan sonra hafif nemli iken diplerine sürüp sabaha kadar öyle kalması gerektiğini söyledi doktor doğru mudur ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  benim bildiğim bekletilmez ama farklı uygulamalar olabilir.

 • büşra diyor ki:

  Merhaba..geçenlerde ezanede saç analizi yaptılar ve şaçlarımda saçımın derisini hava almadığını saç diplerinin kapalı olduğunu soylediler.
  bana şampuan önerdi fakat çok pahalı olduğu için alamadım.çok dökülme var saçlarımda kepek olduğunuda soyledi diplerde bunu için konazol şampuan etkili oluru. Lütfen yardımcı olun.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kanazol saçta kuruluk yapar.seboderm kullanmanı öneririm

 • Mehmet diyor ki:

  Hocam Merhaba, yaklaşık 6 aydır her gün olmak üzere, Seboreik Dermatit tedavisi için Konazol kullanıyorum. Son günlerde etkisini kaybettiğini düşünüyorum. Saç diplerimde tekrar pullanma başladı.
  Hocam ne yapmam gerekiyor ? 6 aydır kullandığım için bir sıkıntısı olur mu ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  konazol ketokonazol içerir mantarlar bu maddeyi tanımış olabilir aynı guruptan başka bir madde climbazol içeren ürün kullanın

Yorum Yap Soru Sor

ikan

Arama
Saç Biti Tedavisi