Sadbe

Sadbe losyon saçkıran tedavisi için geliştirilmiş squarik asit di butil ester içermektedir. Saçkıran tedavisinde sebebe yönelik etkili iki madde vardır SADBE ve DPCP dir. SADBE squarik asit di butil ester adlı maddenin, DPCP ise di phan ci pron (difensipron diye bilinir) adlı maddenin baş harflerinden oluşmuştur.
Yukarda bahsedildiği gibi sadbe saçkıranın sebebini engeller, bunların dışındaki maddeler daha çok bölge kanlanmasını artırmak şeklindedir. Bu sebeple diğer yöntemlerde saçkıran % 50-80 oranında iyileşirken SADBE tedavisinde % 95 ler düzeyindedir. Bilimsel çalışmalar en başarılı sonucun SADBE ve DPCP kullanımıyla elde edildiğini kanıtlar niteliktedir.

sadbe-satil-al

Saçıkarınınızı diğer yöntemlerle düzeltemedinizse bu ilaçlardan birini kullanmadan ümidinizi kesmeyin. Ümidinizi kesmeyin diyorum çünkü piyasada sırf para kazanmak için çıkarılmış hiçbir işe yaramadığını üreticisinin de bildiği halde % 100 etkili diyerek piyasaya verilmiş onlarca bitkisel ürün bulunmaktadır ve bu ürünlere tonlarca para veren hastalar ne yazık ki sadece parasnı değil ümitlerini de kaybetmektedir.
Sadbe etkisi özetle şu şekilde izah edilmektedir; saçkıran vücudun saç köklerindeki hücreleri öldüren madde üretmesiyle ortaya çıkan bir hastalıktır işte S.A.D.B.E bu hücreleri öldüren bu zararlı maddenin zararlı etkisini engeller. Ayrıntılı bilgi iin bilimsel çalışmaları inceleyebilirsiniz.
Buradan sonrası üretici Hair Pharma nın resmi sitesinden alınmış ve yorumsuz eklenmiştir.

Sabe İçeriği;
SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester ) % 0.1
Capsaicin % 0.075
Procain % 1
İçeriğindeki aktif maddelerin ekileri;
SADBE ;
Squarik Asit Di Butil Ester adlı maddenin baş harfleriyle oluşturulmuş bir kısaltmadır. İmmunıterapi etkisi vardır yani kökü öldüren maddelerin zararını engeller. Saçkıran tedavisi için uygulanan diğer ilaçlardan farklı bir yolla etkili olmaktadır. Bu sayede başarısı diğer saçkıran tedavisi yöntemlerine göre çok daha yüksek ve tekrar ihtimali azdır.
Procain ;
Prokain aslında bölgesel uyuşturucu (lokal anestezik) bir madde olup, ancak bu amaçla kullanılmaktadır. Prokain bir PABA ve deanol esteridir. Daha çok damar genişletici (vazodilatasyon) etkisinden yararlanmak için kullanılır.Saçkıranda kullanımı da damar genişletici etkisinden yararlanma şeklindedir. Dökülme alanına bölgesel olarak uygulanan procain bölgedeki damarları genişleterek daha çok kan akımı sağlar, ve etkisi sarımsağın saçkıranda etkisine benzer.Sadbe solusyonda kullanımın bir amacı da bölgesel olarak uyuşturucu etkisinden yararlanmaktır. Capsaisin ve squarik asit di butil ester in ciltte yaptığı yanma hissinin azalmasını sağlar.Bölgesel uyuşturucu amaçlı tek kullanım yeri kalçadan enjeksiyondur, penisilinin kalçadan yapılan formunda daha az ağrılı olması için sıkça kullanılmaktadır.En yaygın kullanıldığı tedavi yöntemi mezoterapidir. Mezoterapide ( saç, yüz, vücut mezoterapileri) bölgesel kan akımını artırmak ve birlikte yapılan diğer ilaçların emilimini ve etkinliğini artırmak için kullanılır. Mezoterapi formüllerinin olmazsa olmazı procaindir ve her mezoterapi uygulamasına eklenir.Procain gerek enjeksiyon gerekse solüsyon olarak uygulandığı alanda kan dolaşımını 2-6 kat artırır.
Capsaicin;
Capcaicin bibere acı tadını veren ve sindirim sistemimizde yanma hissi yaratan aktif maddedir. Dünyanın en acı biberi chili biberinden elde edilmektedir.Uygulandığı deri bölgesinde yanma hissi ve oluşturduğu tahrişle kan damarlarında genişleme sağlayarak kıl köklerine gelen kan miktarını artırmaktadır, kanlanmanın artışı yanı sıra kısmi tahriş edici etkisiyle bölgede hücre yenilenme hızını artırmaktadır.Bu etkileri sarımsağınkine benzer şekildedir.Saçkıran olan bölgede kanlanma artışı kıl köküne gelen kan miktarını ve beslenmesini artırır buna bağlı olarak saçkıran olan bölgedeki kıl köklerinde yeniden hareketlenme ve kalite artışı sağlar.Capsaicin aynı şekilde bölgesel kan akımını artırmak ve bu yolla çözüm amacıyla kas ağrısı, eklem ağrısı, burkulmalar gibi sorunların tedavisinde de kullanılır.
Sadbe Nasıl Kullanılır?
İçeriğindeki squarik asit di butil esterin kristalleşmemesi için oda ısısında saklamalı ve her kullanımdan önce kapağı yukarıda olacak şekilde şişeyi iyice çalkalanız gerekmektedir. Saçkıran problemine bağlı gelişen saç dökülmesi, sakal ve kaş dökülmeleri içinde güvenle kullanılabilir. Kullanmadan önce önerileri mutlaka okumalısınız.
Şişe baş aşağı olacak şekilde dökülme oluşan alan üzerinde gezdirin. Tüm açık alanın ıslandığından emin oluncaya kadar roll-on u sürün. Islandıktan sonra aynı alana tekrar uygulamanız gereksiz ürün kaybına sebep olacağında dokunduğunuz nokta ıslandığında aynı yere tekrar uygulamayınız.
Sadbe Günde Kaç Defa Uygulanır?
Doktorunuz tarafından farklı bir şekilde önerilmediyse uygulama sıklığı günde 2 – 3 defadır. İçeriğindeki capsaicin in ciltte tahriş ve yanma yapması beklenen bir etki olup, bu sizi paniğe sevketmemelidir. Tahriş görürseniz tedirgin olmadan kullanmaya devam edin. Ancak tahriş düzeyi yara olacak kadar ilerlerse kullanıma birkaç gün ara verin sonra yeniden aynı şekilde uygulamaya devam edin.İçeriğindeki procain etkili bir damar genişleticidir buna bağlı olarak uygulama alanında sıcaklık hissi ve yanma hissedebilirsiniz, bu normal bir durumdur.Squarik asit di butil ester küçük su toplanmalarına sebep olabilir , küçük noktalar halinde su toplanması uygulamaya engel değildir, devam etmelisiniz.
Sadbe solusyon roll on yapısı sayesinde kontrollü bir şekilde ürün salınımı sağladığından ihtiyaç kadar sıvı cilde yedirilecek dozda çıkmakta ve bu sayede ürün kaybı engellenmektedir.
Yazardan bilgi; squarik asit di butil ester ve difensipron A sınıf eczanelerde hazırlanarak ta satılmaktadır ancak perakende olduğu için genellikle 3-4 kar ücretle satılmaktadır.

sadbe roll on

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.