Pedikap Bit Seti

Saç biti özellikle okulların açık olduğu dönemlerde çocuklar arasında yaygın bir şekilde görülen parazitler bir hastalıktır. Tedavisi çok basittir ve yeterince iyi temizlenirse % 100 tedavi edilebilir. Tedavi sonrası en önemli sorun bitin hastalıklı bir başka kişiden geri alınmasıdır. Pedikap Saç Biti Temizlik Seti gerek tedavi ve gerekse tekrarını engellemek konusunda geliştirdiği set sayesinde % 100 e yakın başarıyla tedavi edilmekte ve 1 sene boyunca tekrar bit oluşumu engellenmektedir.

% 4 dimetikon ve % 96 siklometikon dan oluşan pedikap sprey ve bebe şampuanı içeriğine sahip yine % 4 dimetikon içeren şampuandan oluşan set Türkiye’nin saç sorunları ve tedavisi konusuna yoğunlaşmış tek ilaç firması Hair Pharma tarafından üretilmektedir.

Pedikap Bit Şampuanı Bit Spreyi

Bilindiği üzere dimetikon içeren sprey ve şampuanlar bebekler dahil herkeste güvenle kullanılabilmekte ve zehir içeren ilaçların sebep olduğu yan etkiler asla yaşanmamaktadır.

pedikap-sac-biti-temizlik-seti

Baş biti tedavisi pedikap ile ilgili aşağıdaki ayrıntılı bilgiler resmi sitesi https://www.hairpharma.com.tr/ den alıntıdır.

Hair Pharma olarak baş biti tedavisi için geliştirdiğimiz Pedikap (Saç Biti Temizlik Seti) baş bitinin tedavisi için geliştirilmiş en güvenilir ürünlerden biridir. Sprey, şampuan ve taraktan sette benzerlerinden en büyük üstünlüğü 1 yıl boyunca kişinin tekrar bitlenme problemine karşı korunaklı hale gelmesidir.

Set içeriği;Sprey ; 100 ml dir. % 4 dimetikon % 96 siklometikon bulundurur. Çocuklar dahil her yaş gurubunda ve her iki cinsiyette de güvenle kullanılabilir. Parazitin nefes borusunu tıkayarak etkili olduğu için parazit zamanla ürünü etkisiz hale getiremez yani ürüne direnç gelişmesi söz konusu değildir. Saçın uzun veya kısa olması başarıyı etkilemez.

Şampuan ; Rahat uygulanan, göz yakmayan, paraben gibi zararlı kimyasal maddeler içermeyen, saçta kayganlık sağlayarak kırılmayı engelleyen ve ölü bitle yumurtalarının kolaylıkla temizlenmesini sağlayan içerikle üretilmiş bir şampuandır. Bit tedavisi dışındaki zamanlarda da temizlik amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. 1-2 haftada bir kez kullanılması ile bir yıl boyunca yeniden bit oluşumunu engeller.

Bit tarağı;Bit, sirke ve yavşakların saçtan kolaylıkla temizlenmesini sağlayacak kadar sık dişli bir taraktır. Tarağın diş yapısı sirke ve yavşakları temizlerken daha az saç kırığına neden olacak şekilde dizayn edilmiştir. Çelik taraklar gibi kafa derisinde yaralanmaya sebep olmaz.

Pedikap Set Nasıl Kullanılır ?Ürünün doğru şekilde uygulanması % 100 e yakın başarılı bir tedavi sağlar bunun için şu şekilde kullanmaya özen gösteriniz.Uygulama spreyin uygulanması, şampuanla saçın yıkanması ve ölen bitlerin saçlardan uzaklaştırması olarak üç aşamadan oluşur.

Pedikap Sprey uygulaması;Sıradan şampuanla yıkanmadan sonra saçı kurutun. Pedikap spreyi kuru saça uygulayın. Spreyi özellikle saç diplerine olmak üzere tüm saçı ıslatacak kadar püskürtün. Tüm kafa derisi ve saçın ıslak olduğundan emin olana kadar püskürtmeye devam edin. Kulak arkaları ve ense bölgesi en sık gözden kaçan alanlardır, net bir şekilde bit veya sirke göremeseniz de bu bölgeleri de dikkatle ıslatın. Tüm saçın ve kafa derisinin ıslandığından emin olmalısınız. 15 dakika sonra pedikap set içeriğindeki şampuanla yıkayın, yıkamayıp spreyin daha uzun süre kalmasının hatta akşam uygulanıp sabaha kadar kafada kalmasının hiçbir sakıncası yoktur ancak sürenin 15 dakikadan daha kısa tutulması bitlerin boğulması için yeterli olmayabilir.

Pedikap Şampuan Uygulaması;Şampuanla özellikle saç diplerini daha dikkatli olmak üzere yıkayın. Yıkama işlemi bittikten sonra bol ılık suyla durulayın, saçın ıslaklığını havlu ile alın ve tam kurumadan ölmüş olan bit ve yumurtalarını saçlardan uzaklaştırın. Sonraki dönemde sadece şampuanın 1-2 haftada bir uygulanması tekrar bit oluşmasını engelleyecektir.

Ölü bitlerin ve yumurtaların temizlenmesi ;Bit yumurtalarını saça bırakırken tükürük gibi yapışkan bir salgıyla saçın dibine yapıştırır bu sebeple yumurtalar yapışık olduğundan normal yıkamayla uzaklaştırılamaz. Yıkama sonrası bit ve yumurtalarının ince dişli tarakla temizlenmesi gerekir. Fiziki temizlik işlemini kusursuz yapmak yani geride yumurta bırakmamak için şunlara dikkat etmelisiniz. Her kısmı temizlediğinizden emin olmak için öncelikle saçı 6-8 tutam olacak şekilde ayırın ve küçük tokalarla tutturun. Her tutamı temizlemelisiniz. Temizleme işlemine kafa derisine en yakın noktadan başlayıp tarak saçın ucuna gelinceye kadar sürdürün. Her defasında tarağı ya silin yada ılık sudan geçirin. Bitin yaşam evrelerinin farklı olması sebebiyle 1 hafta sonra dikkatlice kontrol edin geride kalmış olabilecek sirke ve yavşaklar varsa yeniden uygulayın.

Ürün Güvenliği;Çocuklarda da kullanıldığı için ürün güvenilirliği, üretim tesisi standart belgeleri ve aktif maddelerin yan etkilerinin olup olmadığı daha çok önem arz etmektedir. Pedikap set GMP ( İyi Üretim Uygulamaları ) belgesi olan tesislerde Hair Pharma titizliği ve bilgi birikimi ışığında üretilmektedir. İçeriğindeki aktif maddeler dimetikon ve siklometikon % 100 güvenli olduğunu kanıtlayan yüzlerce bilimsel çalışma yapılmıştır.

Yan Etkileri; İçeriğindeki maddelere karşı olabilecek çok seyrek alerjik reaksiyon dışında yan etki tespit edilmemiştir.

Pedikap Fiyatı ; Türkiye’de perakende satış fiyatı 48.50 TL dir Bu siteden alımlarda kargo dahil bu fiyata satış yapılmaktadır.

Baş biti tedavi edilirken sonraki dönemde yeniden oluşmasını da engellemeye çalışılmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.