Yağlı Saç Bakımı

Saç Yağlanması:

1)Bir yemek kaşığı kekik,bir yemek kaşığı biberiye,bir yemek kaşığı nane,bir yemek kaşığı ısırgan otu yarım litre suya koyularak haşlanır,suyu süzülür,bu suyun içine yarım limon suyu eklenir ,karıştırılır,Normal musluk suyu ile saç yıkanıp iyice durulandıktan sonra hazırlamış olduğumuz bu karışım ile saç diplerine iyice yedirilerek durulanır.her yıkamadan sonra bu işlemi yaparsanız saçlarınızın daha geç yağlandığını fark edeceksiniz.

 

2)  Limon durulaması; yağlı saçlar için üç limonun ince rendelenmiş kabuğu ve iki tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış ıhlamur, yarım litre soğuk suya eklenir ve beş dakika kadar kaynatıldıktan sonra on-onbeş dakika demlendirilir ve süzülür. Bir kilogram  limonun suyu ile birlikte, hepsi bir şişeye veya kavanoza aktarılır ve çalkalanarak 2 gün bekletilir. Saçlar yıkandıktan sonra, bir litrelik durulama suyuna, şişedeki daha önce hazırladığımız karışımdan bir kahve fincanı kadar eklenir,karıştırılır ve bu karışım ile durulama yapılır.
3) Yağlı bir saç için en etkili bakım ürünlerinden biride elma sirkesidir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir litre suya  bir çay bardağı kadar elma sirkesi karıştırıp saçlarınızı durulayın. Saçlarınızın daha parlak ve daha az yağlanan bir yapıya kavustuğunu göreceksiniz

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.