Follium

Follium bütün bitkisel ürünler gibi abartılı vaadlerde bulunan ama içeriğine bakıldığında bahsedilen etkilerin hiçbirini gerçekleştirecek madde bulunmayan bir ürün.İddialarından en öne çıkanı DHT yi bloke ettiği ve bu yolla saç dökülmesini durdurduğu şeklindedir ama DHT yi bloke ettiği bilinen maddeleri içermemektedir.

İçeriğinde; B6 vitamini,  Ginseng ekstresi, Anjelika Sinensis ekstresi, Poligonum Multiflorum vardır.

Sitesinde bu ürünlerle ilgili açıklamada da gerçekte iddia ettiklerini gerçekleştirdiği yazmamaktadır.

Şöyleki;

Follium® tamamen bitkisel özlerle hazırlanmıştır. Herhangi bir ilaç ya da kimyasal içermemesine rağmen oldukça etkilidir. Herhangi bir yan etkisi yoktur.

B6 vitamini

saç köklerinin hayatta kalmaları ve saç üretmeleri için gereklidir. Çünkü B6 vitamini her hücrede olduğu gibi saç kökü hücrelerinde de protein üretimi ve metabolizmaını düzenler.

Ginseng ekstresi

saç köklerini uyarırken aynı zamanda lokal kan akımını da arttırır. Serbest radikalleri ortamdan gidererek hücre yaşlanması ve tahribatının önüne geçmiş olur. (Anti-Aging Etki)

Anjelika Sinensis ekstresi

kan damarlarını genişleterek yine lokal kan akımını arttırır. Antienflamatuvar ve antioksidatif özellikleri ile uygulandığı dokudaki serbest radikalleri giderir.

Poligonum Multiflorum’un

saç folikülleri üzerindeki etkisi oldukça ünlüdür. Bilimsel çalışmalarda hücre bölünme döngüsünü uzatarak hücre yaşlanmasını geciktirdiği gösterilmiştir. Antioksidan ve Anti-Aging özelliklere sahiptir. Saç folüküllerinde saça rengini veren melanosit hücrelerinin tekrar melanin üretmelerini sağlar. Bu yüzden düzenli kullanımda saç beyazlamasını önlediği bilinmektedir.

Buradan sonrası folliumun resmi sitesinde yazan bilgilerdir

Folium® tamamen bitkisel bir üründür. Kendine özgü bileşenleri sayesinde saç dökülmesiyle mücadele eder. Erkeklerde ve bayanlarda saçların tekrar büyümesini sağladığı yaygın gözlem ve takiplerle kanıtlanmıştır.

Saç dökülmesini önlemede kafa derisinin iyi beslenmesi sağlanırken aynı zamanda DHT (dihidrotestosteron) tarafından köklere verilen hasar da durdurulmalıdır. Folium® bu şartları yerine getirirken kelleşmiş bölgelerde yeni saçların çıkmasını da sağlamaktadır. Günümüzde kullanılan saç dökülmesine karşı tedavi seçenekleri yalnızca saç dökülmesinin ilerlemesini durdurmakla sınırlı kalmaktadır. Folium® ise bir adım ileri giderek saç büyümesi ve çıkması sürecini başlatmaktadır. Böylece yalnızca saçılarınızın dökülmesini önlemekle kalmaz, kaybettiğinizden daha fazlasını kazanırsınız.

Folium® kafadaki saçlı deriye uygulandığında yüzeyden hızla emilir, kökleri besleyen hücrelerin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri sağlar ve kökleri uyararak saç büyüme döngüsünü tekrar harekete geçirir. Böylece mevcut zayıflamış ve incelmiş saçlar kalınlaşmaya başlarken, dökülerek boşalmış saç kökleri de yeniden saç üretmeye başlarlar.

Kalıtıma dayalı erkek tipi saç dökülmesini(Androgenetik Alopesi) durdurup süreci geri çevirdiği gösterilmiştir. Bilindiği gibi kan dolaşımındaki testosteron hormonu 5-alfa-redüktaz enzimi tarafından dihidrotestosteron(DHT)‘ye dönüştürülür. Saç köklerinin gittikçe küçülerek artık saç üretmemelerinin sebebi DHT’nin kökleri tahrip etmesidir. İçerdiği bitkisel özler sayesinde Follium® DHT’yi saç kökü seviyesinde bloke eder. Böylece kadınlarda da görülen hormonal saç dökülmesini önlemiş olur.kök hücreleri harekete geçirmek üzere formüle edilmiştir. Kan dolaşımını arttırarak hücrelere bol oksijen, yeterince besin sağlar. Böylece hücreler tekrar hayat bulmuş olurlar. Fonksiyonlarını yeniden kazanan hücreler etkin bir şekilde yeniden saç üretmeye başlarlar.köklere ulaşmak için özel bir emilim mekanizmasına sahiptir. Öncelikle saç kılının kök içerisinde kalmasını sağlayan kalın deri tabakasını aşmak gereklidir. Bunun için keratinden oluşan ölü deri tabakasını soyucu bir etki gösterir. Kullanım başlangıcında görülen kepek görünümü bu ölü deriyi soyma nedeniyledir. Dökülen deri beyaz renkte kepeklenme şeklinde olup ortalama 1 hafta içinde gerileyip yok olacaktır. Bu soyma fonksiyonu sayesinde zengin bitkisel içeriği saç köküne hızla, kolayca ve derinlemesine ulaşır.

saç çıkarıcı etkisi kullananların %95’inde görülebilmektedir. Bu sonuçlar her 10 kullanıcıdan 9’unda yararlı etkisine fark edilir düzeyde ulaşıldığı anlamına gelir.

Kökler iyice beslenip hayat bulduğu için ilk hafta içerisinde (3-7 gün arasında) saç dökülmesi durur. Kullanıma başlamadan önceki zayıflamış ve dökülmek üzere bulunan saçlar renksiz ve incedir. Oysa düzenli kullanım ile tam kapasite saç üretmeye başlayan köklerden ilk ayın sonunda koyu ve kalın saç tellerinin çıkmaya başladığı görülür. Koyulaşmış saçların varlığı, köklerin artık iyi beslendikleri ve sağlıklı saç ürettiklerinin en ciddi göstergesidir. İkinci ayın sonunda ise, yakından incelendiğinde bazı köklerden ikişer saç telinin çıktığı bile gözlenebilmektedir.

Kullanmaya karar vermeden önce içeriğindeki maddelerin gerçekten bir işe yarayıp yaramadığını farklı kaynaklardan okumalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.