Restorex

Uzman görüşü

Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiş ve en etkili hammmeddelerden biri olan procapil yanında bitkisel ürünlerde içermektedir.Asıl firma ürünü pazarlamakta zorlanınca bioxcin üreticisi Biota tarafından satın alınmıştır.Her ne kadar üretici firmanın yaptırdığı çalışmalarda minoxidilden daha etkili olduğu tesbit edilmiş olsada içeriğindeki procapil oranı yazılmamış olduğu için şüphe uyandırmaktadır.% 3 procapil minoxidille kıyaslama çalışması yapılmıştır ve minoxidilden daha etkili bulunmuştur ama bu üründe % kaç olduğu belirtilmemiş. Bu bilgiler ışığında üreticinin abartılı vaatleri ve yönlendirici verilerinden  etkilenmeden makul bir beklenti içerisinde olmalısınız.

Firmanın resmi site bilgileri:

RESTOREX SERUM

İçeriğindeki Biotinyl GHK Hexapeptide-11 ve Fermente bakır ve mineraller içeren Restorex serum, saç dökülmelerine karşı dünyada geliştirilmiş en etkili aktifleri içermektedir. Restorex ilaç değildir. Aktif bileşenlerinden Biotinyl GHK içeren Procapyl’in saçlar üzerindeki etkinliği Minoxidil ve Finasteride ile karşılaştırmalı olarak Dermscan Laboratuarlarında test edilmiş ve dikkate değer bir etki farkı gözlemlenmiştir. Bu konuda ilk defa ilaç olmayan bir aktif, ilaç olan ve reçeteyle satılan Minoxidile karşı üstün olduğu göstermiştir.

Kullanım şekli
Sabah ve akşam tercihen gece yatmadan önce günde iki defa temiz saç derisi üzerine 1-2 dakika masaj yapılarak uygulanır. Restorex Serum’un aminoasid ve peptidlerce zengin içeriğini yeterli miktarda ve kısa sürede saç folikullerine ulaştırmak için günde iki defa uygulanır. Her kutu toplam 6 haftalık uygulama için 30 ml’lik 6 adet flakon içerir. Her flakon bir haftalık uygulama için yeterlidir. Uzun masajlı uygulamalara gerek yoktur. Saç diplerine yayılması penetrasyon için yeterlidir. Parmak uçlarıyla kısa bir süre saç diplerine yedirilmelidir. Her uygulamadan önce saçların yıkanmasına gerek yoktur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.