Badem Yağı

Badem yağı, saç ve cilt bakımında kullanılan doğal bir üründür. Mineral katkısı yüksek, cildin ve saçların E vitamini gereksinimini karşılayan çok yararlı bir yağdır. Özellikle saçlar için, badem yağı iyi bir besleyicidir.Saçı güçlendirir, kırık oluşumunu engeller, besler, koruyucu ve nemlendirici olarak saç bakımında kullanılır.

Badem yağı saça uygulanışı?

Yapacağınız banyo sonrasında elinize biraz sürüp nemli saç uçlarınıza yaymanız, saçlarınız oldukça canlı görünecektir.

Eve geldiğiniz bir akşam badem yağını tek başına saç diplerinize sürebilir, bir-iki saat beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.

Badem yağı sürülmüş saç ile  ile hemen duşa girilmemelidir. Çünkü  yukarıdan aşağıya doğru akan suyun saçta bulunan badem yağını vücuda yayacağı ve badem yağını vücuttan çıkarması zorlaşacaktır. Bu yüzden önce saçınızı yıkamanız tavsiye edilir.

Yıpranmış saçlar için maske: Bir muz, Birkaç damla badem yağı. Muzu badem yağıyla karıştırın ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 15 dk kadar saçınızda bıraktıktan sonra, maden suyuyla durulayın. Ardından şampuanlayıp saç kremi sürün.

Saç bakımı için susam yağı, fındık yağı, ceviz yağı ve çam terebendini badem yağı ile karıştırarak saçınıza sürün. Saçınıza bone takıp yarım saat bekleyin ve saçınızı yıkayın.

Gözlerinize kaçırmamak kaydı ile kirpiklerinize ve kaşlarınıza yatmadan önce sürün, kaşlarınız ve kirpikleriniz daha gür olacaktır.

Hangi saç sorununda badem yağının nasıl kullanıldığı hakkında bilgi için kocakarı ilaçlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.