Saç Ürünleri

Saç Ürünleri Hakkında Tecrübelerinizi Paylaşın

Atalarımız çok yerinde bir söz söylemiş “bilgi paylaşıldıkça büyür yoksa bataklıktaki hazine gibi hiçbir işe yaramaz”.
Bilgilerin en değerlisi tecrübeyle edinilendir.Kullandığınız saç ürünleriyle ilgili olumlu yada olumsuz deneyimlerinizi paylaşmanız sizden sonra gelenlerin yararlanmasını sağlayacaktır.
Lütfen reklam amaçlı abartılı olumlu sonuç veya tam tersi birilerini kıracak düzeyde ağır eleştiri yapmayın.
Küfür şeklinde ağır veya reklam amaçlı olduğu çok belli olan yorumlar  yayınlanmayacaktır.

79 Yorum “Saç Ürünleri Hakkında Tecrübelerinizi Paylaşın”

 • Emre turhan says:

  Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Yaklaşık 5 yıldır dökülme problemi yaşıyorum ve piyasada bilimsel olanları veya şarlatan olarak tabir ettiğimiz ürünleri kullanarak belli bir seviyede dökülmeyi azalttım.Şu an saç dökülmesi tedavisinde prostanglandin isimli proteini inhibe eden ilaçlar revaçta ve yaptığım araştırmada tedaviden sonuç alanlara şahit oldum.Özellikle lokal olarak kullanılan setirizin’in ciddi şekilde işe yaradığı dolaşmakta.sizce bunun bilimsel bir dayanağı varmıdır?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Ayrıntılı bilgim yok ama cetirizine gurubu antihistaminiktir yani anti allerjiktir, prostoglandini değil histamini inhibe eder

 • Uğur says:

  Hocam öncelikle şimdiden teşekkür ederim saçlarımı ektireli (ekim : tepe bölgesi üst ve arka tarafa) 21 gün oldu ve şok dökülme daha başlamadı bunu en aza indirmek adına ve malum o kadar paranın yanında acı ve zaman verdiğim için en iyi sonuca ulaşmak istiyorum benim için tavsiyeniz ne olur (yaşım 35) saygılarımla.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  içerikleri zengin olduğu için hairforte ve xpecia kullanabilirsin

 • Buse says:

  Hocam merhaba ben 20 yaşındayım saçlarım işlem görmemesine rağmen inceldi ve zayıfladı. Banyodayken de normalden fazla döküldüğünü düşünüyorum. Ducray neoptide losyon kullanayımmı işe yarar mı veya siz ne önerirsiniz tekrar güçlenip canlanması için?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dermatologla görüşmelisin.ifadelerin genetik saç dökülmesi düşünürüyor.ama sistemik bir hastalığıda bağlı olabilir.değerlendirilsin ona göre tedavi almalısın

 • Mert says:

  Hocam genetik dökülmem var saçlarım yanlardan seyreklesti sorularım söyle 1)hairforte mi önerirsiniz yoksa hgf sprey mi 2)spreyi seyreklesen kısımlara mı yoksa tüm saç derisine mi uygulariz 3)Alpecin şampuan dokulmede etkili mi
  Op Dr Atilla Kaya
  Ciddi fark yok ikisi de olabilir hairforte rtercih edilebilir
  dökülme alaını dışına sürmek gereksiz
  Şampunalar dökülmeye etki etmez Reklamlara inanmayın 🙂

 • mert says:

  Hocam genetik dökülme var xpecia tableti günde 2 tane yerine 3 tane kullansak herhangi bir zararı olur mu daha etkili olması beklenir mi (ekonomik açıdan problemim yok)
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Zararı olmaz ama bence gerek yok 2 ile devam edin yeterli

 • Mert says:

  Hocam propecia kaç yaşında kullanmaya başlayayım 18 yaşım kullanabilir miyim? Xpecia ile propecia birlikte kullanıldığında daha etkili olur mu
  Op.Dr.Atilla Kaya
  19 u tamamlayın bence, ikisinden birini kullanın

 • Slnizmir says:

