Saç Ürünleri

Menopecia

Menopecia menopoz döneminde yaşanan saç dökülmesi,kırılma,sönükleşme,parlaklığını yitirme gibi sorunların tedavisi için üretilmiş bir tablettir. Menopecia içerdiği isoflavon ve ginkgo biloba yoğunluğu açısından bakıldığında menopoza girmiş kadınlar için ideal görünüyor.

Saçın yapım maddeleri olan metionin, L-sistin, keratin, saç kalitesinde etkili olan vitamin ve mineraller yanı sıra orta yaşı geçen bayanlarda azalan östrojen hormonunun modülatörü olan isoflavon içeren tablet formunda gıda takviyesidir.

Yaşın ilerlemesiyle vücuttaki metobolizma ve hücrelerin bölünme ve kendini yenileme hızı giderek yavaşlar.Diğer tarafta kadınlarda yumurtalıkların hormon üretiminin durması vücutta kadınlık hormonu olan östrojenin azalmasına sebep olur.

Bu eksiklik şeklindeki değişimler bir çok organı etkilemektedir.Etkilenen bir yapı da saçlardır,saçlardaki bu olumsuz değişiklikler önlenebilir ve düzeltilebilir değişikliklerdir.

Menopecia Kullanım Şekli

Önerilen doz günde iki tablettir,tabletler bir defada iki tablet şeklinde alınabileceği gibi tercihen günün karşı saatlerinde birer tablet şeklinde de alınabilir.Tabletler yemekten 20-30 dakika sonra alınmalıdır.Günde iki tablet alımına tercihen 6 ay devam edilmelidir,6 aydan sonra elde edilen sonucu korumak için idame doz olarak günde tek tablet olarak devam edilebilir.

İçerik

Orta yaş ve üzeri bayanlar için üretilen menopecia formülü oluşturulurken bu yaş gurubunda görülebilecek tüm saç sorunları düşünülmüştür.Orta yaş bayanlarda en sık görülen saç sorunları;Kalite kaybı, kırılma, dökülme, beyazlaşma,parlaklığını yitirme ve cansızlaşmadır.

İçeriğindeki maddeler ve etkileri;

Metiyonin                                  50 mg Beyazlaşmayı geciktirir.

Keratin                                      40 mg  Saçın yapım maddesidir.

L Sistin                                      50 mg  Uçtan kırılmaları engeller

İsoflavon                                  15 mg   Kadınlık hormonu östrojen gibi etkiler

Pantotenik asit (B5 vitamini)   15 mg  Saç uzama hızını ve yaşam süresini uzatır

Ginkgo biloba(yaprak)              20 mg Kan dolaşımını artırır

Biotin (B7 vitamini)                    2.5 mg Saç vitaminidir

Folik asit                                     0.4 mg Hücre yenilenmesini hızlandırır

E vitamini                                   5 mg Antioxidandır

Çinko (Zink)                            7.5 mg Saç yapımı için gereklidir

Magnezyum                              10 mg Keratin üretimini artırır

Menopecia

Kullanmaması gereken durumlar

Kullanımına engel bir durum yok ancak daha çok premenopozal ve menopozal dönemdeki saçtaki olumsuz değişiklikler için önerildiğinden,doğurgan yaşlarda bayanların ve erkeklerin kullanması önerilmez.

Menopoz döneminde her şey gibi saçlar da yaşlanır bunu geciktirmek amacıyla kullanılabilecek bir üründür.
Ürün sahibi Hair Pharma dan alınmıştır.

5 Yorum “Menopecia”

 • nilcan says:

  rahım ve yumurtalıklar alındı menopoz dönemındekı bırı için uygunmudur ayrıca şekerı var hormon ıçerırmı
  Dr.Atilla Kaya
  evet kullanabilirsiniz

 • Serkan says:

  Esim kan incelticisi kullaniyor ayrica gastrik bypass oldugu icin ek vitamin aliyor menopecia kullanabilirmi
  Dr.Atilla Kaya
  kullanabilir

 • Melek Yıldırım says:

  Hocam 45 yasindayim seboderm sampuan kullaniyorum bende yağlı egzama var egzama yı azdirirmi menopecia tablet kullanirsam..
  Dr.Atilla Kaya
  menopecia tablet kullanabilirsiniz.egzamanın saçınıza vereceği zararı önlersiniz

 • Tuyeste says:

  Merhaba doktor bey ben henüz menapoza girmedim 43 yaşındayım hiç bir belirti olmadı eczacım bana saç dökülmesi için menopecia verdi kullanmamın bir zararı olur mu kullanmayın yazıyor ama ilacı aldım bir defa bu arada hipotroid var günlük 50 mg euthrox alıyorum
  Dr. Atilla Kaya
  Eczacınızın yaklaşımı doğru. Menopecia kullanmak için mutlaka menopoza girmek gerekmez. Menopoz öncesi birtakım eksiklikler baş göstereceği için menopecia kullanmanız iyi olur. Ama hipotiroidiniz varsa biotin ihtiyacınız fazla olduğu için günlük ek olarak 5mg biotin de almalısınız

 • Yasemin says:

  Merhaba,41 yaşındayım menopoza girmedim saçlarım Demir eksikliğinden dolayı çok döküldü tahlil yaptırdım demirim normale dönmüş fakat çok fazla saç kaybı oldu özellikle üst bölgede açılmalar var menepocia mı kullanmalıyım yoksa xpecia mi? dökülen saçlarım geri çıkar mi?
  Dr. Atilla Kaya
  40lı yaşlarda olduğunuz için Menopecia kullanmanız daha iyi sonuç verir.üst bölgedeki açılmalar erkek tipi dökülme belirtisidir. Spreyle birlikte kullanmanız daha iyi sonuç verir, Hairforte sprey kullanabilirsiniz.Spreyi 3. aydan sonra tek doza düşebilirsiniz. Menopecia kullanmaya devam etmelisiniz.

Yorum Yap Soru Sor

sapi

Arama
Saç Biti Tedavisi