Postop

Saç Ekimi Sonrası PostopSaç sakal ekimi sonrası yara kabuklu, kanlı, şiş bir kafayla dolaşmak ciddi bir sorundur ve herkes en kısa sürede temizlensin ister. Saç ekimi sonrası temizlikle ilgili olarak ekim yaptıran herkesin kafasını kurcalayan en önemli sorular şunlardır;

Bu güne kadar yapılan uygulama şöyleydi, yaygın olarak kullanılan cilt nemlendiricisi bepanthol losyon sürülür yumuşaması için 35-40 dakika sonra yıkanırdı. Bepanthol yağlı bir yapıya sahip olduğu için temizlemek zor olurdu ve hastayı tedirgin ederdi, diğer taraftan nemlendirici yeterince temizlenmezse hava alamadığından altında mikrop çoğalıp köke zarar verebilirdi. Bu ve buna benzer çok sayıda sorun vardı ama bepanthol e alternatif ürün olmadığı için neredeyse her saç ekim merkezi bununla yumuşatıp sonrası şampuanla yıkama yapardı yada önerirdi. Ekim bölgesinde şampuanın köpürtülmesi de ayrı bir sorundu çünkü köpürtmeye çalışırken yine köklerin zarar görme ihtimali vardır. Sonunda birileri bu sorunların çözümüne kafa yorup ideal bir ürün çıkarmış, adı Postop saç ekimi sonrası temizlik seti geliştirilmiştir. Postop set saç ekimi sonrası bakıma bambaşka bir bakış açısı getirmiştir.

Postop temizlik seti çok sayıda ekim hastası üzerinde denenmiş ve yukarıdaki bir çok sorunu çözdüğü için bir çok saç ekim merkezinin rutin kullanımına girmiştir.

Ameliyat sonrası anlamına postop ( post: arkasından, op:operasyon) adı verilen set iki üründen oluşmaktadır

Jel ve Köpük şampuan

Jelin en büyük özelliği içeriğindeki clorhexidin sayesinde sürüldüğü alandaki mikropların % 99.9 unu öldürmesidir, diğer taraftan kolay uygulanması, su tutulduğu anda hemen temizlenmesi, kabukları çok çabuk ve yeterince yumuşatması ve içeriğinde biotin gibi saç besleyiciler, allantoin ve aloe vera gibi şişlik önleyici ve yara iyileşmesini hızlandırıcı maddeler olması önemli avantajlarıdır,

Köpüğün en önemli avantajı ise normal şampuan gibi köpürtmeye gerek olmamasıdır çünkü şampuanı köpürtürken kökler yerinden oynayıp ölebilir. Hazır köpük olması yanı sıra biotin ve E vitamini gibi saç besleyicilerin, aloe vera gibi yara iyileştirici ve şişlik azaltıcı madde olması da avantajdır.

Saç ekimi yaptıranların işine yarar bir öneri olduysa ne mutlu bana

Buradan sonrası ürün sitesinden alıntıdır.

Post-Op Saç Ekimi Sonrası Temizlik Seti kullanım şekli;

Jel uygulaması;

Temizliğe jel ile başlamalısınız.Tüm alana yetecek miktarda jeli pompası yardımıyla avucunuza alınız.Temizlenmesi planlanan ekim ve donör alana 2-3 mm jel tabakası oluşturacak şekilde yayınız. Yayma işlemi sırasında ekilmiş saçlara sert dokunmamaya özen gösteriniz.Jelin kurumasını beklemeden 10-15 dakika içinde orta basınçlı ılık su duşu ile yıkayınız.Jelin yapısı sayesinde pasif duş akımıyla temizlenecektir ancak gerekirse elinizle hafif okşama şeklinde yardım edebilirsiniz. Postop Jel içerdiği clorhexidin sayesinde bölgedeki mikropları % 99.9 oranında öldürücü etkiye sahiptir.

Jelde klorheksidin yanı sıra yara iyileşmesini hızlandıran ödemi (şişlik) azaltan aloe vera ve allantoin, saç beslenmesini artıran biotin olması da ekim sonrası şişlik sorunun daha az olmasına katkı sağlar.

Köpük uygulaması;

Köpük zararlı madde içermeyen saç besleyicilerle desteklenmiş bebe şampuanı yapısındadır.Jeli yıkadıktan hemen sonra pompası yardımıyla avucunuza doldurduğunuz köpüğü temizlenecek alana kalın bir tabaka olacak şekilde yayınız, 4-5 dakika bekledikten sonra orta basınçlı ılık duşla bolca yıkayınız. Hafif okşama şeklinde temizlenmesine yardımcı olunuz. Köpük şampuan kaliteli bir şampuan içeriğine sahip olduğundan sonraki dönemde de kullanmaya devam edebilirsiniz

Köpüğün içeriğindeki E vitamimi, biotin ve aloe vera yaralı alanda daha çabuk iyileşme, gliserin ve aloe vera sayesinde nem uzun süre korunduğu için kaşıntıda azalma sağlar.

Kullanım sıklığı;

Ekimi gerçekleştiren doktor farklı bir şekilde önermediyse ekimden 48 saat sonra ilk banyonuzda kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk banyodan sonra her gün yıkamanız daha çabuk temizlenmesini sağlayacaktır.

İlk 3 banyodan sonra günde 2 defa yada bir banyoda arka arkaya 2 defa yıkanması durumunda yara kabukları ve pıhtılar 1 hafta içinde temizlenebilir.

Yeni yıkama yöntemiyle hastaların kafasında oluşan şu sorular tamamen bitmiştir. -Kökler zarar görür mü?

-İltihap kapar mı?

-Nasıl çabuk temizlenir?

-Kabukları koparırken köküyle gelir mi?

-Hangi şampuanı kullanmalıyım?

-Şampuanı nasıl köpürtmeliyim?

Ve daha bir çok soru.

Ürün hakkında daha fazla bilgi ve sipariş için üretici resmi sitesi http://www.postop.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.