Thymuskin

Yeni fark ettiğim bir ürün tymuskin ilgili sitelerini değerlendirdiğimde şu izlenimleri edindim;

Saç sorunu olan kişileri etkilemek amacıyla değişik tarzda üretilmiş ancak uluslararası güvenilir bilimsel kütüphane Pub med de bir tek yayın yapılmamış bir üründür.Hakkında bir tek güvenilir bilimsel çalışma olduğunu tespit edemesem de bazı ürünlerini 649 TL gibi astronomik bir fiyata satılmasını da doğrusu anlayamadım.Bu rakam sizi korkutmasın çünkü 270 TL ye satılan ürünlerin fiyatı makul algılansın diye eklenmiş ama ürüne “tükendi” diye not düşülmüş,bu fiyata kim alıp tüketti o da anlaşılır gibi değil.

Diğer piyasa ürünleri gibi satışı artırmak amacıyla şu sloganlar kullanılmış;

-Tymuskin artık Türkiye de

-Sağlıklı saçın yapısında bulunan değerli bileşenleri içeren

-Kadınlarda %100’e yakın bir başarı sağlayan

-Saçlarda Timüs Peptidi Mucizesi

-İçinde bir saç teli barındırmayan saç köklerinde yeni saçların oluşumuna ve uzamasına yardımcı olur.

-Etkisi ve güvenilirliği bilimsel kanıtlara dayalı Thymuskin

-Başarılı sonuçlar

Peki tüm bunlar gerçek mi ?

Ürün ineğin timus bezinden elde ediliyormuş,timusun saçkıranda suçlanan bir organ olması sebebiyle yaygın saçkıranlarda tedavi amacıyla timus bezi çıkarılmaktadır.Saçkıran yaptığından suçlanan timus bezinden elde edilen bir maddenin saç dökülmesinde kullanılması akla yatkın durmuyor.

Buradan sonrası ürünün sitelerinden değiştirilmeden eklenmiştir.

Thymuskin ürünleri Almanya menşeli, haricen uygulanan ve tümü doğal bileşenlerden oluşan bir üründür. Ayrıca Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından, güvenilir bir alternatif kozmetik ürün olarak tanınmaktadır. Androgenetik /hormonal nedenlerle veya başka nedenlerden kaynaklanan saç dökülmelerine karşı kullanılan bir dizi saç bakım ürünüdür. Organik işlevini kaybetmemiş, ancak içinde bir saç teli barındırmayan saç köklerinde (foliküllerinde) yeni saçların uzamasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

ThymuSkin® kaç yıldır kullanılıyor?

ThymuSkin®  kemoterapi gören kanser hastalıklarındaki saç dökülmesini engelleme amacıyla yapılan bilimsel çalışmalar sırasında geliştirilmiş ve bu hastalar dışındaki saç dökülmesi problemlerinde de etkili olduğu saptanmıştır. ThymuSkin®  20 yıldan daha uzun bir süredir, milyonlarca insanda kanıtlanmış bir etkinliğe sahiptir.

ThymuSkin®’in içeriğinde ne var?

ThymuSkin ürünleri patentli bir formüle sahiptir. Ürünün temel formülasyonu, doğal yollarla büyümüş bitki ve sebze maddelerinden çıkarılmıştır. Bu formül hayvanlardaki timüs (thymus) bezinin doğal yapısında yer alan ”peptid” adlı kimyasal yapıların sentetik bir benzerini içermektedir, yani temel etken madde doğala özdeş (doğal timüs peptidlerinin laboratuar ortamında üretilen kimyasal benzeri) timüs peptidleridir. Etkin bileşeni oluşturan bu peptidler timosin ya da timüs hidrolizat olarak adlandırılır. Timosin, immün sistemin önemli bir parçası olan T-hücrelerinin üretimini canlandırmaya yardımcıdır. Böylece bağışıklık sistemini de destekleyici özelliktedir. Formülde timosin’in etkisini tamamlayıcı nitelikte bitkisel proteinlerle B, E ve F vitaminlerinden çıkarılan maddeler de yer almaktadır.

