Saç Ürünleri

Procapil

Procapil minoxidil ve finasteridden sonra saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir maddedir.Procapil solusyon

2007 yılında Fransız Sederma Pharmanın AR-GE laboratuarında saç üzerine geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan diğer 2 bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.

Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;

1-Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilin daha potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.

2-DHT oluşumunu engelleyici etki;bölgesel olarak 5-alfa redüktazı engelleyerek DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için finasterid gibi cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.

3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.

Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.

Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi  procapil.com.tr   den alınabilir

366 Yorum “Procapil”

 • hakan says:

  hocam genetik saç dökülmesi yaşıyorum procapil ve biotin b7 kullanmak istiyorum bu ilaçları kullanıp bırakınca saç ekimi için kullanılabilecek saç sayısını etkiler mi yoksa zaten dökülecek saçlar mı etkilenir bırakmamdan? yani hiç kullanmayınca kaybedeceğim saç oranı kullanıp bırakınca kaybedeceğim saç oranıyla aynı mı?
  Dr.Atilla Kaya
  evet aynı

 • gokhan says:

  hocam propecia 1mg tablet ilaci procapil spreyden daha etkili midir?Bu ilacin tehlikesi var mi?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  procapil lokal etkilidir,propecia ağızdan alınır ve sistemik yan etkileri görülür

 • helious says:

  hocam sac dokulmesi durdurmak ve sac telinin kalınlaşmasi icin xpecia tablet yeterli olurmu birde ne kadar sure kullanmaliyim
  Dr.Atilla Kaya
  dökülme nedeni önemli,herhangi bir nedenden kaynaklanıyorsa istediğiniz sonucu alana kadar ama genetik tip dökülme varsa saçınızın varolmasını istediğiniz sürecee kullanmalısınız

 • Derya says:

  Merhaba hocam
  Benim başımın üst tarafından kulaklara kadar saçlarımda açılma oldu,acaba procapil %3 lükmü kullanmalıyım yoksa %5 likmi kullanmalıyım,siz hangisini önerirsiniz.%5 lik bayan olduğum İçin bende ters etki yaparmı?şindiden teşekkür ederim.(hocam cevabınız benim için çok önemli çünkü ben Almanya’dan tatile geldim orda pahalı olduğu için burdan 1senelik procapil götürmek istiyorum,)Saygılarımla
  Dr.Atilla Kaya
  bayanlarda %2lik erkeklerde ise %3lük procapil optimum tedavi dozudur.daha yüksek olması tedaviyi olumsuz yönde etkileyebilir.daha doğrusu yan etkiler daha kolay ortaya çıkar.

 • Charmander says:

  Hocam merhaba benim saçlarda seyrelme var.Son1 aydır dökülme sorunu yaşamıyorum.çevremdekiler seyrelmenin sınav stresinden olabileceğini söylüyorlar.saçlarım tekrar gür hale getirmek için ne yapmalıyım ne önerirsiniz?
  Dr.Atilla Kaya
  xpecia tablet başlayabilirsin

 • Tahir says:

  Hocam şampuanımın içine biotin veya xpecia kırıp toz yapıp koyabilir miyim ve ne kadar koymalıyım?
  Dr. Atilla Kaya
  Şampuanı içine biotin ve xpecia tablet kırmasına gerek yok. Sawpoo şampuan kullanın daha iyi olur.

Yorum Yap Soru Sor

monyet

Arama
Saç Biti Tedavisi