RU58841

RU58841Saç dökülmesi için geliştirilmiş bir maddedir,seri üretime geçilememiş olsa da dökülme sorununa farklı bir çözüm getirmesi beklenmektedir. Şu ana kadar üretilen maddeler ya kalite artırmaya yönelik yada dökülme sebebi olan DHT hormonunun oluşumunu engellemeye yöneliktir. Oysa Ru58841 adlı madde bunlardan çok farklıdır DHT nin saç köküne bağlanmasını engelleyerek zarar vermesini önlemektedir.Yani DHT nin vücuttaki diğer görevlerini engellememektedir.

Saç dökülmesinin bu şekilde tedavi edilebilmesi hastaların en çok tedirgin olduğu cinsellikle ilgili yan etkiler sorununu ortadan kaldırmaktadır çünkü Di Hidro Testosteronun oluşumunu değil köke verdiği zararı engeller, bu şekilde hormonun diğer görevlerini engellememiş olur.

Ru58841 maddesinde en önemli sorun hala seri üretime geçecek şekilde üretilememesidir.Seri üretime geçildiğinde diğer saç dökülmesi ilaçlarının büyük çoğunluğu devrini tamamlamış olacaktır.

Ru58841 procapil, minoxidil ve finasteridden çok farklı bir etkiye sahiptir.Yaygınlaşamamasının en önemli sebebi hammaddenin aşırı pahalı olması olabilir.Toz halinde satış fiyatları 10 gr 200 dolar olan yer var 5 mg ı 169 dolar olan yerler var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.