Actipecia

Aktipecia diğer birçok kozmetik ruhsatıyla üretilen bitkisel ürün gibi hiç birisi bilimsel desteği olmayan her derde deva söylemleriyle piyasaya verilmiş bir ürün. Yine diğer bitkisel ürünlerin çoğu gibi kapsül, sprey ve şampuan olarak tasarlanmış. Halbuki bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış ilaçların tamamı tek bir ürün ya sprey ya da tablet olarak üretilmektedir. Üçlü set olarak satılmasının en önemli sebebi “madem birini sattık üçünü birlikte satalım” mantığıdır.

actipecia

Actipecia ürünlerinin bir diğer özelliği de kadın erkek herkese aynı ürünün önerilmesidir. Bilindiği gibi ilaç şeklinde üretilenlerin hepsinin kadınlar için ayrı erkekler için ayrı ilaçları olur. Actipecia gibi kozmetik ürün ruhsatıyla çıkarılan bu tür ürünlerin ortak özellikleri ise tek formda üretilmesidir.

Tabi bu tarz ürünlerde bir diğer dikkat edilmesi gereken şey içeriğindeki maddeler ve bu maddelerin % kaç oranda olduğudur. Çünkü içeriğindeki maddenin etkinliği kadar o maddenin yoğunluğu da önemlidir. Bu setteki ne kapsül, ne sprey ne de şampuanda ki oranların ne kadar olduğu resmi İnternet sitesi ve İnternet satış sitelerinden ulaşılamamıştır. Bu sebeple içeriği konuya eklenememiştir.

Buradan sonrası ürünün resmi İnternet sayfasından alıntıdır, yorum site okuyucusuna kalmıştır.

Actipecia Deri Spreyi
Actipecia Deri Spreyi Topical olarak kullanılır, saç büyüme uyarıcısıdır. İçeriğinde; Apigenin, Oleanolicacid, Biotinlytripeptide içermektedir. Actipecia AGA tedavide zayıflamış kıl köklerini harekete geçirip saçın döngüsünün anagen fazını uzatır. Androgenetik Alopesi tedavisinde, saç dökülmesini önlemesi, saç büyümesini uyarılması için topical uygulanır. Saç dökülmesine karşı üç etkiye sahiptir. Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarları genişletir DHT oluşmasını engelleyici etkisiyle; bölgesel olarak alfa 5 redüktası engeller, bu hormonun saçlı derideki yoğunluğunu azaltmış olur. Bölgesel etkili olduğu için yan etki yapmaz. Kökün etrafında bariyer etkisi yapar, hormonun köke iletilmesini engelleyen kollagen bariyeri oluşturur. Actipecia’nın etkinliği ve güvenilirliği klinik testlerle tespit edilmiştir. Actipecialar Kadınlarda ve Erkeklerde tek form olarak kullanılır. Aga’da dökülme olan bölgeye her gün 2 kez 5 püskürtme yapılır. Bir şişe 60 gr’dır. 1 aylık tedavi ihtiyacını karşılar. Dökülme ilk ay sonunda kontrol altına alınır, saç oluşması 4 – 6 ay uygulamadan sonra gözlen görülür etkileri 12 ay sonunda belirir.

Actipecia Şampuan
Saç Dökülmesi ŞampuanSaç, saçlı deri temizliği ve saç derisindeki sebum,pH dengesinin sağlanması için pH ı (5,5) olan Şampuan Kadınlarda ve Erkeklerde günlük kullanıma uygun üretilmiştir. Tüm saç tipleri için tek ürün yeter. Şampuan 300 ml dir İçeriğinde; spreydeki maddeler Apigenin, OleanolicAcid, BiotinlyTripeptide, ProVitaminB5, VitaminE, Panthenol, Bitkisel özler bulunmaktadır. Saçın köklerini besler, tellerini kalınlaştırır.

Actipecia Kapsül
Saç Çıkarıcı KapsülResmi sitesindeki ilgili sayfada bilgi olmadığı için buraya eklenememiştir.

Öneri;

Her sorun gibi saçınızdaki sorunun çözümü için ürün almadan önce iyi araştırmalı ve mümkünse kullanıcı sonuç bilgilerini direk kullanan kişilerden almaya çalışmalısınız. Unutmayın dünyada en fazla ürünler çıkarılan ve en fazla suistimal edilen sorun saçların dökülmesidir ve hastalık olarak değerlendirilmeli ona göre bilimselliği kanıtlanmış ilaçlar kullanılmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.