Saç Ürünleri

Rogan

Orijinalinde tansiyon hapı olarak üretilmiş ama kıllanmaya sebep olduğu için toplatılmış bir ilaçtır.Sonraki yıllarda saç dökülmesine yönelik olarak bölgesel kullanım için üretilmeye devam edilmiştir.çok sayıda üretici firma tarafından değişik marka adıyla üretilmektedir.

Minoxidil FDA onayı olan bir maddedir ve % 80 ihtimalle olumlu sonuç almayı sağlar.

İÇERİĞİ

%5 Minoxidil HCL

ETKİ MEKANİZMASI

Tam izah edilememiştir çeşitli teoriler vardır,en akla yatkın olanı kıl kökünü uyardığı şeklindedir bunu nasıl yaptığı hakkında kesin bilimsel veri yoktur,diğer bir görüş saçlı deride kan akımını artırdığı şeklindedir.

YAN ETKİLERİ

Şu yan etkiler bildirilmiştir

Kaşıntı,cilt kuruması,pullanma,tahriş,başağrısı,egzema,kabuklanma

Görülebilen şu yan etkiler olursa  ilaç kesilmelidir.

-Göğüs ağrısı

-kalp atım değişiklikler olması

-Nefes alma güçlüğü

-Kilo alma

-İdrarda azalma

FİYATI:

1 Aylık kullanım bedeli 52 tl

BENZER ÜRÜNLER

Kirkland  regain  rogain  spectral  minoxil  alustil

4 Yorum “Rogan”

 • albina says:

  ben de yaklaşık 2 hafta kadar kullandım.çok şiddetli göğüs ağrısı yaşadım ve de saçım döküldü.bu yüzden çok zor durumda kalmadıkça kullanmayın derim.ben boşuna kullandım ve de şuan çok pişmanım.

 • s says:

  benimde saçlarım dökülüyor dr tavsiye etti ne yapmalıyım
  moderatör
  Kullanın iyidir ama FDA çalışmalarında yanında finasterid (propecia) alınmasınıda önerilir,finasterid almazsanız zamanla etkisi azalır çünkü DHT oluşumunu engellemez.Hairforte spreyi araştırın .

 • Apocalyptica says:

  Ben kullanıyorum doçent doktor tavsiye etti. İşe yaradı, tek yan etkisi saç derimde kuruma ve kepek gibi kabuklaşmalar oldu, bunu önlemek için elocon losyon kullandım. 5 haftadır kullanıyorum, gözle görülür fark var. Dökülme çok aza indi. Çinko eksikliginden dolayı saclarım dökülüyordu, cinko hapı almaya basladım aynı zamanda. Hangisinin etkisi büyük bilmiyorum ama tavsiye ediyorum, babamın da yıllardır üç beş tane tüy olan kafasında az da olsa saç var artık 🙂

 • esin says:

  Yaklasik iki aydır kullanıyorum hiçbir kotu etkisine rastlamadım aksine neredeyse %60 saçlarım arttı daha 16 yasındayım belki de yasımdan dolayıdır. Hapla beraber kullanıyorum saçlarım gayet iyi şuan

Yorum Yap Soru Sor

kalkun

Arama
Saç Biti Tedavisi