Saç Ürünleri

Curegen

Curegen şampuan, sprey ve kapsül formlarıyla üretilip piyasaya verilmiş bir ürün. Üretici firmaya baktığınızda daha çok saç ekimi ve diğer estetik uygulamalarla uğraşan Esteworld Kliniği olduğunu görmekteyiz. Üretim mantığını düşündüğünde akla ilk Esteworld’ün “ekim yaptığımız her vakaya birer tane satsak şu kadar ek para kazanırız” mantığı olabileceği geliyor.
Nasıl koyunun etinden, sütünden, derisinden,kellesinden yararlanmakla yetinmeyen insanoğlu bağırsaklarını dahi kokoreç yapıyor ya o mantıkla ekim yaptıran kişinin bir başka eczane veya ilaç firmasına 3 kuruş kaptırmaması yani tüm parasını kliniğe bırakıp gitmesi için üretilmiş bir ürün grubu.
Ürün içeriklerinde çok aykırılık yada eksiklik olduğu söylenemez ama nedense procapil i icat edenlerin % 3 olmasını önermesine rağmen merdiven altı firmaların % 5 lik üretimlerini taklit etmişler. Procapil üreticisi Sederma Pharma erkeklerde % 3 kadınlarda % 2 yoğunluk önermiştir, “bizim ilacımızda daha çok var” yarışına katılıp % 5 veya % 7 üretmek tüketicinin kafasını karıştırmak dışında işe yaramaz.
Curegen satın alırken bilinki saç ektirmek için Esteworlde gittiğiniz için satın alacaksınız bir başka klinik veya eczanede bulma şansınız yok. Curegen fiyatı tamamen Esteworld’ün insafına kalmış başka satış noktası olmadığı için daha uygun fiyata alma şansınız olmayacak, diğer taraftan ekimi yapan ekip önerdiği için “kullanmazsam saçlarım çıkmaz” ruh haline kapılmanız da son derece yersiz çünkü bunları kullansanız da kullanmasanız da aynı sayıda saç çıkacaktır 🙂
Buradan sonrası üreticinin resmi sitesinden alıntıdır.
Curegen krem;İnce ve cansız saçlar için formüle edilmiş olan Curegen Saç Onarıcı ve Besleyici Yoğun Bakım Saç curegen şampuanKremi, saçın kalınlaşmasını, kuvvetlenmesini ve nem kazanmasını destekler. Saça parlaklık ve hacim kazandırır. Saçın onarılmasında yıpranan saçların düzelmesine yardımcı olur. Saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar.
ETKİN İÇERİK:Zenginleştirilmiş Buğday Proteini: B ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir. İçeriğindeki amino- asitler, saçın içten yapılanmasına, nemlenmesine ve yumuşaklık kazanmasına yardım eder.Hidrolize edilmiş Keratin: Keratin, saç, deri ve tırnakta bulunan ana maddedir. Saçımızdaki keratin ise, çevresel faktörlerden etkilenerek zarar görür. Bu da saçların kurumasına, karışmasına ve cansız görünmesine neden olur.Curegen Intensive Hair Care Cream, içeriğindeki Hidrolize Keratin in hidrojen bağları sayesinde etken maddelerin saça tutunması ile saçlara yansıma özelliği katar ve kuru saçlar doğal bir parlaklık kazanır. Keratin yüksek moleküler yapıda olduğundan, içeriğindeki Hidrolize edilmiş Keratin sayesinde keratinin saç yüzeyine teması kolaylaşır ve tahrişi önler.Ayrıca, saç tellerinin daha canlı görünebilmesi, dolgunluk sağlanabilmesi, saç uçlarındaki kırılmanın ve çatallaşmanın azaltılması, fön ve ısı işlemlerinden minimum zarar görmesini sağlar. Bu sayede saçın çok daha sağlıklı bir görünüm elde etmesi sağlanır.Arginin: İyileştirici güçleri nedeniyle “mucize molekülü’ olarak da bilinen L-arginin, insan büyüme hormonu üretimi de dahil olmak üzere bir çok önemli vücut fonksiyonlarında rol oynar. Saç kökünü besler ve saçı yeniden yapılandırır. Saç teline nufüz ederek, güçlendirme sağlar. Saç teli kökten uca güçlenir ve daha dayanıklı hale gelir.Panthenol: Hasar görmüş saçları onarır. Saçı besler, daha canlı ve parlak bir görünüm almasını sağlar.