  Hocam,öncelikle yardımlarınız için peşin peşin teşekkür ederim.Geçen kış ruaccutane tedavisi gördüm bu kış yoğun saç dökülmesi yaşıyorum.Saçlarım azaldı.Dr a gittim seboroik dermatitim var ve kan tahlilimde çinko değerim 65 mg/dl çıktı.normalden düşükmüş. Diğer hormon testlerim kan değerlerim normal çıktı. Dr pan plus verdi.siz ne önerirsiniz?TEşekkürler.
  Op Dr Atilla Kaya
  Roaccutane kullanada bakılması gereken tek şey kan biotin veya biotidinaz değerleridir çünkü roaccutane bunları düşürdüğü için saç dökülmesi olur ve bence 10 mg B7 vitamini tabletinden günde bir tane almanız çok daha bilimsel bir yaklaşım olur.

 • Ediz says:

  Hocam genetik dökülme var yaşım 18 saclarim yanlardan acik hairforte ve xpecia kullanarak saçlarımı belli bir yasa kadar korumam mümkün mu
  Op Dr Atilla Kaya
  Evet mümkün

 • Recio says:

  Hocam bende seboreik dermatit belirtileri var ama erkek tipi dokulmenin de oldugunu dusunuyorum. Dokulmeyi engellemek icin once sebo dan kurtulmak gerekiyor dimi.sonra dokulme tedavisi ?
  Op Dr Atilla Kaya
  evet siz sprey kullanamazsınız.spreyler egzamayı alevlendirebilir.günde iki doz xpecia tablet kullanabilirsiniz

 • Aydın says:

  Hocam hairfort ve xpesiayı düzenli olarak kullanmak karaciğere zarar verir mi? Herhangi bir karaciğer rahatsizligim yok.
  Op Dr Atilla Kaya
  vermez

 • Halil says:

  Hocam şimdi saç kandan besleniyor. Dht saç köküne yerleşip saçın beslenmesine engel oluyor. Niye kafa derisinde? Bu dht nin kıl kökünde bulunma isteği gibi bir şey mi var? Kanımızda dolaşsın niye orada gelip yerleşiyor? Diyelim kıl köklerinde rahat ediyor bu hormon. Niye bacak kıllarında orada burada birikmiyorda saçta birikiyor? Oralara çok fazla kan gittiği için oralarda bulunması zorlaşıyor diyelim. Kafa derisi ince ve kan gittiği için dht burada birikiyor. O zaman biz buraya bol bol kan yollayalım. Bir makina yapıp kulaklık gibi takalım hareket ettirsin o bölgeyi. Bir krem yapsınlar deride kan dolaşımı artıran surelim oraya kan dolaşımı artsın. Amuda kalkalım bir şeyler yapalım yani. Saçta çok fazla kepek oluyor. Yaşlanan deri kepek oluyormuş. Kan gitmezse deriye üstünden kurur kurun incelir gider bu deri sonra incecik kalır kafamızın üstündeki deri. Bir krem yapsınlar kafamızdaki deriyi kalınlaştırasın. Hocam valla 21. yüzyılda yaşıyoruz şu saç dökülmesine adam akıllı bir çare niye bulunmuyor? Niye kökünden düşüp gidiyor bu saçlar? Her gün 200 telden fazla saç dökülürmu ya. Hani hocam bazı insanlarda doğum lekesi oluyor. Deriyi eziyorsun kan yok oluyor bırakınca hemen orası kan doluyor kıpkırmızı. Saçımıza da kupa falan yaptıralım genişletelim kılcal damarları doğum lekesi gibi kanla dolsun orası. Yastığımızda mı sıkı tı var? Yediğimiz içtiğimiz bir şeymi eksik anlamıyorum ki. Niye saç dökülmesine çare bulunmuyor hocam? Doktorlar internette gerekli tedavi ile saç dökülmesi durdurulur hastalıktır diyorlar yanlarına gidince minoxil kullan diyorlar. Bir şeyler yapalım hocam. Tıpta neler neler yapıyorlar ağzımız açık kalıyorda saç dökülmesi mi sorun.
  Op Dr Atilla Kaya
  gelişmeleri takip etmekten başka seçeneğimiz yok.

