Saç Ürünleri

HGF Sprey

İçerik ve beklenecek etkinlik açısından değerlendirildiğinde Türkiyedeki bir çok üründen daha iyi sonuç beklenebilecek bir üründür.Ürünün resmi sitesi incelendiğinde üretici Hair Pharma nın işini ciddiye aldığı ve sahtesinin yapılmasını mutlak engellediği görülmektedir.

Kullanıcı tercihine göre sprey yada damlalık formunun tercih edilebileceği 2 farklı kullanım ucu aynı kutuda sunulmaktadır ki bu bir tek sprectral adlı ürünün yaptığı bir uygulamadır.

Özellikle ailesel saç dökülmesi (AGA) Tedavisinde DHT nin bölgesel olarak baskılanması yüksek başarı elde edilmesini sağlayabilir.İyi değerlendirilmesi gereken bir ürün.

Buradan sonrası ürünün resmi sitesinden alıntılardır

Biotin:

Biotin (B7 vitamindir H vitamini olarakta anılır) Kılı kökten besleyen B gurubu vitaminlerdendir.Saç yapımının etkin vitaminidir ve saç ürünlerinin vazgeçilmezidir.Saç kalitesini.uzama hızını ve boya,güneş ışınları gibi travmalara saçın dayanma gücünü artırır bu sayede saçta kırık ve çatallanma düzelir.

Saw palmetto (serenoa Serrulata Fruit Extract) :

Testere yapraklı palmiye özütüdür ve doğal finasterid olarak bilinir..Saw palmetto içeriği iyi bilinen sonuçları yeterince tesbit dilmiş bir üründür,gerek genetik saç dökülmesi gerekse prostat büyümesinin bilinen tek sebebi DHT(Di Hidro Testesteron) nin oluşumuna sebep olan 5-alfa redüktaz enzimini inhibe eder.Genetik saç dökülmesinin en önemli sebebi olan DHT oluşumunun engellenmesi genetik dökülmeyi durdurur.

Glyserin:

Su ve alkolun buharlaşarak uçmasını geciktirerek ilacın cilt üzerinde daha uzun süre kalmasını sağlar.

Alcohol:

Alkol suyu incelterek ürünün cilde daha iyi dağılmasını ve daha iyi nüfuz etmesini sağlar

Butylen glycol:

Cildi uzun süre nemli tutar nemli cildin üründen daha iyi yararlanmasını sağlar.Güneşin zararlı UV ışınlarının etkisiyle oluşan serbest radikallerin oluşumunu azaltır ve oxidasyonu artırır.

Triethanolamine:

Asit dengeleyici olarak katılır ürünün cilde en etkili PH ya gelmesini sağlar.

B 6 vitamini (Pyridoxine HCL):

Vücutta bir çok fonksiyonun yerine getirilmesinde rol oynadığı gibi saç üzerinde Dihidrotestesteron (DHT) oluşumunu azaltarak etkili olduğu yönünde araştırma sonuçları vardır.DHT nin azalması saç köküne zararı azalttığı için dökülme durur ve tüyleşmiş saçların kalitesi artar.

Ginseng (Panax Ginseng) Extract:

Hücre yenilenmesini uyarıcı etkisi vardır bu uyarıcı etkisiyle saç köklerinin canlanmasını ve tüyleşmiş saçların kalitesini artırarak daha dolgun görünmesini sağlar.Saç köklerindeki bu uyarıcı etkisi ile saç dökülmesini durdurur ve kalite artışı sağlar.

Chinese Angelica(Angelica Polymorpha Sinensis) Extract:

HGF deki angelica sinensis çinko,demir, bakır, manganez ve VB12 gibi çeşitli aminoasitler ve yaşamsal elementler içermektedir. Bu maddeler saç büyümesi için gerekli olan besinlerdir.Bununla birlikte saçın kuru, sert ve kırılgan olmasını önlemektedir.Lokal uygulama ile bu öz saç folikül metabolizması tarafından direk olarak emilir ve bu sayede saç folikülleri beslenir.Kan dolaşımını hızlandırır, kafa derisini en uygun ve verimli bir şekilde besler, derinin yağ ve salgılama dengesini korur ve saç oluşumu için mükemmel bir ortam sağlar. Bu sayede saç dökülmesi hızlı bir şekilde sona erer ve sağlıklı bir şekilde büyümeye başlar.

Polygonum Multiflorum Extract:

Antioxidandır ve antioxidanların etkisini artırır.

UVB nin zararlı etkilerinden cildi ve saç köklerini korur.