Curegen Şampuan; SAÇ DÖKÜLME KARŞITI ŞAMPUAN ETKİN İÇERİK: Procapil nedir?Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiş 3 ana aktif maddeden oluşan kompleks bir moleküldür. Bu 3 ana madde:curegen sprey
1. APIGENIN
2. OLEANOIK ASIT
3. BIOTINIL TRIPEPTID ‘tir.
APIGENIN: Uygulanan bölgede kılcal damarları genişleterek kan dolaşımını hızlandırır ve saç köküne gelen besleyici maddelerin miktarını arttırır. Böylelikle saç, kökten uca beslenerek daha sağlıklı saç ve saç derisi gözlemlenir.
OLEANOIK ASIT: Saç kökü etrafında kolajen bariyer oluşturur ve kökü, oluşan DHT’ye karşı korur.BIOTINIL TRIPEPTID: Saç derisini uyararak saç büyüme hızının artmasına yardımcıdır. Saç kökünü oluşturan saç foliküllerinin üzerinde yaşlanmayı geciktirici etkiye sahiptir.Procapil’in Farkı ve Üstünlüğü Nedir?Saç dökülme sebeplerinin 95%’i genetiktir. Erkeklerde DHT fazlalığı, saç köklerinin zayıflayarak yok olmasına neden olur.Procapil, dökülme sebebi olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerine vereceği zararı engeller.Procapil’in saç dökülme tedavisinde kullanılan hipertansiyon ilacı Minoxidil’e en büyük üstünlüğü çarpıntı, kalp sıkışması, baş ağrısı ve vücut kıllarında kalınlaşma gibi yan etkilerinin olmamasıdır.Saç dökülme tedavisinde kullanılan bir diğer etken madde olan Finasterid’e (prostat tedavisinde kullanılıyor aynı zamanda) üstünlüğüyse, hormonal yan etkilerinin olmamasıdır.Procapil, dökülme sebebi olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerine vereceği zararı engeller.Şampuan içeriğindeki Betain, cilt için antienflamatuar ve ferahlatıcı ( anti-irritant) görevi görür, ayrıca su başlama ve hücre zarı koruyucu özelliği sayesinde ciltte nem tutulumunu arttırır.panthenol (Provitamin B5), ise hasar görmüş saçları onarır. Saçı besler, daha canlı ve parlak bir görünüm almasını sağlar.Kullanımı: Islak saça iyice masaj yaparak uygulanır. Birkaç dakika bekledikten sonra su ile saçlar iyice durulanır. Günlük veya günaşırı kullanıma uygundur. Etkili sonuç için, düzenli kullanılmalıdır. En iyi sonuç için Curegen Dermal Spray 60 ml ile kullanılması tavsiye edilir.
Curegen Sprey; % 5 Procapil® içerir.Kellik uzun süreli tedavisinde, saç dökülmesinin önlenmesi ve saç büyümesinin uyarılmasında kullanılır.Saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi 92% düzeyindedir. Curegen Deri Spreyi, saç dökülmesinin önlenmesi ve saç çıkmasının sağlanmasında uzun süreli curegen fiyatıkullanılır. Saç çıkması 4-6 ay sürekli uygulamadan sonra, maksimum etki ise 12 ay sonunda görülür.İncelmiş saçlar ve tüy şeklindeki saçlarda kullanıldıktan 3 ay sonra gözle görülür bir şekilde kalınlaşma meydana gelir.Royal Jelly (Arı sütü): İçeriğinde; bal özü, polen, vitamin A,B kompleksleri ile C,D,E vitaminlerini, mineraller ve diğer doğal içerikleri bulundurur. Arı sütü, ciltte nemi muhafaza eder ve enflamasyonu azaltır. Saç uzamasını ve gelişimini hızlandırıcı etkisi vardır.Menthol: Rahatlatma ve soğutma etkisi ile canlandırma, tazeleme etkilerini barındırır.Gliserin: Yatıştırıcı etkisiyle en hassas ciltleri bile tahriş etmez.
Rosemary leaf oil (Biberiye öz yağı): Saç derisini besler, saçın sağlıklı ve parlak gözükmesini sağlar. Ayrıca kepek ve yağlanma gibi saç derisi problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Antimikrobiyal ve antioksidan etkiye sahiptir.%5 Procapil içerir. dökülme sebebi olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerine vereceği zararı engeller. Ayrıca ciltte nemi muhafaza ederek saç uzamasını ve gelişimini hızlandırıcı etkisi olan Royal Jelly (Arı sütü), rahatlatma ve soğutma etkisi ile canlandırma, tazeleme etkilerini barındıran Mentol, yatıştırıcı ve tahrişi önleyici etkisiyle Gliserin, kepek ve yağlanma gibi saç derisi problemlerinin giderilmesine yardımcı olan Biberiye Öz Yağı etkin maddelerdir.Kullanımı: Saç dökülmesi olan bölgeye; günde 2 kez,5 püskürtme (1 mL) sabah ve akşam olmak üzere uygulanır.
