Saç Ürünleri

Konazol Şampuan

Yoğun kepek veya bunun sebebi olabilecek sebore sorunu şampuanlarla düzelse de tedavi kalıcı olamaz ve tekrarlar,kalıcı seboreik dermatit tedavisi ve yoğun kepek sorununun çözümü için daha etkili ürünler kullanılmalıdır.

Konazol Medikal Şampuan

Lokal etkili antimikotik (mantara etkili)
Medikal Şampuan 100 cc

BİLEŞİMİ:

Ketokonazol 20. mg

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

İmidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.
Ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

ENDİKASYONLARI:

Saçta kepek,Seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI: Bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Konazol Medikal Şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.Diğer şampuanlarda olduğu gibi,Konazol Medikal Şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.Ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ  :

Konazol Şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra Konazol Medikal Şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.Bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra Konazol Medikal Şampuan ile tedavi tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Islatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

TİCARİ ŞEKLİ

100 ml’lik plastik şişelerde

427 Yorum “Konazol Şampuan”

 • Ela says:

  Merhabalar hocam kanozol şampuan kullanmaya başladım neredeyse 1 ay oldu saçımda sivilce şeklinde yaralar oldu ve saçım onu kullanmaya başladığımdan beri daha çok dökülüyor ne yapmalıyım onu bırakırsam dökülme ve sivilce şeklinde ki yaralarım kaybolur mu?
  Dr.Atilla Kaya
  dermatologa görünmelisin.antibiotik tedavisi gerekebilir

 • Muhammet says:

  Hocam sakalımda ve saçımda dökülmeler olduğu için doktora gittim stresten kaynaklandığını söyledi; Konazol şampuan , Madecassol ve M-furo diye iki tane de merhem verdi. Eczaneden ilaçlarımı aldım prospektüsüne baktığımda dökülme ile ilgili birşey göremedim ve Konazol şampuan üzerinde Günde 1 defa kullanmam gerektiği yazıyordu böyle etkili bir şampuan her gün olur mu sizce kullanmalı mıyım
  Dr.Atilla Kaya
  egzamaya bağlı ise etkili olur

 • Sevinç çalık says:

  Hocam konazol dan sonra norma şampuan kulanılırmı
  Dr.Atilla Kaya
  kullanılabilir

 • Ayşe says:

  Merhaba hocam. Konazolu kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu.Saç derimde kaşıntı oluyor,yan etkisinde nadir de olsa kaşıntı olabilir diyor o yüzden mi yoksa alerjik olabilir mi? Teşekkür ederim şimdiden.
  Dr.Atilla Kaya
  olabilir.climbazol içeren seboderm şampuanı deneyebilirsiniz

 • Can says:

  Hocam saç ekimi yaptırdım 7 hafta oldu ama bazı yerlerde kepeklenme ve kabuklanma oldu konazol kullananilirmiyim
  Dr.Atilla Kaya
  kullanabilirsin,uzun süre kullanma

 • Hakan232 says:

  Hocam saclarimin tepesinde yanma ve acima var kullansam ise yararmi yada oneriniz varmi acaba.
  Dr. Atilla Kaya
  Dermatologa görünmelisin

 • Bulent says:

  Hocam merhaba sac diplerinde ve yüzümde kabuklanma vardi doktor kanazol verdi bide losyon verdi sac diplerinde azalma var ama yuzumde soyulma cogaldi cildim kurudu bu normal mi
  Dr.Atilla Kaya
  bu grup şampuanlar kuruluğa neden olabilir.DermoTTO losyon ve seboderm şampuan denemenizi öneririm.Her ikisini de tüm egzamalı alanlarda kullanabilirsiniz.

Yorum Yap Soru Sor

ayam

Arama
Saç Biti Tedavisi