Herbal rogain gibi etki eder;uygulama alanında kanlanmayı ve buna bağlı olarak saç köklerinin beslenmesini artırır.

HGF Plus Etki Mekanizması

Di Hidro Testesteron (DHT) üzerine etkisi

Bilindiği gibi saç köküne bilinen en zararlı madde DHT dir(di hidro testesteron).HGF PlusSprey 5-Alfa redüktaz enzimini inhibe ederek testesterondan DHT oluşumunu engeller. DHT etkisi engellendiğinde saç dökülmesi durur ve kalite kaybetmiş saçlar giderek eski haline yaklaşır,uzama hızı ve uzama miktarı artar.

Saç kökü üzerine uyarıcı etkisi

HGF içeriğinde bulunan etkili bileşenler saçlı derinin daha iyi beslenmesini sağlar ayrıca kıl kökünü uyararak tüyleşmiş kılların hacminin artmasına ve saç halini almasına yardım eder.

Saç kalitesine etkisi

Oluşturulan yeni formülde eklenen biotin saç kalitesiniz en etkili etırdığı bilinen Vitamin B7 (H vitamini) dir,saç kalitesini ve saçın uzama hızını % 30 kadar artırır.

Saç kökünün beslenmesi üzerine etkisi

Yardımcı bitkisel bileşenler saçlı deriyi iyonizan radyasyon,UV ışınları ve çevre kirliliği gibi dış etkenlerden korur ve köklerin beslenmesini sağlayan içerdiği maddelerin yoğun bir şekilde bölgesel olarak emilmesini sağlar.

Kullanım şekli;

İlk 2-3 ay günde 2 defa sonraki dönemde günde bir defa kullanmak yeterli olur.Günde bir defa kullanımı muadillerinden daha kolay bir uygulama olduğu için kullanıcı uyumu yüksektir.

İçindekiler;

 • Biotin (Vitamin H)
 • Purified water
 • Alcohol
 • Glyserin
 • Butylen glycol
 • Triethanolamine
 • Pyridoxine HCL (B 6 vitamini)
 • Ginseng (Panax Ginseng) Extract
 • Chinese Angelica(Angelica Polymorpha Sinensis) Extract
 • Polygonum Multiflorum Extract
 • Saw palmetto (serenoa Serrulata Fruit Extract)

17 Yorum “HGF Sprey”

 • isso says:

  hocam 3 aydır hgf plus ı ve sawpoo şampuanı kullanıyorum ama istediğim sonucu alamadım hala.ne kadar bir süre daha dewam etmemi önerirsiniz. teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saçta kalite değişimi 2 yıl devam eder,3 ayda azda olsa olumlu değişim varsa kullanmaya devam etmelisiniz bu bütün bilimsel saç ürünleri için geçerli

 • fatoş says:

  doktor bey,ıyı gunler ben lıse yıllarında sırma saçlıydım … ama şimdi kalın tellı olan saçım ince tellı bir hal aldı tabiii geçen 20 yıl gürlüğünü de aldı …:))) sanıyorum eski saçlarıma kavuşamam, ama en azından olanı koruma adına yorumlardan okuduğum kadarıyla bayanlar için hairfort alıp 5mg lık biotın tablet kullansam yeterlı olur mu… minoksil sprey kullandım ama bırakınca dökülme deveam etti o nedenle mınoksıl kullanmayı düşünmüyorumm
  Op.Dr.Atilla KAYA
  düşündükleriniz hem kalite artışı sağlar hem de dökülmeyi durdurur
  incelme belirginse biotin yerine xpecia da düşünülebilir

 • faruk says:

  Hocam hgf eski ürün şu an satışta hep ital olarak gelecek mi ben eski üründen sizin tavsiyesiyle memmun dun
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sanırım ithalatı yok firmayla görüşmelisiniz

 • mehmet aksay says:

  dermozinc sprey hakkında bilgi verirmisiniz?teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  inceleyip eklerim

 • yasin says:

  hocam hgf nın ıcınde finasterid , hair fortenın ıcındede procapil var ikiside dht yı baskılıyor.genetik dökülmem var sizce hangisini kullanmalıyım hangısı daha etkılı olur sizce ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  etki açısından çok fark olacağınız sanmıyorum,yaklaşık aynı sonucu almanız beklenebilir.