Doz sayısı kesinlikle arttırılmamalıdır.Uygulama şekli: Sprey başlığını saç dökülmesinin olduğu bölgeye bir kez püskürtüp, parmaklarınızla masaj yoluyla yayınız. Bu işlemi 5 kez tekrarlayıp, ardından ellerinizi iyice yıkayınız. Bölgenin büyüklüğü ne olursa olsun, uygulanan doz 5 püskürtmeyi (1 mL) aşmamalıdır. Bir şişe 30 günlük kullanım dozu içerir. Kuru saç ve kafa derisi dışında başka hiç bir bölgeye temas ettirilmemelidir. İstenmeden temas ettirildiğinde bölge bol su ile yıkanmalıdır. Ürün kullanılması unutulduğunda, bir sonraki gün yine normal dozlarda uygulanmalıdır.Uyarılar: Uygulanan kafa derisinin temiz olmasına dikkat ediniz.18 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerde kullanılmamalıdır. Gebelik ve emzirme döneminde kullanımı önerilmemektedir.Saçlı kafa derisinde inflamasyon, eritem, infeksiyon, irritasyon gibi cilt hastalıkları var ise kullanılmamalıdır.Haricen uygulanır. Ürün; kuru saç ve kafa derisi dışında vücudun hiçbir yerinde kullanılmaz.Saç ile ilgili yapılacak kimyasal işlemlerden (boya, perma vb.) 24 saat önce ürünün kullanımı bırakılmalıdır.Saç spreyi, jöle, şampuan veya diğer benzer kimyasal içerikli saç ürünleri CUREGEN uygulamasından en az 30 dakika sonra kullanılmalıdır.
Curegen Kapsül: Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Takviye edici gıdalar normal curegen tabletbeslenmenin yerine geçmez.Gıda takviyesi olarak günde 2 kere (2*1 kapsül) alınması önerilir.
ETKİN İÇERİK:Niacin ( B3 Vitamini): Vazodilatör etkili bir vitamindir. Saçlı deride mikrosirkülasyonu arttırır. Kolesterol birikimini engeller.Biotin (H Vitamini): Saç korteksinin elastikiyetini arttırır. Hızlı uzamaya katkıda bulunur.Folik asit (B9 Vitamini): Dokuların gelişimine ve hücre fonksiyonlarının düzgün işlemesine yardımcı olur. Saçların büyümesini sağlayan hücrelerin yenilenmesini sağlamakla sorumludur.Siyanokobalamin (B12 Vitamini): Saç gelişimi için önemli ikinci vitamindir. Saçlı deriye oksijen taşınmasını sağlar.Pantotenik asit (B5 Vitamini): Eksikliğinde saç dökülmeleri görülmektedir. 1940’lı yıllardan bugüne saç dökülmesi tedavisinde kullanılmaktadır.Çinko: Kronik çinko eksikliğinde saç büyümesi yavaşlamakta ve yaygın saç dökülmesi görülebilmektedir.Bakır: Alyuvarların oluşumuna katkıda bulunur. Saç rengi ve yapısındaki bozulmaları engeller.Manganez: Saç uzamasını teçvik eder. Saç pigmentasyonu ve büyümesi üzerine olumlu etkilere sahiptir.L-Sistin: Keratinin ön maddesidir. Saç gelişimini hızlandırır. Saç folikülünde antioksidan etkilidir.Kolin sitrat (J Vitamini): B vitamini ailesinin bir üyesidir. Saçlı deride kolesterol birikimini azaltmaya yardımcı olur.İnositol: B grubu bir vitamin olup antialopecia gibi isimlerle de anılır. Keratinositler için büyüme faktörü olarak vazife görür. Kolin sitrat ile birlikte hücre duvarı için gerekli olan Lesitin üretiminde rol alır. Saç ekimi sonrası Curegen satışı konusunda ısrar ederlerse önemsemeyin çünkü kendi ürünleri olduğu için ısrar ederler. Sitede yayınlanmış ürünlerin benzelerinin tümünü toplam 120-150 TL arasına alabileceğinizi bilerek kazıklanmanıza müsade edin

