Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

388 Yorum “Konazol Şampuan”

 • ferdi diyor ki:

  Merhaba hocam, doktora gittim saç diplerimde uzun zamandır sivilceler çıkıyor dedim baktı ve bana kıl kökü iltihabı var sende dedi bana sivilce losyonu ve 2 tane hap verdi( Azro ve Augmentın) bunların bana zararı olur mu ve sizce şampuan mı kullanmalıyım tedavimde şimdiden Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  doktorunun verdiği ilaçları düzenli kullanmalısın

 • Eneskocamannn diyor ki:

  Merhaba hocam. 19 yaşındayım 6 aydır filan saçlarımda dökülme var bioderma bioksin kullandım geçmedi diplerde kaşıntı olmaya başladı beyaz şeyler var kepek gibi minopedia fort kullandım 2 kere yine aynı konazol önerir misin?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  seboreik dermatitiniz olabilir.dermatologa muayene olmalısınız

 • sevde diyor ki:

  Hocam bana doktorum egzama kepek için sebovium, dermovate saç losyonu ve
  konazol şampuan verdi şikayetlerim geçerse artık bunları
  kullanmama gerek var mi normal şampuanlara geri dönebilir
  mıyım yoksa hep bunları kullanmam mi gerek teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Şikayetleriniz bitince bunları bırakın

 • Yasemin diyor ki:

  Merhaba hocam! Dermotto losyon ve seboderm şampuanın emziren annelerde kullanımı uygun mudur?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lokal kullanım ürünleri ve bitkisel içerikli olduğu için sorun olmaz.kullanabilirsiniz

 • Ahmet diyor ki:

  Merhaba hocam Saçımda Sedef olduğundan dolayı doktor konozol şampuan verdi, Saçlarım aşırı şekilde dökülmeye başladı konozol den dolayımıdır ne yapmalıyım, Teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şikayetlerinizin şiddetine göre haftada 2-4 kez dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz.saçınızı beslemek için biotin kullanabilirsiniz.

 • Samet diyor ki:

  Hocam sacimda asiri yaglanma var doktor sebo. Dermatit dedi ve monocon losyon onerdi. Faydasi olur mu yaninda ne kullanmam gerekir.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ek olarak seboderm şampuan kullanabilirsin

 • Ali diyor ki:

  Hocam sacimda asiri yaglanma var ve cok fazla yanma ve kasinma bunlar olmadan once sacimda dokulme yoktu simdi var. Seboik dermatit olabilir mi kizariklar var ne onerirsiniz.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  olabilir.öncelikle dermatologa görünmelisiniz

 • mehmet53 diyor ki:

  hocam benim kaslarımda ve saclarımda kepeklenme oluyor her gün duş almama rağmen saçlarımda yağlanma oluyor kaslarımda kaşıntı oluyor ve her gün kepeklenen yer biraz daha genişliyor doktorum konazol kullanmamı söyledi sizce faydalı olurmu ve bu geçici bi durum mudur
  Op.Dr.Atilla KAYA
  seboreik dermatitse tek başına yeterli olmayabilir.dene eğer yetmezse dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin

 • esra atci diyor ki:

  merhaba ben konozol sampuan kullandim bitti sampuabin tekrar kirmizi sivilce g ler ve kasinti var ne yapmam gerek kasinti cok beta salic kullandim etkusini goremedim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tekrar doktora gidin tedaviniz düzenlensin

 • dilan diyor ki:

  Merhabalar Hocam sacimda seboreik dermatit var ve bircok ilac kullanmama ragmen gecmedi ve asiri derecede saclarim dokuluyor
  Kullandigim ilaclar;funit ,ketoral,konazol,betnovate losyon ,momecon losyon
  Egzama nicin sac dokulmesi yapar Sayin Hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  egzamanın şiddetine göre haftada 2-4 defa dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsinz

Yorum Yap Soru Sor

monyet

Arama
Saç Biti Tedavisi