Saç Ürünleri

Procerin Tablet

Amerikada saç dökülmesi ve tüyleşmiş saçların canlandırılması konusunda en çok kullanılan bir üründür.İçeriğindeki maddelerden saw palmetto DHT yi bloke ederek 2-4 haftada saç dökülmesini durudurmakta ve 8-12 haftada yeni saç çıkışı sağlamaktadır.Ek olarak bulunan çinko pridoxin,çinko ve magnezyum saçın büyümek için ihtiyaç duyduğu maddelerdir bu sayede saçın anagen fazını uzatarak daha fazla uzamasını sağlamaktadır.

Klinik çalışmalarda bölgesel olarak kullanılan rogain (minoxidil) ile yapılan karşılaştırma çalışmalarında rogainin saç dökülmesini % 80 dudururken procerin in % 78 oranında durudurduğu ama buna karşın kalitesiz tüylerin canlandırılması konusunda procerinin çok daha etkili olduğu görülmüştür.

Diğer taraftan rogain kullanıcılarının %40 lık bir kısmı kullanmayı bırakırken (günde iki defa ilaç kullanımının,saçlarda istenmeyen kalıntı bırakmasının,sabah akşam 10-15 dakika zaman ayırmanın zorluğu,alerji gelişmesi ve benzer sebeplerle) procerin de günde tek doz hap şeklinde kullanmanın getirdiği rahatlık sebebiyle ilaç kullanmayı bırakan veya unutan hasta sayısı % 2 civarındadır. Bu rahat kullanım kullanıcı memnuniyeti ve uyumunu artıran bir durumdur.

Karşılaştırmalı çalışmanın diğer gurubu olan procerin + rogain kullanıcılarında saç dökülmesinin önlenmesi % 95 lere çıkmış ve yeni saç kazanma oranları % 93 civarında tesbit edilmiştir.

UZMAN YORUMU:

Saç kaybı gibi önemli bir sorun karşısında en doğru yaklaşım bölgesel olarak saç uyarılırken saçı besleyen maddelerinde hap olarak alınmasıdır.Bölgesel kullanım zorluğu yaşanması durumunda var olan saçları korumak ve tüyleşmişleri canlandırmak için günde bir tablet alınması doğru olacaktır.Türkiye açısından en büyük sorun Amerikada reçetesiz satılan procerin in Türkiyede satılmaması ve temininin güç olmasıdır.

9 Yorum “Procerin Tablet”

 • Anonim says:

  ben kullanıyorum…procerin ve minoxidil hiç dökülmem durmadı aksine daha da arttı…ben bir etkisini görmedim..3 ay oldu….procerin….

 • sadık says:

  doğrudur bencede..bakdana yanında bir ilaç daha kullnacakmışında öyle saç dökülmesini durduruyormuş inanmıyorum

 • Kemal Tahir says:

  Arkadaşlar siz nereden buldunuz acaba bu ürünleri?

 • yalçın says:

  hocam merhaba bana yardımcı olurmusunuz zor durumdayım ben procerin yada xpecia ikisinden birini kullanmak istiyorum sadece bir ilaç kullanmak istiyorum sizce tek ürün kullanmak isteyenler için hangisi daha uygun size güveniyorum birde procerin yan etki yaparmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben xpecia öneriyorum,temini kolay ve daha ekonomiktir.
  procerinin yan etkisi olmaz.

 • doğan şahin says:

  hocam verdiğin bilgiler için teşekkür revilgen taplet kullanıyordum şimdi üç aydır biotin 5000 kullanıyorum hangisini kullanmamı önerirsiniz sizin tavsiyenize uyacağım ayrıca biri fut olmak üzere üç defa saç ekdirdim tşk
  Op.Dr.Atilla KAYA
  araştırıp kendiniz karar vermelisiniz birde sorununuzun ne olduğunu yazmamışsınız

 • Sarı Öztuğ says:

  Merhaba Hocam , Procerin tablet + xpecia tablet + Procapil (Hairforte Sprey) + Minoxil (%5 Deri Sprey) bu 4 lü kombinasyonun bi zararı olur mu yoksa güzel kombinasyon mu olmuş bana göre güzel hocam ama daha yeni başladım 1 hafta oldu .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  güzel ama sürdürülebilirliği çok zor 🙂

 • Sarı Öztuğ says:

  Sürdürürüm hocam ben yeterki allah sağlık hoşluk versin o 4 lü kombinasyonu sürdürmesi kolay 🙂

 • Nihal Atsız says:

  Atilla bey hocam merhaba ben procerin.com sitesinden 3 aylık spariş ettim.Sizce nasıl bu ilaç yarar mı bana?Teşekkürederim
  Saygılarımla
  Op Dr atilla Kaya
  içerik tam olarak net olmadığı için yorum yapmak istemiyorum

 • Emine says:

  Hocam merhaba kadınım uuzde beslik minoksidil kullandim yaklasi 4 ay kontackt dermatite neden oldu birakmak zorundayim. Ne kullanmami onerirsiniz minoksil etkisini devam ettiewbilmem icin
  Dr. Atilla kaya
  Dermatitte neden olduysa artık spreylerden uzak durmanız gerekir. Temin edebilieseniz hairforte spreyin antialerjik olanı var onu kullanabilirsiniz, yada xpecia tablet başlayın,daha iyi olur.

Yorum Yap Soru Sor

kecoa

Arama
Saç Biti Tedavisi