Saç Ürünleri

Restorex

Uzman görüşü

Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiş ve en etkili hammmeddelerden biri olan procapil yanında bitkisel ürünlerde içermektedir.Asıl firma ürünü pazarlamakta zorlanınca bioxcin üreticisi Biota tarafından satın alınmıştır.Her ne kadar üretici firmanın yaptırdığı çalışmalarda minoxidilden daha etkili olduğu tesbit edilmiş olsada içeriğindeki procapil oranı yazılmamış olduğu için şüphe uyandırmaktadır.% 3 procapil minoxidille kıyaslama çalışması yapılmıştır ve minoxidilden daha etkili bulunmuştur ama bu üründe % kaç olduğu belirtilmemiş. Bu bilgiler ışığında üreticinin abartılı vaatleri ve yönlendirici verilerinden  etkilenmeden makul bir beklenti içerisinde olmalısınız.

Firmanın resmi site bilgileri:

RESTOREX SERUM

İçeriğindeki Biotinyl GHK Hexapeptide-11 ve Fermente bakır ve mineraller içeren Restorex serum, saç dökülmelerine karşı dünyada geliştirilmiş en etkili aktifleri içermektedir. Restorex ilaç değildir. Aktif bileşenlerinden Biotinyl GHK içeren Procapyl’in saçlar üzerindeki etkinliği Minoxidil ve Finasteride ile karşılaştırmalı olarak Dermscan Laboratuarlarında test edilmiş ve dikkate değer bir etki farkı gözlemlenmiştir. Bu konuda ilk defa ilaç olmayan bir aktif, ilaç olan ve reçeteyle satılan Minoxidile karşı üstün olduğu göstermiştir.

Kullanım şekli
Sabah ve akşam tercihen gece yatmadan önce günde iki defa temiz saç derisi üzerine 1-2 dakika masaj yapılarak uygulanır. Restorex Serum’un aminoasid ve peptidlerce zengin içeriğini yeterli miktarda ve kısa sürede saç folikullerine ulaştırmak için günde iki defa uygulanır. Her kutu toplam 6 haftalık uygulama için 30 ml’lik 6 adet flakon içerir. Her flakon bir haftalık uygulama için yeterlidir. Uzun masajlı uygulamalara gerek yoktur. Saç diplerine yayılması penetrasyon için yeterlidir. Parmak uçlarıyla kısa bir süre saç diplerine yedirilmelidir. Her uygulamadan önce saçların yıkanmasına gerek yoktur.

9 Yorum “Restorex”

 • hakan says:

  uzun zaman kullandım faydası oldu mu olmadı mı belirsiz hala 10-15 kadar tüp kaldı (2-3 kutu) artık kullanmıyorum…bıktım sac ilaclarından..umutsuzluk daha beter..29 yasıma geldim sanki artık dökülme durdu gibi en buyuk sorun ise kimi yer döküldü kimi yerde sac var hala bu da cok cırkın bı goruntu olusturuyor..üzülüyorum halime..butun çehrem değisti..sacsız olmak gercekten berbat bisey..gun gelecek çaresi bulunacak ama simdi faydası olmadıktan sonra neye yarar…80 yasından sonra gelen piyangoya ne yapılır ki ? vallahi ben de kemal sunal gibi taksimin orta yerine tuvalet yaptırırdım !
  Admin
  Bence siz bilimsel ilaçları deneyin umut tacirlerinin ürettiği para tuzağı ürünleri değil.

 • orhan says:

  bu ürünü bioksin aldıktan sonra içeriği değiştimi? ve hala üretiliyormu? yardımcı olursanız çok sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  fort olarak başka bir ürün çıkardılar içeriği değişti ama etkisinin değiştiğini sanmıyorum.

 • orhan says:

  hacam bu ürün bioxsinle forteyle aynı içeriğemi sahip? benim bildiğim kadarıyla pracapil var rextorex de ve başka ek bitkisellerde var yanlışım varsa düzeltin ve hala restorex üretiliyormu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bioxcin üretenler restorexin isim hakkını almışlardı hala üretilip üretilmediğiniz bilmiyorum.içeriğinde ne oranda procapil olduğu önemli araştırırken ona dikkat edin sadece procapil yazıyorsa şüphe ile yaklaşın,minoxil gibi % 2 veya % 5 gibi oran belirtilen ürünleri tercih edebilrisiniz.

 • eser says:

  mrb hocam 29 yasındayım bir iş kazası gecırdım sonra saclarım sadece ön tarafı cok dokulmeye basladı resmen seyretlestı yardımcı olursanız sevınırım acaba ne kullanmamı tercıh ederdınız
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tercih sizin olmalı size araştırmanızda yol gösterecek bilgi vereyim siz karar verin
  Dünyada saç dökülmesinde etkili olduğu bilinen ve FDA onayı olan 2 ürün vardır 1-rogain (minoxidil) sprey 2- propecia (finasterid) tablet, bunları birlikte kullanarak en yüksek (% 92) başarıyı elde edebilirsiniz.Propecianın cinsellik üzerindeki yan etkilerini yaşamadan her ikisini kullanarak elde edeceğiniz sonucu promox sprey, HGF Plus sprey veya hairforte sprey kullanarak da elde edebilirsiniz.Bunların yanında günde 2 mg B7 vitamini (biotin) tablet veya biotinli şampuan kullanırsanız var olan saçlarınızın kalitesini de artırabilirsiniz

 • osman says:

  yeni restorex şampuanı 5 aydır kullanıyorum ve çok memnunum

 • nadiye gün says:

  Saçlarım için Restorex şampuan ve bakım kremini kullanıyorum. gerekli bakımı ve güçlü olmasını sağlıyor.ekstra farklı bir uygulama yapmadan da kolaylıkla istediğim şekle sokabiliyorum. Bu memnuniyetimi paylaşmak istedim. Teşekkürler.

 • nazlı says:

  Açıkcası bende saç dökülmemi ve kepek problemimi önlemek için bir çok yol denedim ama istediğim sonuca ulaşamadım. Şuan Restorex kullanıyorum. . Çok da memnunum. Sadece bu şampuan dökülmelerimi ve kepeğimi ciddi anlamda azalttı. tavsiye ederim.

 • eda says:

  Mrb hcm restorex vir haftada ne kadar sac uzatir??
  Op.Dr.Atilla KAYA
  0.25 mm yani normalde uzadığı kadar uzamaya devam eder,

 • Onur Ayaz says:

  Dht önlemek için hangi spreyi ya da şampuanı önerisiniz . Doktora gittim dht önleyici alopecia dermal spreyi verdi . Hocam siz ne
  Önerirsiniz
  Dr. Atilla Kaya
  Hairforte sprey kullanmanızı öneririm.

Yorum Yap Soru Sor

bebek

Arama
Saç Biti Tedavisi