Saç Ürünleri

Aronex Saçkıran Losyonu

Aronex adını nereden bulmuşlar bilemiyorum ama kulağa son derece etkileyici geliyor. İnsanların çaresizliği sebebiyle para kaybının en fazla olduğu sorun dökülmedir ikincisi de alopecia areata olsa gerek. Hayati önemi olmasa da ciddi sosyal sorun ve stres yapan saçkıran hastalığının tedavisi çok açık değildir. Doğal olarak tedavisi de çok net değildir. Bunu gören bitkisel ürün üreticisi şarlatanların da iştahı kabarmaktadır. İnternete baktığınızda çok sayıda “% 100 saç çıkarır” , “kesin sonuç” “paranızı iade ediyoruz” gibi bilimsellikle hiçbir ilişkisi olmayan para tuzağı ürünlere rastlarsınız. Neyazıkki tüm bu iddialar paranıza göz dikmişlerin kendisinin bile inanmadığı iddialardır.

Aronex in içeriğine bakıldığında bir sürü yağ olduğunu görürsünüz halbuki yağların hiçbiri insan derisinden emilemez ve hiçbir yağ http://www.sackiran.com.tr probleminde maalesef  etkili olamaz.

Aronexte bulunan yağlar

 • Ardıç
 • Isırgan tohumu
 • Pirinç kepeği
 • Badem
 • Susam
 • Zeytin
 • Sarımsak
 • Menekşe
 • Çörekotu

Yukarıda da bahsedildiği gibi badem yağı uzamış saçları parlatır ve kalitesini artırır ama badem yağı dahil hiçbir yağ insan derisi tarafından emilemez ve köklerin olduğu seviyede hiçbir etki gösteremez. Yukardaki yağların saçkıranda işe yaradığına dair bir tek bilimsel yayın bulamazsınız. Saçkıranınız varsa bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış ürünler kullanın, üreticinin sitesi dışında işe yaradığını okuyamayacağınız ürünlerle boşa ümitlerinizi kırmayın.

Aronex Saç Güçlendirici

Buradan sonrası aronex in sitesinden alıtıdır.

SAÇ GÜÇLENDİRİCİ NEDİR?Aronex Saç Güçlendirici %100 bitkisel yağ ve özlerden üretilmiş olan içeriğinde hiçbir kimyevi madde barındırmayan bitkisel yağların karışımından elde edilen bir formüle sahiptir. İçeriğinde bulunan bitki yağlarının özelliğinden dolayı güçlü bir uyarıcı özelliğine Aronex en zorlu kıl sorunu olan Saçkıran ve Sakalkıran (Alopecia Areata) problemlerinde etkin olarak kullanılmaktadır. Formülasyonundaki özelliğinden dolayı sinir uçlarıyla etkileşime geçerek immün sistem (Bağışıklık Sistemi) tarafından verimi durdurulmuş kıl köklerinin tekrar üretime geçmesini sağlamaktadır. Aronex kullanımı beraberinde kazanılan saç ve sakalların bağışıklık sistemi tarafından benimsenmesi ile sorun ortadan kalkmış olmaktadır. Sorunun tam olarak ortadan kalkmış olması için bağışıklık sistemine bu durumu hatırlatacak bir kalıntının olmaması gerekmektedir. Yani saçların ve sakalların eski sağlığına kavuşması sağlanmalı hiç bir noktada saçkıran kalıntısının olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde sorunun tekrarlaması muhtemeldir.

ETKİNLİK SÜRESİ VE ETKİLERİ Saç güçlendiricinin etkileri kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Her insanın vücut yapısı bir olmadığı için vücut hormonlarıda bir değildir. Kıl yapısı yüksek olan bir kişi ile kıl yapısı zayıf olan bir kişinin sorununun çözülme gelişimi ve zamanı kesinlikle değişiklik gösterecektir. Bayanlarda Ostrojen hormonu yüksek olmasından dolayı, çocuklarda ise çok hızlı bir gelişim aşamasında olmalarından dolayı iyileşme diğer gruplara göre biraz hızlı olmaktadır. Bu durumlar haricinde hangi grup olursa olsun kullanıcının yaşının ilerlemesi, saçların sarı veya beyaz olması süreçte büyük etki göstermemektedir.Sorundan kurtulmak için daha önceden uygulanan tedavi yöntemlerinin kimi durumlarda büyük etkisi olmaktadır. Örneğin yoğun bir şekilde kortizon hormonu içeren ilaçların kullanımı ve deri deforme edici ürünlerin birden çok sayıda kullanılması kıl köklerinin yanıt vermesini geciktirmektedir. Soruna yanıt bulmak zorlaşmakta süreç uzamaktadır.   Bu nedenlerden dolayı saçkıran sorununun çözülmesinde hiç kimseye net bir tarih verilmesi doğru değildir ve aldatmaya yönelik bir harekettir.

