HGF Sprey

İçerik ve beklenecek etkinlik açısından değerlendirildiğinde Türkiyedeki bir çok üründen daha iyi sonuç beklenebilecek bir üründür.Ürünün resmi sitesi incelendiğinde üretici Hair Pharma nın işini ciddiye aldığı ve sahtesinin yapılmasını mutlak engellediği görülmektedir.

Kullanıcı tercihine göre sprey yada damlalık formunun tercih edilebileceği 2 farklı kullanım ucu aynı kutuda sunulmaktadır ki bu bir tek sprectral adlı ürünün yaptığı bir uygulamadır.

Özellikle ailesel saç dökülmesi (AGA) Tedavisinde DHT nin bölgesel olarak baskılanması yüksek başarı elde edilmesini sağlayabilir.İyi değerlendirilmesi gereken bir ürün.

Buradan sonrası ürünün resmi sitesinden alıntılardır

Biotin:

Biotin (B7 vitamindir H vitamini olarakta anılır) Kılı kökten besleyen B gurubu vitaminlerdendir.Saç yapımının etkin vitaminidir ve saç ürünlerinin vazgeçilmezidir.Saç kalitesini.uzama hızını ve boya,güneş ışınları gibi travmalara saçın dayanma gücünü artırır bu sayede saçta kırık ve çatallanma düzelir.

Saw palmetto (serenoa Serrulata Fruit Extract) :

Testere yapraklı palmiye özütüdür ve doğal finasterid olarak bilinir..Saw palmetto içeriği iyi bilinen sonuçları yeterince tesbit dilmiş bir üründür,gerek genetik saç dökülmesi gerekse prostat büyümesinin bilinen tek sebebi DHT(Di Hidro Testesteron) nin oluşumuna sebep olan 5-alfa redüktaz enzimini inhibe eder.Genetik saç dökülmesinin en önemli sebebi olan DHT oluşumunun engellenmesi genetik dökülmeyi durdurur.

Glyserin:

Su ve alkolun buharlaşarak uçmasını geciktirerek ilacın cilt üzerinde daha uzun süre kalmasını sağlar.

Alcohol:

Alkol suyu incelterek ürünün cilde daha iyi dağılmasını ve daha iyi nüfuz etmesini sağlar

Butylen glycol:

Cildi uzun süre nemli tutar nemli cildin üründen daha iyi yararlanmasını sağlar.Güneşin zararlı UV ışınlarının etkisiyle oluşan serbest radikallerin oluşumunu azaltır ve oxidasyonu artırır.

Triethanolamine:

Asit dengeleyici olarak katılır ürünün cilde en etkili PH ya gelmesini sağlar.

B 6 vitamini (Pyridoxine HCL):

Vücutta bir çok fonksiyonun yerine getirilmesinde rol oynadığı gibi saç üzerinde Dihidrotestesteron (DHT) oluşumunu azaltarak etkili olduğu yönünde araştırma sonuçları vardır.DHT nin azalması saç köküne zararı azalttığı için dökülme durur ve tüyleşmiş saçların kalitesi artar.

Ginseng (Panax Ginseng) Extract:

Hücre yenilenmesini uyarıcı etkisi vardır bu uyarıcı etkisiyle saç köklerinin canlanmasını ve tüyleşmiş saçların kalitesini artırarak daha dolgun görünmesini sağlar.Saç köklerindeki bu uyarıcı etkisi ile saç dökülmesini durdurur ve kalite artışı sağlar.

Chinese Angelica(Angelica Polymorpha Sinensis) Extract:

HGF deki angelica sinensis çinko,demir, bakır, manganez ve VB12 gibi çeşitli aminoasitler ve yaşamsal elementler içermektedir. Bu maddeler saç büyümesi için gerekli olan besinlerdir.Bununla birlikte saçın kuru, sert ve kırılgan olmasını önlemektedir.Lokal uygulama ile bu öz saç folikül metabolizması tarafından direk olarak emilir ve bu sayede saç folikülleri beslenir.Kan dolaşımını hızlandırır, kafa derisini en uygun ve verimli bir şekilde besler, derinin yağ ve salgılama dengesini korur ve saç oluşumu için mükemmel bir ortam sağlar. Bu sayede saç dökülmesi hızlı bir şekilde sona erer ve sağlıklı bir şekilde büyümeye başlar.

Polygonum Multiflorum Extract:

Antioxidandır ve antioxidanların etkisini artırır.

UVB nin zararlı etkilerinden cildi ve saç köklerini korur.

Herbal rogain gibi etki eder;uygulama alanında kanlanmayı ve buna bağlı olarak saç köklerinin beslenmesini artırır.

HGF Plus Etki Mekanizması

Di Hidro Testesteron (DHT) üzerine etkisi

Bilindiği gibi saç köküne bilinen en zararlı madde DHT dir(di hidro testesteron).HGF PlusSprey 5-Alfa redüktaz enzimini inhibe ederek testesterondan DHT oluşumunu engeller. DHT etkisi engellendiğinde saç dökülmesi durur ve kalite kaybetmiş saçlar giderek eski haline yaklaşır,uzama hızı ve uzama miktarı artar.

Saç kökü üzerine uyarıcı etkisi

HGF içeriğinde bulunan etkili bileşenler saçlı derinin daha iyi beslenmesini sağlar ayrıca kıl kökünü uyararak tüyleşmiş kılların hacminin artmasına ve saç halini almasına yardım eder.

Saç kalitesine etkisi

Oluşturulan yeni formülde eklenen biotin saç kalitesiniz en etkili etırdığı bilinen Vitamin B7 (H vitamini) dir,saç kalitesini ve saçın uzama hızını % 30 kadar artırır.

Saç kökünün beslenmesi üzerine etkisi

Yardımcı bitkisel bileşenler saçlı deriyi iyonizan radyasyon,UV ışınları ve çevre kirliliği gibi dış etkenlerden korur ve köklerin beslenmesini sağlayan içerdiği maddelerin yoğun bir şekilde bölgesel olarak emilmesini sağlar.

Kullanım şekli;

İlk 2-3 ay günde 2 defa sonraki dönemde günde bir defa kullanmak yeterli olur.Günde bir defa kullanımı muadillerinden daha kolay bir uygulama olduğu için kullanıcı uyumu yüksektir.

İçindekiler;

 • Biotin (Vitamin H)
 • Purified water
 • Alcohol
 • Glyserin
 • Butylen glycol
 • Triethanolamine
 • Pyridoxine HCL (B 6 vitamini)
 • Ginseng (Panax Ginseng) Extract
 • Chinese Angelica(Angelica Polymorpha Sinensis) Extract
 • Polygonum Multiflorum Extract
 • Saw palmetto (serenoa Serrulata Fruit Extract)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.