Saç Ürünleri

Saç Ürünleri Hakkında Tecrübelerinizi Paylaşın

Atalarımız çok yerinde bir söz söylemiş “bilgi paylaşıldıkça büyür yoksa bataklıktaki hazine gibi hiçbir işe yaramaz”.
Bilgilerin en değerlisi tecrübeyle edinilendir.Kullandığınız saç ürünleriyle ilgili olumlu yada olumsuz deneyimlerinizi paylaşmanız sizden sonra gelenlerin yararlanmasını sağlayacaktır.
Lütfen reklam amaçlı abartılı olumlu sonuç veya tam tersi birilerini kıracak düzeyde ağır eleştiri yapmayın.
Küfür şeklinde ağır veya reklam amaçlı olduğu çok belli olan yorumlar  yayınlanmayacaktır.

76 Yorum “Saç Ürünleri Hakkında Tecrübelerinizi Paylaşın”

 • çağrı says:

  Xpecia tablet hair Forte ile birlikte ömür boyumu kullanilmali
  Tabletin yan etkisi var mi (lütfen cevap)
  Dr.Atilla Kaya
  hayır olmaz.tablet vitamin ve mineral içerir

 • Dolunay says:

  Benim de sorum olacaktı . Saçlarımda kabuklu bazı yaralar , kaşıntı başladı ve kepek üstüne saç dökülmesi birden arttı . Eczaneden aldığım şampuan pek fayda etmedi . Doktora gitmedim ama bu kaşıntı kabuklanma neden kaynaklanıyor , marketten herhangi şampuan da kullanmıyorum , ne önerirsiniz
  Dr.Atilla Kaya
  egzama tarif ediyorsunuz.mutlaka dermatologa görünün

 • Fatma says:

  Hocam merhabalar benim hormon ve kan tahlillerim hepsi normal minioxillde kullanıyorum ancak son 6 aydir çok dökülüyor son 1 aydir da ozellikle sakak kismi ve ufak saclar yani 1 2 cmlik saclar dokuluyor sizce neden olabilir saygilar.
  Dr.Atilla Kaya
  troid hormonlarınıza baktırabilirsiniz.genetik dökülmede olabilir.tek başına minoxil yeterli olmayabilir.xpecia tablet de başlayın

 • şevki says:

  hocam benim genetik dökülmem var durdurmak istiyorum minoxil mi kullanayım yoksa xpecia tabletmi kullanmalıyım tablet pratik ama hormonsal olarak zararı olurmu uzun süre kullanımda yani dökülmem şiddetli değil ama ileriki yıllarda dökülecek korumak istiyorum sadece xpecia kullansam olurmu?
  Dr Atilla Kaya
  her ikisinide kullanmanız daha ii olur

 • Emre says:

  Merhabalar hocam.bundan 2 yil once yapilan biyopsi sonucu alopecia areata incognito teshisi kondu ama dokulme tipi erkek tipi sac dokulmesine benziyor bakildiginda.doktorun verdigi ilaclar basta dokulmeyi kessede sacin eski hale gelmesini saglamadi ve ilaci biraktigimda dökülme devam etti.sizden ricam bu rahatsizligin bir caresi varmi?
  Op Dr Atilla Kaya
  süre uzun olmuş biraz ama geçde olsa sadbeye cevap alabilirsin

 • Halil says:

  Hocam şimdi saç kandan besleniyor. Dht saç köküne yerleşip saçın beslenmesine engel oluyor. Niye kafa derisinde? Bu dht nin kıl kökünde bulunma isteği gibi bir şey mi var? Kanımızda dolaşsın niye orada gelip yerleşiyor? Diyelim kıl köklerinde rahat ediyor bu hormon. Niye bacak kıllarında orada burada birikmiyorda saçta birikiyor? Oralara çok fazla kan gittiği için oralarda bulunması zorlaşıyor diyelim. Kafa derisi ince ve kan gittiği için dht burada birikiyor. O zaman biz buraya bol bol kan yollayalım. Bir makina yapıp kulaklık gibi takalım hareket ettirsin o bölgeyi. Bir krem yapsınlar deride kan dolaşımı artıran surelim oraya kan dolaşımı artsın. Amuda kalkalım bir şeyler yapalım yani. Saçta çok fazla kepek oluyor. Yaşlanan deri kepek oluyormuş. Kan gitmezse deriye üstünden kurur kurun incelir gider bu deri sonra incecik kalır kafamızın üstündeki deri. Bir krem yapsınlar kafamızdaki deriyi kalınlaştırasın. Hocam valla 21. yüzyılda yaşıyoruz şu saç dökülmesine adam akıllı bir çare niye bulunmuyor? Niye kökünden düşüp gidiyor bu saçlar? Her gün 200 telden fazla saç dökülürmu ya. Hani hocam bazı insanlarda doğum lekesi oluyor. Deriyi eziyorsun kan yok oluyor bırakınca hemen orası kan doluyor kıpkırmızı. Saçımıza da kupa falan yaptıralım genişletelim kılcal damarları doğum lekesi gibi kanla dolsun orası. Yastığımızda mı sıkı tı var? Yediğimiz içtiğimiz bir şeymi eksik anlamıyorum ki. Niye saç dökülmesine çare bulunmuyor hocam? Doktorlar internette gerekli tedavi ile saç dökülmesi durdurulur hastalıktır diyorlar yanlarına gidince minoxil kullan diyorlar. Bir şeyler yapalım hocam. Tıpta neler neler yapıyorlar ağzımız açık kalıyorda saç dökülmesi mi sorun.
  Op Dr Atilla Kaya
  gelişmeleri takip etmekten başka seçeneğimiz yok.

 • Aydın says:

  Hocam hairfort ve xpesiayı düzenli olarak kullanmak karaciğere zarar verir mi? Herhangi bir karaciğer rahatsizligim yok.
  Op Dr Atilla Kaya
  vermez

 • Recio says:

  Hocam bende seboreik dermatit belirtileri var ama erkek tipi dokulmenin de oldugunu dusunuyorum. Dokulmeyi engellemek icin once sebo dan kurtulmak gerekiyor dimi.sonra dokulme tedavisi ?
  Op Dr Atilla Kaya
  evet siz sprey kullanamazsınız.spreyler egzamayı alevlendirebilir.günde iki doz xpecia tablet kullanabilirsiniz

 • Ediz says:

  Hocam genetik dökülme var yaşım 18 saclarim yanlardan acik hairforte ve xpecia kullanarak saçlarımı belli bir yasa kadar korumam mümkün mu
  Op Dr Atilla Kaya
  Evet mümkün

 • Slnizmir says:

  Hocam,öncelikle yardımlarınız için peşin peşin teşekkür ederim.Geçen kış ruaccutane tedavisi gördüm bu kış yoğun saç dökülmesi yaşıyorum.Saçlarım azaldı.Dr a gittim seboroik dermatitim var ve kan tahlilimde çinko değerim 65 mg/dl çıktı.normalden düşükmüş. Diğer hormon testlerim kan değerlerim normal çıktı. Dr pan plus verdi.siz ne önerirsiniz?TEşekkürler.
  Op Dr Atilla Kaya
  Roaccutane kullanada bakılması gereken tek şey kan biotin veya biotidinaz değerleridir çünkü roaccutane bunları düşürdüğü için saç dökülmesi olur ve bence 10 mg B7 vitamini tabletinden günde bir tane almanız çok daha bilimsel bir yaklaşım olur.

Yorum Yap Soru Sor

siput