Saç Ürünleri

Minoxil

Orijinalinde tansiyon hapı olarak üretilmiş ama kıllanmaya sebep olduğu için toplatılmış bir ilaçtır. Sonraki yıllarda saç dökülmesine yönelik olarak bölgesel kullanım için üretilmeye devam edilmiştir.çok sayıda üretici firma tarafından değişik marka adıyla üretilmektedir.

Minoxil Saç İlacı İÇERİĞİ

%5 Minoxidil HCL

ETKİ MEKANİZMASI

Tam izah edilememiştir çeşitli teoriler vardır,en akla yatkın olanı kıl kökünü uyardığı şeklindedir bunu nasıl yaptığı hakkında kesin bilimsel veri yoktur,diğer bir görüş saçlı deride kan akımını artırdığı şeklindedir.

Minoxilde en önemli sorun beraberinde finasterid alınması gerekmesidir çünkü dökülmenin asıl sebebi olan DHT yi baskılama gücü yoktur.

YAN ETKİLERİ

Şu yan etkiler bildirilmiştir

Kaşıntı,cilt kuruması,pullanma,tahriş,başağrısı,egzema,kabuklanma

Görülebilen şu yan etkiler olursa  ilaç kesilmelidir.

-Göğüs ağrısı

-kalp atım değişiklikler olması

-Nefes alma güçlüğü

-Kilo alma

-İdrarda azalma

FİYATI:

1 Aylık kullanım bedeli 52 tl

MİNOXİL Spreyin eczane fiyatı değişmezken internette satış fiyatı 27 TL ye kadar düşmektedir,firma güvenirliliğine şüphe düşüren bu durumu izah etmek için DG farmaya konuyu sorduğumuzda;internette sahtecilik yapıldığını ve sahte ürün olabileceği şüphesiyle güvenilmemesi gerektiğini yazmaktadır.

firmadan bu konuda gelen cevap

Ne yazık ki internet çok sayıda sahteciliklekarşılaşılabilen, yeterli derecede güven vermeyen ve bu sebeplerle de ilaçsatışı için kesinlikle yasal olmayan bir kanaldır. Sizden ricamız Minoxil’i tümdiğer ilaçlar gibi güvenli ve yasal yollardan yani eczanelerden temin etmeniz.

İyi günler dileriz.
DG FARMA

BENZER ÜRÜNLER

Kirkland  regain  rogain  spectral  rogan  alustil

483 Yorum “Minoxil”

 • yıldırım says:

  hocam saç problemim için 4 aydır avodart ilaç kullanıyorum mevcut saçlarımda güçsüzleşme cansızlaşma hissediyorum bu ilaçtan mı kaynaklanıyor sebebini anlayamadım.
  Dr. Atilla Kaya
  Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan ürünler den genellikle 3 ayda cevap alınmaya başlar. Eğer hala cevap alamadıysanız bu ürün size uygun olmayabilir,ben xpecia tablet ve hairforte sprey kombinasyonuna geçmenizi önerieim.

 • Ali says:

  Hocam saclarima sicak fon cektirdim ve 2 ay sonra dokulmeye basladi 2 senedir dokuluyor tahlillerin hepsi normal cok seyreklesti ne onerirsiniz
  Dr. Atilla Kaya
  Procapil yada minoxidil içeren sprey ve Xpecia tablet kullanabilirsiniz.

 • Ali says:

  Hocam benim saçlarım 18 yaşında dökülmeye başladı hastaneye gittim test yaptılar bazı değerlere baktılar doktorum androjenik alopesi olduğumu söyledi minoxil+xpecia kullanıyorum şuan yaklaşık 7 ay sonuç gayet iyi şakak bölgelerinde bile dökülmeyi tersine çevirip saç cıkmasını sağladı(peki bu kaç yaşına kadar böyle gidebilir) babam 7.derecede yani son safa kellik yaşıyor peki ben bunu kaç yaşına kadar dökülmeyi kontrol altında tutabilirim reseptörlerin yaş ilerledikçe duyarlılığının arttığını biliyorum elbette bu böyle kalmıyacak kullandığım sürede bile şakak bölgelerinden dökülme olucak ama benim sorum 30 yaşına kadar ben bunu ne kadar kontrol altında tutabilirim
  Dr. Atilla Kaya
  Bahsettiğiniz hatta daha ileri yaşlara kadar rahat kontrol altında tutabilisiniz.

Yorum Yap Soru Sor

gajah

Arama
Saç Biti Tedavisi