Saçkıran haricinde Saç güçlendiricinin etkilerini;

Saçların ve sakalların sıklaşması

Saç ve sakal tellerinin kalınlaşması

Saçların ve sakalların hızlı uzaması

Bütün saç derisi sorunları ile mücadele etmesi gibi etkilerini rahatlıkla belirtebiliriz.

KULLANIM ALANLARI   Saç Güçlendirici Saç, Sakal, ve Kaşlara uygulanabilir. Kirpiklerini kaybedenlerin sadece kaşlarına uygulaması kaşlarla birlikte kirpiklerinde çıkmasını sağlayacaktır. Vücudunun genelinde bu sorunu yaşayan kişilerin; Saç, Sakal, Kaş ve kirpiklerindeki sorunu ortadan kaldırınca, eşdeğer zaman içerisinde vücudunun diğer bölgelerinde de düzelme sağlanmaktadır.

KULLANIM ŞEKLİ Bütün saç bakım ürünleri gibi kullanım öncesinde uygulama alanının temiz olması gerekmektedir. Yani derideki gözeneklerin açık olması lazımdır. Temiz deri ve hafif nemli saç derisine ( uygulama saçlara baştan uca değil sadece saç derisidir.) masaj yapılarak uygulanır. Uygulama sonrasında minimum 1 saat maksimum 2 saat bekletildikten sonra kremsiz bir şampuan ve sıcak su ile yıkanarak saçtan arındırılır. Bu uygulama 24 saat içerisinde 1 kez olmak kaydı ile tekrar edilmelidir. Sorunun hızlı çözülmesi için gün atlamamak ve uygulma alanın temiz olmasına dikkat edilmesi gerekir.

MİKTAR VE KULLANIM SÜRESİ 1 Paket Aronex Saç Güçlendirici içeriğinde 3 adet 100 ml. ürün mevcuttur. 1 paketin kullanım süresi 60 gündür. Sorundan tam olarak kutulmak için sorun ortadan kalkana kadar saç güçlendirici kullanılmalıdır. Yukarıda saç güçlendirici nedir bölümünde de belirttiğimiz gibi sorun ortadan tamamen kalkmadığı sürece tekrarlama durumu olabilir. Kullanımı sonlandırmada otokontrol sizde olacaktır. Sorunun ortadan kalktığına kanaat getirdiğiniz zaman kullanım sonlandırılacaktır.

TEKRARLAR MI? Saç güçlendiriciyi kullanan kişilerde tekrarlama olayına şimdiye kadar rastlamadık. Yalnız tekrarlama gibi çok büyük bir garanti verilemez. Yaşadığınız çok büyük olumsuz bir olay tekrarlamaya neden olabilir. Bunun yanısıra bayanların bir kısmında bu sorun doğum sonrasında yaşandığından diğer bir doğum sonrasında tekrarlama gösterebilir. Doğum sonrasında 2 yıl gibi bir sure boyunca vücut kendini yenileme safhasına girdiği için böyle bir risk mevcuttur. Bu sorunun çözümünde kullanılan hiçbir ürün tekrarlama olayının garantisini veremez. Ameliyat edilerek düzeltilen bir hastalık tekrar aynı yerden nasıl ortaya çıkabiliyorsa bu sorunda tekrarlama gösterebilir.

İÇERİK Aronex saç güçlendirici; sinir uçlarını uyarıcı özelliğe sahip saf ardıç yağı ve plak reçinenin distilasyonu ile elde edilmiş formülüne ek olarak, kök hücre canlandırmada etkili olan ısırgan tohumu yağı, pirinç kepeği yağı ile bütün saç tiplerinin gelişiminde ihtiyaç duyduğu vitaminleri içerisinde barındıran Badem yağı, Susam Yağı, Zeytin yağı, Sarımsak Yağı, Menekşe Yağı ve çörekotu yağından elde edilmiş güçlü etkiye sahip bitkisel destek ürünüdür.

 

Sonuç olarak;

Saçkıran tedavi edilebilir bir hastalıktır, bilime güvenin ve önerilen ilaçlara inanın, inanarak kullanın. D0ğru tedavilerle tedavi olma şansınız % 95 ten fazladır.

