Saç Ürünleri

Kırkland

Orijinalinde tansiyon hapı olarak üretilmiş ama kıllanmaya sebep olduğu için toplatılmış bir ilaçtır.Sonraki yıllarda saç dökülmesine yönelik olarak bölgesel kullanım için üretilmeye devam edilmiştir.çok sayıda üretici firma tarafından değişik marka adıyla üretilmektedir.

Minoxidil FDA onayı olan bir maddedir ve % 80 ihtimalle olumlu sonuç almayı sağlar.

Kirkland sprey Türkiyeye resmi ithalatı yapılmayan bir ürün olduğundan kaçak yollarla getirilmektedir bu sebeple sprey in gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar iyi taklitleri çok yaygındır alırken dikkat etmek gerekir.

İÇERİĞİ

%5 Minoxidil HCL

ETKİ MEKANİZMASI

Tam izah edilememiştir çeşitli teoriler vardır,en akla yatkın olanı kıl kökünü uyardığı şeklindedir bunu nasıl yaptığı hakkında kesin bilimsel veri yoktur,diğer bir görüş saçlı deride kan akımını artırdığı şeklindedir.

YAN ETKİLERİ

Şu yan etkiler bildirilmiştir

Kaşıntı,cilt kuruması,pullanma,tahriş,başağrısı,egzema,kabuklanma

Görülebilen şu yan etkiler olursa  ilaç kesilmelidir.

-Göğüs ağrısı

-kalp atım değişiklikler olması

-Nefes alma güçlüğü

-Kilo alma

-İdrarda azalma

FİYATI:

3 aylık kutular şeklinde satılır 110-130 TL arasında değişir. Ucuz formları şüphelidir !

BENZER ÜRÜNLER

Rogain  regain  minoxil  spectral  rogan  alustil

2 Yorum “Kırkland”

 • namik says:

  Hocam yurtdışından kirkland foam sipariş ettim. ebay’dan 10.000 üzerinde satışı olan bir satıcıdan aldım. Fakat Türkiye’ye geldikten sonra PTT Gümrük’te ürünü reçetesiz veremeyeceklerini söylediler. Aile Sağlık Merkezlerinden yada Devlet Hastanelerindeki doktordan reçete istediler. Doktorlar Kirkland Minoxidil Foam %5 reçete edebilirler mi durumumu anlatsam?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet edebilir, etmezse bana gelin ederim

 • elberisa says:

  Merhaba; Kırkland diye anılan bu ürünün içeriğinde alkol bulunuyormu? Alkol bende allerjik reaksiyon gösteriyor. Aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.
  Dr.Atilla Kaya
  vardır

Yorum Yap Soru Sor

bebek

Arama
Saç Biti Tedavisi