Shen Min

Ürünün resmi sitesinden alınıp satış sitesinde yayınlanan aşağıdaki abartılı yazılar görmezden gelip tarafsız değerlendirildiğinde;yazıldığı gibi bilimsel değil bitkisel ağırlıklı bir gıda takviyesidiriçinde bilimsel olan 4 vitamin var ve bunların 3 tanesinin saçla ilişkisi yok sadece biotin kalite artışı sağlar ama dökülmeye etki etmez.

DHT yi engellediği yazılmış içindeki maddelerden hiçbirinini 5 alfa redüktazı inhibe etme yada DHT engelleyici etkisi olamaz,yazılanların tüketiciyi yanıltmak dışında bir değeri yok.

Buradan sonrası resmi siteden alıntıdır.

Kullanım alanı(Baylar İçin):Shen Min Men tablet saçın yeniden çıkmasını sağlayan bilimsel tablettir. Erkeklerde saç dökülmesinin ana nedenlerinden olan DHT oluşumunu 5 alfa- Redüktaz enziminin Tip I ve Tip II izo formlarını inhibe ederek engeller. Saç foliküllerindeki androjen reseptörleri kilitleyerek DHT ‘nun reseptörlere bağlanmasını engeller ve ortamdaki mevcut DHT’nu temizler. Antioksidan etki ile saç foliküllerindeki dejenerasyonu engeller, yaşlanma belirtilerini geciktirir, oksidatif reaksiyonları engeller ve serbest oksijen radikallerini ortamdan temizler. Antienflammatuar etki ile foliküllerdeki inflamasyonu baskılar ve sağlıklı saç gelişimini destekler.Tüm bu dejeneratif etkilerden kurtulan saç folikülleri aktif hale geçer ve yeni hücre üretimi başlar. Böylelikle saç dökülmesi durur ve yeni, sağlıklı saçlar çıkmaya başlar. Dolaşım düzenleyici etkisi ile saçlı derideki kan akışını düzenler ve foliküllerdeki mikro sirkülâsyonu arttırır. Böylece güçlü ve sağlıklı bir saç için gerekli temel besleyicilerin foliküle ulaşmasını kolaylaştırır. Güçlü ve sağlıklı bir saç için gerekli miktarda vitamin ve mineral içeriğiyle saçı besleyerek, yapıtaşlarının oluşumunu destekler. Benzersiz içeriğe sahip Shen Min Men Tablet in etkinliği, yapılmış klinik çalışma ile de kanıtlanmıştır. Shen Min Men yalnızca saçlı derideki kıl foliküllerini etkiler; diğer bölgelerdeki kıl foliküllerini etkilemez. Saçlı deride bulunan kıl foliküllerindeki toksik maddeleri temizler, dökülmeleri önler, folikülü stimüle eder, saç üretimini uyarır ve sağlıklı saç gelişimini destekler.

Kullanım alanı(Bayanlar İçin): Shen Min Women kadınlarda çeşitli nedenlerle ortaya çıkan saç kayıplarında beslenmeye destek olarak kullanılır. Menopoz sonrası ve doğum sonrası saç dökülmelerinde, androjenik alopesia, telogen effluvium’ da ve alopesia areata ( saç kıran ) durumlarında, stres, kötü beslenme, cerrahi girişim, doğum kontrol hapları, diyetle hızlı kilo kaybı, tiroid bezi hastalıkları ve eksik saç hijyeni ( kötü bakım ) gibi nedenlerle oluşan saç dökülmelerinde etkilidir. Saçın kırılması, mat ve cansız görünümünün düzeltilmesi için de kullanılabilir.

Kullanım şekli

Günde iki defa yemeklerden sonra birer tablet alınması önerilir.

İçeriği:
He shou Wu / Fo-Ti / P.multiflorum 12:1 s.ekstresi 450 mg
He shou Wu / Fo-Ti / P.multiflorum tozu 870 mg
Horsetail / Equisetum arvense/silica 6: 2 s. ekstresi 50 mg
Ginkgo biloba 150 mg
Urva Ursi 50 mg
Black Cohosh / Cimicifuga Racemosa 20 mg
Genistein / Kuzdu / Pueraria Lobata 40 mg
Cayenne / Chilli 50 mg
Burdock Root / Arctium Mimus 25 mg
Horse Chesnut / Aesculus Hippocastanum 25 mg
Bioperin / Piper nigrum 2 mg
Hidrolize Collagen ( balık ) 250 mg
Pantotenoic acid ( D-calcium pantotenat ) B-5 Vitamini 200 mg
Niacin 20 mg
Pyrodoxine Hydrocloride / B-6 Vitamini 20 mg
Retinyl palmitate / Vit A  5000 IU
Biotin 1400 mcg

Uyarılar/Önlemler

Shen Min Men iyi tolere edilmesine rağmen beklenilmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz. Diğer ilaçlarla birlikte kullanımında doktor ve/veya eczacınıza danışın.

Fiyatı : 90 – 100 TL arası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.