Saç Ürünleri

Finasterid

Finasterid ( propecia,proscar,dilaprost): Prostat büyümesi tedavisi yapılan hastalarda saç çıkardığı gözlenmesi üzerine araştırmalar yapılmış ve saç dökülmesini hangi yolla nasıl durdurduğu kesin kanıtlanmış ve bunun üzerine saça yönelik propecia 1 mg tablet üretilmiştir.Ağızdan hap olarak alındığında saç dökülmesini kullanıcıların % 70 inde durdurduğu ve cansızlaşmış saçların kalitesini artırdığı tesbit edilmiştir. FDA(Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylanmıştır.

Tablet (propecia),losyon (genhair),sprey (promox hgf ) formları vardır.

Tablet olarak alındığında cinsel istekte azalma,meni azalması,erkekte meme büyümesi (jinekomasti) gibi yan etkileri vardır.

Losyon ve sprey formlarında etki bölgesel olduğu için bu yan etkileri görülmez.

Sonraki yıllarda daha etkili formu dutasterid üretilmiştir ancak saç için üretilen formu yoktur ve sadece araştırmalar vardır.

Fiyat

Tablet formunda saç için üretilen propecia alternatif olarak kullanılabilecek propecia veya dilaprost tan 8-10 kat daha pahalıdır.İlaç ruhsatıyla üretildiği için daha güvenilir olan proscar ve dilaprost u çeyrek kullanmak daha mantıklı olur.

23 Yorum “Finasterid”

 • mustafa says:

  Hocam saçlarım çok dökülüyor hiç bir çözüm yolu bulmadım en sonunda minoxidil %5 lik ve finasterid duydum internetten siz ne onerirsiniz dokulmeyi durdurup saclarimin eski halini istiyorum
  teşekkürler şimdiden hocam 😉
  Dr.Atilla Kaya
  spreyle birlikte xpecia tablet daha iyi olur.

 • İhsan says:

  Merhaba hocam finasteridin etkinliği %70 bilimsel olarak bunu görüyoruz fakat siz xpecianında etkinliğinin %70 oldugunu söylüyorsunuz ama bununla ilgili bir yayın göremedim aydınlatırmisınız tesekkürler saygilar..
  Dr.Atilla Kaya
  https://www.hairpharma.com.tr sayfasından bilimsel çalışmalara gidersen bu sayfada ürün içeriği ile ilgili yapılmış çalışmaları bulabilirsin.xpecia kombine bir üründür.bu nedenle içeriğindeki maddelerin saç dökülmesini önleme başarılarını araştırman gerekir.

 • CENK says:

  HOCAM İYİ GÜNLER YAKLAŞIK 2 YILDIR SAÇLARINDA BEYAZLAMA VARBANA NE TAVSİYE EDERSİNİZ
  Dr.Atilla Kaya
  biotin ve metionin saçtaki beyazlamayı geciktirir

Yorum Yap Soru Sor

penyu

Arama
Saç Biti Tedavisi