Spectral

Spectral İçeriğinde Bulunan Minoxidil Sayesinde Bölgesel Kullanımlarda Saç Kalitesini Artırdığı Klinik Deneylerle Kanıtlanmıştır Spectral Satış

İçerdiği minoxidil ilk üretildiğinde hipertansiyon hapı olarak üretilmiş ancak kullananlarda vücudun her yerinde aşırı kıllanma olunca toplatılmıştır.Daha sonra bölgesel kullanımının saç kalitesini artırdığı görülmesi üzerine sadece saç için üretimi devam etmiştir.Yapılan bilimsel çalışmalarda kullanıcıların % 80 inde değişik düzeylerde olumlu sonuç alınmıştır. civarındadır.Minoxidil içeren formunun Türkiyeye resmi ithalatı olmadığından diğer formları yanında gizlice getirilmektedir.

ETKİSİ

Nasıl etki ettiği kesin kanıtlanamamıştır bilinen 2 etkisi kabuledilmektedir.

1-Kullanıldığı bölgede kılcal damarlarda genişleme yaparak saçların daha iyi beslenmesini sağlar.

2-Kıl kökünü uyararak (stimulan etki) kıl kalitesini artırır.

Kullanımı:

Günde 2 defa önerilir istenilen kalite yakalandığında günde bir defaya düşürülebilir ama etkisi kullanıldığı sürece devam eder ilaç kesildikten 2-8 ay sonra saçlar yeniden dökülmeye başlar.

Yan etkileri:

Seyrek görülür,alerji,baş ağrısı,tansiyon düşmesi,vücudun diğer alanlarında kıl kalite artışı.

İçeriği:

% 5 Minoxidil HCL

FİYATI:

Bir aylık sprey vardır aylık kullanımı 80-120 TL ye satılmaktadır,gurubunun en pahalısıdır ve bu kadar pahalı olması için anlamlı sebebi yoktur.Daha ekonomik benzerlerine üstünlüğü yoktur.

BENZERLERİ:

Kirkland  rogain  minoxil  regain  rogan  alustil

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.