Saç Ürünleri

Pantogar Tablet

Gıda takviyesi şeklinde önerilmektedir,bitkisel ürünler açısından zengindir.Bilimsel olarak saç yapımında kullanılan maddelerde vardır.Bilimsel olarak etkinliği en iyi olduğu bilinen B7 vitamini hiç içermemektedir ki bu önemli bir eksiktir.Saç ve tırnak kalitesine etkili olabilecek  sitsin ve keratin içerir.

Saç ve tırnak sorunlarında en etkili olduğu bilinen B7 (biotin) vitaminden elde edilebilecek sonucu vermeyecek olmasına rağmen 70-75  TL gibi yüksek fiyata satılmaktadır.Benzer guruptan sayılabilecek biotinin aylık kullanım maliyetinin çok daha üstünde bir kullanım maliyeti vardır.

Günde 3 defa kullanılmasının zorunlu olması kullanıcı uyumu konusunda sorun olabilir.Aynı sorunların çözümünde dermatologlarca sıkça önerilen B7 vitamininin günde tek doz alınması kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Formülü

1 kapsül içinde aktif madde olarak 20mg L-Sistin, 20mg p-aminobenzoik asid, 20 mg keratin, 100mg Tıbbi maya, 60 mg Tiamin monohidrate, 60 mg Kalsiyum-d-pantotenat bulunur. Yardımcı Maddeler olarak Mikrokristalize sellüloz, Talk, Magnesium stearat, Povidone, Kolloidal silikon dioksid içerir.

Kullanım alanları

Pantogar saç rahatsızlıkları ve kayıpları ile non-enfeksiyöz tırnak problemlerinin giderilmesinde tedaviye ve beslenmeye destek olarak kullanılabilir.

Uyarılar

Saç gelişimi yavaş bir işlem olduğu için Pantogar tedavisinin tavsiye edilen dozda 3-6 ay devamı başarılı bir tedavi için gereklidir. Pantogar, başka faktörlerle kontrol edildiği bilinen, saçların sayı ve miktarını etkilememektedir. Pantogar sikatrisyel saç kaybında, androjenik alopeside (erkek tipi kellik) etkili değildir.

Yan etkileri

Pantogar® hastalar tarafından oldukça iyi düzeyde tolere edilmektedir. Klinik çalışmalarda istenmeyen etkiler hastaların %2 gibi küçük bir bölümünde görülmüş olup, bu etkiler arasında bulantı, meteorizm gibi gastrik etkiler mevcuttur. İzole vakalarda ürtiker rapor edilmiştir. Ancak yan etkilerin hiçbiri tedavinin kesilmesine neden olmamış ve bir süre içerisinde yok olmuşlardır. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ. İstenmeyen bir etki görüldüğü zaman Sağlık Bakanlığı Türk İlaç Advers Etkilerini İzleme ve Değerlendirme Merkezi (TADMER)�e bildiriniz.

Dozu

Yetişkinlerde : günde üç kez, bir kapsül Çocuklarda : günde 1 veya 2 kapsül Kapsüller yemekler sırasında çiğnenmeden bir miktar sıvı ile birlikte yutulmalıdır. Ortalama tedavi süresi 3-6 aydır. Gerekli olduğunda tedavi süresi uzatılabilir veya yeniden başlanabilir.

Aynı amaçla kullanılan biotinin aylık kullanım maliyeti 12-16 TL arasında değişirken pantogar çok daha üstünde bir kullanım maliyeti vardır

2 Yorum “Pantogar Tablet”

 • YAKUP says:

  bu sitedeki ilaç yorumlarıda maşallah hep hairpharma ürünlerini övüyor diğer ürünleri yerden yere vuruyor..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  öküz altında buzağı arayacak şekilde öküzlük yapmanın ne gereği var, şu ürünlerin hangisi yerden yere vurulmuş,
  Floxia
  Genhair
  Kirkland
  Minoxil
  Procapil
  Promox Sprey
  Regain
  Rogain
  Rogan
  Spectral
  Spiro Losyon
  ama siz yinede sizin gibiler için üretilen natura çam yağı gibi ürünler kullanın bu sitede yazanları boşverin.

 • DURU ÇOŞKUN says:

  pontogarın zararlı bir içeriğe sahipmi yan etkisi neler olabilir bende kullanmayı düşünüyorum
  Dr.Atilla Kaya
  vitamin ve mineral içerir,yan etkisi olmaz

Yorum Yap Soru Sor

ular

Arama
Saç Biti Tedavisi