 • TOLGA YAVUZ says:

  HGF spreyle ilgili bir çok yorum okudum. Özellikle tepe bölgemde gözle görülür bir açılma var. Bana nasıl bir reçete yazarsınız 🙂 Sprey,şampuan ve hapı aynı anda kullansam mı kafam karıştı biraz… İlginize teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  spreyle hap daha iyi sonuç almanızı sağlar ,şampuan çok ta önemli değil

 • polat says:

  Hocam icerik olarak xpecia ya cok benziyo xpecia tablet oldugu icin kullanmak daha mi mantikli
  Op.Dr.Atilla KAYA
  xpeciatablette farklı ürünlerde var en iyi sonuç birlikte kullanarak elde edilir

 • arda says:

  iyi günler atilla bey benim saçlarım çok seyrek şakak bölgemde incelmiş tüy şeklinde saçlarım var ama kellik yok. yukarıdaki bilimsel ürünlerden hangisini tavsiye edebilirsiniz. yalnız yan etkisi daha az diye hair forte yi kullanmak istiyorum ama daha önce okumuştum procabil olduğu için diğerlerine göre yan etkisi az diye biliyorum. hgf yide kullanmak isterim. hairfort e göre dahamı iyidir. sizin bana öneriniz ne olabilir. yardımcı olursanız sevinirim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  içerikleri farklı,bitkisel ürün konusunda ısrarcıysanız hgf bitkiseller içinde en etkilisidir.

 • sniper says:

  Hocam doktor cevapları hiçbir zaman memnun etmiyor çünkü sorduğumuz sorulara net yanıtlar alamıyoruz ve bu durumdan şikayetciyim.. Öncelikle cildiyecim saçıma bakmadan minoxil verdi, sonra kardiyolojiye gittim ve ilacı kestim (yan etkilerinden dolayı)doktorum bana saç için değmez deyip perfectil taplet verdi bende kullanmadım çünkü önemli bir özelliği yok.. siz hairforteyi tavsiye ediyorsunuz fakat uzman doktora sorduğum(Adını vermiyorum) soruda bana procapil maddesinin minoxil kadar etkili olmadığını ve en etkili ürünün minoxil olduğunu söyledi. Fakat hairpharma yetkilileri her ürüne ayrı site açmış ve yine sitelerdeki ilaç oranlarındaki farklılıklar sebebiyle kuşku uyandırıyor neden bu kadar düzensizlik var hairpharmaya ne kadar güvenebiliriz.. ? (sizin yazılarınızı adınızı vererek alıntı yapıyorlar haberiniz var mı hocam ) hocam sawpoo şampuanı tavsiye eden çok kişi olduğundan onu alacağım yanındada bitkisel ürün olduğu için hgf spreyi uygun gördüm fakat firma konusunda tedirginim saç dökülmesi için alacağım bu ürünü 6 ay kullandıktan sonra hocam haftada 2 kere kullanacağım izlediğim bu yol ne kadar doğru, bu yolla saçlarımı KORUYABİLİR MİYİM ? (lütfen sorularımı atlamadan cevaplayın hocam 🙂 )
  Op.Dr.Atilla KAYA
  güven konusu tabiki sizin karar vermenzi gereken bir durum,yönlendirmem şık olmayabilir
  haftada 2 değilde 2 günde bir kullansanız daha doğru olur
  dökülme tedavisinde şampuanlardan fazla beklentiniz olmamalı destek amaçlı düşünülebilir
  yazı çarpıtılmıyorsa paylaşılmasında sakınca yok bence hatta hoşuma bile gider
  internetteki kaş ekimleri resimlerinin % 80 i benim sitelerimden alınmadır 🙂 hatta utanmadan köşedeki soyadımı bile kesiyorlar 🙂

 • sniper says:

  Hocam cevaplar için saolun doğru diyorsunuz yönlendirmek şık olmaz ama sonuçta hocam 3 madde var minoxil,finasterid ve procapil gerçekten etki yapan bu maddelerin arasında en uygunu procapil, yada bitkisel ürünler çünkü minoxil ve finasteridin yan etkileri fazla bu ürünlerin nerdeyse yok :)Fakat malesef doktorlar bu konularda zayıf çünkü tek verebilecekleri ilaç minoxil ve finasterid diğer ürünlerin araştırmasını yapamıyorlar insanlarsa araştırmadan direk her ürünü deniyor buda çok yanlış.. Hocam bu konunun üzerine gitmemin sebebi mesleği yani modellik saçlarım çok önemli o yüzden uygun tercihler yapmak istiyorum 🙂 Saçlarım daha öncedende belirtiğim gibi sağlıklı fakat saçlarımı her zaman korumalıyım.. ve gerçekten minoxilin etkilediği insanların tek secenekleri var oda procapil, yada bitkisel içerikli hgf fakat firma hakkında sadece bildiklerinizi yazarsanız sevinirim hocam tarafsız olacağınıza inanıyorum (birçok yerde sizi hairpharmanın ortağı olmakla suçluyorlar 😀 ) hocam son olarakta 2 günde bir kullanım gayet kolay uygulaması 2-3 dka sürüyor ve gerçekten hiç sıkıntı değil ömür boyu rahat kullanılabilir.. Sawpoo şampuanı da almak istiyorum ama hocam bu stratejiyle en etkili şekilde saç dökülmesi yaşamadan saçlarımı korumak istiyorum hocam bu mümkün diyimi hocam ve firma hakkında görüşleriniz lütfen.. ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dedim ya kendiniz karar vermelsiniz
  ortak olduğum yerin ilaçlarını önermem yanlış olur 🙂

