Saç Ürünleri

Biotin

Sağlıklı Saçların Kaynağı Olan Biotin Saç Kaybı ve Saç Kırılmalarıda Biotin Eksikliğinden Kaynaklanmaktadır Biotin Mutlaka Kullanılmalıdır

BİOTİN

Vitamin H ve B7 vitamini olarakta isimlendirilir.

Kimyasal formülü C10H16N2O3S olan biyotin, suda çözünen bir B kompleksi vitaminidir.Saç ve tırnak geliştirici vitamin olarak da anılır,bu özelliği yüzünden, biotin birçok kozmetik ürününde bulunmaktadır.

600 mikrogram ile 10 000 mikro gram arasında değişen tablet ve pastil formları vardır.

ÖZELLİĞİ

Biyotin suda çözündüğünden, aşırı dozda alımının bir zararı yoktur, fazla alınan miktar idrarla atılır. Biyotin takviyeleri güvenle kullanılabilir,

ETKİSİ

Saç kalitesini artırır,saçın uzama hızı artar.Saçın güneş ışığı,toz,kir gibi doğal etkilere ve boya fön gibi kuaförlük hizmetlerinden kaynaklanan zararlara daha fazla dayanmasını sağlar.Saçın döngüsünü uzatarak saç dökülmesini azaltır.

EKSİKLİĞİ

Sağlıklı saç ve cildin anahtarı biotin olduğundan saç kaybı, kırılgan saçlar ve tırnaklar biotin eksikliğinin işareti olabilir. İnsülinden bağımsız diyabet hastaları biyotin takviyesi alabilir. Yapılan bir çalışma, 1 ay boyunca günde 9000 mikrogram biyotin takviyesinin insülinden bağımsız diyabette kan şekerini neredeyse yarı yarıya düşürdüğünü göstermiştir.

Biyotin eksikliği diğer B vitamini türleriinin neden olduğu, kansızlık, depresyon, saç kaybı, yüksek kan şekeri, deri ve mukoza iltihabı, uykusuzluk, iştah kaybı, kas ağrısı, mide bulantısı gibi yan etkilere neden olabilir.

GÜVENİLİRLİK

Hammaddesi ucuz olduğu için her marka güvenle kullanılabilir ekonomik olanın tercih edilmesinde sakınca yok.

PİYASADA BULUNAN BİOTİNLER

 • Force Nutrition 5 ve 10 mg
 • Genrise 1000 mcg
 • Now 1000 mcg
 • Swanson 5000 mcg
 • GNC 300 ve 600 mcg
 • Solgar 1 mg
 • Medobiotin 5 mg
 • Adventlabs
 • Kal Biotin 1 ve 5 mg

FİYATI

15 TL-65 TL (doza,kutudaki tablet sayısına ve markaya göre değişmektedir

http://www.biotintablet.com

46 Yorum “Biotin”

 • Mustafa says:

  Selamin aleykum hocam ,benim saclarda dokulme yok ama ,saclar cok ince olunca seyrek duruyor,şakak bolgelerindede sac kokleri cok sıkı ama sacların varligiyla yoklugu ayni gibi ,dokulcek desen dokulmuyor ,bi nevi ölmus gibi duruyor,ne onerirsiniz.tesekkurler .
  Op Dr Atilla Kaya
  biotin yada xpecia tablet kullanabilirsin

 • Ayşenaz says:

  Hocam merhaba, 25 yaşındayım 3 senedir yoğun bir şekilde devam eden saç dökülmem var.kan tahlili hormon tahlili hepsi normal değerlerinde.dökülmenin azalması ve yeni saçların çıkması için ne önerirsiniz? Teşekkür ederim.
  Op Dr Atilla Kaya
  o zaman erkek tipi dökülmeniz var demektir.hairforte ve xpecia kullanabilirsiniz

 • Ayşegül says:

  Doktor bey kan tahlilim hormon tahlillerim herşeyim normal. ama saç dökülmem bir türlü durmuyor zaten ince telliydi çok azaldı. biotin bayanlara özel saç dökülmesi için kullanıyorum ayrıca medohbiotini kullandm 2 ay ama fayda görmüyorum sizce iç destek için ne kullanmalıym? teşekkürler
  Op Dr Atilla Kaya
  Biotin saç dökülmesini durdurmaz, dökülmeye etkili geniş spektrumlu ilaç kullanmalısınız

 • Mehmet says:

  Hocam merhaba saçlarım küçüklükten beri seyrek ve ince biotin kullansam faydalı olur mu
  Op Dr Atilla Kaya
  evet iyi gelmesi beklenir

 • Mahmut 034 says:

  Mr Hocam saç ektireli 5 gun oldu dökülmeyi önlemek var olan saçları korumak için sizin önerdiğiniz 10mg biotin , Hair Forte sprey, xpecia taplet hepsini mı kullanayim Siz nasıl Tavsiye ediyorsunuz Teşekkür.
  Dr Atilla Kaya
  Hair Forte sprey, xpecia tablet kullanman yeterli

 • Mahmut 034 says:

  Mr. Hocam peki xpecia tablet i hangi saatlerde nasil kullanayim ve günde kac tene kullanayim teşekkürler.
  Dr Atilla Kaya
  akşam yatmadan alabilirsin.

Yorum Yap Soru Sor

kudanil

Arama
Saç Biti Tedavisi