Saç Ürünleri

Badem Yağı

Badem yağı, saç ve cilt bakımında kullanılan doğal bir üründür. Mineral katkısı yüksek, cildin ve saçların E vitamini gereksinimini karşılayan çok yararlı bir yağdır. Özellikle saçlar için, badem yağı iyi bir besleyicidir.Saçı güçlendirir, kırık oluşumunu engeller, besler, koruyucu ve nemlendirici olarak saç bakımında kullanılır.

Badem yağı saça uygulanışı?

Yapacağınız banyo sonrasında elinize biraz sürüp nemli saç uçlarınıza yaymanız, saçlarınız oldukça canlı görünecektir.

Eve geldiğiniz bir akşam badem yağını tek başına saç diplerinize sürebilir, bir-iki saat beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.

Badem yağı sürülmüş saç ile  ile hemen duşa girilmemelidir. Çünkü  yukarıdan aşağıya doğru akan suyun saçta bulunan badem yağını vücuda yayacağı ve badem yağını vücuttan çıkarması zorlaşacaktır. Bu yüzden önce saçınızı yıkamanız tavsiye edilir.

Yıpranmış saçlar için maske: Bir muz, Birkaç damla badem yağı. Muzu badem yağıyla karıştırın ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 15 dk kadar saçınızda bıraktıktan sonra, maden suyuyla durulayın. Ardından şampuanlayıp saç kremi sürün.

Saç bakımı için susam yağı, fındık yağı, ceviz yağı ve çam terebendini badem yağı ile karıştırarak saçınıza sürün. Saçınıza bone takıp yarım saat bekleyin ve saçınızı yıkayın.

Gözlerinize kaçırmamak kaydı ile kirpiklerinize ve kaşlarınıza yatmadan önce sürün, kaşlarınız ve kirpikleriniz daha gür olacaktır.

Hangi saç sorununda badem yağının nasıl kullanıldığı hakkında bilgi için kocakarı ilaçlarına bakabilirsiniz.

3 Yorum “Badem Yağı”

 • berat says:

  merhabalar hocam ben saçımı yıkadıgımda yaklaşık 40-50 saç teli, dökülüyor bu normal mi,dökülen saçlar tekrar çıkar mı ? şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  diğer saatlerde de döküldüğü için bu kadar fazla çünkü günde 70 den fazla dökülme varsa saçınız seyrelecek anlamına geliyor.uygun tedaviyle dökülme durur ve dökülenler büyük oranda geri çıkar

 • Sarı Öztuğ says:

  Merhaba hocam . dökülen saç genetik dökülmeyse bile o dökülen saç KÖKÜ ne kadar zaman sonra ölür ? yani ne kadar zaman sonra herşey için geç kalmış oluruz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dökülme hızı da önemli ama 2-4 yıl denilebilir

 • mehmetkarakurtt says:

  Merhaba hocam 19 yaşındayım saçlarımın yan tarafları tamamen açıldı üst tarafta aşırı derece seyrek yani 3-5 aya kalmaz oralarda açılır. Saçlar tekrar geri çıkarmı ailemde baba tarafım ; anne tarafım iki tarafta kel genetik midir dökülme ?19 yasında kel kalmak normalmi? Teşekkürler
  Dr.Atilla Kaya
  genetik dökülme 19 yaşında olabilir,eğer başladı ise ve saçlarını kaybetmek istemiyorsan bilimselliği kanıtlanmış ürünler kullanabilirsin

Yorum Yap Soru Sor

ayam

Arama
Saç Biti Tedavisi