Saç Dökülmesini Önlemek

Saç dökülmesini önlemek için yapılan uygulamalar.
Bu sayfada saç dökülmesi tedavisi amacıyla ilaç ve bitkisel ürünler kullanmak dışında yapılan uygulamalarla ilgili bilgiler bulacaksınız. Çoğu para tuzağı olan bu tür uygulamalara 1-2 yılda bir yenisi eklenmektedir. Belki “oh be lazer yaptırıp saç dökülmesinden kurtulacağım “ gibi bir ümitle bu sayfayı okumaya başladınız ama ne yazıkki umduğunuzu bulamayabilirsiniz  .Sıralama kabaca piyasaya sürülme sırasıyladır.

Lazer tarağı

İnanılmazı başarmışlar ve tarağa bile lazer takmışlar.Çok düşük dozda ve dokuya en ufak bir etkisi dahi olmayacak küçük diod lazerlerin tarak benzeri fırçaya monte edilmesiyle üretilmiş bir cihaz.Remi sitesinden nedense hep saç sorunu olmayan insanların kullandığı buna karşın animasyonda kel birinde acayip saç çıkarıyor olması çok eğlenceli görünüyor.saç dökülmesi olanlara böyle bir ürün pazarlamak şeytanın bile aklına gelmeyecek bir proje olsa gerek.
Sitesinde belirtilen FDA onayı adece “insan sağlığına zararlı değildir” şeklindedir ve saç çıkardığı yönünde bir onayı yoktur,Sağlık Bakanlığının bel korsesi gibi ürünlere verdiğine benzer bir onaydır,diğer CE,TSE gibi onaylarsa bunlar gibi sadece tüketiciyi etkilemek amacıyla siteye eklenmiştir.
Bu güçte bir enerjinin saçlı deride kan artışı sağlaması mümkün değildir diğer taraftan saçlı deri kanlanmasını artırmanın saç dökülmesinde hiçbir etkisi olmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Siz siz olun tarağa ihtiyacınız varsa tarak alın,saçınız dökülüyorsa bilimsel ilaçlar kullanın uyanıkların tuzağından uzak durun
Lazer tarağı saç çıkarırmı diye sorarsanız cevabı tek kelimedir;ASLA

Mezoterapi

Mezoterapi (mesoterapi diye yazılır) cildin orta tabakasına ilaç enjeksiyonu demektir.Tüketiciyi etkilemek için Paris mezoterapisi gibi isimler verilmiş olsada hepsi aynıdır.
Saç mezoterapisi sonrası tek farklılık cüzdanınızda olacaktır çünkü
*Saç kökü canlı bir organdır ve saç üretimi için gerekli maddelere her an ihtiyaç duymaktadır 15 günde yapılan bir uygulama asla bu ihtiyacı karşılayamaz.
*Mezoterapide maddeler yoğun bir şekilde verilmektedir ama verilen bu maddeler 6 -12 saatte verildiği alandan yok olur.Mezoterapi ile verilenler kısa süre sonra verilmemiş gibi olmaktadır.
*Mezoterapiden beklenen sonucu alabilmek için tüm hastalıklarda kullanılan binlerce ilaç gibi günde 1-3 kez uygulanması gerekmektedir.Bunun yapılmaması halinde yani 15 günde bir mezoterapi yapılması durumunda saç 14 gün boyunca eskisi gibi beslenecek 1 gün yoğun beslenecektir buda saç dökülmesinde hiçbir yarar sağlayamaz.
*Mezoterapi bir kişiyi aşırı doyurup 15 aç bırakmaya benzer.
Diğer taraftan hiçbir bilimsel dergi ve kitapta adının geçmemesi,hiçbir üniversite veya tıp eğitimi veren kuruluşta yapılmaması genellikle saç ekim merkezlerinde uygulanıyor olması saç dökülmesi problemi olan kişileri kliniğe çekmek için hazırlanmış bir tuzağa benzemektedir.

PRP (reversa)

Trombosit denilen pulcukların süzülerek saçlı deriye verilmesidir ve tanıtımında yazan kök hücre ile yakından uzaktan ilişkisi yoktur.Tanıtım yapanların bilimsel bir uygulamaymış gibi yazılar tümüyle uydurmadır ve bilimsellikle alakası yoktur bunun tipik belirtisiyse hiçbir üniversitede yapılmamasıdır.PRP de kişiden 10 ml kan alınır işlem yapılarak içinde 0.3 ml kadar kan pulcuğu olan serum çıkarılır , elde edilen bu serum kafa derisine yüzeyel olarak enjekte edilir.
Şunlar bilinmelidir PRP ile ilgili olarak

  • Üzerinde hiçbir deneysel çalışma yapılmamıştır
  • -Bilimsel kurumların (üniversite ve eğitim hastaneleri) hiçbirinde uygulanmamaktadır.
  • -Etkinliği kanıtlanmamış ve bu konuda herhangi bir istatistiki çalışma yoktur.
  • -Bilim adına yayınlanmış hiçbir kitapta yazılmamaış ve önerilmemiştir.
  • -Teknolojikmiş havası verilsede enjektör ve basit bir santrifüj ile yapılır.
  • -Güncel yazıların çıktığı tıbbi dergilerin güvenilir olanlarında adı geçmemektedir.

Lazer kaskı

Motorsiklet kaskına benzer bir kaskın içine lazer tarağındakine benzer şekilde 615 nanometrelik küçük 0.6 mA lik lazerlerin (çocukların kullandığı lazer pointin tıpkısı) yerleştirilmesi şeklinde bir alettir.Kafaya takılıp beklenir.Bir tek Çinlilerin aklına gelen ve başka hiçbir yerde üretimi olmayan garip bir cihazdır.Etkinliği konusunda en ufak bir bilgi bulunmamaktadır.Saç dökülmesi sorunu olan kişileri sömürmek dışında hiçbir etkisi olduğunu sanmıyorum.

Dermaroller

Asfaltı yolda sıkıştıran silindire benzeyen küçük çıkıntıları olan yuvarlak bir aletin deride bastırılarak gezdirilmesi şeklinde uygulanan bir alettir.
Dermaroller üreticisi firmanın resmi sitesinde leke , yara izi , güneş lekesi,kırışıklık , cilt çatlağı gibi sorunların azaltılması için önerilirken alet Türkiyeye gelene kadar yolda birde saç dökülmesini önler hale gelmiş.
Üretici firmanın saç “dökülmesine etkilidir” demeyecek kadar dürüst davranmasına karşın Türkiyede daha çok saç dökülmesi tedavisi ve saç ilaçlarının köke yedirilmesi için kullanıldığı sanılmaktadır.Saç dökülmesine etkili olması beklenmeyen dermaroller alınmadan önce iyi düşünülmelidir.

Unutmayın saç dökülmesi bir hastalıktır ve bilimsel yollarla tedavi edilebilir.Ne idüğü belirsiz ürünler kullanmak yerine dermatologla görüşüp tedavi etmelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.