 • Emre says:

  Merhabalar hocam.bundan 2 yil once yapilan biyopsi sonucu alopecia areata incognito teshisi kondu ama dokulme tipi erkek tipi sac dokulmesine benziyor bakildiginda.doktorun verdigi ilaclar basta dokulmeyi kessede sacin eski hale gelmesini saglamadi ve ilaci biraktigimda dökülme devam etti.sizden ricam bu rahatsizligin bir caresi varmi?
  Op Dr Atilla Kaya
  süre uzun olmuş biraz ama geçde olsa sadbeye cevap alabilirsin

 • şevki says:

  hocam benim genetik dökülmem var durdurmak istiyorum minoxil mi kullanayım yoksa xpecia tabletmi kullanmalıyım tablet pratik ama hormonsal olarak zararı olurmu uzun süre kullanımda yani dökülmem şiddetli değil ama ileriki yıllarda dökülecek korumak istiyorum sadece xpecia kullansam olurmu?
  Dr Atilla Kaya
  her ikisinide kullanmanız daha ii olur

 • Fatma says:

  Hocam merhabalar benim hormon ve kan tahlillerim hepsi normal minioxillde kullanıyorum ancak son 6 aydir çok dökülüyor son 1 aydir da ozellikle sakak kismi ve ufak saclar yani 1 2 cmlik saclar dokuluyor sizce neden olabilir saygilar.
  Dr.Atilla Kaya
  troid hormonlarınıza baktırabilirsiniz.genetik dökülmede olabilir.tek başına minoxil yeterli olmayabilir.xpecia tablet de başlayın

 • Dolunay says:

  Benim de sorum olacaktı . Saçlarımda kabuklu bazı yaralar , kaşıntı başladı ve kepek üstüne saç dökülmesi birden arttı . Eczaneden aldığım şampuan pek fayda etmedi . Doktora gitmedim ama bu kaşıntı kabuklanma neden kaynaklanıyor , marketten herhangi şampuan da kullanmıyorum , ne önerirsiniz
  Dr.Atilla Kaya
  egzama tarif ediyorsunuz.mutlaka dermatologa görünün

 • çağrı says:

  Xpecia tablet hair Forte ile birlikte ömür boyumu kullanilmali
  Tabletin yan etkisi var mi (lütfen cevap)
  Dr.Atilla Kaya
  hayır olmaz.tablet vitamin ve mineral içerir

 • Aykut says:

  Hocam.merhaba ben minoxil kullaniyorum 5. Aydayim 4 ayinda muthis etki gordum sac dokulmem durdu ! Ancak son ay dokulme cok fazla artti nedeni nedir tesekkurler
  Dr.Atilla Kaya
  minoxil bazen tek başına yeterli olamayabiliyor.xpecia tablet ile birlikte kullanmanızı öneririm

 • can says:

  Hocam merhabalar. 25 yaşındayım. 5 yıldır favori dediğimiz saç bölgesi ve üst kısmında saç incelmesi yaşıyorum. geri kalan kısımların gayet gür. sanki alın ve tepe kısmıymış gibi doktorlar genetiktir , stres yapmışsındır vb. şeklinde geçiştiriyor ama ben beslenme kaynaklı olduğunu düşünyorum. çünkü birkaç seneye kadar sebze meyve ve yeşillik yemeyen biriydim. son birkaç yıldır dikkat etsem de 20 yıl böyle geçince geri dönüşü zor oluyor sanırım. hangi losyon hap vb. öerirsiniz ? 5 yıl önceki gibi incelen saç tellerim kalın çıkar mı ? dökülme asla yok sadece ince çıkıyor kulak ve favori bölgemdekiler.
  Dr.Atilla Kaya
  hairforte sprey ve xpecia tableti deneyebilirsin

 • berk says:

  hocam bahsettiğiniz ürünlerle incelen ama dökülmeyen ve yavaş uzayan saçların geri dönüşü sağlanabilri mi ?
  Dr.Atilla Kaya
  evet sağlanabilir

Yorum Yap Soru Sor

domba

Arama
Saç Biti Tedavisi