Saç Ürünleri

Sahte Biotin

   Sahte biotin çeşitleri

Biotinin sahtesinin yapılmasının çok anlamı olmamakla birlikte isim yapmış ürünlerin aynısı ve benzeri daha az hijyenik şartlarda üretilerek piyasaya verilebilmektedir.Şüphede kalınan marka alınırken hiç olmazsa üreticinin ne kadar güvenilir olduğu araştırılmalı bir tek cep telefonuyla satış yapan internet sitelerinden alım yapılmamalıdır.

Türkiyede 2 tane sahte biotin vardır bunların her ikiside yurtdışındaki markaların küçük değişiklikle üretilmiş halidir.Biotinin sahtesinin yanı sıra bir başka sorunda üretimde kullanılan hammadde kalitesidir.Biotin hammaddesi hayvanlar için ve insanlar için olarak 2 türdür.Hayvan için olanın daha ucuz insan için olan daha pahalıdır.Güvenilir olmayan firmaların bu ürünlerden daha ucuz olanı kullanabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.Belki zararlı değildir ama yarar konusu beklendiği kadar olmaz ve haksızlık olur.

 

 

 

2 Yorum “Sahte Biotin”

 • nilüfer says:

  Biotinin sahte olduğunu nasıl anlarız,kardeşim amerikadan rogain getirtiyordu bitince burdan aldı belirgin fark vardı anlamıştık acaba biotininde sahtesini belirten bir şey varmı,hangi firmanın ürünü güvenilirdir.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çok çeşitli biotin var ve bunların sahtesinin nasıl ayırt edileceğini bilmiyorum en doğrusu güveneceğiniz markanın ürününü kullanabilirsiniz.HP biotin ,solgar biotin GNC biotini (bunun dozu etkisiz kalacak kadar düşüktür) tercih edebilirsiniz.

 • dluny says:

  merhaba ben hp biotin kullandım ve küçük küçük saçlarım çıkmış saç analizcisi söyledi hatta ne kullanıyosunuz dedi şimdi saçlarımı uzatmak için rectiwa biotin ilacı kullanıcam işe yararmı
  Op Dr Atilla Kaya
  önceki kullandığınız ürünle devam etmenizi öneririm

Yorum Yap Soru Sor

gajah

Arama
Saç Biti Tedavisi