ThymuSkin® ürünleri GKL tarafından üretilen “timik” peptid kompleksinden ve başta A, B, E ve F vitaminleri olmak üzere saç gelişimini destekleyen birçok etken maddenin bileşiminden oluşan, biyolojik olarak çok aktif saç bakım ürünleridir, bunlar;

Thymuskin LOSYON, ŞAMPUAN, SAÇ BAKIM JELİ, Gold ŞAMPUAN, JEL-LOSYON,  Prevent ŞAMPUAN,  Prevent LOSYON

Serideki ürünler androgenetik (kalıtımsal) saç dökülmesiyle mücadele etmek, ağır yağlanma ve kepekle savaşmak, yeni saçların çıkması ve büyümesini desteklemek, saçı zararlı çevresel etkilere karşı korumak ve saçın kurumasını önlemekte etkilidirler.

Uygulama alanları ve etkinliği:

Thymuskin saç bakım ürünleri,

– Orta ve ağır derecede saç dökülmesini önlemek amacıyla destekleyici olarak ,

-Menopoz döneminde artan saç kaybını önlemeye yardımcı olarak,

-Yeni saç oluşumunu ve büyümesini desteklemek amacıyla,

-Kepek, kaşıntı ve yağlı saç derisi problemlerini azaltmak amacıyla,

-Mevcut saçlı derinin durumunu iyileştirmek ve eski haline getirmek için kullanılabilir.

Thymuskin® saç bakım ürünlerinin tümü, saçın ve kafa derisinin sağlığını ve canlılığını koruyucu etkileriyle birbirlerini tamamlayan ürünlerdir.

Genel anlamda, saç kaybının/dökülmesinin nedenleri şunlar olabilir; Kalıtımsal nedenler, Yaşam tarzı, Zararlı çevresel etkiler.

ThymuSkin® ürünleri, en sık ve en yaygın görülen androgenetik (kalıtımsal) saç kaybı başta olmak üzere birçok türdeki saç kaybı ve dökülmesiyle mücadelede etkinliğini kanıtlanmış ve kabul edilmiş ürünlerdir.A, B, E ve F vitaminleriyle birleştirilen sentetik timik peptidler, bağışıklık sistemini normale döndürürler ve saç köklerine önemli büyüme faktörleri sağlarlar. Böylelikle, saçın büyümesine ve saç durumunun düzelmesine en etkin ve aktif bir biçimde katkı sağlarlar.Uygulama süresi:Başarılı bir sonuç için kesinlikle gerekli olan şey Thymuskin® ürünlerinin düzenli, istikrarlı ve doğru kullanılmasıdır. Genellikle 6 ilâ 8 haftalık bir kullanım süresinden sonra, uygulamanın ilk başarılı sonuçları ortaya çıkmaya başlar; örneğin, saçın durumunun stabilize olması ve dengeye kavuşmasıyla, saç kılları daha güçlü hale gelir ve doğal parlaklığını tekrar kazanır.Çok seyrek görülen bazı durumlarda saç kaybı ve dökülmesi geçici olarak artabilir; bu durumda, daha önceden zaten folikülden ayrılmış ve kopmuş bulunan saç tellerinin hızla dökülmeye başlamasından kaynaklanır. Bu durum yaklaşık iki veya üç haftalık bir uygulamadan sonra düzelir ve düzelme daha sonra da devam eder. Çok ağır saç kaybı vakalarında kural olarak saç büyümesinin 9 ilâ 12 aylık bir uygulamadan sonra normale dönmesi beklenir.Dökülmenin olduğu bölgelerin üç veya dört yıldan daha uzun süredir “saçsız” olmaması ve bunların hâlâ canlandırılabilecek durumdaki saç folikülleri olmaları şartıyla, en erken 12 ilâ 18 aylık bir kullanım süresinden sonra yeni saçların çıkması ve büyümesi beklenebilir.Saçın durumu normale döndükten sonra, uygulama aralıkları azaltılabilir. Bununla birlikte, yeni saç problemlerini önlemek, saçı ve saçlı deriyi iyi durumda tutmak ve korumak için uygulamaya haftada 2 kez Thymuskin® şampuanla yıkama ve ardından Thymuskin® Losyonla devam edilmesi önerilir.Yan etkileri:Ürünler kullanılmaya başlandıktan sonra ilk iki hafta içinde kepeklenme ve yağlanma sorunlarında artış görülebilir. Bu durum geçicidir.Yağlanma ve kepeklenme olursa bu sorunlara yönelik şampuanlar kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.