Dermotek Serum

Adına serum dense de Sağlık Bakanlığından alınan izin kozmetik adıyla alınmıştır. Bir zamanlar elma çekirdeğinin kök hücre etkisi şeklinde tanımlamayla bir ürün piyasaya verilmişti o zamandan beri “bitkisel kök hücre” tedavisi popülarite kazandı ve aklına gelen bu tanımlamayı kullandı. Dermotek Serum da 200 TL gibi astronomik bir fiyattan satabilmek için bu tanımlamayı kullanmış.
Aslında bu sözün ne anlama geldiğini üretici de satıcı da bilmiyor, bilmiyor diyorum çünkü güvenilir bilimsel çalışmalarda bu tanımlamaya asla rastlamazsınız.


Dermotek Serum

Serum diye yazdım çünkü ağırlıklı olarak buna değineceğiz, aynı markayla kepeğe etkili şampuan, saç dökülmesine etkili şampuan (belirtmeden edemeyeceğim reklamlarda söylenenin aksine dünyadaki hiçbir şampuan saç dökülmesini durduramaz) ve saç kremi de piyasaya verildi.
Serumun diğer serumlardan belirgin bir farkı yok. Satıcı firmanın kadrolo dermatoloji uzmanının vimeo da yayınladığı videoda anlattıklarından anladığım kadarıyla daha çok kadın saç dökülmelerinde öneriyor ve bir kullanıcıda denediklerini, çok iyi sonuç aldıklarını söylüyor. Firma adına video paylaşan bir uzman doktorun söylediklerini muayene olduğunuz herhangi bir doktorun söyledikleri kadar ciddiye almamalısınız.
Benzeri bitkisel serumlara kıyasla çok pahalı olduğu için bir süre bekleyip gerçek kullanıcıların tarafsız yorumlarını görmek akıllıca olacaktır.

Dermotek İçeriği

Video da ürünle ilgili ayrıntılı bilgi veren dermatoloji uzmanı doktor tricojen complex denilen maddeden söz ediyor ama serum adıyla satılan ürünün kutusunda yazanlar şunlar; Trichogenic complex, procapil, prolicell malva stem cell. Diğer içeriklerine ulaşılamadığı için eklenmedi, muhtemelen önemi olmayan aqua, alkol, koruyucu vs olacaktır. Muhtemelen yukarıdakiler aktif olduğu için sadece bunlar paylaşılmış. Ayrıntılar paylaşıldığında sayfaya eklenecektir.

Dermotek Satış Fiyatı

Anlaşıldığı kadarıyla bayilik verilmiş eczanelerde satılacak. Bu fiyata satmanın en etkili yolu yüksek kar oranı verilen bayi eczanelerle çalışmaktır, bu kozmetiklerde genel kuraldır.
Serum satış fiyatı 199 TL

Dermotek Kullananlar

Miktarı alışık olduğumuz saç serumları ve bilimsel ilaçlarından % 20 daha az 50 ml. Bu gurup ürünler sabah 6 fıs, akşam 6 fıs olarak önerilir. 6 fıs önerilmesinin mantığı 1 ml ye denk gelmesidir yani sabah 1 ml akşam 1 ml kullanılır bu sebeple genel olarak bu sınıf ilaçlar 60 ml yani bir aylık üretilir. Bunlar neden 50 ml yapmış izah edilebilir bir durum değil.
Yeni çıktığını duyduğumuz bir ürün vatana, millete ve özellikle kellere hayırlı olsun.
Diğer incelemesini yaptığımız tüm ürünlerde bahsedildiği gibi siz siz olun bilimsel olarak etkinliği güvenilir kuruluşlar tarafından onaylanmış ilaçları tercih edin.
Üretici firmayla ekonomik ilişkisi olma ihtimali olan kişilerin önerilerine temkinli yaklaşın.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.