 • sniper says:

  oda doğru hocam 😀 hocam bu site o zaman niye var ? yani bu ilaçlar zaten ayrı ayrı siteleri var önemli olan tarafsız bir yorumla ürünleri incelemek sizin bundan başınız ağırmış 🙂 ama ben size diyorum ki hocam eğer szilerde bilgi vermezseniz başka kimse vermez çoğu doktor yetersiz sizin gibi gündemi takip etmiyorlar sizde böyle derseniz hocam bu millet daha çok bioxin kullanır.. 😀 hocam aslında herşey kolayken şerefsiz insanlar geliyor ve sahtecilik yapıyorlar 100lerce ürün varken sadece 4-5 etki ediyor ve bu ürünleri gerçekten kullananlar az ve bilinçsiz bir milletiz her ürünü deniyoruz saça yaradan çok zarar sağlıyoruz.. sabırımız yok 1 ayda ürün dğiştiriyoruz sizden ricam şu hocam sizlerde butür yorumlar yapmaktan kaçınırsanız kimse yapmaz.. lütfen bilinçsiz insanların söylemlerini bir kenara bırakıyorum ve sizi hiçbirşeyle suçlamıyorum aksine saç konusunu araştıran biriyim ve doğru şeyleri görbiliyorum bir insanın 10larca ürün denemsine gerek yok ama sadece biraz sizden daha cesur olmanızı istiyorum… 🙂
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ürün önerince eleştiriyorlardı bende mümkün olduğunca “ben ekim yaptıklarıma şunu şunu öneriyorum” diyorum,yada şu ilacı araştırın diyorum.

 • sniper says:

  htt p://ww w.yesilkoyumuz.com/medicalart-klinik hocam sizin klinik Hairpharmayla aynı yerdeymiş 😀 yaa bi kapılarını çalın kontrol edin hocam reklam filmi çekin 😀 şaka bir yana firmanın yanınızda olduğunu biliyormuydunuz hocam ? 😀 (bence bu yüzden size suçlama yapıyorlar.. )
  Op.Dr.Atilla KAYA
  neyseki pek takmıyorum o tür suçlamalara 🙂

 • Sengul says:

  Slm Hocam
  38 yaşında bir bayanım
  Zehirli guatr hastasıyım. Graves te var. Saçlarım incelti; tüy tüy oldu ve 3 yılda neredeyse 2/3’ü döküldü. Acınacak durumdayım. Ne kullanabilirim? Acil yardımınıza ihtiyacım var.
  Şimdiden tşk.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  öncelikle guatra yönelik tedavi alıp denge oluşturmalısınız.10 mg biotin kullanabilirsiniz

 • burak says:

  hgf plus spreyın ıcın de finasteride var dıyolar bu cınsel acıdan hormonlara zarar verır mı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  zararı olmaz çünkü finasteride yok 🙂 baktım

 • serkan says:

  Slm Hocam
  Bende az seboreik dermatit var. Hgf kullansam daha çok şiddetlendirmi. seboderm de kullanmayı düşünüyorum.
  Dr Atilla Kaya
  spreyler dermatiti arttırır.bu nedenle kullanmanızı önermem.seboderm kullanabilirsiniz

 • Muhammed says:

  Hocam bu HGF PLUS LOSYONUN diyorlar kısır bırakıor doğrumu bilgi verirmisiniz
  Dr.Atilla Kaya
  lokal uygulanan bir ürün sistemik etki yapmaz

 • berkay says:

  Merhabalar dr bey.egzema nedeni ile dokulen saclar egzema en aza indirildiginde veya tedavi edildiginde yeni saclar cikarmi. Ve. Hangi urun cikartabilir yeni sac
  Dr.Atilla Kaya
  egzaması olanlar sprey kullanamaz,spreyler egzamayı alevlendirebilir.xpecia tablet başlayabilirsiniz

Yorum Yap Soru Sor

kalkun

Arama
Saç Biti Tedavisi