Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

415 Yorum “Konazol Şampuan”

 • Ece diyor ki:

  Hocam ben de kepeklenme var diye doktor konazolu kullan demişti ben o bitince
  Bir daha alıp kullanmaya başladım haftada 3kez sonra saclarimd
  a gri renk oldu karşılaştı ve koku oldu sacimda bu kalıntılardan nasıl kurtulabilirim
  Op Dr Atilla Kaya
  Günlük şampuanlara geçin, konazol mantar ilacı içerir

 • Kerem diyor ki:

  Hocam bende vitamin eksikligine bagli olmayan sac dokulmesi vardi doktora gittim bana konazolu onerdi acaba nasil kullanmaliyim
  konazolle birlike normal sampuanimimi kullanirsam sorun olur mu
  Op Dr Atilla Kaya
  konazol mantara etkilidir, mantar varsa kullanılabilir

 • aslı dis diyor ki:

  Hocam saç derim tahriş oldu doktor konazol şampuan verdi ısırgandan tahriş olduğunu düşünüyorum konozol şampuanda kortizon varmış zararı olur mu
  Op Dr Atilla Kaya
  Konazol da kortizon yok

 • Burçin diyor ki:

  Hocam ben dun doktora gittim sacimda ekzema nedeniyle kepeklenme cok oldu bana konazal sampuan verdi haftada bir kere bununla yikayacaksin dedi bu sampuanla birkere yikayip diger gunlerde normal sampuanimi kullanicam
  Op Dr Atilla Kaya
  evet

 • Rabia diyor ki:

  Merhaba hocam 2 ay önce göğüs bölgemde sivilcelerin geçmemesi nedeniyle cildiyeye gittim bana Konazol verdi. Bu ilacı kullandıktan sonra vücudumda kahvrengi lekeler oluşmaya başladı ve vücudumu kaşıdığımda dökülme oluyor.Tekrar cildiyeye gittiğimde ise sende mantar vardır o yüzden kahverengi lekeler oluşmuştur dedi.Oysaki bu zamana kadar böyle bir durumla karşılaşmamıştım. ilacı kullanmayı bıraktım ve halaa geçmedi. sizce ne yapabilirim yardımcı olabilir misin?
  Op Dr Atilla Kaya
  dermotto losyon ve seboderm şampuan ,birde pruzon pomad kullanabilirsin.

 • Bahar diyor ki:

  Hocam kafamda sackiran olustu. Ne yaapmaliym
  Op Dr Atilla Kaya
  dermatologa görünebilirsin.sadbe kullanabilirsin

 • Josereys diyor ki:

  Hocam merhaba.Yaklaşık 40 gün önce doktora gittim.Egzema başlangıcı var dedi konazol verdi.Ayrıca saç dökülmesi içinde alopecia şamp. ve sprey verdi.Bu ay kontrolüm vardı ama doktorum geçici görev için başka yerdeymiş.Üniversiteye gideceğim içinde kontrole gidemiyeceğim.Hocam konazolu ilk 2 hafta haftada 2 kez sonrasında 2 günde bir uyguladım.Şuan halen kullanıyorum.Sizce devam etmelimiyim,kaşıntı devam ediyor kepek biraz azaldı gibi.Birde hocam 100 mg konazol kaç kullanımlık acaba?
  Op Dr Atilla Kaya
  saç dökülmesi tedavisinde kullanılan spreyler genellikle egzama şikayetlerini arttırır.kepeklenmenin devam etmesinin nedeni sprey olabilir.bu nedenle spreyi kesmeni öneririm

 • Yardang diyor ki:

  Hocam 2 ay önce saç ektirdim kepek başladı konazol kullansam ekim bölgesine zararı olur mu
  Op Dr Atilla Kaya
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanı öneririm

 • Mihrimah diyor ki:

  Merhaba Hocam. Saçlarimi baya uzattim. 1 yıl kadar kesmedim. Aşiri stresli bir süreç geçirdim. Saclarim baya dökülüyordu. Dökülmesi azaldi. Fakat inceledi saclarim. Tüm ölü saci kestirdim. Cildiye konazal şampuan verdi ve ilaç karisimi ama kullanmaya cesaret edemedim. Size sormak istedim Şimdi tekrar eskisi gibi gürleşsin istiyorum. Ne yapabilirim. Lütfen yardim edin.
  Op Dr Atilla Kaya
  verilen şampuan saçlı derinizde bir sorun olduğunu gösteriyor.saçlarınızın incelmesinin nedeni bu olabilir.

 • Rky diyor ki:

  Merhabalar.Uzun zamandır saçımda egzamam var diğer doktorlar kanazol, ketoral gibi şampuanlar verdi fakat hiç bir işe yaramadı. Şimdi de doktorum dermoskin keratolytic verdi. Ve ben bunu kullandıktan hemen sonra başka bir şampuan kullanabilir miyim?
  Op Dr Atilla Kaya
  15 gün kadar sadece doktorunuzun önerdiği ürünü kullanın

Yorum Yap Soru Sor

kucing

Arama
Saç Biti Tedavisi