Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

DeliciousDiigoStumbleUponTumblrBlogger PostFriendFeedLiveJournalLinkedInRedditShare

242 Yorum “Konazol Şampuan”

 • aslıhan diyor ki:

  saçlarımda yanma hissi alev gibi kaşıntı ne kullanmalıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  seboreik dermatit olabilir muayene olsanız iyi olur

 • nazlı diyor ki:

  hocam merhabalar saçımıızı bi banyo da 2 3 defa bu şampuanla şampuanlasak bi zararı olur mu yoksa haftada iki sefer iki defa mı yapıcaz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  haftada iki gün birer defa yıkayın

 • semihh58 diyor ki:

  merhaba degerli hocam.Bende bundan 1sene once sac dıblerımde yanma kırgınlık sertlesme ve dokulme vardı ve hala var doktora gıttım tresan sampuan vıtamınler ve losyn verdı kullandm 1hafta etksı surmedı.tahlıllerde sac dokulmesını destekleyen bırsy cıkmadı. tekrar basladı ve 2 hafta olmuor tekrar gıttım doktora KOnazol sampuan ve beklazon losyon verdi.endıkasyonlarında mantar yazıor ama bende mantar olsa belırgın bsy olur dıe dusnuyorum.bıryerden mıkrop kapmıs olablırmyım.bu sampuan dahada artırıyor dıe okdum bbazı yerlerde …yardımcı olabılırsenız sevınırm canım cok yandı cunkı bu ısten . hayırlı gunlerrr
  Op.Dr.Atilla KAYA
  seboreik dermatit düşünmüş olabilir,bu ürünlerin hiçbiri dökülmeye etki etmez

 • aslı diyor ki:

  Hocam öncelikle teşekkür etmek istiyorum çünkü sizin gibi bilgilendirme amaçlı bu kadar emek sarfeden hekimler yok denecek kadar az.. Benim birden fazla sorum daha doğrusu sorunum var :( epilepsi hastasıyım kullandığım epileptik ilacın yan etkisi saç dökülmesi değil ancak her epileptik ilaçlar saç dökülmesi yapıyor.. Kullanmaya ilk başladığım zamanlarda banyoda ağlayacak derecede saçlarım dökülmeye başladı.. Şuan durdu ama maalesef saçımın tepe kısımları çok seyrek.. Bi hekim bana minoxil i önerdi.. Araştırdım.. Başta sağlıksız saçları döküp sonra yeni saçların çıkmasını sağlıyormuş.. Ayrıca kullanmayı bırakınca saç eski haline dönüyormuş.. Ben bu ilaca bağlanmayı istemiyorum ayrıca sağlıksız saçlarımın dökülmesi sırasındaki o psikolojik çöküntüye hazır değilim..
  Dolayısıyla saç ekimi yaptırcam.. Erkeklerde enseden alınan saçlar dökülmezmiş ancak bayanlarda aynı durum tam anlamıyla geçerli değilmiş yani ekilen saçlar dökülebilirmiş.. Bu dediklerim ne derece doğru yanlış bildiklerimi düzeltmenizi rica ediyorum..
  Bu arada egzama var saçımın ense bölgesinde.. Saç ekimi için bi sıkıntı çıkar mı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  epilepsi ilaçlarında valproik asit vardır,valproik asit biotin emilimi ve metabolimasını bozarak saç dökülmesi yapabilir o yüzden epilepsi hastalrında saç sorunu sıktır.
  bence ekimden önce 10 mg lık B7 vitamini tabletlerinden günlük bir tane alın 3 ayda değişim olmazsa o zaman ekim düşünün bu arada B7 vitamini egzamaya da iyi gelir düzelmezse onun için de dermotto kullaanbilirsiniz.

 • hamit diyor ki:

  hocam saç dökülmem var senelerdir herseyi kullandım tahlillerde sıkıntı yok en son gittiğim doktor momecon losyon verdi dökülmet;i keser mi birde sizce nasıl kullanıyım bu losyonu saygılarımla
  Op.Dr.Atilla KAYA
  memeconda kortizon var dökülmeye nasıl bir etkisi olabilirki

 • ferdi diyor ki:

  Tekrar Merhaba hocam reçeteyi buldum doctor un yazdığı konazal %2.0 ketokonazal tekrar bu ilaçtan alıp kullanıyımmı yada sizin önerebiliceğiniz bi ilaç varmı dediğim gibi saç derim terlediğim zaman ısındığım zaman kaşıntı başlıyor cevabınızı bekliyorum hocam.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ketokonazol yazdığına göre mantar düşünmüş dedğim gibi yetersiz geldiyse yada tekrarladıysa başka guruba geçmek mantıklı olur

 • ferdi diyor ki:

  Merhaba hocam bende konazol kullanıyordum saç derimde kaşıntı oluyordu ama hangisi olduğunu hatırlamıyorum çeşit çeşit sanırım konazol 2 aydr bişey yoktu tekrar baßladı ısındığım zaman başlıyo cvbnzı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  öncelikle sebebi bulsanız daha iyi olur,konazol yetersiz geldiğinde climbazol önerilir

 • Enes diyor ki:

  Merhaba hocam sacim cok yaglaniyor , dokuluyor ve cok kepek oluyor ve sac koklerim ağrıyor doktora gittim hafif derecede mantar var dedi konazol ve sac losyonu verdi hastaligi tamamen gecirir mi ? 19 yasindayim gunde ortalama 30 tel dokuluyor yanlarda acilma oldu normal mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  30 saç dökülmesi normal, konazol büyük ihtimalle sorununuzu çözer çözmezse climbazol içeren bir şampuan kullanın climbazol maddesi konazol deki ketokonazol den daha etkilidir.

 • atilla diyor ki:

  hocam benim vücüdumda kırmızı ve beyaz renkte 2 tür mantar var ellerimde gögüs bölgemde sırt ve bel bölgemde sadece ellerımdekiler beyaz ve kepekli digerleri kırmızı ve kepekli konazol adlı ilacı doktor yazdı bana ama faydasını görmedim sizce dogru bir ilaçmı kullanıyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu kadar yaygınsa hap ta almanız gerekebilir başka dermatologla görüşün

 • mert diyor ki:

  merhaba benim sacım 3 yıldır dökülüyor doktora gittim sadece konazol verdi yağlanmaya karsı ama dökülmeyi engelleyemessin dedi genetik dökülme bendeki bunun için hanqi ürünü almam qerek lütfen yardım edin
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şampuanla engelleyemezsiniz doğru ama bilimsel ilaçlarla % 95 durdurabilirsiniz.% 3 procapil içeren spreylerden birini yanı sıra 10 mg B7 vitamin tableti veya tercihen xpecia tablet alın

Yorum Yap Soru Sor

anjing

Arama
Saç Biti Tedavisi