Kerastil Saç Serumu

Bilgiler ürün yetkilisinden alındığı gibi eklenmiştir, genel olarak aydınlatıcı veriler olup araştırmanızda yol gösterici olabilecektir.

İçerdiği aktifler :
Baicapil:İspanya provital Lab.
Sphingony: Evonik Almanya Lab.
Capixyl: Lucas Meyer Kanada Lab.
Formulasyon ise; Ukraynada(Zaporchye Tıp Fakültesi)
DHT nin Engellenmesi
Erkek tipi saç dökülmesini tedavi etmenin etkili, zararsız, kolay ve ekonomik yolu, saç dökülmesine karşı güçlü etkiye sahip, topikal uygulanabilen ve saç kökü hücrelerine mükemmel emilimi sağlayarak lokal yoldan etki eden bu ürünle saç dökülmesi yaşanan bölgeye dışarıdan müdahale etmek ve saç dökülmesine sebep olan dihidrotestosteron (DHT) hormonunun üretimini ve DHT’nin androjen reseptörlerine bağlanmasını saç kökünde engellenler(Capixyl,Sphingony)
Saç Hücrelerinin Yeniden Beslenmesi
İçeriğinde yer alan Baicapil ile güçzüleşen saç hücrelerini tekrardan besleyerek Anajen Safhasına geçmeye zorlar. Bu alanda minoksidile karşı yapılan testlerde ciddi bir üstünlüğü bulunmaktadır. (Baicapil)
Ürüne Ait Testler
30-45 günlük süreç : test süreci 30 ve 45 gün boyunca aynı işlem uygulanmış saç uçlarına ve saç köklerine Kerasil intragen masaj yaparak uygulanmış masaj süresi arttırılıp 8 dk boyunca uygulanmıştır. Alerjik etkiye rastlanmayıp , kepek problemi 3 erkek 8 kadın da gözlemlenmiş olup deneklerde testler yapılmıştır. kepeklenmenin sebebi deneklerin kullandığı saç kreminden kaynaklandığı tespit edildi ve diğer 60 – 180 günlük süreçlerde şampuan ve saç kremi faktörü göz önüne alınarak testler sürdürülmüştür. Saç yoğunluğunda % 30 ar artış ve saç dökülmelerinde kadınlarda
% 25.6 erkeklerde % 28.1 oranında azalma tespit edilmiştir.
60-90 günlük süreç : bu süreçte deneklerimizde yapılan çalışmalarda saç ve beden sağlıklarında herhangi bir hormonal problem gözlenmemiş olup deneklerimizin bu dönemler süresince saçlarına kimyasal boyalar uygulama yapmamaları şart koşulmuştur. Bu süreç saç uzama evrelerinde olan deneklerimizde normal saç uzama seviyesi 30 günde 1 cm olan ve kerasil intragen uygulama süresince bu uzama seviyesi 0,90 cm e kadar arttığı kayıtlara alınmıştır. 60 – 90 günlük süreçte saç yoğunluğu kadın ve erkeklerde % 50 – %52 oranında artış göstermiş olup saç boyası kullanmış olan yıpranmış saçlarda (53 kadın – 21 erkek) % 40 oranında ilk durumlarına göre artış göstermiştir. Saç dökülmelerinde azalma bu dönemlerde %50 – %52 oranında paralel bir seyir göstermiş masaj süresinin 5 dk olan uygunluğu yeterli bulunmuştur.
135- 165 günlük süreç : aşamamız son dönemleri olarak belirlediğimiz maksimum süreçler olarak belirlediğimiz süreçtir. Deneklerimiz yoğunluk kadınlarda %64 oranında artış göstermiş olup erkeklerde %70 oranında başarılı artış göstermiştir. Daha önceden boya kullanmış olan deneklerimizde yeni çıkan saç yoğunluğu gözle görülür seviyeye ulaşıp aynı seviyeyi yakalamıştır. Dökülme oranı kadınlarda % 70 erkeklerde %78 oranında azalmış olup herhangi bir deri, saç ve dermotojik alerji tespit edilmemiş yapılan dermo testlerde negatif olduğu görülmüştür. Deneklerin yorumları da göz önünde tutulup hepsinde psikolojik olarak kendilerini iyi hissettikleri bilgilerini de raporumuza dahil ediyoruz.
180 günlük süreç : yapılan testlerde masaj süresini 2-3 dk sürmesinin yeterli geleceği tarafımızca onaylanmış olup sürenin fazla yada az olmasının etkiyi azaltıp arttırmadığı belirlenmiştir oranlar kadınlarda yoğunluğunluğun , saç hacminin artış göstermeyip sabitlediği belirlenmiştir. Saç dökülmesinde oranlar % 1- %10 arasında artış göstersedegenel sabitleme kadınlarda %71.6 erkeklerde %80 azalmıştır.
Kerastil intragen ürünü yapılan 180 günlük testler ve araştırmalar sonucunda amacı olan saç dökülmesi azaltma (önleme) , yeni saç oranında artma , saç yoğunluğunda artış, saç hacmi ve güçlendirme konularında başarılı olmuştur ve testten geçmiştir.
testler hamileler üzerinde yapılmadığından hamile bayanlar için uygun görülmemiştir.
saç ekimi yapmış hastalarda uygunluğu ve yanma kestiği testimize ektir. Kerastil intragen kullanırken doktora başvurmadan ekim işlemi yaptırılmaması uygundur. Kıl çıkım süresinde kılcal damarlar sebebiyle hafif kaşıntı beklenen etkidir. Daha fazlası alerjik durumdur doktor kontrolü gerektirir. Etkili olması için boyalı saç ile kullanılmamalıdır. Boya ile kullanılacak olursa boya kullanımından en az 2 saat önce yada boya kullanımından 5 saat sonra kullanılmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.