 

 

10 Yorum “Curegen”

 • ergün says:

  curegen kapsül’ün yan etkisi varmı?
  Op Dr Atilla Kaya
  Bildiğim yan etkisi yok

 • İsmail says:

  Vitamin hapını yutmakta zorlanıyomm .suya atıp eritip içsem bir sakıncası varmadır kapsülü
  Op Dr Atilla Kaya
  kokusu rahatsız edici olabilir

 • Ali Serkan Ayaz says:

  Hocam bende esteworld de sac ektirdim ve bu ürünleri bayagı yüksek fiyatla aldım.Ancak kullanmak istemiyorum.Cünkü 1 sene kullandıktan sonra bırakınca tekrar saclar dökülecek.Minoxidil ve bioxcin benzeri ürün oldugundan ötürü tercih etmiyorum.Zaten bu ilaclardan kurtulmak icin sac ektirdim!
  Curegen şampuan sprey ve kapsul yerine sadece sebamed kullansam yeterli olur mu.Ekim öncesi kullanıyordum ve memnun kalmıştım.
  Dr.Atilla Kaya
  saç ürünleri bilimselliği kanıtlanmış olan ürünler olmak kaydıyla ekim sonrası saç kalitesinde ciddi artış sağlıyor,şok dökülmeyi azaltıyor dökülen saçların daha kısa sürede daha sağlıklı olarak geri gelmesini sağlıyor.kullanmak senin tercihine kalmış

 • Fatih says:

  Hocam bende Esteworld’de ekim yaptırdım. Sizin Esteworld ile yazdığınız yazıya canı gönülden katılıyorum. Tamamiyle para tuzağı, bana da %3 Procapil içerikli Curegen Şampuan, yine aynı markanın %5 Procapil içerikli spreyini vede vitamin ve minarel içeren takviye hap verdi ancak bu 3’ünün toplam fiyatı 320’tl bende almadım. Sizden ricam bana bunların dışında önereceğiniz yan etkisi olmayan Şampuan, Sprey vede takviye hap isimlerini yazmanız. Şimdiden teşekkür ediyorum.
  Dr.Atilla Kaya
  hairforte sprey,xpecia tablet,biotin 10 mg tablet,sawpoo şampuan kullanabilrsiniz

 • Jcries says:

  Hocam bende esteworldde ekim sonrasi curegen in setini aldim. Bittikten sonra sizin oneriniz olan hairforte sprey,xpecia tablet,biotin 10 mg tablet,sawpoo urunlerini kullanacagim.Bu urunler yeterli midir? Yoksa onereceginiz baska urunlerde var midir ? Ayrica ekim yapan doktor bana 1 sene proscar kullanmami tavsiye etti 4×1 seklinde. Yaklasik 20 gundur kullaniyorum bir yan etki gormedim. Sizce devam etmeli miyim? Tesekkurler.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  proscar günde 1 tablet yeterlidir.4 tane almanıza gerek yok.ama söylediğiniz ürünleri kullanacaksanız proscar kullanmanıza gerek yok.devam etmenizi önermem,ama yinede siz bilirsiniz

 • kursat says:

  hocam verdiğiniz bu bilgilerle düşüncelerimi teyit etmiş oldunuz. Tek kelime ile verdiğiniz bilgilerle adamın dibisiniz 😀

 • Servet says:

  Hocam esteworld saç ektirdim bana cure gen vitamin verdiler aç karnına 1 adet alıyorum iyi geldi bunu 1 sene boyunca kullansam bir zararı olurmu
  Dr.Atilla Kaya
  kullanabilirsiniz

 • Tarık says:

  Atilla Bey merhaba,
  Ben de Esteworld’de 1 ay kadar önce saç ekimi yaptırdım ve 1.ay kontrolunden sonra bana da Curegen spreyi kullanmam gerektiğini söylediler, 60 ml’lik şişenin fiyatı da 180 TL olarak söylendi. Fakat ben de bunun bir para tuzağı olduğu görüşündeyim. Bu yüzden internetten araştırma yapmaya başladım. Alopecia sprey almayı düşünüyorum. Alopecia hakkındaki görüşleriniz nedir? Herhangi bir yan etki söz konusu olur mu?
  Ayrıca 3. ve 6. aylarda PRP tedavisi yaptırmamın iyi olacağı doktorum tarafından söylendi. Faydası olabilir mi yoksa bu da mı müşteriyi yolunacak kaz olarak görmenin sonucu mudur?
  Dr. Atilla Kaya
  Içeriğinin zenginliği nedeniyle hairforte sprey kullanmanızı öneririm. PRP yaptırmanıza gerek yok.

 • Huseyin says:

  Merhaba hocam esteworde 1 sene once ekim yaptirdim sonuctan cok memmunum 1 sene curegen sampuan kullandim ve urunler bitti ve ucretinden dolayi kullanmak istemiyorum. Bana sampuan onerebilirmisiniz
  Dr. Atilla Kaya
  Sawpoo şampuan kullanabilirsiniz.

 • Gökhan says:

  Hocam merhabalar saç ekimimi esteworld de yaptırdım curegen ürünlerini kullanıyorum ama artık sizin yazdığınız şampuan vitamin ve sprey ürünlerini kullanicam ayriyetten serum olarak ne önerirsiniz kimse serumdan bahsetmemiş teşekkürler
  Dr. Atilla Kaya
  Hairforte sprey kullanabilirsiniz

Yorum Yap Soru Sor

domba

Arama
Saç Biti Tedavisi