Saç Ürünleri

Promox Sprey

İçeriği

% 5 minoxidil

% 0.1 finasterid

Etkisi:

Minoxidil saç dökülmesini durdurduğu ve saçlarda kalite artışı sağladığı FDA (Amerikan ilaç ve gıda dairesi) onayı almış ilk üründür ve dünyada FDA onayı almış iki üründen biridir. Minoxidil sürüldüğü alanda zayıflamış kıl köklerini uyarır ve kıl köklerinin daha iyi beslenmesini sağlar bu etkiler sonucunda zayıflayarak tüyleşmiş kıl kökü canlanır ve ciddi kalite artışı olur.

Finasterid saç dökülmesine sebep olduğu kanıtlanmış DHT oluşumunu engelleyerek saç dökülmesini durdurduğu FDA (Amerikan ilaç ve gıda dairesi) onayı almış bir üründür.

Finasteridin ağızdan hap olarak alınan formunda görülebilen;

Cinsel istekte azalma

Jinekomasti (erkekte meme büyümesi)

Memelerde sızlama

Meni (ejekülat) de azalma gibi yan etkiler promoxta bölgesel olarak uygulanan finasteridde görülmemektedir.

Aktif maddeler olan minoxidil ve finasteridin birlikte kullanımı % 92 olumlu sonuç vermektedir.

Kullanımı

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa saçlı deri cildini ıslatacak kadar ürün uygulanır.Uygulamadan sonraki 1-4 saat saçlar yıkanmamalıdır.Yapısı saçta iz,leke,koku bırakmayacak şekildedir.

Jöle,biryantin,vax ve toppic gibi ürünler promox ciltte kuruduktan sonra uygulanabilir.

Yan etkileri

Seyrek olarak rastlanan alerji olabilir.Allerji saçlı deride kızarma ve ıslaklık halinde görülebilmektedir.Allerji rahatsız edecek düzeyde değilse ilaç kesilmeden devam edilebilir.

FİYATI

Yaygın satışı yoktur alınacak kurumun güvenilirliğine dikkat edilmelidir.Aylık kullanım bedeli 140 TL civarıdır.

Kullanılmaması gereken durumlar;

Hamilelik veya hamilelik şüphesi olanlarda kesinlikle kullanılmamalıdır.

7 Yorum “Promox Sprey”

 • erkekci says:

  benim abm kullanıyordu etkili ewet ama kesinlikle bırakmayacaksınız. hemen gidiyor geriye saçlar
  🙁

 • ozgur says:

  Hocam merhabalar. Bu ürünün Promox %15 ismi adı altında satılan bir ürünü var. %15 minoxidil katkılı imiş. %15 Yüksek bir oranmıdır vücudumuzda kıllanma sebebi olabilme ihtimali varmıdır yoksa sağdece sürdüğümüz yerdemi geçerlidir….
  Op.Dr.Atilla KAYA
  içinde % 15 minoxidil var
  minoxidilde en önemli sorun kana geçen % 3.6 lık kısım vücutta kıllanma ve bir çok yan etki yapabiliyor (prospektüsünde yazan) bu % 5 olanda oluyor doğal olarak % 15 olunca etkiside yan etkiside artar.

 • 29amazon says:

  hamile olmayan/ hamilelik şüphesi olmayan kadınlarda kullanımında bir sakınca bildirilmiş mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır yok ama hamilelikte asla kullanılmamalı

 • kaan says:

  selam hocam (promox) un Alternatifi bir ürün söyleyebılırmısnız_?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  birebir alternatifi yok aynı etki almak için minoxidil + finasterid yada procapil içeren spreylerden birini kullanabilirsiniz.

 • eren says:

  Hocam merhaba ben bu ürünü isim vermek istemiyorum şöyle anlatayım türkiye ye satış yapan türkçe bi siteden aldım (anlamışsınızdır hangi site olduğunu) ilk baya tereddüt ettim ama bana ürünün üreticilerinden aldıkları mesajları ve faturaları e mail yolu ile gönderdiler (resim halinde) bende alayım dedim yaklaşık 2 ay 1 haftadır da kullanıyorum ön bölgelerde kızarıklık ve yanma yaptı ama dökülmeye etkisi olmadı henüz olurmu ondan da şüpheliyim.Acaba ürün güvenilir mi siz bahsi geçen site hakkında birşeyler biliyorsunuzdur,en azından hastalarınız sayesinde.(bende etkisi olmadı yan etkisi oldu daha çok)Bir bilginiz varsa aydınlatırsanız sevinirim..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2 ay bir haftada belirgin değişim olması beklenirdi,bence devam edecekseniz amerikadan satın alın

 • eren says:

  evet hocam amerikadan almayı düşünüyorum artık,amerikadaki sitelerine baktımda bazı ürünlerde Dimethyl Isosorbide yazıyor bu ne hocam hakkında bilginiz var mı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saç ürünlerinde bilmiyorum

 • gokhan says:

  Merhaba hocam 24 yaşımdayım saçlarım 3 yıldır dökülüyor ve bioxsin Forte 3 ay kullandım 1 aydır kullanmıyorum dokulmeye başlıyor hocam ne yapMAM gerekir saygilar hocam 1 ay öncesinde protein hapı aldım ama faydası olmadi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  erkek tipi dökülmen varsa düzenli ilaç kullanman gerekir.ve bunlar bilimselliği kanıtlanmış ürünler olmalı.procapil yada minoxidil içeren sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin

Yorum Yap Soru Sor

ular

Arama
Saç Biti Tedavisi