Kwell

Saç biti tedavisinde kullanılır.Böcek zehiri içerdiği için çok dikkatli kullanılmalıdır.Böcek zehirleri insanlarıda zehirleme özelliğine sahip olduğundan asla ağız yoluyla alınmamalıdır,alınması ciddi zehirlenmelere sebep olabilir.

İçeriği

Piretrins % 0.30, piperonil butoksid % 3.00, esans 91026, izosetil alkol, izopropil alkol içerir.

Kullanım yeri

Kwell-P Medikal şampuan, pediculus capitis (baş biti) ve phthirus pubis (kasık biti) enfestasyonlarının tedavisinde kullanılır.

Kwell kullanılmaması gereken durumlar;

Polen alerjisi olan kişilerce kullanılmamalıdır.

Kullanım şekli;

Haricen kullanılır. Ağızdan alınmaz. Uygulama sırasında yanlışlıkla göze teması halinde, gözler hemen bol su ile yıkanmalıdır. Enfekte olmuş veya tahriş olmuş cilt üzerine sürmeyiniz. Ciltte herhangi bir tahriş meydana gelirse, kullanımı durdurulmalıdır. Hamilelikte ve süt veren annelerde kullanılmamalıdır. Bit enfestasyonunun tamamen elimine edilebilmesi için tüm elbise, çamaşır, havlu ve yatak takımlarının kaynar su ile yıkanması uygun olur. lokal uygulama içindir. Boya ve koruyucu içermez.

Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde, erişkinler ve çocuklarda (6 aylıktan büyük) tedavi: Kuru saç ve cilt yeterli miktarda şampuan ile ıslatılır. Bit bulaşmış olan bölgelerin şampuan ile iyice ıslanması sağlanarak, 10 dakika bekletilir. Daha sonra azar azar su ilave edilip ovuşturularak şampuanın iyice köpürmesi sağlanır. Su ile iyice durulanır. Ölü bit ve yumurtaların temizlenmesi için tarak kullanılabilir. 24 saat içinde iki kereden fazla kullanılmamalıdır. Gerekirse 7-10 gün sonra tekrar uygulanabilir.

DOZ AŞIMI : Yanlışlıkla şişenin ağızdan içilmesi durumunda gastrik lavaj (mide yıkaması) uygulanmalı ve tıbbi gözetim alında tutulmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.