8 Yorum “Aronex Saçkıran Losyonu”

 • Hulya says:

  Merhaba,
  Aroneci kullaniyorum fakat kokusu cok kotu. Bu kokuyu giderebilmek icin urunleriniz varmi? Iyi gunler!
  Op.Dr.Atilla KAYA
  burası saç ürünleriyle ilgili bilgi sitesi satış yok

 • DR.Nilgün Büke says:

  Tekrar kullanmam gerekiyormu?
  Netice çok iyi, dökülme hiç yok gibi…Ama tekrar başlarmı diye endişeliyim.
  Bana tavsiyenizi bekliyorum.
  DR.NİLGÜN BÜKE.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  nilgün hanım dökülme nedeninize bağlı,tekrar başlayıp başlamaması.eğer erkek tipi dökülme ise başlar.ama mevsim geçişi yada herhangi bir sistemik hastalık yüzünden ise hastalığınızıda tedavi ettiyseniz başlamaz

 • Zehra says:

  Merhaba doktor bey benim bi akrabamda kendisi erkek ve 28 yaşında ilk önce erkek tipi olarak başladı ve bi ay içinde dişi tipine döndü sakalıda cıkmıyo özel hastanelere gttik saç kıran ve sakal kıran dediler bize krem verdiler kremi kullandık ama faydaa yok artık kendsi doktora gitmk istemiyo ama psikolajide pek iyi degl bu konu yüzünden sokaga cıkarken şapkasz dsarı cıkmıuo bu ilacı kullanrsak faydasnı tahmni ne kadar sürede etki göstermeye başlar şimdiden teşekkürler 🙂
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Etkisi hemen görülür ama satıcı tarafından etki görülür sizin tarafınızdan bir etki görülmez tabiki cüzdanınızın hafiflemesi etkisi dışında 🙂

 • tuncay says:

  mrb yasım 26
  5 yasımda sac kıran cıkmıstı hatırladıgım kadarıyla krem kullanılmıstı kafamın buyuk kısmında gerı cıkmıstı sac ama tam ortasında metal para buyuklugunde haylen sackıran mevcut 19 sene oldu bu saatten sonra ne yapmam gerekır doktoramı gıtmem lazım yoksa herhalgı bı eczaneden sackıran ılacı alıp kullanmammı gerekır gorusurunuzu beklıyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  19 yıl çok uzun bir süre cevap alamayabilirsiniz,ama yinede sadbeyi deneyin derim

 • orsaç says:

  merhabalar ben 45 gün önce saç ektirdim, fakat donör bölgede şuanda metal para büyüklüğünde bir kaç boşluk oluştu. saç kıran gibi görünüyor ekimi gerçekleştiren merkez bulunduğum şehrin dışında ve onun normal olduğunu söylüyorlar.Bir kaç aya toparlarmış. bu durum canımı çok sıkıyor kullanabileceğim birşey varmı acaba
  Op Dr Atilla Kaya
  eğer saçkıran ise sadbe kullanabilirsin,ama travmaya bağlı dökülme ise yapacak birşey yok

 • Gamze says:

  Eşimin önce para büyüklüğünde şuan kafasınin heryerinde kirpiklerinden kaslarında sakkallarinda sackiran çıktı. Denemedigimiz yöntem kalmadi. Kortizon tedavi asitli karışımlar sarımsak. Sabne ooksijenli şu bile kullandık. Çözüm alamıyoruz lütfen yardimci olun.antideptlrrsan kullanmalı mi lütfen cvp
  Op Dr Atilla Kaya
  antidepresan sıkça önerilir

 • Hamdiye says:

  Merhaba
  Benimde sackiran sorunum var ve tam 15sene oldu neredeyse ne kadar tedavi gördüysem de işe yaramadi ne yapmalıyım
  Dr.Atilla Kaya
  15 senelik geçmişi olan bir saçkıranın tedaviye cevap vermesi zor ama yinede sadbe %1lik denenbilir

 • Fatma says:

  Eşimin sakalında bozuk para şeklinde döküntü vardı daha sonra sakalları beyazladı ve daha sonra komple döküldü ve saçına kaşına pul pul açılmalar oldu acaba sac kiranda sakal beyazlamasi olurmu ve aronex si önerir misiniz 4 ay dan beri bu durumda
  Dr.Atilla Kaya
  squarik asit di butil ester içeren sadbe yi öneririm.

Yorum Yap Soru Sor

sapi

Arama
Saç Biti Tedavisi